Semestr

Epizody(6)

Amálie je studentka filmových věd, žije se svojí mámou, miluje Berlín a svého kluka, co tam odjíždí na půlroku studovat. Damiánovi ale módní přitažlivost německé metropole nic neříká, stejně jako představa currywurstu, levného kebabu a hromady hipsterů na kolech. Budou sociální sítě stačit na udržení jejich vztahu? Zvládnou semestr? Šest měsíců v šesti dílech seriálu, který se odehrává pouze na plochách počítačů a telefonů. (Stream.cz)

Recenze uživatele Likan7 k tomuto seriálu (4)

Semestr (2016)

Až mrazivě přesný pohled na dnešní mladou generaci, která je online 24/7. První díl je taková rozjezdovka, ale od druhýho dílu to jde neskutečně na sílu. Na konci některých dílů jsem měl vyloženě otevřenou pusu (závěr dílu s podprsenkou) a pátý díl je předčasné finále, protože TAK silnou atmosféru, skvělou kameru a neskutečně boží hudební doprovod ve mě zanechal za 25 minut hodně velké zářezy. Bezesporu k silnému dojmu přispívá i velmi netradiční vizuální zpracování, když vidíme celý seriál "jen" z obrazovky mobilů a notebooků. Jenže mnohdy tam vidíme mnohem víc, než v reálném životě. A v tom je právě ta velká síla Semestru. Finále je ale hodně nepovedené, neuzavřené a mám pocit, že tvůrci buď nevěděli kam dál, nebo je to už nebavilo a chtěli to mít za sebou. Během 5 dílů bylo naťuknuto tolik témat, že by se z toho dal udělat plnohodnotný seriál o 20 dílech, jen si uvědomte. Maminka, párty z pětky, podprsenka, opilá kamarádka, Silvestr (ten měl svělý díl a nakonec jsme se nedozvěděli vůbec nic!). Spousty věcí je nedotažených, spíš všechny a já bych strašně rád viděl, jak pokračují. Není to na druhou stranu důkaz, že je seriál dobrý? Za mě ano. Poklona, chtěl bych další díly. ()

Říjen (2016) (E02)

Neuvěřitelně trefně vykreslená dnešní generace 20-30 let. ()

Listopad (2016) (E03)

I po třech dílech je Semestr neuvěřitelnej. Tady pomalu vzniká kult, který dokáže ve 20 minutách ukázat náš život. ()

Prosinec (2016) (E04)

Tak poslední záběr mě dost přejel! ()