Příběh postavený na běžném schématu vraždícího šílence se brzy rozvíjí neočekávaným směrem. Boon (Craig Sheffer) je hledán pro podezření z vražd sadistickým policistou (David Cronenberg). Současně ho pronásleduje i jeho bývalá dívka Lori, která je ochotná své lásce obětovat vše. Pro Boona není úniku. Ocitá se v podzemí, kde hledají útočiště vyděděnci společnosti, fantastická a neočekávaná monstra. V tomto bizarním prostředí přestávají platit pozemská pravidla. Boon zjišťuje, že nelze věřit vžitým představám o dobru a zlu. Poznává, že i monstra mají duši a pravé zlo se mnohdy skrývá za lidskou tváří. Postaví se tedy na ochranu tohoto podzemního světa proti všem, kteří ho chtějí zničit. (Warner Home Video CZ)

zdenny

Ono je velice těžké zfilmovat některé knihy anebo příběhy Clivea Barkera. V jeho knihách jde především o spolupráci čtenáře s autorem. Autor vymýšlí různé morbidní světy a postavy, čtenář si je domýšlí a v tomto světě vegetuje. Jakmile je to přeneseno na plátno, je z toho nějakým divným kouzlem kýč. Kdo ví, jak by vypadalo dnešní zpracování? Vzhledem k ději a vizualizaci bych tento horůrek doporučil především teenagerům. Tento film totiž řádně splňuje a usnadňuje mládeži přechod od dětských fantasy dobrodružných filmů k horrorům. ()

PetrPan

Slibný začátek, směšný konec... Barkerovi zřejmě došel dech, zapomeňte na Hellraisera, Plod noci se po krvavém úvodu mění v jakousi pokřivenou přehlídku Příšerek s.r.o., aby pak vyvrcholil v neskonale odfláknutém konci. Přesto tento film není úplným propadákem, zajímavá je záporná role režiséra Davida Cronenberga a některé "hardcore - barker" scény občas nechávají zapomenout na ne-atfosméru, která prostupuje celým filmem ()

brutale

V prvom rade, by som sa pozastavil nad zaredením žánru! Horor? Nie! Trošku drsnejšie fantasy/scifi, to beriem. Absolútne nevyťažený potenciál príbehu, nelogické chovanie postáv, masky ktoré miestami nedesia, ale rozosmivajú, atmosféra žiadna, no skrátka bieda, až na pár scén!!! Až sa mi nechce veriť, že pod týmto "bráčikom" je meno Clive Barker! ()

Shit

Takový hororový fantasy, který ze začátku působí fakt výborně, hlavně co se týká audiovizuální stránky, kterou hodně podpořil Danny Elfman svojí hudbou, nicméně mi přišlo, že to po výborným začátku ztrácí každou minutou dech a nabírá ho až někdy úplně u konce, což je podle mě fakt velká škoda, jelikož potenciál to rozhodně mělo velikej ()

kosta73

I když jsem přečetl knihu a měl o filmu trochu jinou představu, Plod noci mě velmi příjemně překvapil. Barker totiž značně rezignoval na svou obvyklou řezničinu, která mi v jeho dílech vždy trochu vadila a natočil vizuálně krásný film s výbornými maskami, skvělou podobou Midianu a lahůdkovým záporákem v podání Davida Cronenberga. Plný počet. ()

• V roce 2012 vytvořili fanoušci bojující za vydání takzvané verze Director's cut, která je zhruba o půl hodiny delší než původní film, skupinu s názvem „Occupy Midian“. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a díky uskupení byla oficiálně vydána Director's cut verze na Blu-ray a DVD. Sám Clive Barker osobně poděkoval všem lidem zapojeným do projektu „Occupy Midian“. Kvůli vydání nové rozšířené verze se podepisovala petice, která v tuto chvíli skýtá přes 6 000 podpisů. (Amroth666)
  • Jméno psychiatra, Philip K. Deckard (David Cronenberg) je pocta legendárnímu sci-fi spisovateli Philip K. Dickovi. Deckard je příjmení hlavní postavy v knize Blade Runner. (BoredSeal)