Reklama

Reklama

Malá podmínka štěstí

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Příběh se odehrává za 2. světové války v Praze. Otec rodiny, která strádá hladem, se spolu se synem vypraví na vesnici za bývalým spolužákem, aby ho poprosil o nějaké jídlo. Cestou chlapci vypráví o tom, jak se ve škole s Lojzim skamarádili. Lojzi se však chová odměřeně a chlapec pozná, že si otec přátelství poněkud přibájil. Dostanou několik brambor a s tímto proviantem se vydají kolem řeky na cestu domů. Nástrahy řeky je ovšem o proviant připraví a oni nakonec domů přinesou něco úplně jiného. (mibara)

(více)

Recenze (13)

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Film je natočený podľa rovnomennej poviedky Eduarda Petiška, ktorá vyšla v zbierke poviedok pod názvom Príbehy o živote, smrti a nádeji. Tento český básnik a spisovateľ opísoval svoje skúsenosti z doby vojny, kedy v roku 1943 bol totálne nasadený ako robotník v Volmanovej továrni v Čelákoviciach. Poviedka „Malá podmienka šťastie" je z 2. svetovej vojny z Protektorátu. Film začína v protilietadlovom kryte v Prahe (Praha bola v priebehu vojny bombardovaná spojencami iba jediný krát, 14.5.1945). Takže aj tá symbolika náletov bola prehnaná. Petiška sa v poviedke snaží poukázať akým spôsobom vojna ale aj okupačný útlak narúšali vzťahy medzi ľuďmi akým spôsobom spôsobili zrútenie samozrejmých ľudských hodnôt a ako sa začali z tohto utrpenia začali rodiť úplne iné nové hodnoty. Ale film za veľa nestál. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá, relativně krátká a přitom příjemná převážně exteriérová inscenace z konce války. Putovaní otce Zedníčka a syna Kalouse za jídlem na venkov na motivy Eduarda Petišky za zvuků hudby Petra Hapky. ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Televizní road movie z doby Protektorátu, kdy si tatík se synkem z Prahy vyrazí na venkov k bývalému spolužákovi pro brambory. Exteriéry pozdního podzimu sálají zvláštní špinavostí, jinak ten příběh nikterak zajímavý není a nejlepšími částmi je klavírní hudba Patra Hapky. Film je předposledním počinem režiséra Ivo Nováka. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Příjemná epizoda z života za války. Vlastně i s happy endingem, byť hrdinové svou cestu zamýšleli zakončit jinak. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama