poster

Rolling Stones: Havana Moon (koncert)

 • Velká Británie

  The Rolling Stones Havana Moon

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2016, 120 min (Alternativní: 60 min)

Režie:

Paul Dugdale

Kamera:

Brett Turnbull
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • waits
  *****

  Koncerty Rolling Stones měly často k dokonalosti daleko - už v sedmdesátých letech se psalo, že jejich vystoupení jsou jako návštěva papeže, vzpomínka do památníku. Ovšem Stones nejsou jen tak leckdo, pracují na sobě a i jejich živáky jsou čím dál zajímavější. Samozřejmě s výjmkou fantastických šedesátých let, v té době ze Stones syrová energie jen prýští. Osobní dojem z nich mám až porevoluční- viděl jsem je třikrát (první v roce 1990) a žádný z nich nebyl jen vzpomínkou do památníku, naopak. A to jsem, neštastník, minul oslavované vystoupení na Letné z lonského roku. Havana Moon má skvělou atmosféru, publikum je lehce v euforii z dojmu viděného (jako my v roce 1990), snímek je nádherně nasnímaný a pohled na kapelu neuvěřítelné kapely, která jede na plný ve věku, kdy většina lidí pospává po procházce na gauči (Charlie Watts v roce 2016 74 let, Jagger s Richardsem 72!) je vysloveně lahodný. Set List 1."Jumpin' Jack Flash"2. "It's Only Rock 'n Roll (But I Like It)" 3. "Tumbling Dice" 4. "Out of Control" 5. "All Down The Line" 6. "Angie" 7. "Paint It Black" 8. "Honky Tonk Women" 9. "You Got the Silver" 10. "Before They Make Me Run" 11. "Midnight Rambler" 12. "Miss You 13. "Gimme Shelter" 14. "Start Me Up" 15. "Sympathy for the Devil" 16. "Brown Sugar" 17. "You Can't Always Get What You Want" 18. "(I Can't Get No) Satisfaction"(28.1.2019)

 • nonick1
  *****

  Stříhali dohola malého chlapečka, aneb už jim to začlo, rozuměj: Kubáncům - a zajímavé je, že u toho na začátku (podobně jako u nás) opět byli Rolling Stones :-( Ty slzy z očí se Kubáncům budou za pár let řinout znovu, až si budou chtít pronajmout v Havaně byt nebo pokouřit Cohibu už ne za kubánskou, ale tržní cenu, případně koupit si vstupenky na koncert, který tentokrát rozhodně zadarmo nebude... Ale jinak skvělý, režijně i obrazově vynikající dokument, zajímavý mj. i s ohledem na tu spoustu překvapivých informací v něm: počínaje marnou snahou papeže zvrátit datum koncertu načasované na Velký pátek, a přebíjející tím upomínku na ukřižování Ježíše Krista ("Sympathy for the Devil"?) a konče záběry na anorektické členy kapely, připomínající oživlé, sušené a nasolené tresky, právě vytažené ze sudu. Mimochodem - všiml si někdo té anomálie, že ani jeden ze stařičkých "Stounů" nebyl při děkovačce po skončení koncertu zpocený???(1.3.2019)

 • Heisenberg_
  *****

  Nic lepšího našemu rodinnému kruhu nemohlo zpříjemnit již tak vydatný silvestrovský večer, ačkoliv jsem jej z důvodu nemalého procenta alkoholu v krvi vnímal pouze částečně... Jde znát, že lidi na ČT Art mají ten správný vkus potřebný k tomu, aby médium zvané televize udrželi při životě... nicméně, k tomuto fantastickému koncertu Valících Kamenů nelze nic dodat.(4.1.2019)

 • husokachna
  ****

  Co dodat...záznam přelomové události pro všechny Kubánce, koncertu, který ukazuje, jak to Stounům pořád šlape i po těch letech a jak jsou nezničitelní a úžasní. Já bych si poslechl radši jiný skladby, ale super to bylo, to jo. Viděl jsem asi tu zkrácenou verzi, v rámci promítání společně s dokumentem Olé, a to bylo možná na škodu, protože už jsem byl po těch dvou hodinách unavenej, jinak bych dal asi nekompromisně za pět, protože záznam je to skvělej.(17.3.2017)

 • Kaylar
  *****

  Skutečně netuším, na jaké palivo tihle hoši fungují, ale jedno je jisté: v jejich letech bych chtěla mít alespoň zlomek toho elánu a vitality, který předvedli na koncertu v Havaně 25. března 2016. Mick Jagger skákal a běhal po jevišti jako gumový pavouk a ostatní členové skupiny s ním tvořili naprosto sehraný tým. Za těch více než 50 let, co jsou spolu, to prostě funguje dokonale...(7.11.2016)

 • - Na koncert dorazilo (dle odhadů) neuvěřitelných 1 200 000 fanoušků. (otliksamuel)