Semestr (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2016, 2 h 15 min (Minutáž: 6x20 min)

O.K.: jsem o generaci starší, ne vejšku jsem nechodil, na Facebooku nejsem, kameru u počítače nemám (a netuším, k čemu je přední objektiv na mobilu), takže bych se u toho asi měl po pár minutách ztratit. Kupodivu ne. Naopak jsem se často i bavil. Vzhledem k té rychlé klikací formě si ani neumím představit, jak k tomuto seriálu vypadal scénář, ale jako moderní vztahová komedie funguje výborně. Nevím, zda by mi tak připadalo, kdybych si mezi jednotlivými díly dával týdenní pauzu, tak jsem si počkal, až bude online komplet a pustil si ho najednou.(5.1.2017)

Už dlouho se mi nestalo, abych se na seriál díval tak rozporuplně. Upřímně… když jsem poprvé viděl tento seriál, ukončil jsem ho po pěti minutách se slovy „odpad!“. Nicméně po druhém zkouknutí musím říct, že dobrý. Poměrně zajímavý nápad, zajímavé zpracování a upřímná sonda do života mladých působí přirozeně a věrohodně. Sice jsem měl problém s hlavní hrdinkou (moc nemusím nihilistické intelektuálky, co mají všechno na háku a přitom stolkují všecko co se pohne) a občas byly scény zbytečně přehnané, ale jako sonda do soukromí mladých, dobré.(2.1.2017)

Semestr je v jistém ohledu až neuvěřitelný. Dává seriálu jako takovému úplně jiný pohled a když se na toto díváte přijde vám, že jste se posunuli hodně někam dál. Spíš je problémem jak moc chaotický to pak ve výsledku je. A navíc... věc, která je na tom asi nejvíc úchylná je ta, že celý seriál je pojatý jako vy byste byl pracovník NSA, co sleduje hlavní hrdiny v akci. Ale to ať si asi každý přebere sám. Největším problémem seriálu poté je to, že nikam nevede. Něco se děje, pak se zjistí, že je to furt jeden a ten samý problém a takhle furt dokola. Lehce depresivní. S tím, že zde není žádné vyvrcholení příběhu. Velice promarněný potenciál.(23.12.2016)

Zajímavě pojatý seriál, který jednoznačně vyniká svou originální formou. Po obsahové stránce už o tak zajímavý seriál nejde, i když i tady má co nabídnout, nenudí – jednotlivé epizody skoční dřív, než by k tomu mohlo dojít, a pro někoho může Semestr působit i jako vhled do (internetového) života „generace Z“. Další z řady povedených internetových seriálů z dílny Stream.cz.(2.1.2017)

• Darill

Nápad zajímavý, ale tím to končí. Nereálné postavy sestavené z trapných stereotypů, jejichž vztahu se prostě nedá věřit od první minuty, se hádají o nesmysly ve schválně vyhrocených situacích. Pokud jste chtěli koukat na to, jak si týpek prohlíží prsa bejvalky, zatímco mu současná vyčítá, že se málo zajímá o rakovinu její mámy, je to seriál pro vás. Jinak se od téhle nudy držte co nejdál...(14.11.2016)