Julian Rome (James Spader), lehce zneuznávaný expert na mimozemské civilizace a nevysvětlitelné jevy, je povolán do srdce Antarktidy. Přísně tajný tým výzkumníků tu hluboko pod ledem narazil na neznámý mimozemský objekt, a Rome má pomoci plavidlo identifikovat. Od prvního kroku ho pronásleduje nedůvěra a překážky ze strany úřadů, on nicméně postupně spěje k nezvratitelnému objevu. Proběhla lidská evoluce opravdu bez cizího přičinění? (oficiální text distributora)

drankeryth

Cakal som, ze to bude nejaky nudny film, ale ono ma to bavilo pozerat od zaciatku az do konca. Film ma zaujal aj pribehom, ktory sa odohraval na Antarktide a v tejto oblasti mi to pripomenulo iny film. Trikove efekty su na slusnej urovni a maska mimozemstana tiez nebola odflaknuta nejakymi lacnymi digitalnymi efektami. Moja naj scena bola pri tom objavenom mimozemskom objekte, ked sa do nej dostavali silou mocou. Umieranie ludi bolo pekne zrealizovane a rychle odumieranie ludskej tkane bola radost pozerat na nich. To bol teda super vydareny hororovy prvok do tohoto filmu. Necakany utek polomrtveho mimozemstana do utrob zakladne na Antarktide ma moc nepotesil, pretoze som si myslel, ze jeho hladanie bude napinave a nezaobide sa to bez nejakych obeti. Ale ono nic sa take nekona a mimozemstana onedlho najdu a bezmilosrdne ho zabiju. Po prve som si myslel, ze to bude mimozemsky zabijak, ale on to bol mierumilovny votrelcek, ktory len chcel roznasat mier na zakladni:) a po druhe to bolo velmi kratke hladanie. Pekna podivana aj bola na tom kukuricnom poli, ked nainfikovani clenovia zakladne prechadzali cez to pole. Kukurica pri nich zacala scernavat a odumierat. Tiez fajnovo urobene do filmu. Zaver filmu sa dal zniest, ale mohol byt aj lepsi. Herecke obsadenie tiez nebolo zle. Film je dobry na jedno pozretie a na druhykrat by ma to uz nebavilo pozerat, lebo by som uz vedel ako sa bude dej filmu vyvijat. Nazov filmu som vobec nepochopil, preco ho dali do tohoto pribehu, ved to s tym ani nesuviselo. Jedine co s tym malo nieco spolocne bolo slovo ALIEN, ale preco HUNTER???? ()

JohnCZ

Výborné béčkové sci-fi s velmi hutnou atmosférou a prostředím nápadně připomínající SGC z Emmerichovy Stargate. Docela mě to nízké hodnocení zaráží. Spader hraje skvěle, ostatně jako vždy. Efekty trochu připomínají béčkové snímky z 70. a 80. let, nicméně se nemůžu ubránit pocitu, že to k filmu naprosto sedne. ()

jatamansi

Takové divné sci-fi. Ovšem Sander byl tehdy ještě štíhlý, dnes by potřeboval pár kilo shodit. Ty bílé plavky mi do kukuřice připadaly směšné, modelové na pláž, nikoli do práce. Ale to by zase nebylo erotické. A obluda – taková z typické hollywoodské dílny. Obličej žádná velká fantazie. Klasické „C“. Protože od „B“ očekávám více. ()

darkrobyk

Tohle těžké béčko mě nechytlo a nebýt J. Spadera, asi bych ho ani nedokoukal. Kolísavá atmosféra, příběh trestuhodně nevyužívá atraktivnosti Antarktidy a v závěru levné efekty, které by mi nakonec vadily nejméně. Jak by se mohlo z názvu zdát, nejde o akční masakr kopírující Vetřelce, nýbrž zkoumání mimozemského objektu, z něhož Věc bohužel nevyleze.... ()

willis

Mě zaujal v jedné z rolí můj hrdina z dětství osminásobný olympijský vítěz ve sprintu a v dálce Carl Lewis. Jinak je to vcelku příjemný mix Věci, Kmene Andromeda a Akt X i s nezbytným kukuřičným polem. Z mnoha sci-fi filmů to vypadá, že mimozemšťani jsou milovníci popcornu. No alespoň budeme mít s čím obchodovat. ()

• Úvodná scéna, odohrávajúca sa v roku 1947, bola dotočená 6 mesiacov po skončení hlavného natáčania. (beso74)
  • Čierno-biely filmový materiál, na ktorom bol Julian Rome (James Spader), je prevzatý z filmu Věc (1951). Tá istá filmová sekvencia bola použitá aj v jeho rovnomennom remaku Věc (1982), v ktorom ju v zničenom nórskom výskumnom tábore našiel R.J. MacReady (Kurt Russell). (beso74)