The Fourth Phase

Dokumentární

Rakousko / Francouzská Polynésie / Japonsko / Rusko / USA, 2016, 90 min

Travis Rice

Ta myšlenka, ty záběry, ta hudba .. Další orgasmická srdcovka z dílny Red Bull Media House, která mě mile překvapila i když jsem na ní čekala už s očekáváním. Přirovnala bych to k The Art of Flight až na to, že díky The Fourth Phase a hlavně díky myšlenkám Travise jsem si zase připomněla jak moc zbožňuju extrémní sporty a prozkoumávání nových míst.(4.11.2016)

Jeden z najlepších dokumentárnych filmov z oblasti Snowboarding-u. Travis Rice so svojím tímom na ceste za najlepšími horami pre zjazd na svete nám v tomto filme ukáže krásy prírody, snowboard-u a jazdy aký mu môžeme len závidieť. Zábery a strih sú na vysokej úrovni a presne nám ukazujú, čo v danej chvíli chcú mať ľudia s Red Bull-u na kamere. Celú túto snowboardovú krásu podčiarkuje nádherný soundtrack so štipkou rockovej a elektronickej hudby. Ak patríte medzi nadšencov Snowboard-u tak jednoznačne vám tento dokument odporúčam pozrieť.(27.3.2017)

Čekal jsem na něj dlouho a konečně si ho můžu pustit 10x jako The Art of Flight. Jasně, že se spoustě lidí nebude líbit, že se tam dost opěvuje Travis, ale on je kurňa nejlepší, tak si zvykejte :D Celý film pořád graduje a když skončí, chcete pokračování. Příběh pro spoustu lidí působí nedotaženě a namachrovaně, když se nad tím ale zamyslíte je velmi upřímný a skromný. Muzika je epická, ale nejlepší jsou záběry. Absolutně inovativní, překvapivé a úžasně barevné. Tohle je nejlepší sportovní dokument všech dob. The Art of Flight je skvělý a všichni k němu máme silný vztah. Je to ale jako porovnávat svoje první carvingové lyže s twin tipama, na kterých jezdíte teď. V tomhle filmu je nejlepší snowboarding současnosti. Palec nahoru.(3.10.2016)

Další z pěkných důkazů, k jakému umění se za ty roky extreme sports video dostalo. Díky tomu jsou ty triky a nebezpečný sjezdy sice v ústředí, přesto ale i na pozadí něčeho většího - symbiózy s přírodou, posvátnosti hor zavátých sněhovou nádherou, posouvání hranic v boji člověka sama se sebou. Zde ve směru koloběhu vody na Zemi a (jak jinak) pod záštitou Red Bullu. Jsem za tyhle filmy rád, kochám se, heavy metal a těším k*rva na zimu!(7.10.2016)

Toľko ospevovaný ďalší Travisov show-off. Zaujímavý nápad so sledovaním cyklu vody, prekrásne odľahlé miesta a neskutočné zábery krajiny s ladnými trikmi snowboardistov. Je pravda, že tieto redbull-ovky zaručujú úchvatný audiovizuálny zážitok, avšak z nejakého dôvodu mi The Fourth Phase neprišiel až taký veľkolepý. Podľa mňa nie že netromfol The Art of Flight, on sa mu len tesne priblížil.(16.12.2016)