poster

Adžin 2 (TV seriál)

 • Japonsko

  亜人 2

 • Japonsko

  Ajin 2

Animovaný / Drama / Fantasy / Horor / Thriller

Japonsko, 2016, 13x24 min

Předloha:

Gamon Sakurai (komiks)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

 • novoten
  ****

  Vynucené spojenectví Nagaie s Tosakim přináší příjemné pnutí mezi jednotlivými charaktery, větší prostor pro dosud vedlejší figury (a že Shimomura i Nakano daný prostor bohatě využívají) i sevřenější příběhovou linku. Celý svět se spojil proti sílícímu Satovi, logicky přicházejí fatální ztráty či klíčové prohry a vše spěje k nekompromisnímu finále. A já se bavím jak při odlehčených tréninkových pasážích, tak při klidnějších chvílích (překvapivě působivá epizoda z vězení) a samozřejmě i při akční symfonii s přibývajícím počtem ghostů. Mojí jedinou výtkou je tak hlavní záporák a nekončící řada neúspěšných pokusů o jeho zadržení. Koncept Sata jako člověka, který se chce jen a pouze bavit a díky jeho zálibě v co nejnáročnějších videohrách má automaticky dispozice porazit nejrůznější vládní, policejní, tajné či protiajinské jednotky mi ne a ne úplně sednout a je tak tím jediným, ale bohužel značným důvodem, proč se neuchýlit k nejvyššímu hodnocení. Ať se třetí série dočkáme nebo ne, budu nakonec počin o soubojích nesmrtelných antihrdinů považovat za moderní odpověď na legendární Death Note. Akčnější, svižnější, vyváženější a - jak už to u novějších přírůstků bývá - jednodušší a divácky přívětivější.(12.9.2018)

 • Jeoffrey
  ***

  Neříkám, že dějově to není zajímavé a akční, ale zároveň to není nic u čeho bych s napětím očekával další díl. Animace je pořád stejně divná, ale na to jsem si celkem zvykl, postavy jsou vcelku snesitelné, ale kromě Izumi tam asi není nikdo koho bych nějak výrazněji musel, tedy vlastně kromě pana Satoa, protože tenhle padouch v podobě starého pána v čapce, co si dává příslušníky speciální jednotky na posezení a je evidentně chytrý a nevypočitatelný mám mnohem raději, než našeho hlavního hrdinu, jeho kámoše, druhého kámoše, co bručel někde v pasťáku a i pana vyšetřovatele Tosakiho. Zkrátka je něco hodně špatně, když nejlepší postava ze seriálu je pro mě padouch... Ale i tak jsem dívám a čekal jak to dopadne no a finále bylo asi takové jako celé tohle anime, docela dobré, ale nic z čeho bych si sednul na zadek. Lepší průměr 6,3/10(7.12.2016)

 • Mkqp
  ****

  Když člověk opomene tu stále dokola omílanou animaci a smíří se s ní, dostane hodně kvalitně zpracovaná pravděpodobná jednání politiků a různých složek, které by mohly nastat, kdyby se něco podobného opravdu dělo. Sice se jedná o osekanou verzi těchto jednání, nicméně na svou nereálnost příběhu dost fungující. Výborně je taky zpracovaná taktika přestřelek, pěstních soubojů a různých drobností, které z Adžina určitě nedělají průměrné Anime. Samozřejmě o dokonalosti by se dalo polemizovat, jelikož ne vše funguje výborně, jenže kvalitativně převažují věci lepší. Nemůžu si pomoct, ale mě to hodně baví. Navíc jsem dokonce na chvilku uvažoval, že tam tu pátou jebnu xD. Nejvíc mě mrzí neuzavření příběhu a další zbytečné natahování děje..(23.11.2017)

 • skretik
  ***

  3plus... podstatne lepsie ako prva seria... aj dejom, ktory sa nevlecie, aj OVA, ktora je super (az na zaverecnu pesnicku)... ale na 4* mi tam este trocha nieco chyba...(4.3.2018)

 • LeitoSE
  ****

  Akcia rovnako dobrá ako v prvej sérii, škaredá animácia a kresba zostali naďalej škaredé, hudba výborná, postavy sú stále pútavé a zaujímavé, jediné, čo sa mi zdalo ako mierne zhoršenie bolo, že dej sa stal predvídateľnejším. V každom prípade Ajina mám veľmi rád hlavne kvôli tomu, že keď si pustím epizódu, tak o päť minút skončí a ja sa musím naozaj ísť presvedčiť, že ten diel nebol taký krátky, ale trval normálnych 23 minút. Som spokojný a budem trpezlivo čakať na ďalšiu sériu. 13/13 - 80%(5.1.2017)

 • Arkanoid
  ****

  Varovanie: séria obsahuje priveľa Nakana. V každej epizóde nejaká vražda, až máte chvíľu dojem, že ide o epizódny seriál. Nagai Kei, Nakano a Tosaki sú v prvých dvoch epizódach len pozorovateľmi a vymýšľajú taktiku. Ich pasivita je pre dej teraz prekážkou, Satou našťastie svojou brutalitou tieto nudné časti vyváži a diváka udržiava v napätí. Tosaki sa stal ľudskejším a jeho postava už nevyvoláva toľko emócií, čo predtým. To isté aj Nagai, ostatné postavy ho nútia robiť rozhodnutia založené aj na emóciách, nie len na chladnej logike. Táto séria zbytočne brzdí dej tým, že dostáva svoje postavy do rozpakov. Dynamická akcia ostala, ale najlepšie scény si už ukradla pre seba 1. séria. Každopádne seriál znova diváka skoro rovnako intenzívnym spôsobom drží v napätí, zamrzí len, že kvalita poľavila a viac tak upriamila pozornosť na predvídateľný dej.(7.11.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace