Contratiempo

Španělsko, 2016, 106 min

Oriol Paulo

Oriol Paulo

Xavi Giménez

Po vynikajícím a pro mě perfektním El cuerpo se režisér Oriol Paulo pustil do podobného tématu. Zápletka je na první zdání jednoduchá, ale postupem času se začíná komplikovat a hlavně díky upřesňování a snaze hlavního hrdiny mluvit už konečně "pravdu" se v ní objevují další kličky a překvapení. Závěr je pak opět třešničkou na dortu, kde se střídá jeden twist za druhým až nakonec zase sedíte s otevřenou hubou a zíráte na obrazovku. Hodnocení trochu nadhodnocuji, protože se mi prostě takový druh filmů děsně líbí a vždycky se rád nechávám houpat a balamutit. Oriol Paulo si vysloužil moji velkou pozornost.(10.3.2017)

• Caminzind

Bohužel, tohle někdo hodně dodrbal. Jestliže chci postavit kulervoucí pointu na tak křehkých detailech, jako je paruka nebo kontaktní čočky (nehledě na to, že maskování se týkalo druhé postavy, než jak je v závěru prezentováno), musím věnovat zvýšené úsilí tomu, aby celé rozuzlení zůstalo divákům utajeno do poslední chvíle. Tady je však celý trik průhledný prakticky po celý film a polovina napětí je tak pryč. A s ním i polovina hodnocení, protože ty čtyři hvězdy by si to i zasloužilo. Takhle jen 53%(24.3.2017)

V průběhu filmu jsem si říkala, jak to je převídatelný, jak to je jasný. Noooo tak není. Opět mě dokázali Španělé překvapit. Zase mám o čem další dva dny přemýšlet...(24.6.2018)

Tak tohle teda jó! Většinu času se to tvářilo jako klasický thriller o jedné neznámé, kde ani tak nejde o to přijít na to, kdo je vyděrač či vrah, ale spíš o to, jak si vydupat pro klienta osvobozující rozsudek, což se neobešlo bez výtečných dialogů hlavního hrdiny a jeho právničky. Sice to nebylo nijak inovativní, ale bavilo to hodně. Jenže pak přišlo několik veletočů, které všechno postavily na hlavu a najednou jsem nevěděl, kdo, co, jak a proč, což vyvrcholilo výborným finále, které sice bylo přitažené za vlasy, ale to vem čert. Jo, kdyby se v tom člověk nimral, tak si určitě nějakou tu scénáristickou díru najde, ale tady ty zvraty frčely takovým způsobem, že na to nebyl čas a navíc to na první pohled dávalo smysl, takže se k tomu ani nenašel důvod. Režisérův první film byl také pořádnou motanicí a já pevně doufám, že bude v nastaveném kurzu pokračovat. 90%(11.7.2017)

+3* Neviditelný host měl u mě hezky našlápnuto na pořádné drama a musím říct, že jsem byl po celou dobu napnutý jak to dopadne. Nechci nic z děje prozrazovat, tak jen můžu napsat, že přehnaná překombinovanost srazila moje hodnocení o stupínek dolů. Ale rozhodně stojí za podívání a udělejte si vlastní obrázek o tom, jestli se dají následky životní chyby, nějak odstranit . [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](13.9.2017)

Je to sice dost prekombinovany, presto vyborny thriller. Tesne pod peti hvezdickami.(4.4.2017)

Dobré. Velmi dobré. Jen je škoda, že mám tolik nakoukáno a tím pádem mne závěr nešokoval, neboť nebyl úplně neočekávaný. El cuerpo zůstalo nepřekonáno.(6.3.2017)

Waw, ďalší vynikajúci mysteriózny thriller zo španielskej produkcie. Od nezabudnuteľného indického Drishyam (z roku 2015) som obdobne vynikajúci thriller veru dlho nevidel. Contratiempo patrilo presne k typu filmov, ktoré ma dostanú. Neustále balansovanie na hrane pravdy a lži, ktoré dokonalo menia okolnosti vývoju deju a zároveň aj vzťahu diváka k jednotlivým postavám. Aj keď v niektorých momentoch to bolo už mierne prehnané a na hrane absurdnosti, ale aj tak to celé dávalo zmysel - a v podstate viacero verzií sa počas Adrianovej "spovede" javilo potencionálne reálnych. No napokon bola pravda len jedna jediná...(8.4.2017)

Je to takovej hodně upovídanej film z ranku thriler-drama-krimi,ale je tak svižně natočenej,s pěknema twistama,že mě to vážně dokázalo na sto minut přikovat ke křeslu.Oriol Paulo si v těhle překombinovanejch filmech bude asi i v budoucnu libovat,další talent na obzoru.70%.(11.6.2017)

• Radiq

Dost nelogické uvažování a chování postav, podtrženo tím, že to často bylo dost odhadnutelné. Od španělskýho filmu jsem (asi kvůli Almodovarovejm kouskům) čekal, že tam bude minimálně jeden transvestita nebo aspoň homosexuál/lesba, ale na štěstí ne. Ale typickej španělskej nádech to mělo. Asi budu spoilerovat, když řeknu, že maska Virginie Goodman byla dokonalá a to jediny mě fakt překvapilo (i když jsem si celou dobu říkal, proč ta matka toho mrtvyho měla tak blby bryle). Jinak ale docela průměr s nic moc hercema.(8.12.2017)

zase film plný kombinatoriky ... ako v jeho TELE, spočiatku ma príbeh neoslovil. Za výbornú gradáciu a strhujúci záver s prekvapením dávam filmu opäť 4 body. Ako Emma53 konštatovala už viem čo možno čakať od Oriola. A keby to bolo niečo takéto,dosť sa aj teším.(25.3.2017)

Přišel jsem na chuť španělským filmům a zvlášť na mladého ne moc populárního herce Mara Casase. Tento excelentní thriller je jen důkazem perfektně promyšleného příběhu s perfektním závěrem. Contratiempo jede v pěkném tempu a vzpomněl jsem si, jak jsem tenkrát porazil srnu a teď po 10 letech mě mají :)(3.9.2017)

Kvalitný španielsky thriller s dobrou hudbou, vo svete filmov už so všednou, no stále výbornou zápletkou a mrazivou atmosférou, ktorá si diváka drží od prvej minúty do poslednej. Čakajú nás prekvapivé zvraty, ktoré hoci si už divák vytipoval skôr, aj tak nás niečim oklamú a divák dosť pravdepodobne ostane zaskočený. Herecké výkony sú výborné, kamera je výborná, film ani trochu nenudí. Vlastne na tom nie je nič zlé (aj keď sa mi v niektorých častiach vybavilo minimálne 10 ďalších filmov).(7.4.2018)

75% ‖ Dlouho se mnou nikdo tak nevyběhl jako právě Oriol Paulo. Contratiempo se rozjíždí hodně pozvolna a vůbec na sobě nedává znát, že by se s něj mohlo vyklubat něco, na co budu hodně dlouho vzpomínat. Tempo vyprávění je dost unavené, ale každou další minutou, každou další novou informací se zvedá a přituhuje i atmosféra, která byla do té doby dosti nevýrazná. A pak to najednou přijde, jeden twist za druhým a pokud jste si mysleli, že už vše víte a nic vás nepřekvapí tak to jste se šeredně pletli. Španělská laskomina, která rozhodně stojí za zhlédnutí.(11.6.2017)

Silný thriller proudící neustále dopředu, nabírající tempo a závratný počet vysvětlujících verzí. Z podezření, co je a co není pravda, se až točila hlava a taky vidím problém v tom, že bylo brzy jasné jak to dopadne. Co bylo naopak nejsilnější a nejefektivnější zbraní filmu, je způsob, jak se postavy od první verze do poslední vyvíjely. To nebyl snadný úkol a právě proto stojí za to Contratiempo vidět.(4.3.2017)

Po El Cuerpu jsem nevěřil, že by kdy mohlo přijít cokoli lepšího. Jak moc jsem se mýlil... I když lepší než nejlepší udělat nejde, tak pro mě o zlomek procenta Contratiempo lepší je. Největší sranda na tom je, že tentokrát na to šlo přijít, což ale nic nemění na Paulově genialitě, kdy do tříhodinového děje + flashbacky narval dokonalou zápletku, kterou jsem rozdýchával ještě pár dní. 100%(18.8.2017)

Dobře stavěný thriller, ve kterém hlavní protagonisté ze začátku uvažují nelogicky, ale následné dějové obraty divákovi vše vynahradí. Závěrečné odhalení perfektní.(27.10.2018)

Španělé ukázali, že patří na pomyslnou špičku evropskýho thrilleru a hororu.. Cotratiempo je skutečně napínavej film, je plnej zvratů a ten závěrečnej mě doslova šokoval..(7.4.2017)

Takovej mix vraždy v orient expressu a hotelu u mrtvého alpinisty.. ale sakra dobrej a napínavej mix.(3.8.2018)

Solídna španielska hitchcockovina. A ostuda to veru nie je, podobne ako v predchádzajúcej Paulovej prvotine "El cuerpo". Príjemný napínák do poslednej chvíle.(25.2.2017)