Lovec vetřelců

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Bulharsko, 2003, 92 min

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// James Spader v hlavní roli, překvapivý děj, hustá atmosféra, ke konci vizuální efekty -tváří se jako béčko a je to béčko/// Hmm, tak to je docela husté. Čekal jsem úplně něco jiného. Nenudil jsem se ani v úvodu prvních 40 min a druhá část filmu byla ještě hustější. Samozřejmě k dokonalosti něco chybý, ale trošku mě tak napadá, žeby to mohl být slušný základ pro další sci-fi seriál, když se ho dočkáme budu rád./// Celkem 74%///(2.12.2006)

Zajímavé, lehce nadprůměrné scífko, vykazující známky béčkovosti několika dialogy a scénami. Zamrzí klasicky zdlouhavé počáteční pochybování o mimozemském organismu, takže první polovina filmu by mohla někoho nudit. "Mimouš" by také snesl méně všední vzhled, už mě štvě, jak vypadají všude stejně - oči, tvar hlavy, sliz - jako přes kopírák. Napraví to velmi pěkné efekty ke konci (uvadání kukuřice, loď, nukleární výbuch). Název trochu mate, žádnou akci ve stylu Vetřelce v něm nehledejte, a proto Alien Huntera doporučuji raději jen příznivcům žánru.(20.8.2004)

Dobré a pozerateľné scifi, ktoré by som označil za príjemné béčkové prekvapenie. Miestami mi dianie pripadalo až moc priamočiare a strácal sa tak duch neznámeho mysteriózna, avšak atmosféra bola budovaná kvalitne a efekt stiesnenosti sa dostavil tiež. James Spader bol vcelku sympatický a aj vďaka nemu hodnotím tento film pozitívne. 60 %(26.10.2008)

• Doudis19

Po Duchách Marsu, je tohle trošku přiblblý sci-fi jako pohlazení po duši. První polovina i přes vykrádání Věci, Vetřelce a dalších filmů působí poměrně sympaticky. James Spader i když už herec druhé jakosti, pořád válí a nebýt nudnější, vlastně po všech stránkách slabší druhé poloviny a fantas-magorického konce, mohlo to být ještě hodně zajímavé.(18.1.2012)

• Rocky88

"Hej, hoši, včera jsem viděl supr biják. Jmenoval se Vetřelec. Znáte to?" -"Ne, Rone, povídej nám o tom". -"No to je prostě taková ultrazabijácká příšera s protáhlym ksichtem a dlouhym vocasem." - "No wow!" - "No a tak mě napadlo, že bysme ho mohli skřížit s Predátorem a..." - "Počkej, kdo je Predátor?" - "No to je další ultrazabijácká příšera, s cool tykadýlkama u huby, nemytejma dredama a s tělem namakanym z posilovny." - "Ahá." - "No a tak mě napadlo, že bysme je skřížili, uložili do tajemný schránky, která vysílá tajemnej kód. Pak by tu schránku někdo našel, otevřel, a zkáza lidstva by byla dokonaná!" - "No a máš na to prachy?" - "No moc šlupek nemám, ale stejně bude ten příšerák v záběru 7 sekund a pak ho rozstřílíme na kusy, ha, to bude prča, takže víc peněz stejně nepotřebujem." - "Tak jo, ale kdo vyluští ten kód?" - "No co třeba James Spader, ten přece umí luštit tyhle vesmírný křížovky!" - "Tak jo, to je supr nápad!." - "No a nakonec mam schovanou supertrikovou scénu, bude to vypadat jako polární záře, a nikdo v ní nebude moct chodit! Jenom James samozřejmě, on bude takovej inteligentní nadčlověk." - "Tý voe, to je geniální! A jak to chceš nazvat?" - "Hoši, vidím to napsaný zlatým písmem na Hollywoodskejch koberečcích: Lovec vetřelců." - "To je hůstý! ... No ale počkej, dyť jsi říkal, že bude jen jeden!" - "No to jo, ale to nikdo neví." - "No a jak toho vetřelce bude lovit?" - "Nebude ho lovit." - "Tak proč se to jmenuje Lovec vetřelců?" - "Protože až tenhle název každej uvidí, požene se na to do kina jako divej!" - "No když myslíš." - "Jasně, hele, zavolej Jamesovi, že má roli. Jdem točit. Máme na to 2 dny i s postprodukcí, tak se hejbejte!" ........(26.3.2009)

• - Čierno-biely filmový materiál, na ktorom bol Julian Rome (James Spader), je prevzatý z filmu Věc (1951). Tá istá filmová sekvencia bola použitá aj v jeho rovnomennom remaku Věc (1982), v ktorom ju v zničenom nórskom výskumnom tábore našiel R.J. MacReady (Kurt Russell). (beso74)

• - Úvodná scéna, odohrávajúca sa v roku 1947, bola dotočená 6 mesiacov po skončení hlavného natáčania. (beso74)