poster

Semestr (TV seriál)

Komedie / Drama

Česko, 2016, 2 h 15 min (Minutáž: 17–26 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ****

  Možná nejpůsobivější výpověď o mladejch, co tu kdy vznikla. Navíc podaná supermladou formou. Za těma rozvolněnejma klikačkama po facebooku a skypeu a hanbárnama a gifama je tak kurevsky silnej pocit, jakej jsem nahmatal třeba u Půlnočního kovboje nebo Klipu (ta velkoměstská prázdnota, odcizení, marnost v přetechnizovaný době... a další postmoderní libůstky). Adam Sedlák a spol. zvládli z těch klišé (nebo spíš věčně platnejch vzorců, jak vypadá rozpad vztahu, zvlášť na Erasmu), z jakoby nahodilejch střípků a z nedoslovnejch náznaků vydupat tak hlubokou existenciální výpověď, že jsem to nežral. Pátej díl je opravdovej masterpiece (dokonalý zachycení, jak vypadaj emohovna v roce 2016) a finále drtivý jak Vicky Cristina Barcelona a bezútěšný jak Čínská čtvrť ;) Těším se na další kus.(8.11.2016)

 • JohnCZ
  ***

  Zajímavý seriál, který ze začátku až tak nevtáhne... to až postupem času. Poměrně bezduché dialogy vs. dost zajímavé zpracování (obrazovky počítačů). Jenže seriál dospívá divákovi před očima stejně jako hlavní postavy. Vystřízlivění na závěr je super a pointa obstojná, byť bych si finále dokázal představit o něco delší. Palec nahoru hlavně za všechny ty drobnosti okolo, výborně odpozorované vzorce chování uživatele facebooku a internetu všeobecně. Detaily jako uvěřitelné rozmístění ikonek na ploše dělají totiž hodně. Semestr je seriál určený pro specifickou cílovou skupinu, do které se řadím taky a v řadě věcí se i chtě nechtě poznávám... bohužel.(13.12.2016)

 • Slarque
  ****

  O.K.: jsem o generaci starší, ne vejšku jsem nechodil, na Facebooku nejsem, kameru u počítače nemám (a netuším, k čemu je přední objektiv na mobilu), takže bych se u toho asi měl po pár minutách ztratit. Kupodivu ne. Naopak jsem se často i bavil. Vzhledem k té rychlé klikací formě si ani neumím představit, jak k tomuto seriálu vypadal scénář, ale jako moderní vztahová komedie funguje výborně. Nevím, zda by mi tak připadalo, kdybych si mezi jednotlivými díly dával týdenní pauzu, tak jsem si počkal, až bude online komplet a pustil si ho najednou.(5.1.2017)

 • J*A*S*M
  ****

  V posledních letech už tu nějaké české pokusy o generační výpověď byly, ale až teď to klaplo. Nechával jsem si Semestr až na dobu, kdy budou dostupné všechny epizody, což je myslím nejlepší způsob, jak zrovna tento seriál sledovat. Člověk pak lépe přehlédne ten mírný nedostatek děje a užije si spíš celkový obraz. Výborné je, jak se ty hlavní zvraty a nejdůležitější postřehy odehrají jakoby mimo, nejsou řečeny, ale vyplývají z těch dalších komunikačních rozhraní, lajků, pohledů tam a tam, atd. Je to seriál pro značně ohraničenou sociální bublinu, ale pokud do ní alespoň částečně patříte, budete odměněni.(6.12.2016)

 • malylada
  ****

  Vynikající a originální nápad. Naprosto přesná ukázka dnešní doby, situací a přesně, co každý v dnešní době děla. Útržky krásně spojený v jeden příběh a divákovi servíruje mnoho věcí na zamyšlení. Některé momenty jsou méně zábavné, ale tvůrcům se podařilo, ale v celku to působí velmi dobře. Klobouk dolů.......7/10(11.12.2016)