Resident Evil: Vendeta

• Japonsko Biohazard: Vendetta (více)

Když bezohledný protivník v touze po odplatě vypustí nebezpečný smrtelný virus, kapitán protiteroristické jednotky Chris Redfield požádá o pomoc agenta Leona S. Kennedyho a profesorku Rebeccu Chambers, aby společnými silami zastavili obchodníka se smrtí a zachránili New York. (Bontonfilm)

ConanVJ

Opět parádní animák, který rozvíjí video herní příběh tohoto univerza. Příběh je vcelku jednoduchý, akce je zde spoustu a je pěkně a přehledně vyrobená. Záporák je pěkný zmetek, nová monstra potěší. Já si filmek užil a dávám 90% :) ()

agentmiky

Jednoznačně nejlepší animovaný film ze světa zombies, který jsem doposud viděl. Na film jsem se ten půlrok nesmírně těšil, již trailer jsem si vychutnával plnými doušky. Kdo nehrál hry, ale viděl pouze filmy, tak si možná nepřijde na své, ale spojení dvou nejlepších mužských hrdinů této herní ságy do jednoho filmu ? To jsem si nemohl nechat ujít. Potěšil mě anglický dabing, zejména u Leona je Mercer již osvědčená volba. Chris zde byl jako hora svalů, což odkazuje na pátý a šestý díl hry, ale ocenil bych především jeho normálnější tělesnou konstituci z jedničky, protože mi to k němu sedí více (vůbec mi to ale nevadí). Příběh byl překvapivě zajímavý, vše dávalo smysl a hezky to odsýpalo. Akce byla asi tím nejlepším artiklem, s kterým se film mohl "vytahovat". Již počáteční scéna v rozlehlé budově plných infikovaných mě navnadila (kde byla taktéž tak moc nelogická scéna, ve které voják z protibioteroristické jednotky vidí jednoznačně zombie kluka a zeptá se ho, jestli je v pořádku ? A následně to kvůli jeho počínání odnese skupinka vojáků ? Jako omluvte mě, ale to mega díra ve scénáři). Poté bych ocenil i přestřelku ve stylu alá John Wick. Závěrečná bitka s charizmatickým padouchem Ariasem to vše hezky zakončila. Až na pár kosmetických nedostatků výborná podívaná. Možná bych ještě na závěr uvedl, že vizuální stránka filmu je skvělá, ale na mimice by to ještě chtělo trochu zapracovat. Za mě dávám 85 % ()

TomX2

Lepšie než predchádzajúce diely. Vizuálna stránka je vynikajúca, akcia celkom záživná a miestami Vendetta dosť pripomína hernú sériu, čo je vcelku solídne pozitívum. Dej síce stále nie je úplne dobrý a aj napriek primeranej dĺžke filmu hrozí nuda, no všetko je na niečo lepšej úrovni ako v predošlých dieloch. Rozmýšľal som nad treťou hviezdou, no začiatok bol o niečo slabší a posledná cca polhodina nebola tak úplne dostatočná. Takto za čisté dve hviezdy. ()

kaylin

Chvílemi mi to dějově hodně připomnělo klasický "Resident Evil", protože jsou zde půjčené nějaké dějové prvky, snaha o pomstu na ženě, ale nakonec jsem měl i pocit, že se dívám tak trochu na Batmana jen bez Batmana. Jasně, dějově to prostě není nic výživného, ale za to vizuálně se na to opravdu dobře kouká. ()

Prometheus69

Avenger BIOHAZARD: Možný SPOILER: Upřímně jsem dost na rozpacích co si o tomhle dílu myslet... ale, určitě si myslím že hrdinská nesmrtelnost je už trochu klišééé... Což korunuje pád z? 50 PATRA? Kdy má hlavák ještě chuť se vykecávat zatím co jsme jasně dole viděli jak se rozmázne? To měl být nějaký blbý vtip na závěr? Co všechno dokáže přežít člověk z pár škrabanečkama? LOL! Jako u Alice to ještě chápu, je vylepšená... Logicky, však na tom Anderson dělal kurevských dlouhých 12let aby to tak fungovalo! Ale ne, Capcom prostě přijde a řekne... TAAAK! A hrdinové budou vylepšený prostě od začátku, všichni budou supermani... a strašně moc toho vydrží, budou superychlí, speciální smysli a pohyby... předvídat a podobně a budou jim z očí lítat blesky a lítat budou! PROTOŽE JSEM TO KURVA ŘEKL, JÁ JSEM CAPCOM A TOHLE JE MŮJ NELOGICKÝ VESMÍR kde všechno funguje podle našich pravidel né lidských běžných lidských superhrdinů! !!! A VY SI POLIBTE PRDEL A jestli se to někomu nelíbí... tak ať si trhne. Tak pitomá nebyla ani ta HRA!!! BX Asi takhle a myslete si o tom co chcete... od špičkových Zatracených... K tuhle parodii na nesmrtelnost: Za mě... velké zklamání... Když vezmu v potaz ještě zjev obou hrdinů a velmi okatý a předvídatelný příběh který už tak dostatečně vyspoileroval sám velký trailer. Není opravdu co chválit... I OST stojí za zlámanou grešli... Je opravdu vidět že Capcom tenhle filmový vesmír prostě začíná ztrácet.... vykrádat sám sebe a popírat logiku svého vlastního světa. Což je škoda. Třeba příště se to zase povede. PS: Ale je to RE: Jednu hvězdu ani odpad tomu už z pricipu nedám... na vítězný fanfáry to však také není: ()

Sabrewulf

Zklamání jako prase. Zatímco předešlé animáky byly vždycky po všech těch Andersonovkách balzámem na duši, tohle je kopanec do ksichtu. Vlastně to zklouzlo na stejnou úroveň těch zmrvených hraných předělávek. Je tu špatně úplně všechno. Děj už se plácá pořád v tom samém bez nějaké inovace - proč prostě neudělají třeba zpětně RE4 animák a místo toho furt jedou jakože dál? Stejný problém měla hra RE6 (po RE5, která jasně sérii ukončila), ono to neustálé objevování rádobynových typů virů s tím, že Chris, Leon a spol musí znovu a znovu do další akce, už z toho univerza dělá frašku, z hrdinů v podstatě loutky, které budou mít pokoj až pod drnem. Oukej, pláču na špatném hrobě, je pravděpodobné, že další díl animovaného RE bude znamenat další vir a tak, ale proboha (!!!), snad by tomu mělo odpovídat dění, ne? Po všech těch událostech, které mají nejen hrdinové, ale i lidi celkově za sebou, Rebecca Chambers pracuje v laboratořích, kde zkoumá nový vir, dobře všichni vědí o incidentech s nakaženými, které tento vir způsobil a oni tam jako nemají ŽÁDNÉ zbraně, ochranku či jiná zabezpečení? Jako vážně? Celý ten film je strašně hloupoučký, ta idiocie scén už fyzicky bolela, např. komplet sekvence se zombie čokly. Chris párkrát vystřelí po čoklech, netrefí se a řekne Leonovi:"Nějaké nápady?" (Co asi, do prdele, snad střílet dál, ne?) Leon:"Já ty psy odlákám" a jede na motorce pryč. Jasně, proč by čoklové šli na Chrise, který je dva metry od nich, radši budou kilometr honit Leona na motorce, že? (FACEPALM). Leon po nich za jízdy střílí - ano, to je přece jednodušší je takhle trefit, než předtím s Chrisem. Čokl padne mrtvý na zem, dvě auta se o něj nabourají a explodují. Ufff! Už takové ty Bolloviny nebo Andersonoviny (nyní už i Snyderoviny), kdy ve scéně není jedna blbina, nad kterou se dá mávnout rukou, ale kdy ta scéna je poskládaná jen ze samých blbin. Vykrádá to hromady ostatních filmů (Kostka, Světová válka Z...), klišé jsou tam tuny - člověk by si řekl, že jak doba postupuje, tvůrci budou vyzrálejší a přitom se tady úplně zamrzá v čase (nějaká postava se utápí v alkoholu a jiná jí vyčítá, že se nad sklenkou lituje, speciální jednotky jsou komplet naprosto pitomoučké - očividného zombíka se ptají "Jsi v pořádku?" atd). Ultra debilitou je pak postava vedlejší záporačky, bezdůvodně oblečené do sexy kostýmu, s kozama vyvalenýma ven - jako PROČ?!!!! Nejsem žádná feministka, ale již jsem unavený z těchto videoherních sexistických klišé.  Na celý film měli asi jen jeden polygonový model pro chlapy a jeden pro ženy, protože mají všichni stejné ksichty a mimiku - jednu chvíli si říkám: Proč je ten Redfield převlečený za bezďáka? On se jde někam infiltrovat? A pak zjistím, že to fakt má být bezďák. Chicht. Režisér vůbec neumí pracovat s nápady, které má k dispozici - bitka na prosklené střeše tam má asi jen 2sekundový záběr zespodu, trvat to třeba půl minuty, byla by to laskomina // finální monstrum schytá ultramegagiga plazmovou střelu, která proletí durch třemi budovami a jednu z toho zbourá - být to poslední, dorážecí rána, mělo by to neskutečné koule, ve skutečnosti ho je pošimrá na rameni a víckrát už se ze zbraně nevystřelí, tomu říkám grandiozní projeb. Prostě všechno špatně a navíc to má feeling herního RE6 (to není pochvala, RE6 je nejhorší herní díl). Filmovým residentům asi definitivně odzvonilo a nejlepším kouskem tak zůstává RE: Damnation. R.I.P. () (méně) (více)

Zek

Anderson udělal chybu v tom, že postavy jako je Chris a Leon atd. dal až pomalu na třetí místo. Přitom právě tyhle postavy dělají herní Resident Evil tím nejlepším co je. Začátek filmu v baráku, mi strašně připomínal úplně prvního Residenta a vtom to mělo zůstat. Druhá polovina filmu mi spíš už připomínala tou akcí, tak šestý díl a i ten záporák mohl být lepší. ()

VanTom

Ač nerad, i jako fanoušek herní série musím uznat, že dějově se již svět Resident Evil nehezky vyčerpal. Samostatná epizodka "masové pomsty" šíleného překupníka biozbraní (zase novinka: A-Virus) svým primitivním, uspěchaným a ohraným dějem s mělkou "psychologií" nevtáhne, přestože do hlavních rolí zapojuje hned 3 oblíbené charaktery - Rebeccu, Leona a Chrise. Ještěže animace dobře vypadá a ta méně přepálená - kontaktní - akce nepostrádá "koule". 5/10 ()

Danny F.

Ne už tak dokonalé jako RE:Rozklad. Animace typicky videoherní (byla opravdu povedena až na nepřirozené detaily). Akce na mostě a při naháněčce městem tomu odpovídá. Neuvěřitelná. Tempo vkusné a zápletka typická a známá. Samotný závěr příjemně divoký a poutavý. 85% ()

KASUGI

RE animáky jsou díl od dílu lepší, nicméně pořád je těch pět hvězd tak nějak zase z lítosti. Tvůrci prostě asi nikdy nepochopí, že to největší kouzlo RE hry a hlavně atmosféru nejlíp vykouzlí to strašidelné panství. Policejní stanice ze dvojky hry a jiné lokace jsou cool, ale mansion je top a vždycky byl. Tady je tomu věnován pouze krátký úvod, u kterého jsem maximálně chrochtal blahem. Uvidíme, jak si povede připravovaný restart, každopádně k tomuto datu je zatím Vendeta nejlepším filmem z RE universa. ()

stitch7

/// Animace je sice lepší, skoro až pěkná, ale scénář je fakt naprd. Místy až debilní. V jedné chvíli dokáže Chris zmasakrovat desítku zombíků za běhu, o několik scén později jeden proti jednomu se nezvládne trefit. Protože se to zrovna nevidí a protože ještě nedošlo na závěrečnou mutaci, na kterou všichni čekáme. Líbí se mi, že si film vzpomněl na Rebeccu Komnaty-ovou, a gore bylo taky místy výživný, ale ta tupost to prostě velice sráží. Tou mi to připomnělo šestý herní Resident Evil. No a to fakt není dobrá věc. ()

kenkaku

Rozhodně lepší než minule, jestli lepší než předminule si nejsem jist. Máme tu tradičně Leona a bonusově i Chrise. Lehce se odkazuje na Racoon City, dokonce i filmoví maskoti (dobrmani) proběhnou. Takže vlastně celkem v pohodě. Ano, ty nekonečné zásobníky bílý do oči hodně a ten souboj 1:1 s pistolemi byl více méně LOL. Jako celek je čím ale moc fajn a v kontextu všeho co pod značkou “Resident Evil” vzniká je to rozhodně nadstandard. ()

iXtr3m3

Nevidieť hneď za tým Gantz:O, tak možno dám aj viac, ale žiaľ Gantz bol úplne iný level, aj čo sa týka obsahu, aj čo sa týka formy. ()

HiddenDragon

Urcite nejlepsi dil CGI serie Resident Evilu a mozna i lepsi nez hrane filmy teto francizy. Nevim, jestli za to muze jiny reziser nebo technologicky pokrok - asi oboji - ale vizualni kvalita je na velmi vysoke urovni. V nekterych scenach, kdyby je clovek pauznul, jsou CGI charaktery temer k nerozeznani od realnych hercu. Az na zenske postavy. Je mi zahadou, proc zde chlapi vypadaji tak neskutecne realne - kazdy vous, vraska...fakt si s nimi brutalne vyhrali - ale holky? opet maji takovy ten fetisisticky manga styl. Neprirozene stihle boky, velka prsa, oci...proste pusobi stale docela komiksove na rozdil od jejich muzskych protejsku. Co se tyce atmosfery, top je urcite uvodni scena v opustenem sidle, zrejme zamerne pripominajicim prvni RE videohru, kde je pokrok proti "Damnation" z r. 2012 videt asi nejvic. Svetla a stiny, textury, pohyby vojaku plus skvele hororove ladeni...proste lahoda. Mozna je to az prilis kvalitativne prepalene, protoze pak uz to tak super neni. Jakmile napr. dojde na dialogy, opet to ma takovy divny japonsky patos. Mne proste prijde, ze zapadni hrdinove, at uz v knihach nebo filmech, tak divne nemluvi :) Story je sice jednoducha - padouch se msti, je nutne ho zastavit - ale do Residenta se hodi. Uplne odstranili vsechny slozitosti z "Damnation", takze tu nejsou lickeri, Ganados ani Plagas a mne to vyhovovalo. Mozna nemuseli tolik odbyt detektivni stranku pribehu, ale je jasne, ze se chteli zamerit spis na akci. Zatimco v predchozich dilech byl hl. hrdinou Leon, zde ma o neco vic prostoru Chris Redfield, ktery se v CGI filmech zatim neobjevil. Leon je takovy lezerne sportovni agent, ktereho uz prilis nebavi zabijeni zombiku a utapi svuj zal ve flasce, Chris je namakana korba, ktera proste dela svou praci a zachranuje svet, i kdyz to casto boli. Jejich akcni double-team funguje vyborne a neustale stupnuji crazy akcni sceny. Ke konci uz je to opravdu hodne prestrelene a i Chucku Norrisovi by spadla brada z toho, co predvadeji :) Ale budiz, je to videohra a kouka se na to dobre :) Zaverecna prisera se mi taky libila ze vsech tri dilu asi nejvic. Grafika dela proste hodne. // 70% // [opet jsem koukal v CZ dabingu pro jistotu, protoze na blurayi mely prechozi dily hodne zmrvene titulky] ()

Corpsegrinder

Ze všech animovanejch RE je tohle asi nejhorší díl ačkoliv si to stále aspon trochu drží úroveň a nehraje si to na novodobej Matrix jako hraná série, i když ten poslední souboj k tomu má blízko. Má to pár napínavejch momentů, bohužel převažujou ty hloupoučký a trapný (všechny dialogy). Spousta scén je variace na stokrát viděný momenty v různejch dílech hry takže nečekejte nic novýho, dokonce je tam zase nabušený monstrum jako Nemesis nebo Ustanak (kromě toho že vypadá jak komiksovej Bane z Batmana). Animace je velice kvalitní. Jak zde již bylo řečeno tak to nenadchne ani neurazí, je to prostě jen sled animací z hry kdy brzo asi budete hledat tlačítko na skipnutí. Degeneration i Damnation se dá v klidu zkouknout znovu ale u tohohle dílu si myslim jedna projekce stačí navždy. ()

Janko_Vlyrd

Päť rokov prešlo od Damnation. Akoby to bolo včera. Vendetta je rozhodne najlepší RE zo všetkých troch animákov. Ak vezmem v úvahu aj filmové diely s Millou, tak poradie tých najlepších je nasledovné: 1. Extinction (film), 2. Vendetta (animák) a 3. prvý diel (film). Uvítal by som pokračovanie za kratšiu dobu, ako päť rokov. Jeden až dva roky by bol ideál. Leon, Chris, Rebecca. Všetci splnili účel prvotriednej zábavy vo svete RE. V rámci animovano-akčnej produkcie nemožno chcieť viac. ()