poster

Contratiempo

 • anglický

  The Invisible Guest

Thriller

Španělsko, 2016, 106 min

Režie:

Oriol Paulo

Scénář:

Oriol Paulo

Kamera:

Xavi Giménez
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (128)

 • laik_60
  ****

  zase film plný kombinatoriky ... ako v jeho TELE, spočiatku ma príbeh neoslovil. Za výbornú gradáciu a strhujúci záver s prekvapením dávam filmu opäť 4 body. Ako Emma53 konštatovala už viem čo možno čakať od Oriola. A keby to bolo niečo takéto,dosť sa aj teším.(25.3.2017)

 • viperDavid
  *****

  Přišel jsem na chuť španělským filmům a zvlášť na mladého ne moc populárního herce Mara Casase. Tento excelentní thriller je jen důkazem perfektně promyšleného příběhu s perfektním závěrem. Contratiempo jede v pěkném tempu a vzpomněl jsem si, jak jsem tenkrát porazil srnu a teď po 10 letech mě mají :)(3.9.2017)

 • bourec
  ****

  Je to takovej hodně upovídanej film z ranku thriler-drama-krimi,ale je tak svižně natočenej,s pěknema twistama,že mě to vážně dokázalo na sto minut přikovat ke křeslu.Oriol Paulo si v těhle překombinovanejch filmech bude asi i v budoucnu libovat,další talent na obzoru.70%.(11.6.2017)

 • Tosi
  ****

  Silný thriller proudící neustále dopředu, nabírající tempo a závratný počet vysvětlujících verzí. Z podezření, co je a co není pravda, se až točila hlava a taky vidím problém v tom, že bylo brzy jasné jak to dopadne. Co bylo naopak nejsilnější a nejefektivnější zbraní filmu, je způsob, jak se postavy od první verze do poslední vyvíjely. To nebyl snadný úkol a právě proto stojí za to Contratiempo vidět.(4.3.2017)

 • Mr.Cinephile
  ****

  75% ‖ Dlouho se mnou nikdo tak nevyběhl jako právě Oriol Paulo. Contratiempo se rozjíždí hodně pozvolna a vůbec na sobě nedává znát, že by se s něj mohlo vyklubat něco, na co budu hodně dlouho vzpomínat. Tempo vyprávění je dost unavené, ale každou další minutou, každou další novou informací se zvedá a přituhuje i atmosféra, která byla do té doby dosti nevýrazná. A pak to najednou přijde, jeden twist za druhým a pokud jste si mysleli, že už vše víte a nic vás nepřekvapí tak to jste se šeredně pletli. Španělská laskomina, která rozhodně stojí za zhlédnutí.(11.6.2017)

 • Aljak
  *****

  Waw, ďalší vynikajúci mysteriózny thriller zo španielskej produkcie. Od nezabudnuteľného indického Drishyam (z roku 2015) som obdobne vynikajúci thriller veru dlho nevidel. Contratiempo patrilo presne k typu filmov, ktoré ma dostanú. Neustále balansovanie na hrane pravdy a lži, ktoré dokonalo menia okolnosti vývoju deju a zároveň aj vzťahu diváka k jednotlivým postavám. Aj keď v niektorých momentoch to bolo už mierne prehnané a na hrane absurdnosti, ale aj tak to celé dávalo zmysel - a v podstate viacero verzií sa počas Adrianovej "spovede" javilo potencionálne reálnych. No napokon bola pravda len jedna jediná...(8.4.2017)

 • C0r0ner
  *****

  Po El Cuerpu jsem nevěřil, že by kdy mohlo přijít cokoli lepšího. Jak moc jsem se mýlil... I když lepší než nejlepší udělat nejde, tak pro mě o zlomek procenta Contratiempo lepší je. Největší sranda na tom je, že tentokrát na to šlo přijít, což ale nic nemění na Paulově genialitě, kdy do tříhodinového děje + flashbacky narval dokonalou zápletku, kterou jsem rozdýchával ještě pár dní. 100%(18.8.2017)

 • Zuzanka
  *****

  Panečku, to byla, ale jízda jako ve Formuli 1. Španělský hřebec Fernando Alonso jede pekelně dobře, aby vyhrál, ovšem ve stejnou chvíli je renaultem závodník Piquet donucen nabourat zrovna v momentě, kdy Alonso tankuje, to byla prej kurňa smůla, chudák Ferdinand prý o tom pranic nevěděl, :D škoda no, jedeme dál. U stánků, kde krása určitě není na levno za to na maďarské klobásy bohato, schválně zbrzdí svého stájového kolegu Hamiltona a tím si přirazil další vítězství, HRDINA, OLÉ a tak to s těmi hlavními héroes někdy je. Často nám do toho zasáhnou konspirační teorie, někdy více někdy méně, vždy na nich, ale něco je. Tak to by bylo pár indícií a zpět filmu. Fantastický snímek, kde je náš stájový kůň cílevědomý, perfektní, tvrdý, výjimečných kvalit a občas podezřelých hodnot, nikdo není dokonalý, dále tu máme José Coronada a Bárbaru Lennie, kteří byli výborní a Ana Wagener jako dokonale vybroušený diamant. Bavila jsem se maximálně a u brilantního závěru jsem skoro nedýchala.(19.2.2018)

 • HorrFi
  *****

  Španělé ukázali, že patří na pomyslnou špičku evropskýho thrilleru a hororu.. Cotratiempo je skutečně napínavej film, je plnej zvratů a ten závěrečnej mě doslova šokoval..(7.4.2017)

 • majo0007
  ****

  Solídna španielska hitchcockovina. A ostuda to veru nie je, podobne ako v predchádzajúcej Paulovej prvotine "El cuerpo". Príjemný napínák do poslednej chvíle.(25.2.2017)

 • ghatos
  ***

  Způsob vyprávění je atraktivní, ovšem zápletka je taková klasická a překvapivý závěr zase tak překvapivý není. Rozhodně to neurazí, ale dalo se to natočit lépe. 65%.(23.9.2017)

 • Forsberg11
  ****

  Ďalší španielsky zásah do čierneho, na ktorý sa jednoducho dobre pozerá. Takýto thriller ja nikdy neodmietnem. Perfektné technické spracovanie, gradujúci dej a množstvo nepredvídateľných zvratov. Škoda prekombinovanosti v závere, mohlo to mať aj priamočiarejší koniec. Ale inak spokojnosť. 80 %!!(22.10.2017)

 • coscarelli
  *****

  Milujem tieto non-stop aktivne, rutiace sa, premyslene, dialogovo vycibrene mozgove prevrtavacky,(Spanieli vedu) a hlavne ked ma reziser mna ako hracku a hraje sa so mnou az dokonca, kde ma potom zdravotne prefacka az z toho vyblednem. Mozno prekombinovane dielo, ale nie tak aby bolo az otravne. Niekedy je potrebne pouzit aj kalkulacku. Hltal som kazdu sekundu az do , pre mna necakaneho konca (co je logicke, pretoze ja skocim na lep aj Janickovi a Marienke). Bravurna pracicka!!(20.12.2017)

 • P1tr
  ****

  Španělská kinematografie nabízí spoustu klenotů a The Invisible Guest je jedním z nich. Jedná se o vtahující zážitek, který zvolený námět ždíme na maximum a hezky postupně a klinicky odkrývá své záměry a tajemství, což má za následek, že díky zmíněné pozvolnosti nedojde na žádné náhlé a šokující odhalení, ale to není vůbec na škodu, neboť díky tomuto postupu se dokážete do dění více vtáhnout a příběh odhalovat společně s postavami a rozuzlení pak působí přirozeněji a logičtěji. Nelze jinak, než doporučit!(4.3.2018)

 • Lukoboss
  ***

  Thrillery mám rád a Španělé umí točit dobře, takže je laťka vysoko, přesto ne úplně nejvýš. A to z jednoho prostýho důvodu. V první půlce se divák začne celkem nudit, říká si, že je tam spousta nelogických věcí, divnýho chování postav (už jenom to řešení dopravní nehody?!) atd., ale to se přece jenom v druhé části začne postupně vysvětlovat. Jo, poslední půlhodina je jedna obrovská gradace, kde to šplhá do nebeských výšin. Jenže... to by to nesmělo být tak překombinovaný. Najednou se na vás z obrazovky začnou hrnout různý varianty jednoho příběhu, a když už si konečně říkáte, že takhle to mohlo být, tak zase najednou se to otočí jinam a takhle pořád dokola. Matení diváka je u tohoto žánru v pořádku, stejně tak nějakej ten twist (ne Oliver). Jenže tady je těch změn a zvratů snad sedm, a to už je teda moc. Když pak nakonec zjistíte, jak to vlastně celý je, působí to takřka neuvěřitelně, že by se něco takovýho dvěma "obyčejným postarším rodičům" podařilo. Takže ne, nebyl to průser, ale příště prosím míň těch kombinací. Děkuji :) P.S.: A nejsem si jistej, že by dokázal přesně na mapě zakřížkovat místo činu, když tam byl v noci a ještě v celkem neznámým prostředí. Asi má v hlavě GPS.(18.3.2017)

 • Hanys_
  ****

  Už Paulův debut dával tušit, že Španělsku roste další originální filmař a Contratiempo to jenom potvrzuje. Napínavý, prefíkaný thriller, jehož pointu možná není úplně těžké uhádnout, ale já mám pro tyhle detektivky "mohlo se to stát jakkoliv" dost slabost.(2.4.2017)

 • Disease
  ****

  Vydařená záležitost. Škoda, že mi cca v půlce došlo (ne na základě indicií), o co jde. Ale "metoda nespolehlivého vypravěče" je tu dotažená do dokonalosti.(28.7.2017)

 • hanagi
  **

  Contratiempo optimisticky předpokládá, že divák nezná základní pravidla zločinu a že jeho smysly nejsou tak úplně v pořádku!?! Ono celé to matení diváka bylo sice celkem zábavné a patřičně překombinované, ale to mi nevynahradí zklamání, že pointa je jasná hned od začátku. A pokud to byl záměr, pak nechápu, proč jsou v závěru všichni tak šokovaní?(5.3.2017)

 • herr_carter
  *****

  No jo, copak Španělé - ti to prostě umí ! Už to u mě asi bude nepsaným zvykem, že si jednou za rok pustím španělskou novinku a budu stejně nadšen, naposledy to byl monstrózní kousek La cara oculta. Contratiempo je parádní variací na dejme tomu hitchkokovskou tématiku a i když už těch detektivních zvratů bylo přespříliš, i tak jsem dokázal přibližně od 30.minuty filmu sedět pomalu s otevřenou hubou a sledovat tenhle svižně ubýhající, detektivní thriller až do samotného závěru, který se pyšní neskutečnou vrtulí a dechvyrážející překvapující pointou, bravo !..................moje hodnocení = 9 z 10.(8.6.2017)

 • Shagrath19
  *****

  Chytře vystavěný thriller,kdy do samého závěru nebudete vědět kde je pravda.Španělé prostě tyhle filmy maj zmáknutý..(26.8.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace