poster

Hodina angličtiny (TV film)

Drama / Psychologický

Československo, 1988, 60 min

Režie:

Ludvík Ráža

Scénář:

Ludvík Ráža, Nataša Tanská (scénář, divadelní hra)

Hudba:

Ivan Kašlík

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

 • LadyPupu
  **

  Standardně vynikající Alena Vránová a standardně na přesdržku Klára Jandová. Verze z roku 1977 (Hodina pravdy, režie Václav Matějka) byla pro mě rozhodně zajímavější.(18.10.2016)

 • 6thSun
  ***

  Film, se kterým to jde od desíti k pěti. Tedy lépe řečeno od pěti hvězd k jedné (skvělá první vs. závěrečná totálně WTF třetina).(16.1.2018)

 • Svata
  ***

  Docela psycho(16.1.2018)

 • sator
  **

  Jandová k nepřečkání...zajímavý námět ,ale nepřesvědčivé zpracování...(17.1.2018)

 • rakovnik
  ****

  Slušné, nečekaně napínavé drama. Kdybych nevěděl z obsahu, o co se jedná, potěšila by také téměř kriminální linka. Nemohl jsem se odtrhnout od obrazovky, ačkoli mě iritovalo, jak nelogicky paní učitelka jedná. Vinklář a Jandák potěšili, ale Alena Vránová byla bezchybná.(15.1.2018)

 • antragus
  ***

  Z toho papundeklu televizních her, které Česká/Československá televize zvládala vždy s přehledem produkovat (protože tahle televize zvládala papundekl natočit i v reálu exteriérů) tenhle poměrně značně vyčnívá. Je to kousek, který vás donutí si jej všimnout, když hlavní představitelce dochází to, co vám tak trochu už došlo, podaří se mu vás dokonce posadit do křesla a počkat si jak to vlastně dopadne. V druhé půli bohužel někdo dramatizoval až předramatizoval a nejspíše s dobrým záměrem drnkat divákům o nervy ještě trochu víc nechal postavy jednat rozplizle, pomalu, nemotorně a totálně nelogicky. Co si jinak myslet o učitelce a instalatérovi, obou dospělých lidech, kteří se chovají, jakoby vůbec nevěděli co mají dělat, když jde někomu o život a ve svých rozhodnutích jsou rázní, že by jim člověk pomalu podal karty, aby si na rozhodnou dali partičku a potom jednali podle toho, kdo vyhraje. Tohle jinak nadějnou hru celkem slušně zabíjí... :-( PS: Jo, a ta angličtina je tam fakt vražedná, ale budiž všem odpuštěno vzhledem k době vzniku. I když s prostředky ČT/ČST ji taky nemuseli tak oje***...(10.7.2017)

 • Cesty timem
  **

  Herecky dobré, Vinklář byl prostě perfekcionista a malé role asi vyniknou v jeho případě tím více. Ale dávám jen dvě *, protože ta záchrana maminky byla tak maximálně zpomalená, že bych nevěřil a opravdu mne překvapilo, že přežila. Spíš si vzala nějaké slabé prášky. To nemohla učitelka při prvním podezření na sebevraždu maminky tam poslat policii nebo záchranku? Ano bylo to tím pádem napínavější, ale už to bylo na mne moc a každou chvíli jsem ji hypnotizoval aby vzala konečně telefon a... Ne učitelka vezme dítě a shání taxíka a jede tam osobně. Z mého a asi z dnešního pohledu až nelogické. No možná všechno bylo tenkrát pomalejší. Viz seriál Sanitka a Sanitka 2. Dnes je všechno rychlejší, ale většinou nekoukatelné. Viz opět Sanitka 2.(14.2.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace