Frank Sinatra: A Man and His Music Part II (TV film)

Hudební

USA, 1966, 50 min

Frank Sinatra

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Když jsem si toto DVD asi před měsícem z Paříže odvážela domů, jen jsem doufala, že se jedná o koncert a ne o nějaký souhrn videoklipů nebo něčeho podobného. A což o to, koncert to opravdu je. Jenže trochu zvláštní, publikum ani v jedné ze scén nezahlédnete. Člověka tak začne logicky napadat: Bylo to točeno pro diváky v sále, nebo jen jen pro objektivy kamer? Kontakt s publikem je ale to jediné, co se dá tomuto zvláštnímu koncertu vyčítat. Frank vtipkuje po každé písničce - "Nechci, abyste si mysleli, že je pro mě hudba nejdůležitějším aspektem v životě. Ještě před ní jsou dobré knihy, umělecké uznání, filosofické diskuse... Tak, teď to vůbec nezní jako já." - ale hlavně na pódium vystoupí se svou dcerou Nancy a moment, kdy jsou oba dva vedle sebe na pódiu, doráží na sebe - "Tati, nechci tvrdit, že tvoje hudba není moderní. Řeknu to takhle, pokud se někdy vrátí třicátá léta, budeš určitě zase hit." - a v závěru ještě začnou zpívat některé z Nancyiných slavných písní, které u nás prosluli pod názvy "Pátá" nebo "Boty proti lásce", je nezapomenutelný. Tohle je Frank Sinatra na vrcholu, Frank Sinatra, kterého tak milujeme.(9.11.2008)