The Rolling Stones Olé Olé Olé!

• Česko

Rolling Stones: Olé Olé Olé

Olé Olé Olé!: A Trip Across Latin America

The Rolling Stones Olé, Olé, Olé!: A Trip Across Latin America

The Rolling Stones Olé Olé Olé!

(festivalový název)

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2016, 105 min

Paul Dugdale

Jonas Mortensen

Sam Bridger

Cestománie s Rolling Stones po Latinské Americe. Pro fanoušky hudebních dokumentů to bude možná jen příliš dlouhý trailer na navazující Havana Moon, ale pro fanoušky kapely je to rozhodně zajímavé nahlédnutí do zákulisí jednoho turné, na kterém sice kapela zahrála jen v deseti městech, zato hned ve čtyřech zemích úplně poprvé. A zatímco koncerty v Uruguayi, Peru a Kolumbii byly dopředu standardně domluvené, poslední zastávka na Kubě byla jednou velkou hádankou nejspíš až do okamžiku přistání Stounů v Havaně, což dává filmu zápletku a trochu napětí (i když fanoušci samozřejmě vědí, jak to dopadlo). Nejsem zrovna fanoušek Rolling Stones, ale i tak bylo fajn film vidět (70%).(23.12.2017)

K Rolling Stones mám spíše neutrální vztah, dokument tedy můžu posoudit asi objektivněji, než jejich fandové. A musím říct, že Olé Olé Olé je naprosto profesionálně natočený a odvyprávěný snímek, který nenudí, ba co víc, baví. 7/10(21.3.2017)

Hudba RS jde mimo mě, dokument zajímavý... 😉(30.12.2017)

Jak vypadá turné když jste živoucí legenda, pár historek z cesty a těžkosti realizace rockového koncertu na Kubě. Snad až příliš uhlazené, určitě by bylo zajímavé, kdyby si Stouni pustili dokumentaristy blíž k tělu a víc přiblížili i negativní stránky kolosu jako RS a navíc v důchodovém věku. Ale chápu, že právě v jejich věku se do něčeho takového už pánům nechce. I tak je to hodně fajn dokument a pro fanoušky každopádně povinnost.(11.12.2017)

Trochu veľa kecov a málo muziky. Áno, nie je to záznam koncertu, dokonca to nie je ani dokument o Stoneoch. Ale je viac o krajinách, ktoré navštívili, a o ľuďoch v nich. Tri hviezdy vyjadrujú moje mierne sklamanie. Aspoň že Satisfaction na konci bola neskrátená a Jagger si rezko zabehal po pódiu aj vo veku 70+, v ktorom sa bežní dôchodcovia venujú celkom iným zábavkám. –––– Připomíná mi to cirkus. A založili jsme ho my.(22.12.2017)

Za každou vykouřenou cigaretu vám Bůh sebere minutu života a dá ji Keithu Richardsovi. A tady je vidět, že si ji zaslouží víc než vy.(16.3.2017)

V titulcích filmu uvedeno: český název Rolling Stones: Olé, olé, olé!(26.1.2018)

Energická nálož, v které se dozvíte pár maličkostí o Stounech, pokocháte se krásami a kráskami latinské Ameriky, poslechnete něco dobré muziky, dozvíte se, že Argentina a její Rolingas Stouny prostě milujou, že uspořádat koncert na Kubě není žádná pohoda a bude vám příjemně. Pokud ale chcete dokument o Rolling Stones tak tenhle film jím úplně není.(17.3.2017)

RS nesleduji, ale to, že jsou legenda stačí k tomu, abych v rámci "rockového kina" na tento dokument zašel. Něco se i z minulosti dozvěděl, což beru jako bonus, bo jsem čekal, že se bude mluvit jen o posledním latinskoamerickém turné, o kterém dokument hlavně pojednává. Mezi Mickem a Keithem to funguje i po letech a ani Charlie a Ron nejsou pozadu, ale tam jsou přátelské vazby menší řekl bych. Keith je skvělý vypravěč a průvodce celým dokumentem a snad zhulený či co, bo se často směje :-). Každopádně hrát i po 50 letech kariéry na několika místech (resp. státech) poprvé je pozoruhodné a tyk se o něco o nich dozvite, hlavně o pozici kapely v těchto státech. Zatímco RS hrají v Jižní Americe, tak jejich tým chystá dva měsíce koncert na Kubě, který je prvním rockovým koncertem konaným na tomto ostrovním státě, tím dokument vrcholí s dovětkem, že RS se zatím skončit nechystají.(18.3.2017)