poster

Contratiempo

 • anglický

  The Invisible Guest

Thriller

Španělsko, 2016, 106 min

Režie:

Oriol Paulo

Scénář:

Oriol Paulo

Kamera:

Xavi Giménez
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (165)

 • verbal
  ****

  Contratiempo mucho gusto. Pokud se vracíte z víkendové „služebky“, tedy bezuzdného řádění v hotelu Putanella se šťastně či existenčně dobře vdanou La kundou, je dobré pozorně čumět na cestu. On pak stačí jeden blbý, v nestřežené chvíli přebíhající paroháč a během okamžiku můžete být v piči už nejen doslovně, ale i obrazně. Banderillavůd sice brutálně kombinoval až k fucktoriálu a některé okolnosti a chování hraničí s kauzálním kokotismem, nicméně i tak se jedná o hutný, zábavný, dialogově vymazlený, excelentně natočený a skvěle zahraný napínač, a hnědopišsky hledat nepodstatné chyby v logice u čistočisté zábavy může jen egoistický rozkuřovač, co pravidelně chytá afty z nemytého Aristotelova žaludu.(20.5.2017)

 • Cervenak
  ****

  Vychutnané scenáristické cvičenie na tému "splietame niekoľko falošných verzií príbehu a vŕšime jeden zvrat za druhým". To, že je to pritiahnuté za vlasy až mimo realitu, nekazí pôžitok z perfektnej premyslenej hry.(11.12.2017)

 • Fr
  ***

  ,,BEZ UTRPENÍ NENÍ VYKOUPENÍ.“… /// Adrián má prekérku. Milenka je kaput a von je hlavní podezřelej. A tak vypráví, jakpak se to semlelo. Ovšem… COPAK JSI NÁM ADRIANE NEŘEKL…? Názorná ukázka, jak se dá ve zlomku vteřiny posrat úspěšnej život. Pomalej rozjezd střídá až konspirační vyprávění, který nabírá na zajímavosti a škoda, že pointa není stejně tajemná, jako zločin. Každopádně se připravte na chytrý kriminální vyprávění, který ovšem mohlo bejt kapku kratší. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zabil jsem. 2.) Miluju filmy o spravedlnosti. 3.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.3.2017)

 • EdaS
  ****

  Báječně překombinovaný přechcávací thriller, kterému sice úplně nevyjde poslední twist, ale pro tu dosavadní kvalitní zimomřivou zábavu mu to asi prominete.(10.12.2017)

 • emma53
  ****

  Tak tady už se začíná rýsovat Oriol Paulo jaký je a možná ještě bude jeho další thriller. Ostatně jako jiní režiséři a scénáristi, tak už budeme vědět, co nás asi bude čekat. Ano, jistá podobná kostra jako v Těle tady byla už patrná. Nechává nás v nejistotě až do úplného závěru a opravdu se vydováděl s různými variacemi, ale mně to vůbec nevadilo, právě naopak. Byla jsem zvědavá na závěrečný verdikt až do poslední klapky. Škoda, že tady jsem poměrně brzy věděla jednu podstatnou věc, kterou sem pochopitelně nenapíšu. S obsazením Maria Casase jsem měla trochu problémy, ale asi to bylo účelem, nepropustnou masku jeho obličeje zahrál tudíž bezchybně. Jo, stálo to za to. Španěláci také umí a pokaždé se těším na každou novou filmovou lahůdku včetně téhle.(3.3.2017)

 • H34D
  *****

  Síla vyprávění v akci, film na sebe vrství různé verze jedné a též události, nabízí odlišné pohledy až nakonec vše rozetne snad až Shyamalanovským rozuzlením. O překvapení však nejde, největší předností filmu je naprosto skvělá atmosféra a samozřejmě i chytrý příběh. Je vidět, že brilantní scénář lze realizovat i bez drahých triků a slavných herců, aby stál výsledek za výbornou... 9/10(5.8.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Španělé jsou zpátky a opět ve formě! Když se řekne Španělská tvorba automaticky se mi vybaví klenoty : Zatímco spíš, La Cara Oculta, Divoké historky, El Cuerpo, Los ojos de Julia, Kůže kterou nosím a je jich samozřejmě více, ale tihle zástupci jsou nejhlavnější no a po dnešku si tam můžu přidat i Contratiempo. K ději nebudu vůbec nic prozrazovat, abych nezkazil zážitek, protože Zvratů je ve filmu nespočetně moc, jen v závěrečných 20 minutách jich je asi 5 a ten závěrečný doslova bere dech a koukal jsem nevěřícně s otevřenou pusou jak se mnou Španělé opět slušně vyje*ali. I přes pomalejší tempo se mi film líbil a nepředvídatelnost děje je vskutku hlavní devízou filmu. 80%(5.3.2017)

 • Gilmour93
  ****

  V Paulově Rašomonovi se sice budete občas ztrácet, ale on si vás ve finále najde. Twist, ač ne úplně neprůhledný, působí jako ze starých dobrých časů mrzáků z New Yorku a je asi jen otázkou času, kdy thrillerové látky zoufale hledající kolegové zpoza atlantické louže tento námět štípnou (čti natočí remake). Decentní spoiler: na konci získaný důkaz by u soudu JUDr. Sokol rozcupoval do pěti minut a ještě by došlo na odškodnění a zveřejnění omluvy v periodikách, ideálně strana 1..(24.5.2017)

 • akisha
  ****

  Super. Ne tak hutný jako La Cara Oculta, ale napínavý a zvratový je to parádně. Mario Casas jakožto hlavní "hrdina" mi byl nesympatickej hned od začátku, ať už něco spáchal nebo ne, stejně tak Barbara Lennie jako jeho milenka. Vyzdvihla bych herecký výkon Any Wagener, ta byla opravdu skvostná. Těsně před koncem se to na chvíli dost zamotalo, že jsem si říkala, jestli to vůbec pochopím, naštěstí se to pak zase rozmotalo a konec je velice, velice uspokojivý. Kdo má rád napětí, zvraty a pomalou plíživou atmosféru (a navíc rozkošně znějící španělštinu), směle do toho, neměli byste být zklamáni.(4.6.2017)

 • Sarkastic
  *****

  „Z mé 30-leté kariéry znám dva druhy klientů. Takové, kteří svou situaci odhadnou a spolupracují, přesto, že to může být nepříjemné, a takové, kteří se mají za lišáky a čekají, že je z toho vysekám, aniž by hnuli prstem. Vy patříte k té druhé sortě. Ale prozradím vám dvě tajemství. Bez utrpení není ani vykoupení. A vy nejste chytřejší než já.“ Snímek Contratiempo ustál má vysoká očekávání a ukázal, že je dalším z řady kvalitních thrillerů ze Španělska, které už bez nadsázky začínám považovat za nefalšovanou velmoc tohoto žánru. A Oriol Paulo znovu dokázal, že umí, jak už naznačil ve filmu Tělo, rovněž kvalitní žánrovce. Contratiempo je atmosférický, napínavý, zvratový, dynamický a žádající si plnou divákovou pozornost, poněvadž možné verze „pravdy“ se kupí a je nutné držet s tvůrci krok. Závěrečný twist je sice „kapánek“ přehnaný, ovšem oproti kupříkladu některým hollywoodským „šokujícím“ pointám se drží stále v rozumných mezích. Čistě objektivně je film na 4*, ale za to, jak moc mě pohltil, tu pátou hvězdu přece jen přihodím.(14.4.2018)

 • *CARNIFEX*
  *****

  Španieli v celej svojej kráse. "Contratiempo" však treba sledovať s veľmi silnou dávkou neurotík, ktorých užitie by sa zišlo najmä v závere, keďže posledná tretina si doslova robí "žarty" s divákovej mysle. Nie každý to vstrebe, no kto áno, bude svedkom "podobného" zázraku, ako Ja 8.3.2017 o 20:45 toho historického, na Camp Nou, kedy Barcelona vyprášila PSG /6:1/ Hodnotením som to mierne prehnal, ako hlavný rozhodca určitými verdiktmi, no keď máte v srdci "Blaugranas", koho to trápi ;)(14.3.2017)

 • misterz
  ****

  Takéto mysteriózne krimi thrillery s pomotanou zápletkou idú Španielom veľmi dobre, čoho dôkazom je aj tento snímok - herecky slušné a technicky výborne spracované. Čo sa týka obsahovej stránky a pointy, tak je samozrejme čo vytknúť - na môj vkus a na to, že tam vystupovalo len pár ľudí (čiže menší priestor ohľadom tipovania možného páchateľa) to bolo mierne prekombinované, aj keď to nebolo nič strašné. No tieto jednotlivé kúsky príbehovej skladačky a ich spájanie dohromady ma bavili, teda až na samotný záver, ktorý mi prišiel mierne pritiahnutý za vlasy... no ale budiž. Nadpriemer. 75/100(30.6.2017)

 • darkrobyk
  *****

  Skvělý thriller potvrzující, že Španělům se v poslední době více daří na poli detektivních, krimi a napínavých snímků, než hororů, především duchařských. Zatímco si velkopodnikatel, který si může dovolit cokoliv (třeba vymazání svého jména ze všech policejních dokumentů), povídá se svojí obhájkyní, sledujeme jeho příběh o lásce a smrti. Funguje zde naprosto vše - herci, kamera, hudba a samozřejmě příběh, který si nechává překvapení až nakonec. Zdánlivě nevinný Doria má co skrývat...(31.3.2017)

 • sochoking
  ***

  Toľko vykombinovaných variácií, až to začalo byť únavné a navyše otravný ton hlasu tej Goodmanovej ma fakt zabíjal! Záverečné odhalenie, musím uznať, bolo výborné, ale čo z toho, ked' po toľkých možných twistoch som bol už psychicky na dne. A že film má relaxovať potom... Takže spravodlivých 50% u mňa.(2.3.2017)

 • Roman.Ticka
  ****

  Mrazivé, opět výborně napsané a briskně vypointované 👍💣😱(2.4.2017)

 • Happens
  *****

  Film podobný snímku Tělo. Rozstříháme zločin na malé kousíčky, ty rozházíme po stole a snažíme se je pak dávat dohromady z různých perspektiv s ohledem na motivy, poházené charaktery a pomstu. Samozřejmě pomstu. Typický kvalitně propracovaný španělský thriller.(14.4.2017)

 • Vančura
  ****

  Za mě dosti rozporuplný dojem - ten film umí skvěle vtáhnout do děje a celé je to natočeno velmi efektně, ale vykonstruovanost scénáře občas dosahuje míry téměř nesnesitelné. Předkládanému ději jednoduše nelze věřit ani při nejlepší možné vůli, a je to u mě hlavním důvodem, proč jsem byl z toho filmu nakonec tolik rozčarovaný. Na druhou stranu akceptuji, že zákony filmového světa se naší realitou řídit nemusí, a pokud se k filmu přistoupí čistě jako k odpočinkové zábavě, funguje to v podstatě bez výhrad. Neodpustil bych si asi jen svůj kritický názor vytvořený již před nějakým časem, že Mario Casas je herecky dost nemožný (naopak Bárbara Lennie je standardně výborná). Každopádně Oriol Paulo se jeví jako mimořádný talent, od něhož bych si v budoucnu dal klidně líbit něco dalšího.(7.7.2017)

 • nascendi
  ****

  Tak po dlhšom čase film, ktorý ma potešil. Vôbec som sa nezamýšľal nad spleťou odbočiek a falošných stôp a nechal som sa unášať dejom,ktorý vyvolával trvalé napätie, k čomu prispieval aj hudobný podklad. Veď ani v Rašómonovi som nepátral po tom, ktorá z historiek je pravdivejšia a v Cayattových filmoch som sa pravidelne strácal bez toho, aby to zmenšilo môj dojem. Nie som z radu tých, ktorí sa radi pochvália tým, že vraha odhalili už v 38 minúte. Iba z radu tých, ktorých takýto film poteší.(23.9.2018)

 • cashflower
  ****

  ..ak radi twistuje, tak si zatwistujete do sýtosti a ak nie, tak sa vám môže zatočiť hlávka až tak, že to neustojíte.. Veľmi dobré herecké výkony a celkom nepredvídateľný flow celého príbehu. Klasický vysoký level španielskej kinematografie v tomto žánri. Síce aj keď milujem čo najväčší "zmätok" vo filmoch /musí ísť ruka v ruke s geniálnym scenárom/, tak v týchto twistoch mi niečo chýbalo, niečo ako "nádych" a nechať diváka povedať wtf (nech sánka padáá..) viac než na pár sekúnd /na to, ale chýba hutnejšia atmosféra/, keďže "v zápätí" príde druhý náraz.., no tieto impacty si stále držia svojské napätie, ktoré vás nenechá prestať uvažovať, čo bude nasledovať.. ...80%... P.S. ..po dopozeraní som chvíľku premýšľal či to tvorcom aj z racionálneho hľadiska vyšlo a až na pár maličkých faux pas som dospel.., ale jó.(27.7.2017)

 • Flego
  ****

  Thriller ako vyšitý s množstvom odbočiek a slepých uličiek. Ak sa v neuveriteľných zvratoch stratíte, nebudete jediný... v každom prípade sa nájdete a budete nadmieru spokojní. Španieli už dávno potvrdili, že sa v podobných vodách cítia ako ryby vo vode a sú schopní vymyslieť originálny a inteligentný príbeh. Dávam na zreteľ aj kvalitnú hudbu.(15.6.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace