Otec Naděje (TV film)

Otec Nádej

Itálie, 2005, 100 min

Ruggero Deodato

Sandro Moretti

Škarohlídové, kteří očekávají, že se Bud Spencer v 76 letech sebere a nakope mafiánům zadnice, budou nadále tento film odsuzovat. My, co nám stačí slušný příběh a kvalitní herecké výkony, budeme velmi spokojeni. A ještě budeme nutit všechny, kteří říkají, že Spencer se ve filmu umí jen prát, aby se na tuto inscenaci podívali. Zjistí totiž, že se mýlili. Spencer je přesvědčivý i v klasické dramatické roli.(3.11.2013)

• ostravak30

Pozorně jsem pročítal komentáře pode mnou. Jsem si jistý, že pravdu mají i ty záporné, tedy, že Bud Spencer je zkrátka komediální herec a tahle vážná role mu seděla méně než kterákoli s Terencem, ale i ti, kteří se domnívají, že vážné role zvládá taktéž. Bud Spencer je prostě kvalitní herec a podává kvalitní výkon, o tom netřeba spekulovat. Podle mně ale musíme být spravedliví. Tak předně, scénář je dost chabý. Řekl bych průměrný až podprůměrný. Dále mi výrazně vadí zvuk. Ruchy z ulice či jiné hlasité zvuky ruší postavy při dialozích, neboť není pořádně slyšet o čem se baví. Upřímně řečeno za nic nestojí ani hudba. Zní to jako mohutné pobroukávání tlupy medvědů. Ale abych jen nekritizoval. Příběh má něco do sebe. Je vcelku napínavý, ač končí až naivně dobře. Fanoušci Buda Spencera možná budou zklamáni, ale kdo ví, třeba ne. Je ale třeba ihned dodat, že se jedná o televizní film a na kvalitě je to bohužel znát.(17.10.2016)

Velmi pěkný film, který dokazuje, že Bud Spencer nemusí rozdávat rány, aby dokázal, že je herecká legenda. Příběh je velice povedený a celkem dobře propracovaný. Ve filmu nechybí napětí, dojemné scény, ale ani vtipné scény. Film se mi opravdu velice líbil, hodnotím 4* . Patří k mým oblíbeným a vřele ho doporučuji!(7.3.2014)

• kyLuke

Tak nevím , jestli chtěl Ruggero Deodato oživit Buda Spencera , tak si měl asi vybrat jiný námět , a hlavně komedii ! Tento film má příšerný scénář , herecké výkony , režii , hudbu , kostýmy , výpravu a vlastně všechno , na co si vzpomenete . Už ani Spencer není ani trochu snesitelný !! Bud už v podstatě celý film sedí ( až na pár scén ) a akorát na jiných místech a Angelo Infanti , jako hlavní záporná postava je jeden z nejhorších hereckých výkonů , jaké jsem vůbec u italského filmu viděl . Co tedy vychválit ? Silně nevýraznou kameru nebo snad snahu tvůrců ? Skutečně nemohu . Poté co jsem však shlédl film "Virtuální zbraň" s Terencem Hillem , řekl jsem si - tak "Otec naděje" má konečně film , který by se mu vyrovnal !! Takže zkráceně , pokud "Otce naděje" propásnete nebo ho snad sháníte , zkuste se radši podívat na film "Voják štěstěny" s Budem Spencerem , který u nás není moc známý , ale velmi příjemný a dobrý . Moje největší zklamání u filmu s Budem Spencerem !!!(14.11.2011)

• Courtemanche

Je to film z roku 2001, původně zamýšleno jako pilotní díl televizního seriálu, ale od toho nakonec odstoupili. Do distribuce se dostal až v roce 2005. Příběh slabší televizní, herecky okrem Bud je to na mši, taky on jako jediný má tady slušnou roli, ani bych neřekl že nezajímavou (sem-tam i Extralarge je horší), ale zbytek jen levnota. 2/5(22.11.2014)