Reklama

Reklama

Je to prašivka, k ničemu není… Ivan Trojan v příběhu o usilovném pátrání po Zbyňkovi, jenž se nevědomky otrávil nebezpečnou muchomůrkou zelenou... Bratři Zbyněk (I. Trojan) a Čenda (J. Hrubeš) nasbírají houby a udělají si smaženici. Ten večer pozvala matka Slámová (G. Wilhelmová) na večeři svého nápadníka – Bedřicha Pokorného (J. Vala). Starší syn Zbyněk ale nového partnera matky odmítá, a tak rozhořčeně odchází z domu. Pokorný ale poté zjistí, že chlapci snědli jedovatou muchomůrku zelenou. Mladší syn Čenda skončil v nemocnici a z nejhoršího je zřejmě venku, Zbyněk se ale před matkou schovává. Hledá ho i u jeho přítelkyně Květy (E. Čížkovská), mladí ale neotvírají – když už je ale její naléhání k „nevydržení“, vyjde z domu Květa, které se matka svěří s tím, že Zbyněk snědl jedovatého houby a musí do nemocnice. Nakonec odjede Květa se Zbyňkem na chatu, aby měli klid. Zoufalá matka se zlobí na svého partnera a vyčítá mu, že je to jeho vina. Kvůli němu starší syn odešel z domu a schovává se před ní a jde mu o život. Když začne být Zbyňkovi špatně, tak mu Květa prozradí, že matka říkala něco o jedovatých houbách… (Česká televize)

(více)

Recenze (13)

farmnf 

všechny recenze uživatele

V podstatě napínavý příběh o tom jak blbej Trojan z města sežere mochomůrku zelenou. U nás na Vysočině kolorit, každé léto v nemocnici Nové Město nacpáno těmito pitomci. Jenže ten příběh je překombinovaný a málo reálný. Např. jednání Rozsůlkové a Sklenčky. První by mě napadlo volat záchranku a oni ho vláčej ulicemi. To je potom jasný, že zhebne. Takových přehmatů ve scénaři je tam víc. Jediný klad to má: Není to nudné. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Drama jak řemen. Zpočátku se celý příběh jeví jako banální rodinný konflikt, který na vážnosti a naléhavosti nabývá teprve Zbyňkovým neuváženým útěkem z domova. Přestože se do pátrání zapojí všichni, šance na přežití je nulová... Vedle mladinkého Ivana Trojana stojí za pozornost i herecký výkon Gabriely Wilhelmové v roli zoufalé matky. ()

Reklama

Peabody

všechny recenze uživatele

no mne to nijak nadšením nenaplnilo, mladý Trojan se mi zdálo, že je nucen k jiné herecké rovině, než která je mu vlastní a zdál se mi nepřesvědčivý, jakkoli ho mám jinak velmi rád. Paní Wilhelmová má myslím větší roli než zvládá a místy v hystericky vypjatých scénách a la Slávka Budínová zní falešně. Ne mockrát, ale místy ano. Vala je solidní, ale zase nemá dost prostor. Zápletka je sice čitelná od okamžiku kdy si kluci dělají smaženici, ale není špatná, jen zbytečně natahovaná - ještě ho vysadá dva zlodějíčci a pak ho najdou dva staří a ještě není v nemocnici a ještě ne atd atd Hlavní problém je podle mne herecký a možná režijní vedení je trochu jinde než zmíněné dvě postavy. ()

arcticsky 

všechny recenze uživatele

Trochu natahované a zřejmě proti úmyslu autorů až parodické v zobrazení lidské ignorance - hysterická Wilhelmová, starší senilní pár (Sklenčka, Rosůlková), dva "inženýři" v Avii, krásná ale hloupá dívka v podání Čížkovské, nesmyslně se chovající Trojan...zkrátka snad jediná normální je tam postava nevlastního otce (Vala). Jinak základní příběh jako takový dobrý - i se samotným, dobře zpracovaným závěrem. ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Naprosto luxusní záležitost. Ze začátku to vypadá nemastně neslaně, ale pak je to herecký koncert všech zúčastněných. Věrně napsané dialogy, uvěřitelné herectví pánů herců. Příběh o lidském sobectví, aroganci a bezohlednosti. Jak příznačné pro dnešní dobu. I když konec zůstává otevřený, vyčkejte do konce titulků, zaposlouchejte se do zvuku na pozadí a sledujte světélko výtahu. Ale hlavně ten tón. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama