Adžin 2 (TV seriál)

Animovaný / Drama / Fantasy / Horor / Thriller

Japonsko, 2016, 13x24 min

Předloha:

Gamon Sakurai (komiks)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Neříkám, že dějově to není zajímavé a akční, ale zároveň to není nic u čeho bych s napětím očekával další díl. Animace je pořád stejně divná, ale na to jsem si celkem zvykl, postavy jsou vcelku snesitelné, ale kromě Izumi tam asi není nikdo koho bych nějak výrazněji musel, tedy vlastně kromě pana Satoa, protože tenhle padouch v podobě starého pána v čapce, co si dává příslušníky speciální jednotky na posezení a je evidentně chytrý a nevypočitatelný mám mnohem raději, než našeho hlavního hrdinu, jeho kámoše, druhého kámoše, co bručel někde v pasťáku a i pana vyšetřovatele Tosakiho. Zkrátka je něco hodně špatně, když nejlepší postava ze seriálu je pro mě padouch... Ale i tak jsem dívám a čekal jak to dopadne no a finále bylo asi takové jako celé tohle anime, docela dobré, ale nic z čeho bych si sednul na zadek. Lepší průměr 6,3/10(7.12.2016)

Když člověk opomene tu stále dokola omílanou animaci a smíří se s ní, dostane hodně kvalitně zpracovaná pravděpodobná jednání politiků a různých složek, které by mohly nastat, kdyby se něco podobného opravdu dělo. Sice se jedná o osekanou verzi těchto jednání, nicméně na svou nereálnost příběhu dost fungující. Výborně je taky zpracovaná taktika přestřelek, pěstních soubojů a různých drobností, které z Adžina určitě nedělají průměrné Anime. Samozřejmě o dokonalosti by se dalo polemizovat, jelikož ne vše funguje výborně, jenže kvalitativně převažují věci lepší. Nemůžu si pomoct, ale mě to hodně baví. Navíc jsem dokonce na chvilku uvažoval, že tam tu pátou jebnu xD. Nejvíc mě mrzí neuzavření příběhu a další zbytečné natahování děje..(23.11.2017)

3plus... podstatne lepsie ako prva seria... aj dejom, ktory sa nevlecie, aj OVA, ktora je super (az na zaverecnu pesnicku)... ale na 4* mi tam este trocha nieco chyba...(4.3.2018)

Akcia rovnako dobrá ako v prvej sérii, škaredá animácia a kresba zostali naďalej škaredé, hudba výborná, postavy sú stále pútavé a zaujímavé, jediné, čo sa mi zdalo ako mierne zhoršenie bolo, že dej sa stal predvídateľnejším. V každom prípade Ajina mám veľmi rád hlavne kvôli tomu, že keď si pustím epizódu, tak o päť minút skončí a ja sa musím naozaj ísť presvedčiť, že ten diel nebol taký krátky, ale trval normálnych 23 minút. Som spokojný a budem trpezlivo čakať na ďalšiu sériu. 13/13 - 80%(5.1.2017)

Varovanie: séria obsahuje priveľa Nakana. V každej epizóde nejaká vražda, až máte chvíľu dojem, že ide o epizódny seriál. Nagai Kei, Nakano a Tosauki sú v prvých dvoch epizódach len pozorovateľmi a vymýšľajú taktiku. Ich pasivita je pre dej teraz prekážkou, Satou našťastie svojou brutalitou tieto nudné časti vyváži a diváka udržiava v napätí. Tosaki sa stal ľudskejším a jeho postava už nevyvoláva toľko emócií, čo predtým. To isté aj Nagai, ostatné postavy ho nútia robiť rozhodnutia založené aj na emóciách, nie len na chladnej logike. Táto séria zbytočne brzdí dej tým, že dostáva svoje postavy do rozpakov. Dynamická akcia ostala, ale najlepšie scény si už ukradla pre seba 1. séria. Každopádne seriál znova diváka skoro rovnako intenzívnym spôsobom drží v napätí, zamrzí len, že kvalita poľavila a viac tak upriamila pozornosť na predvídateľný dej.(7.11.2017)