Noční můra v Bittercreeku

(TV film)
  • Austrálie Nightmare at Bitter Creek
všechny plakáty

Čtyři ženy se vydají se dvěma průvodci Dingem a Bullym naproti svým manželům, kteří si vyjeli na lov pstruhů. V téže části hor se pohybuje skupina fanatiků, kteří touží po krvi. Protože se manželé nedostaví na smluvené místo, chtějí po nich ženy pátrat. Ding vyšle Bullyho na průzkum. Když večer najde jen jeho zastřeleného koně, pochopí, že se něco děje. Vyburcuje ženy a začne honička, v níž jde o přežití. (helljahve)

Karamanlis

Prakticky neznámy lesný survival thriller, inšpirovaný kúskami ako Deliverance, Rituals či Southern Comfort. Nightmare at Bitter Creek je však v porovnaní so spomínanými filmami na tom predsa len o čosi horšie, nakoľko pochádza z televíznej produkcie a je to na nej poznať. Kladné postavy, ktoré sa tu objavujú (štyri stupídne ženské a prechlastaný obstarožný kovboj) sú nesympatické a človek má problém im vôbec fandiť, pohnútky konania záporákov (árijská brigáda???) sú zasa nejasné a akosi postrádajú logiku. Nightmare at Bitter Creek nie je úplne zlá záležitosť, cítiť z nej však televíznu lacnosť a suchopárnosť, čo jej v konečnom dôsledku dosť uberá na kvalite. ()

Martin741

Evidentne ciry prepadak, jak som tak pozerqal, reziser Burstall p o tomto filme uz nenatocil nic. To je jedna vec, druha vec je ze je to aj po X rokoch neznamy horor. Lesny survival, ktory je biedne natoceny, so slabym tempoom. Ako je to u hororov dobrym zvykom, herecke vykony su priserne, napokon, na horory sa hladi ako na poklesnuty zaner, maju vyvolat negativne emocie. 20 % ()

Juto

Je to lacný, ale funkčný televízny Film. Príbeh je o skupine troch žien a dospievajúceho dievčaťa na ceste cez hlboký les, aby sa stretli s manželmi týchto žien. Nevedia, že v oblasti je aj skupina neonacistov. Keď sú ženy svedkami toho, ako títo neonacisti páchajú vraždu, ich túra sa stáva bojom o prežitie. Tom Skerrit hrá miestneho kovboja, ktorý pomáha ženám v ich boji. Nedostatok správneho rozpočtu trochu bolí, ale aspoň sú vonkajšie lokality dostatočne autentické. Film má aj primeranú mieru temnoty, viac, ako som od televízneho filmu čakal. 6/10 ()