Reklama

Reklama

Malá podmínka štěstí

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Příběh se odehrává za 2. světové války v Praze. Otec rodiny, která strádá hladem, se spolu se synem vypraví na vesnici za bývalým spolužákem, aby ho poprosil o nějaké jídlo. Cestou chlapci vypráví o tom, jak se ve škole s Lojzim skamarádili. Lojzi se však chová odměřeně a chlapec pozná, že si otec přátelství poněkud přibájil. Dostanou několik brambor a s tímto proviantem se vydají kolem řeky na cestu domů. Nástrahy řeky je ovšem o proviant připraví a oni nakonec domů přinesou něco úplně jiného. (mibara)

(více)

Recenze (13)

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Film je natočený podľa rovnomennej poviedky Eduarda Petiška, ktorá vyšla v zbierke poviedok pod názvom Príbehy o živote, smrti a nádeji. Tento český básnik a spisovateľ opísoval svoje skúsenosti z doby vojny, kedy v roku 1943 bol totálne nasadený ako robotník v Volmanovej továrni v Čelákoviciach. Poviedka „Malá podmienka šťastie" je z 2. svetovej vojny z Protektorátu. Film začína v protilietadlovom kryte v Prahe (Praha bola v priebehu vojny bombardovaná spojencami iba jediný krát, 14.5.1945). Takže aj tá symbolika náletov bola prehnaná. Petiška sa v poviedke snaží poukázať akým spôsobom vojna ale aj okupačný útlak narúšali vzťahy medzi ľuďmi akým spôsobom spôsobili zrútenie samozrejmých ľudských hodnôt a ako sa začali z tohto utrpenia začali rodiť úplne iné nové hodnoty. Ale film za veľa nestál. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Slabší kousek....Přidán Hapka... Dětskou roli hrál Kalous, který to před dvěma lety dobrovolně zabalil... ()

Reklama

Ampi 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá, relativně krátká a přitom příjemná převážně exteriérová inscenace z konce války. Putovaní otce Zedníčka a syna Kalouse za jídlem na venkov na motivy Eduarda Petišky za zvuků hudby Petra Hapky. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Televizní road movie z doby Protektorátu, kdy si tatík se synkem z Prahy vyrazí na venkov k bývalému spolužákovi pro brambory. Exteriéry pozdního podzimu sálají zvláštní špinavostí, jinak ten příběh nikterak zajímavý není a nejlepšími částmi je klavírní hudba Patra Hapky. Film je předposledním počinem režiséra Ivo Nováka. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama