Lovec vetřelců

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Bulharsko, 2003, 92 min

• Han22

Mišmaš nápadů z různých filmů, z nichž některé fungují a některé vůbec. SPOILER!!! První půlka kdy skupina vědců zkoumá podivný mimozemský objekt v ledu je skvělá, v druhé půlce se z toho stává postupně béčková naháněčka s ufounem, politické a ponorkové drama, vyvražďovačka a nakonec dojde i na Blízká setkání třetího druhu KONEC SPOILERU. Jinak Spader je pořád dobrý, efekty ve finále celkem ujdou, ale na víc než dvě hvězdičky tuhle vykrádačku nevytáhnou.(15.5.2010)

• MM_Ramone

Profesor Julian Rome odchádza do Antarktídy, kde skupina amerických vedcov objavila v ľade zamrznutú vesmírnu loď. Má pomôcť pri objasnení tohto nálezu. Má identifikovať plavidlo a určiť jeho prípadný mimozemnský pôvod. Nakoniec dospeje ku prekvapivému zisteniu. Vzhľadom na to, že tento sci-fi snímok je z produkcie sračkoidnej filmovej spoločnosti Nu Image to nebolo až také hrozné. Je z toho síce cítiť nízky rozpočet, ale príbeh ma vcelku zaujal a miestami to pôsobilo i pomerne atmosfericky. **(19.8.2017)

Lovec vetřelců je hodně neobvyklý film společnosti Nu image, je totiž odvyprávěn úplně jinak, žádné pobíhající levné digitální monstrum, nato hned zapomeňte jde o stísněnou atmosféru, a beznaděj kvůli viru. Film rozhodně nikam nepospíchá a jde svým tempem, efekty celkem ušly ale trochu ničily atmosféru. Ale zase tu jsou dobří herci v čele s Spaderem a Lynchem. Nu image tvoří poměrně kraviny ale tohle se mu povedlo.(30.6.2010)

Dobré a pozerateľné scifi, ktoré by som označil za príjemné béčkové prekvapenie. Miestami mi dianie pripadalo až moc priamočiare a strácal sa tak duch neznámeho mysteriózna, avšak atmosféra bola budovaná kvalitne a efekt stiesnenosti sa dostavil tiež. James Spader bol vcelku sympatický a aj vďaka nemu hodnotím tento film pozitívne. 60 %(26.10.2008)

Zajímavé, lehce nadprůměrné scífko, vykazující známky béčkovosti několika dialogy a scénami. Zamrzí klasicky zdlouhavé počáteční pochybování o mimozemském organismu, takže první polovina filmu by mohla někoho nudit. "Mimouš" by také snesl méně všední vzhled, už mě štvě, jak vypadají všude stejně - oči, tvar hlavy, sliz - jako přes kopírák. Napraví to velmi pěkné efekty ke konci (uvadání kukuřice, loď, nukleární výbuch). Název trochu mate, žádnou akci ve stylu Vetřelce v něm nehledejte, a proto Alien Huntera doporučuji raději jen příznivcům žánru.(20.8.2004)

• - Úvodná scéna, odohrávajúca sa v roku 1947, bola dotočená 6 mesiacov po skončení hlavného natáčania. (beso74)

• - Čierno-biely filmový materiál, na ktorom bol Julian Rome (James Spader), je prevzatý z filmu Věc (1951). Tá istá filmová sekvencia bola použitá aj v jeho rovnomennom remaku Věc (1982), v ktorom ju v zničenom nórskom výskumnom tábore našiel R.J. MacReady (Kurt Russell). (beso74)