Září (E01) (epizoda)

Komedie / Drama

Česko, 2016, 23 min

Režie:

Adam Sedlák
(další profese)

Komentáře uživatelů k epizodě (10)

 • choze
  ***

  Zprvu mě dost otravovaly ženské postavy, taky ta těkavá forma je náročná, byť pěkně autentická. Naštěstí v druhé polovině nastoupil hrdinčin kluk a hrdinka se přestala chovat jako znuděná přezíravá nána a šlo to.(21.5.2018)

 • dO_od
  ****

  // Vlastně se ve mě pere mix různých dojmů, zatímco totiž některé části hezky rezonují a dokážu se s nimi ztotožnit, jindy z toho mám pocit velké sebestřednosti a maličko zkresleného pohledu na život mé generace. Je to hezky západní, progresivní, maluje to jistej obrázek, zároveň to ale tak trochu kašle na docela jinou realitu dnešních mladých a z nějakého důvodu s tímhle faktem nejsem úplně okay. Na druhou stranu koncept vyprávění a režie prvního dílu svou originalitou a jistotou daleko převyšují cokoliv jiného, co u nás z tohohle ranku za posledních pár let vzniklo a byl bych pokrytec, kdybych na to neukázal. Ve finále teda spíš spokojenost a především zvědavost, kam až to budou chtít s tímhle formátem tvůrci dotáhnout. 7/10 a jedem dál.(12.11.2016)

 • GeusX
  ***

  Vcelku zajímavě pojaté. Je to hodně in a určitě cool. Vždyť dnes bez počítače či tabletu, bez skypu či sociálních sítích často vidím, že by někteří snad ani nemohli existovat a "plnohodnotně" žít. Je to pro nás, co neumíme psát na klávesnici rychlostí blesku, současně prohledávat v pěti dalších woknech, u toho komunikovat se třemi lidmi najednou a ještě dělat pět dalších věcí, taková zajímavá sociální studie či nahlédnutí pod pokličku virtuálního života dnešní mládeže :)(5.11.2016)

 • SimpanzJi
  ****

  Samozřejmě se jedná o zajímavou myšlenku, kterou cením jednou hvězdičkou. Nevím ale, zda se to úplně povedlo. Skajpování je teď in, a toho zřejmě chtěl využít i režisér. Rolí je celkem pomálu, což je spíše dobře než špatně. U Skypu sedí čtyři osoby (Linhartová, Hofman, Křenková, Cina) - čtyři velcí kamarádi. Vlastně úplně nevím, co se bude ve zbylých pěti částech řešit. Něco jsme se dozvěděli a .... No, uvidíme.(1.11.2016)

 • Amper01
  *

  To je ale ptákovina! Nesmysl, až lituju ztraceného času...(11.12.2016)

 • Torpid
  *

  Zajímavá a originální forma, dobře zvládnutá technicky. Jen nedokážu přijmout bez znechucení fakt, že dítě, které se plynule z puberty neinkarnuje v přemoudřelého, sebevědomého, ambiciózního a inteligentního idiota - nebude mít v 21. století šanci přežít. Všechny 4 postavy na facku.(4.11.2016)

 • SpaceOdyseus
  ***

  Zatim me to moc nebavi svym pribehem ani tematem. Ale kvuli zvoleneme svezimu pristupu tomu dam jeste sanci.(2.12.2016)

 • Tess92
  *

  No je pravda, že jsem už od 16 měla dojem, že jsem jako důchodce... ale tohle teda s mým životem nic společného nemá. Hraní je příšerný, i když se na to dá zvyknout a pak se na to dá i celkem dívat. Kočka byla ohromně roztomilá, ale postavy jsou stejně na palici. Vztekat se, že někdo neví, kdo byl Kennedy a pak nevěděl, že Merkelová je kancléřka a ne prezidentka? Minimálně divné... Ale tak já taky na erasmu nebyla proto, abych se ožírala, ale abych se dozvěděla něco nového a něco se naučila (taky jsem za dva semestry v Mannheimu nasbírala 79 kreditů). Ale to jsem holt já, to se očividně nenosí. A to skypování taky není moje. Koukat se na to dá a některým to asi bude připadat děsně super, ale já na to nemůžu koukat, aniž bych co chvíli neřvala nad pitomostma, které tam vidím.(6.12.2016)

 • PoprockCZ
  ****

  Perfektně propracované podání příběhu skrz plochu počítače. Teď si člověk teprve uvědomí, kolik informací a vodítek je ukryto v našich konverzacích a celkově činnostech na PC. Trochu mě děsí šílený multitasking, kdy člověk toho druhého už ani nevnímá a jen těká mezi informacemi. Jsem zvědavá na druhý díl, zatím velmi autentické.(2.2.2017)

 • Tom478
  ***

  Zajímavý formát, jenž je velmi dobře zpracovaný. Postprodukce a vytvoření důvěryhodného virtuálního prostředí muselo zabrat spoustu práce. Za pomoci různých maličkostí jako např.bordelu na ploše, otevřených aplikací či projížděním 9gagu se spousta z nás v hlavních postavách najde. Herci měli zatím málo prostoru, neokouzlily ani nezklamaly. Nicméně 20 minut stačilo na uvedení do základu děje a jsem zvědavý, jakým směrem se bude seriál vyvíjet.(4.11.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace