Ivan Trojan v příběhu o usilovném pátrání po Zbyňkovi, jenž se nevědomky otrávil nebezpečnou muchomůrkou zelenou… (Česká televize)

Marthos

Drama jak řemen. Zpočátku se celý příběh jeví jako banální rodinný konflikt, který na vážnosti a naléhavosti nabývá teprve Zbyňkovým neuváženým útěkem z domova. Přestože se do pátrání zapojí všichni, šance na přežití je nulová... Vedle mladinkého Ivana Trojana stojí za pozornost i herecké výkony Gabriely Wilhelmové a Jiřího Valy. ()

Šimpy

Naprosto luxusní záležitost. Ze začátku to vypadá nemastně neslaně, ale pak je to herecký koncert všech zúčastněných. Věrně napsané dialogy, uvěřitelné herectví pánů herců. Příběh o lidském sobectví, aroganci a bezohlednosti. Jak příznačné pro dnešní dobu. I když konec zůstává otevřený, vyčkejte do konce titulků, zaposlouchejte se do zvuku na pozadí a sledujte světélko výtahu. Ale hlavně ten tón. ()

Peabody

no mne to nijak nadšením nenaplnilo, mladý Trojan se mi zdálo, že je nucen k jiné herecké rovině, než která je mu vlastní a zdál se mi nepřesvědčivý, jakkoli ho mám jinak velmi rád. Paní Wilhelmová má myslím větší roli než zvládá a místy v hystericky vypjatých scénách a la Slávka Budínová zní falešně. Ne mockrát, ale místy ano. Vala je solidní, ale zase nemá dost prostor. Zápletka je sice čitelná od okamžiku kdy si kluci dělají smaženici, ale není špatná, jen zbytečně natahovaná - ještě ho vysadá dva zlodějíčci a pak ho najdou dva staří a ještě není v nemocnici a ještě ne atd atd Hlavní problém je podle mne herecký a možná režijní vedení je trochu jinde než zmíněné dvě postavy. ()