Nit z přízraků

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2017, 130 min

Dokáže si klidně představit, jak spolu brainstormují Darren Aronofsky a PTA a jednomu z toho vyleze matka! a druhýmu Nit z přízraků. PTA si pak ještě doma na usnutí pustí Oklamanýho, Purpurový vrch a Padesát odstínů šedi. Tenhle film je nádherný a ladně vypráví o neustálých manipulacích a posouvání mantinelů v rámci pokřiveného vztahu, přičemž dokáže být i nečekaně vtipný a vlastně na těch 130 minut bez problémů pohltit. Jen je to prostě "pouze" ironická vztahovka, která svými temnějšími motivy moc nešokuje, a u níž mám pocit, že si ji PTA natočil tak nějak hlavně pro sebe. 80%(26.1.2018)

• PAVLIS

50% Padesát odstínů šedi jsem sice neviděl, ale takhle nějak si s trochou nadsázky představuju jeho uměleckou verzi. Není to špatný film, ale pro mě bezpocitový, s postavami pochopitelnými (se zavřenýma očima) jen rozumem. Takže nic pro mě.(3.3.2018)

Byť asi s návrhárom Reynoldsom 10 minút v jednej miestnosti, tak ho asi uškrtím. Ináč precízne herecké výkony, réžia i scenár a nebyť toho slabšieho závera (chcelo to niečo, čo mi doslova ustrelí dekel!) , idem s hodnotením ešte vyššie.(5.3.2018)

Prípadová štúdia patologického vzťahu. A jeho "predohry". 90%(30.3.2018)

Krásně zvrhlý :-)(9.4.2018)

• Flavors

Dívala jsem se dost pozdě večer a musím říct, že jsem se hodně snažila udržet vzhůru. Nějak na mě ta vkrádající se hrozba tragédie nepůsobila. Daniel Day-Lewis byl samozřejmě výborný jako vždy - úžasně nesnesitelný člověk ten Woodcock, ale ani to mi nezabránilo se nudit.(6.5.2018)

• Sinusiridum

Asi jsem debil, ale mě to nějak nebavilo. Fakt jsem se nudila - psychopatickej vyschlouš a čubka, co mu podlejzá vzávorce ho hrozně miluje..ee(5.8.2018)

když je film 100%, ale nudíš se...(5.11.2018)

Unikátny film s jedinečnou hmlisto-romantickou atmosférou, pri ktorej však človek neujde nude. Zvláštne.(12.11.2018)

"Kiss me, my girl, before I´m sick." Feministická příručka, jak si obtočit kolem prstu náročného génia. Film podobný v příběhu zmiňované vzácné krajce ze 17. století - viditelně pracná, nesmírně precizní a komplexní práce ve všech ohledech. Z některých andersonovských kompozic až přecházel zrak. Překvapivé množství osvěžujícího černého humoru. Tradičně autentický Daniel Day-Lewis a perfektní Lesley Manville. Povedená studie Münchhausenova syndromu by proxy i dialektiky submisivního a dominantního.(31.1.2018)

Téma mě bohužel příliš neoslovilo a 130 min. je moc. Herecky povedené.(4.2.2018)

Čekal jsem dálší totálně bláznivej (tzv. mindfuck) film. Film, kde vás sledování bolí, ale zároveň provokuje. Ale tohle je poměrně klasickej film se standardní zápletkou. Bylo to pěkný, ale trošku mi chyběl nějakej běs ve stylu Mistra a Inherent Vice. Na Andersona moc konformní.(6.2.2018)

Autorsky´film jedného z najlepších režisérov súčasnosti . Obrazovo , scenáristicky, herecky, zvukovo dokonale vťahujúce.(10.2.2018)

Vo väčšine prípadov sa tu vysoké čísla objavujú pri Blockbusteroch, ktoré pozerá každý, hoci väčšinou nemajú v skutočnosti takú kvalitu, alebo pri drámach, ktoré nepozerá takmer nikto a ešte menej ľudí im chápe, ale ohodnotia to plnými číslami, nech sa cítia intelektuálmi. Toto je jeden z tých prípadov, hoci nejde o prepadák, ale nech mi povie jeden človek, ktorý sa dve hodiny neuveriteľne bavil pri tak pomalej rozvláčnej dráme o ničom. Super tu bol akurát maximálne dobrý rozlúčkový výkon Day-Lewisa, zaujímavá osobnosť návrhára Woodcocka a bizarný vzťah on a manželka. Ale pozerať to dve hodinky bez akcie, to dá zabrať. Nebolo to zlé, ale mnoho ľudí sa bude nudiť. Tak nech sa tu prosím nerozplývajú jak strhujúce to bolo.(19.2.2018)

Parádní dobovka o jednom (nevšedním) vztahu a nejenom o něm. Svébytně uchopený, klasický příběh umělce a jeho múzy překlopený do své uhlazeně syrové a vtipné - patologické roviny. Nevím, co pochválit dřív, jestli Andersonovu geniální práci v režii i za kamerou, nádhernou Greenwoodovu hudbu nebo překvapivě dobré herecké výkony, kdy obě herečky perfektně doplňují a vyvažují jako vždy precizního Day-Lewise. Přeju jim každou sošku. 9/10(21.2.2018)

Dobově a vizuálně zajímavé, ale jinak divný člověk, divný vztah . Moc jsem jim nefandila.(2.3.2018)

Něco mezi Pygmalionem a Maryšou. Daniel je pořád neodolatelný když se usměje.(2.3.2018)

• Bozvav

Zajímavý příběh, jenž však svým rozvleklým zpracováním a minimem emocí nudil až běda. Možná kdyby to zkrátili na 90 minut, tak by to šlo. Za mne dvě a půl.(12.4.2018)

bylo to tak filmarsky precizni, az me to obcas nudilo. dobrej mykologickej pribeh.(6.2.2018)

Na první shlédnutí hodně zajímavý film, nad kterým budu muset ještě chvíli přemýšlet, abych se řádně zorientoval. A možná si to vyžádá ještě jedno zkouknutí. Nicméně na první pohled mě opravdu silně zaujal, ačkoli na povrch se tváří jako velmi nenápadný, až nezajímavý. Určitě je ta vnitřní síla dána oběma hlavními herci, představujícími dvě silné nezávislé osobnosti, z nichž každá má svůj svět a chce si ho také uhájit před tím druhým, ačkoli touží po spojení. Je to opravdu strhující zážitek, dívat se na jejich rozehranou partii a zcela viditelné napětí mezi nimi. Tato volba se rozhodně podařila.(13.2.2018)

• marhoul

Naprosto zbytečné dvě hodiny mého života. Jedna hvězda za záběry na ruční šití velkých rób. K filmu: odporní všichni, nesympatičtí všichni, děj nula, nechutné záběry na hnusné ksichty, Krieps škaredá jak noc, Day- Lewis smrděl z plátna, Manville byla na ránu vždy a všude.. Panoptikum zoufalství! Andersona za Magnolii nesmírně obdivuji, ale tohle se mu vážně nepovedlo. Jeden z nejpřeceňovanějších filmů letoška. Toto a The Florida Project. Dvě totální sračky.(26.2.2018)