Lovec vetřelců

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Bulharsko, 2003, 92 min

• MM_Ramone

Profesor Julian Rome odchádza do Antarktídy, kde skupina amerických vedcov objavila v ľade zamrznutú vesmírnu loď. Má pomôcť pri objasnení tohto nálezu. Má identifikovať plavidlo a určiť jeho prípadný mimozemnský pôvod. Nakoniec dospeje ku prekvapivému zisteniu. Vzhľadom na to, že tento sci-fi snímok je z produkcie sračkoidnej filmovej spoločnosti Nu Image to nebolo až také hrozné. Je z toho síce cítiť nízky rozpočet, ale príbeh ma vcelku zaujal a miestami to pôsobilo i pomerne atmosfericky. **(19.8.2017)

• Rocky88

"Hej, hoši, včera jsem viděl supr biják. Jmenoval se Vetřelec. Znáte to?" -"Ne, Rone, povídej nám o tom". -"No to je prostě taková ultrazabijácká příšera s protáhlym ksichtem a dlouhym vocasem." - "No wow!" - "No a tak mě napadlo, že bysme ho mohli skřížit s Predátorem a..." - "Počkej, kdo je Predátor?" - "No to je další ultrazabijácká příšera, s cool tykadýlkama u huby, nemytejma dredama a s tělem namakanym z posilovny." - "Ahá." - "No a tak mě napadlo, že bysme je skřížili, uložili do tajemný schránky, která vysílá tajemnej kód. Pak by tu schránku někdo našel, otevřel, a zkáza lidstva by byla dokonaná!" - "No a máš na to prachy?" - "No moc šlupek nemám, ale stejně bude ten příšerák v záběru 7 sekund a pak ho rozstřílíme na kusy, ha, to bude prča, takže víc peněz stejně nepotřebujem." - "Tak jo, ale kdo vyluští ten kód?" - "No co třeba James Spader, ten přece umí luštit tyhle vesmírný křížovky!" - "Tak jo, to je supr nápad!." - "No a nakonec mam schovanou supertrikovou scénu, bude to vypadat jako polární záře, a nikdo v ní nebude moct chodit! Jenom James samozřejmě, on bude takovej inteligentní nadčlověk." - "Tý voe, to je geniální! A jak to chceš nazvat?" - "Hoši, vidím to napsaný zlatým písmem na Hollywoodskejch koberečcích: Lovec vetřelců." - "To je hůstý! ... No ale počkej, dyť jsi říkal, že bude jen jeden!" - "No to jo, ale to nikdo neví." - "No a jak toho vetřelce bude lovit?" - "Nebude ho lovit." - "Tak proč se to jmenuje Lovec vetřelců?" - "Protože až tenhle název každej uvidí, požene se na to do kina jako divej!" - "No když myslíš." - "Jasně, hele, zavolej Jamesovi, že má roli. Jdem točit. Máme na to 2 dny i s postprodukcí, tak se hejbejte!" ........(26.3.2009)

• mandlova

usnula jsem po první 3/4hodině a odmítala se už probudit...hovadina na entou! Když jsem začala komentovat film po prvních ani ne 5minutách snažil se mne prvně přítel umlčet, po čtvrt hodině se ke mě přidal. Genetická laboratoř na Antarktidě? To ho dostalo :-D Takže asi jen zaa to, že jsme se nasmáli - 2*(28.11.2007)

• mosnak

Kdo koho konkrétně v tomto filmu loví? Sci-fi slátanina, která nedosahuje kvalit ani běžného jednoho dílu Akt X! Pořád jsem čekal až se něco stane a ono furt nic a nic a nic... člověk pořád jen slyšel...oooo pane profesore Vy jste,tak úžasný a bla bla bla a říkají mu lovec mimozemšťanů a bla bla bla... 10% - což ovšem u mě nestačí na jednu hvězdu... PS; Rocky88 - parádní komentář(11.5.2011)

Cakal som, ze to bude nejaky nudny film, ale ono ma to bavilo pozerat od zaciatku az do konca. Film ma zaujal aj pribehom, ktory sa odohraval na Antarktide a v tejto oblasti mi to pripomenulo iny film. Trikove efekty su na slusnej urovni a maska mimozemstana tiez nebola odflaknuta nejakymi lacnymi digitalnymi efektami. Moja naj scena bola pri tom objavenom mimozemskom objekte, ked sa do nej dostavali silou mocou. Umieranie ludi bolo pekne zrealizovane a rychle odumieranie ludskej tkane bola radost pozerat na nich. To bol teda super vydareny hororovy prvok do tohoto filmu. Necakany utek polomrtveho mimozemstana do utrob zakladne na Antarktide ma moc nepotesil, pretoze som si myslel, ze jeho hladanie bude napinave a nezaobide sa to bez nejakych obeti. Ale ono nic sa take nekona a mimozemstana onedlho najdu a bezmilosrdne ho zabiju. Po prve som si myslel, ze to bude mimozemsky zabijak, ale on to bol mierumilovny votrelcek, ktory len chcel roznasat mier na zakladni:) a po druhe to bolo velmi kratke hladanie. Pekna podivana aj bola na tom kukuricnom poli, ked nainfikovani clenovia zakladne prechadzali cez to pole. Kukurica pri nich zacala scernavat a odumierat. Tiez fajnovo urobene do filmu. Zaver filmu sa dal zniest, ale mohol byt aj lepsi. Herecke obsadenie tiez nebolo zle. Film je dobry na jedno pozretie a na druhykrat by ma to uz nebavilo pozerat, lebo by som uz vedel ako sa bude dej filmu vyvijat. Nazov filmu som vobec nepochopil, preco ho dali do tohoto pribehu, ved to s tym ani nesuviselo. Jedine co s tym malo nieco spolocne bolo slovo ALIEN, ale preco HUNTER????(22.5.2011)

• - Čierno-biely filmový materiál, na ktorom bol Julian Rome (James Spader), je prevzatý z filmu Věc (1951). Tá istá filmová sekvencia bola použitá aj v jeho rovnomennom remaku Věc (1982), v ktorom ju v zničenom nórskom výskumnom tábore našiel R.J. MacReady (Kurt Russell). (beso74)

• - Úvodná scéna, odohrávajúca sa v roku 1947, bola dotočená 6 mesiacov po skončení hlavného natáčania. (beso74)