Snídaňový klub

John W. Corso

Kostýmy:

Marilyn Vance

NFR 2016(26.12.2016)

Zprvu se zdá, že před sebou máme 5 jasně rozškatulkovaných středoškolských figurek, ale nic, natož dospívající mládež, není jednoznačné… jak lehkou rukou za dva dny napsaný scénář pozvolna a s citem odhaluje. V období, kdy se cítíte být někým, ale přesně nevíte kým, přijde každý chápavý film vhod. Tenhle je navíc vtipný a dojemný. Překážku nepředstavuje ani starší datum výroby. Hudbou, skvěle vybranými herci a hlavně nevídanou mírou porozumění jde o záležitost nadčasovou i srdcovou pro mnoho diváků (bohužel zatím především amerických). Třebaže do cílové divácké skupiny už nějaký ten měsíc nepatřím, rád jsem si Snídaňový klub „přisvojil“. Děkuji, Johne Hughesi. 90% Zajímavé komentáře: Flipper, Mr.Apache, InJo, wipeout(7.12.2010)

Originální námět, který do jedné učebny v sobotu nacpe pět naprosto rozdílných lidí, kteří se přesně vyznačují tím, čím jsou. Tedy šprt, sportovec, rádoby gotička, princezna a gauner. Všichni se nesnáší a postupem času se spřátelí. Klasika, která zajímavě naráží na tehdejší dobu, mládež a jejich názory, které se v mnoha ohledech neliší od toho, čím si před lety procházela naše generace.(25.1.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $45,875,171Tržby Celosvetovo $51,525,171(16.12.2008)

… „ Sobota 24.března 1984. Shermerská střední škola. Vážený pane Vernone, chápeme, že jsme museli zůstat za trest v sobotu po škole. To, co jsme udělali, bylo špatné. Ale jste blázen, že jste chtěl, abychom psali práci o tom, kdo jsme. Copak vám na tom záleží? Vnímáte nás tak, jak chcete vy. V jednoduchých pojmech a nejvýhodnějších definicích. Vnímáte nás jako génia, jako sportovce, jako blázna, jako princeznu a jako vyvrhele. Je to tak? Tak jsme vnímali jeden druhého dnes v 7 hodin ráno. Byli jsme zmanipulovaní.“ Pět poškoláků zavřených v jedné škole a v jedné třídě. Neznají se, nesnášejí se, každý je úplně jiný, ale proti autoritě v podobě kantora jsou tým už od začátku a co teprve, když se po počátečních vzájemných konfliktech stanou týmem skutečným. Bez okolního vlivu svých part si začínají rozumět a zjišťují, že mají mnohem víc společného než se nadáli. „Breakfast Club“ je nádherná vzpomínka na dobu, kdy člověk nebyl už dítě, ale nepatřil ani do světa dospělých, film plný humoru, báječné hudby. Film, který je přes svoje stáří téměř neznámý, což je velká škoda. Takže už jen velké poděkování do Holandska, kde kupodivu vydávají DVD i s českými titulky, což pro mě bylo skoro stejné překvapení jako film. A já si to jdu pustit ještě jednou :- ).(26.11.2006)

Tohle že je realistická sonda mezi dospévající mládež? Mně to připadalo jako nepříliš fungující směs komediální nadsázky a vážných témat dospívání, ovšem velmi naivně podaných. Těžce schizofrenní záležitost, kde se v jedné scéně omladina zhulí a křepčí na chodbách a za chvíli s kamennou vážností řeší své komplexy. Dialogy i herecký projev občas vyvolávaly spíše pobavený nevěřícný úsměv. Tenhle film je buď zakonzervovaný pro mládež 80. let, nebo nejsem ten správný vzorek dospívající mládeže, kterého by tenhle počin oslovil... to taková Summer School (1987), kterou před několika dny na diskuzi doporučoval JohnnyD (tímto mu děkuji) mi byla mnohem sympatičtější a školáci přirozenější.(19.7.2007)

Proč musí Estévéz hrát tak často takové přemachrované dobrákosráče? Na začátku jsem zase rostla, ale pak už to šlo. Jednoduchoučká a občas nesmyslná pohádka "ze života" pro retro týnejdžry.(27.1.2011)

Ten film vůbec neví, co chce, ale včera bylo pozdě. Takže coby ilustrace teen myšlení překvapivě přesné.(27.4.2009)

Slušňáci nevymřeli, vzdor neopadl. Film, který si zaslouží citovat (Scrubs), napodobovat (Dawson's Creek) i parodovat (Not Another Teen Movie). Každopádně jde o ideální generační výpověď převyšující ať už slavnou Ridgemont High nebo třeba Linklaterovy Omámené a zmatené.(31.3.2009)

THE BREAKFAST CLUB je snímek tak trochu poplatný době a mám pocit, že být teenager v 80-tých letech, nejspíš bych se s tím stotožnil mnohem víc než v roce 2008. Každopádně je to dobrá ukázka toho, že se dá natočit zábavná teen komedie bez kýblu zvratek a semene. 70%(10.2.2008)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Pět středoškoláků - sportovec, princezna, lhářka, šprt a gauner jsou v sobotu na 9 hodin po škole. A kromě trestu psaní eseje je čeká poznávání sebe sama, což skončí kamarádstvím i láskou. Mne to nicméně patřičně nezasáhlo... Trailer: http://www.csfd.cz/film/4573-snidanovy-klub/videa/(14.10.2012)

Psychoanalýza americké střední a hodně ambiciózní dílko vzhledem k cílové skupině. Jo a Ally Sheedy bývala překrásná.(7.7.2009)

Breakfast Club naprosto předčil moje očekávání. Velmi příjemné a nadčasové komediální drama pro mě bylo opravdu velkým překvapením. Jednotlivé konfliktní postavy, současně ale i sympatické, postupně rozkrývají své skutečné já. Ale ne zase tolik, něco je přenecháno i na diváka, aby si domyslel sám. Všichni herci byli výborní, ale mými favority jsou přece jen Judd a Molly. Opravdu brilantní snímek o teenagerech své doby, ale určitě nejen pro ně. Já jsem se ani chvilku nenudila a je to opět jeden z filmů, který můžu vidět ještě jednou. Všechny chybky (jistá účelovost a ten konec:D) jsou odpuštěny a dávám jasnou pětku.(28.7.2012)

Jde o významnější film, který jsem viděl (dobrý námět) s faktoru založených s pěti v životě ztracených lidí (dětí), kteří se snaží nepřipustit k tělu (druhu schválení mezi sebe), ale zároveň najít lepší životní cestu. Příběhy jsou vážné a každý pochopí, že to každý nemá zrovna nejlehčí. Konec je dobrý, ale chtěl bych vidět, co se stane s postavami na druhý den. Chci druhý díl, stejné herce a pod lupou třeba Chechika :)(10.6.2012)

Ačkoliv je Breakfast Club o teenagerech, mám pocit, že je určen spíše pro teenagery odrostlé, kteří mají dané období dávno za sebou, ovšem rádi na něj vzpomínají. Film tedy plní úlohu, jaké se po 25 letech ujal také např. seriál Glee. Sledujete jakoby jasně načrtnuté archetypální charaktery, které jsou svým způsobem nadčasové a pomaličku si je začínate osvojovat. Snídaňový klub tvoří fajn partu, je velice příjemné pozorovat přerod atmosféry z odstupu až nenávisti do přátelství. Zní to naivně, ale nedá se říct, že by to nedávalo smysl. Psychologie si zde najde své místo, postavy odhalují své nitro a typicky se ukáže, že za všechno mohou rodiče :) Komediálních prvků je poskrovnu, a tak spíše než smích u vás film navodí blažený úsměv a roztomilou spokojenost. 8/10(14.3.2011)

• dobytek

Tak tohle byl pro mě takovej menší šok. Komedie o středoškolácích od režiséra, kterej má na kontě Letadla, vlaky a automobily, navíc všeobecně dost vysoko hodnocená a ono to dopadlo prachbídně. Pětice šablonek (tady se opravdu nedá mluvit o postavách, to jsou prostě šablonky) musí za trest v sobotu do školy a napsat tam esej. Tyto šablonky spolu ze začátku nějak moc nekamaráděj, ale občas je příde trochu zjebat ředitel, což postupně utuží kolektiv a navíc začnou postupně zjišťovat, že maj společnou další věc. Všechny je serou rodiče. Potom se naši hrdinové rozhodnou, že si ve škole zahulej trávu a já se těšil, že teď to konečně nabere na obrátkách. Jenže tahle epizodka s trávou nějak neměla žádnej význam. V jednu chvíli jsou všichni vysmátý a najednou střih a už si zase stěžujou, co je všechno trápí a jaký jsou jejich rodiče svině. Sportovec má problém s tim, že jeho fotr chce, aby vždycky zvítězil, po šprtovi doma chtěj, aby měl dobrý známky a holku, která se chová jako prase, rodiče pro změnu ignorujou. Nakonec se to pomalu dostane k přiblblýmu happy endu (holka si padne kolem krku s týpkem, kterej jí předtim celej den nadával, jaká je to rozmazlená kráva - škoda slov) a mně se v tu chvíli ani nechtělo uvěřit, že jsem se opravdu díval na ten "kultovní" Breakfast club, o kterym tady čtu skoro samý superlativy. Největšim kladem Breakfast clubu je to, že některý scény byly úžasně zparodovaný ve filmu Bulšit.(17.6.2008)

Pět poškoláků mi nabídlo nudu i zábavu, breptání o nepochopení rodiči, symbolické zahulení, sympatické zatančení i legrační zjištění, že krásní a bohatí to mají v životě těžké, protože se, ve svém božském postavení, nemohou srdečně pobavit s chudými rebely. Víc srandy, na úkor neustálého řešení pseudoproblémů, by ze mne nějakou tu hvězdu navíc jistě vydyndalo.(1.9.2011)

• Mr.Apache

Velké zklamání. Něco podobného, jako když jsem v 90.letech šel na Singles a čekal fajn sondu do života příznivců rockové muziky. Dočkal jsem se zoufalého pohledu na partu uvědomělých čajíčkářů, věčně zaneprázdněných budováním kariéry a plkáním o zodpovědnosti. Člověk se hned cítil jako na Melrose Place, jen k tomu navíc hrál ještě grunge. ... Když vám naservírujou film z prostředí středoškolské mládeže 80. let, čekáte, že tam bude zachyceno něco z atmosféry té bezstarostné doby. Čekáte mejdany, srandu, minisukně - prostě čekáte 80. léta. Místo toho vás šoupnou do místnosti s pěti pitomci, kteří mají jeden vedle druhého vlastně jediný problém: Nesnášejí své rodiče. Rodiče jsou alfou a omegou jejich skuhrání, které máte vydržet celých 97 minut. A prakticky pořád v té jedné místnosti. Po celou dobu vás nečeká nic jiného, a kdybyste snad měli pocit, že se to už konečně rozjíždí, nepropadejte žádné naději. Nic se nikam nerozjede, jen někteří skuhravci se nakonec velmi nepravděpodobně a náhle vzájemně zamilují. Tohle není žádná odvázaná 80's teenagerská komedie - spíš se to podobá tuzemským televizním hrám o svazácích, které působily vlastně stejně nevesele a bezvýchodně jako tenhle Snídaňový klub. Zatímco socialistické inscenace na téma "mládežníci" byly svázány diktátem režimu, tohle dílko svazuje snaha o vážné vyjádření k tématu generačního konfliktu. V obou případech je výsledek stejný (jen američtí mládežníci si dopřejou trávu, ti naši zas alkohol). V jednom je ale Breakfast Club bolestně pravdivý: Mládež v obou táborech nebyla absolutně schopna žádné opravdové vzpoury. 60. léta a odvaha generace dětí květin měnit svět, nebo punková rebelie let sedmdesátých jsou nenávratně tytam. Děti 80. let jsou daleko krotší a smířenější s tím, že měnit systém se nevyplácí. Zpětně se jim nedá upřít jen jedno: Alespoň se dovedou pořádně bavit. Ti z Breakfast Clubu nedokáží bohužel ani to.(31.7.2007)

Toto prostě nejde ohodnotit jinak. Skvělé drama i komedie!! Nevynucený nadčasový humor a spousta geniálních nápadů. Zajímavost a divnost jednotlivých postav je briliantní.(26.4.2011)

"In the school teacher's such a fool". Nejchytřejší komedie o teenagerech pro teenagery, kultovní film 80. let, co víc dodat? Snad jen "Don´t You Forget About Me" [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](26.3.2007)

Je to vykonstruované a nereálné, že by si tak rozdílní lidé tak vylili navzájem srdce, ale je to jistě zajímavé a umí to zaujmout. Možná je to trochu vypočítavé a uvědomuje si to moc samo sebe, ale mě to svým způsobem dostalo.(12.1.2011)

Koukám, že nejsem první, kdo očekával bezstarostnou komedii, dostal přesný opak a skončil v mírném šoku. Nicméně líbilo, jen kdovíjak nestrhlo.(18.1.2011)

• gudaulin

Na Snídaňovém klubu je vidět úporná snaha udělat z něj generační film a ve Spojených státech jde údajně o kultovní záležitost. No nevím, nezdá se mi, že by nějak zásadně vypovídal o mladé generaci 80. let, spíš jde o jakýsi pozérský manifest puberťáků. Pubertou si museli projít všichni a ti, co v ní jsou momentálně, se pochopitelně mohou s hrdiny filmu ztotožnit. Nic víc než podrážděnost z rodičů a učitelské autority se z jejich dialogů a skutků vyčíst nedá. Ke skutečným postavám mají daleko, jde spíš o klasické školní typy - tak ukázkové, že z toho na hony čiší scénáristická účelovost. Humorné to není a vzhledem k výše uvedenému mi tam nefunguje ani ta psychologická rovina a nedokážu se s těmi týpky ztotožnit ani emocionálně, zvlášť sígr a provokatér v podání Judda Nelsona by podle mě potřeboval spíš pár facek než pochopení. Jeho představa o nezávislosti a životě totiž bez usměrnění končí tam, kde se odehrává francouzský snímek Mezi zdmi. Aby systém fungoval, nemůže každý jenom žvanit o svých právech, ale musí sám přispět. Hrdinové filmu se ani nechovají nějak realisticky a jejich spárování na konci je taky jen důsledkem scénáristické násilnosti. Celkový dojem: 40 %.(20.4.2011)

Jsou dva filmy, které budu vždy považovat za ty nejúžasnější, nejlepší a nejpřirozenější snímky o mladistvých a dospívání zařazených do kategorie Komedie/Drama. Sněženky a machři a Snídaňový klub. Ačkoliv se od sebe liší jak zemí výroby, tak jistým stylem, zpracovávají stejné téma. Mládež. Oba snímky se vyznačují skvělým scénářem, různorodými charaktery a skvěle vyváženou mírou humoru bezstarostného dospívaní, který se může během několika okamžiků přehoupnout do té vážnější roviny, kde nastává uvědomění si vlastních činů a chyb a poté následuje přechod do dospělosti. A tak, jak je ve Snídaňovém klubu banda pěti "ukázkových" typů, které musí mít snad každá třída - A Brain, An Athlete, A Basket Case, Pprincess, A Criminal, téměř stejné se nacházejí i ve Sněženkách a machrech. The Breakfast Club má výborný scénář, o to více jej obdivuji, že je mnohdy založen na pouhé improvizaci a skvělé herce, typově dokonale obsazené. Nejlepší pro mě: John Bender, správný drsňák s dobrým srdcem a Allison Reynolds, zamlklá podivínka. Scény, kdy Bender leze v šachtě a vypráví vtip, kdy si všichni chystají svačinu, či úžasná konverzace mezi "všema očima", jsou nezapomenutelné:) Snídaňový klub je kult a vzpomínka na doby, kdy se dokázaly točit filmy pro mládež vkusně a zároveň vtipně. S lehkostí, a zároveň jistým důrazem a důležitostí. "Ví Barry Manilow, že jste mu vykradl šatník?" :)(9.5.2014)

The Breakfast Club. V Americe (spolu s filmem Ferris Bueller's Day Off) opravdu kultovní filmy, které má na svědomí John Hughes (oba taky mají už nějakou dobu na IMDb shodně 7.9/10, což je opravdu parádní výsledek, přihlédneme-li k faktu, že filmy od 8.0 jsou v TOP 250 filmů všech dob). Tak přesně tohle jsem věděl o tomto filmu a nějakou dobu jsem si jej chtěl sehnat, ale vždy jsem na něj tak nějak zapomněl. Nicméně konečně jsem to napravil a musím říct, že zvěsti nelhaly. Tohle je opravdu parádní snímek, který natočil někdo, kdo rozuměl (bohužel, John už nějaký ten rok mezi námi není, ale o jeho velkém vlivu svědčí i fakt, že na Oscarech mu udělali tuhle překrásnou poctu) duši mladého, dospívajícího člověka, který může být jakýkoliv, ale bojí se. Bojí se, že bude stejný jako jeho rodiče, bojí se, protože neví, co bude dál s jeho životem, bojí se, protože ostatní ho už nějak zaškatulkovali a on ještě neví, kdo vlastně je. A takovéhle filmy se už (bohužel) netočí. John to uměl a já si musím sehnat více filmů od něj. Parádní film s dokonalým soundtrackem a přirozenými herci. 100 %.(6.5.2013)

Legenda, která mohla stát klidně 50$ a dle tehdejších pohlavárů je naprosto o ničem. A přitom je o životě, jeho strastech i radostech a jedné nesourodé partě poškoláků, jež vás na úplném závěru zvládnou dotáhnout až k slzám!(2.8.2019)

Zcela určitě jeden z nejlepších filmů o středoškolácích. Divadelně rozehrávané dialogy, které divákovi postupně odkrývají kdo je vlastně kdo a zároveň že nikdo není pouze tím za koho se vydává. Režisér John Hughes byl v 80. letech docela pojem. Hudba je geniální, po hříchu se ve filmu vyskytuje pouze sporadicky. Překvapí že Judd Nelson to nedotáhl v kariéře dále. Zážitek 75%(28.3.2015)

Ísť v sobotu do školy za trest nie je nič príjemné, zvlášť ak lavice zdieľate s niekoľkými čudákmi. Pätica študentov zdanlivo nemá absolútne nič spoločné, ale ako ubieha čas, nachádzajú spoločnú reč a hlavne spoločného nepriateľa - učiteľa, ktorý z nich pomaly začína šalieť. Výborné a vtipné dialógy sú tou najsilnejšou zbraňou filmu a niekoľkokrát som sa vážne dobre zasmial. Filmom preletí zopár songov z 80-tych rokov, takže atmosféra je ako vyšitá. Menu E. Estevez sa snažím vyhýbať, ale tu sa dá prežiť a"breakfest" som si vychutnal. 70%.(6.9.2011)

Tento v Amerike kultový, u nás prakticky neznámy, film sa mi dostal do rúk náhodou a to 23 rokov od jeho vzniku. A ani neviem presne, čím ma tak dostal. Nostalgiou to zrejme nebude, kedže som 80. roky zažila len v plienkach. Ikeď možno práve tým, že by som rada zažila časy, keď na natočenie filmu pre teens a o teens nepotrebovali tvorcovia kopu fekálneho humoru a zmienku o sexe v každej druhej vete. Tento film je zábavny a zároveň aj vážny a dojemný. Pätica hrdinov si postupne uvedomí, že toho majú spoločného viac, ako si pôvodne mysleli. Z hercov trochu vyčnieva Judd Nelson, ale perfektní su všetci. No a k tomu nám hrá pecka od Simple Minds - Dont you forget about me. Neprávom opomínaný film.(26.5.2008)

Nad očekávání příjemný mix komedie a dramatu. Příběh je poutavý díky tomu, že se odehrává v uzavřeném a poměrně malém prostředí, ale také proto, že tu nevystupuje mnoho herců. Snídaňový klub má řadu vtipných scén a dobrých dialogů, zajímavé herce i hudbu a tak 97 minut uběhne velmi rychle.(1.11.2014)

Příjemné..(28.2.2017)

Nebolo to zlé, hlavne postavy dokázali zaujať, ale niečo mi k tomu chýba, inak povedané mám pocit, že sa tam nič nedialo. Don't you Forget About Me ale na konci potešil ;) 70% - 3*(6.2.2018)

nejvíc se mi líbila závěrečná seance, kdy každý říká co umí. pohled na (nejen) americkou školu, kde přátelství bojuje o to, aby překonalo odlišné společenské vrstvy.(26.1.2011)

Milá teenagerská komedie, vtipná i v rámci žánru chytrá, bez nějakejch fekálností a podobně. Překvapila mě skvělá herecká sestava....po pár dnech ten film pořád nemužu vytlouct z hlavy, tohle bude jedna ze srdcovek.(29.9.2013)

Akademie a účelovost z toho jde cítit na sto honů. Přesto, jak jsou ty karty ortodoxně rozdané a hra s nimi tak přímočaře rozehraná, ten filigránský půvab postav a jiskření mezi nimi mě natolik zaujal, že se vůbec nedivím možné kultovnosti díla ve vybraných kruzích :-). No a pak Simple Minds a jejich "Don't You (Forget About Me)"...wow!(27.1.2011)

Už v o rok staršej komédii Sixteen Candles Hughes mierne naznačoval dramatické sklony, ale až tu ich naplno rozvinul. The Breakfast Club totiž nie je žiadna priamočiara 80s komédia (ako som predpokladal), ale komediálna dráma. Na to druhé som si musel trochu zvykať, ale v konečnom dôsledku film funguje v oboch rovinách. Hughesovi sa darí z pôvodne veľmi nesympatických postáv vykresať hrdinov a symboly mladíckej rebélie. Na druhej strane film má niekoľko skutočne vtipných scén a skvelý synth popový soundtrack navyše (skvelá pieseň Waiting od E.G. Daily). A strašne žeriem nevinnú tváričku Molly Ringwald! Breakfast Club je skvelý film, len od neho netreba očakávať žiadnu ďalšiu Summer School, žiadnych ďalších Sixteen Candles, žiadnu ďalšiu Weird Science ani nič podobné.(4.8.2007)

Chytrý, dokonale promyšlený a dokonale zrealizovaný film. Prostředí jedné školy a prakticky jedné třídy autorům postačilo k vyjádření generačních problémů, rozporů teenagerů s různým sociálním předurčením, a to do hloubky, dramaticky, s překvapivými zvraty a ne zcela očekávaným závěrem. Film má přes pětadvacet let, ale kdyby se měl točit dnes, nebylo by třeba měnit jedinou větu.(1.5.2011)

Zajímavý film s dost dobrý námětem, akorát by mě docela zajímalo jak to s nimi dopadlo v pondělí :) 4*(14.4.2013)

V padesátých letech to byl Rebel bez příčiny, v osmdesátých Snídaňový klub. Dva filmy, které ztvárňovaly (a ztvárňují) dobové problémy mladistvých a jejich vyostřený vztah k autoritám a rodičům daleko výmluvněji než všechny ostatní. Malý autorský film, který se skrze chytré dialogy, uvěřitelné a uvěřitelně zahrané postavy a špetku nenásilné rockové grimasy stal po zásluze kultovní a citovanou záležitostí. Přestože někomu, kdo se neztotožňuje s žádným ze zde vystupujících charakterů, chvílemi nic moc neřekne, jedná se bezpochyby o výjimečný nadčasový počin...(26.5.2016)

Co se zpočátku jeví jako rozjezd přehlídky nejtrapnějších póz a nejnechutnějšího přiblblého středoškolského machrování v 80. kulisách, se nejpozději kolem čtyřicáté minuty plně rehabilituje a udrží až do finále. Autor si zvolil vlastní, dost nepodbízivé prostředky a dobrovolně si nastavil handicap, aby všechno vyznělo jen o to působivěji. *~(22.8.2018)

V jednoduchosti je síla. Nechte spolu zavřených 5 rozdílných studentů 9 hodin po škole a něco z toho bude. Možná ten film není tak super, ale mě určitě bavil. A i když hudby ve filmu moc nebylo, těch pár skladeb stálo za to [Simple Mind - Don't You], zlatá 80! # příběh 7 | hudba 8 | humor 7 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7(26.7.2011)

Vynikající koncept - parta teenagerů zůstane po škole a postupně se ukazuje, že pod jejich maskami (školní krasavice, problémový frajer, šprt atd.) se skrývá něco mnohem hlubšího. V osmdesátých letech (a i v devadesátých) bylo toto v mainstreamovém filmu velmi vzácné. Hughes dokáže na omezeném prostoru a s omezeným počtem herců divy - opravdu vás zajímá, co o sobě postavy prozradí příště. Na konci jsem jim fandila všem a ačkoli už nějaký ten pátek puberťák nejsem, tak jsem jim i rozuměla. Zaslouženě jeden z nejlepších "coming of age" filmů.(16.1.2017)

Jeden z nejlepších filmů o dospívání a problémech s ním spojených. Hughes vzal pět stereotypů a zasadil je do konfliktního prostředí střední školy, kam je na devět hodin zavřel. Nečekala jsem, že z tak jednoduché situace dokáže vykřesat tak plnohodnotný příběh. Zatímco se hodinu postavy seznamují a nadávají si, utvoří se mezi nimi pouta, která pár desítek minut před koncem vyvrcholí a spustí tak emocionální sprchu. Skvěle vybraní herci, hudba a atmosféra 80. let vykompenzují i ten přehnaný konec.(28.3.2010)

Päť spolužiakov ostane po škole a svoj čas sa rozhodnú tráviť po svojom. Ďalší film, ktorému sa v našich končinách nedostáva zaslúženej pozornosti a pritom ide obrovský kult. Neskorší scenárista Sám Doma sa preslávil najmä ako tvorca tých najlepších a najúprimnejších teenagerských filmov. A táto generačná výpoveď je z nich najlepšia.(7.12.2017)

Málokterý film o teenagerech se natolik zajímá o své hrdiny a snaží se proniknout do jejich nitra jako právě Snídaňový klub. Všechny hlavní postavy jsou v podstatě archetypy (sportovec, šprt, rebel atd.), které rozděluje odlišné společenské vystupování, ale silně je spojují podobné životní problémy (rodiče, sexuální zkušenosti aj.) Dobré určitě je, že každý si tu může najít někoho, s kým se ztotožnit, a ještě lepší je to, že nikdo a nic zde není jen černé nebo bílé. Já osobně jsem si "něco svého" našel víceméně u každého z nich... Většina prcičkovských a post-prcičkovských slátanin téhle inteligentní zábavě nesahá ani po pás (a "Don't You Forget About Me" je prostě parádní song!). 80 %(25.12.2009)

Celou dobu na mne působil The Breakfast Club nesmírně příjemně, pohodově. Bavil mne. Po skončení mi z něj sice nic tak říkajíc nekáplo, ale i tak na něj budu vzpomínat rád a klidně si ho někdy pustím znovu. Ještě se budu muset poradit s kolegyní Jurankovou, proč že mi ho vlastně doporučovala... 80%(30.1.2015)

Madison Spencerová je trinásťročná hrdinka posledného románu Chucka Palahniuka Zatratení, ktorý teraz momentálne čítam a pre ňu je snímka Johna Hughesa The Breakfast Club hollywoodský nesmrteľný film. Je mrtva a dostala sa do pekla, ktoré je podľa nej práve takou ohnivejšou obdobou tohto filmu. Mňa len tak zaujímalo, či naozaj tento film existuje, pozriem do databázy a fuckt, že hej! Vidieť to vtedy, bol by som asi z toho uveličený, ako mladá Madison, avšak teraz mi to prišlo skôr trápne smiešne. Tie ich tanečné ťahy, idiotské pozy, bota omotaná červenou šatkou.... Ale dalo sa zasmiať na vtipných hláškach, to nepopieram, ale hovorím, teraz ma to nejak minulo a navyše, ked' rozoberali svojich starých, tak som dokonca skapínal aj od nudy a teda zostanem na neutrálnych (50/50) troch hviezdičkách, pretože bolo celkom milé si sentimentálne zaspomínať na detstvo.(5.9.2012)

Na to, že je tenhle snímek starší než já, mi přijde i v dnešní době neuvěřitelně svěží a se schopností promlouvat i k současné generaci. Je to hravé, milé, místy srandovní, jindy dojemné, ale hlavně ryze lidské. Přitom se to celé odehrává během jednoho dne ve zdánlivě nudné školní knihovně, kde se sejde pět poškoláků. Ale to, jakým způsobem jsou ukázány jejich charaktery a následně jejich niterné pocity, díky kterým vyjde najevo, že vlastně nejsou až tak rozdílní a že je to koneckonců jen parta mladých lidí, kteří si dokážou porozumět... to je zkrátka úžasné. Nejen že to naplnilo má očekávání, ale výsledný filmový dojem je snad i o něco předčil. ~(4,7)~(16.8.2014)

Jakýsi psychologický rozbor hrstky studentů americké střední školy, jehož záměrem dle mě není rozesmát, nýbrž donutit diváka zamyslet se nad sebou samotným. Nad svými kladnými a zápornými stránkami a v neposlední řadě nad svými činy. Charakter postav je tu pěkně postupně rozebírán a celkově tomuhle filmu nechybí poutavost, na čemž se také podílí nejedna kvalitní hláška. Nějaké mouchy tu jsou, herci mají občas tendenci dělat své postavy mystičtějšími, než je zdrávo, ale rozhodně to nemá nijak zásadní vliv na kvalitu filmu. Scénář, na to, že byl sepsán za 2 dny je brilantní. Zkrátka precizní práce, nelze než doporučit. 85%(25.8.2011)

Esence amerických teen osmdesátek. Se všema neduhama. Trošku telecí, ohromně přepálený, takže vlastně ve vztahu k věkovce, která běhá po střední, dost přesný. Něco tam uvnitř je a stojí to za hledání.(22.6.2019)

Teenagerovská komedie s typicky americkým nádechem. Chování dětí a jejich rozdílnost je náhle vystaveno konfrontaci. Školní hvězdy a podivíni se najednou setkávají v jedné třídě a odkrývají svá tajemství a pocity. Musím přiznat, že téma je stále aktuální a i poměrně starší snímek má co říct i mladším divákům. Mně osobně se moc líbil. Takový film k odreagování, který vám i přesto něco dá. Rozhodně stojí za to dát mu šanci. 75%(7.10.2014)

Přes zábavnou slupku a uvolněného ducha, není Breakfast club ani trochu mělký. Film zobrazuje pět jedinců, kteří jsou nuceni být společně uzavřeni po škole a kteří snad ani nemohou být odlišnější. Máme zde sportovce, šprta, rebela, královnu krásy a weirda. Na těchto prototypech pak tvůrci velmi efektivně ukazují, že každé podobné povrchní dělení je vlastně naprosto nesmyslné, protože zcela jistě je každý z nás složen z mnoha „součástek“ a naše osobnosti formuje v průběhu let mnoho zkušeností a jsou ovlivňovány mnoha faktory. Těmi mohou být rodinné zázemí, školní kolektiv, nebo sám boj s obrazem, který si o nás vytvořili druzí a který můžeme, pokud si nedáme pozor lehce přijmout za svůj. Breakfast club je tak především o hledání vlastní identity v období dospívání a všechna čest autorům za tak empatické zpracování života teenagera bez banalit, nebo zjednodušování.(20.1.2017)

Ohromne sa mi to páčilo. Skvelá hudba a skvelí týpkovia.(24.8.2014)

Každý z nás (nebo alespoň většina, která prožila "normální" dětství/mládí) byl jednou po škole a každý tuto situaci řešil po svém. Ve filmu režiséra, který se většinou zabýval veselými rodinnými komedie, hrdinové probírají strasti dospívání a řeší zábavné i vážné situace jednoho sobotního dne, který proti své vůli musí strávit ve škole. Humoru film moc nepobral ale výběr herců (či spíše charakterů) je natolik pestrý, že dokáže na tu hoďku a půl slušně zabavit.(29.9.2009)

Výborná retrospektivní analýza mladého myšlení. Hughes se po čiré komedii Sixteen Candles pokusil přijít s něčím ambicióznějším, což ale ve výsledku trochu škodí. On celkově ten mix klasické teen komedie o stereotypech a vážnější sondy do dospívání nedrží příliš pohromadě. Překvapivě ale dokáže s přibývající minutáží dávkovat mladistvé pravdy o životě, jako žádný z podobných filmů. Nakonec zamrzí jen ta nevyváženost. P. S. Škoda, že se nikdo z výborné pětice herců do budoucna moc neprosadil. Hlavně Anthony Michael Hall a Molly Ringwald.(1.2.2011)

• dopitak

Teen komedie? Mě nejvic komické připadá, že jsem na tohle obětoval dual layer disk za dvacku. Odporná zrůdnost, na kterou jsem se neprozřetelně nechal zlákat, protože high school osmdesátkové filmy prostě můžu. Jenomže tady se neděje zhola nic, až na to, že jejich trucoučebna nápadně připomíná výdejnu brněského MZK.(2.2.2011)

Breakfast club je strašně průhlednej film s klasickou 80kovou atmosférou. Ale stal se kultovním a snad nejvíce odkazovaným filmem ve všech možných seriálech a sitcomech. A ano prostě něco do sebe má.(31.1.2010)

80te roky minulého storočia bola veľmi divoká doba, charakteristická brutálnou komercializáciou. Nebo bolo všade červené, s veľkým bielym logom Coca Coly. Táto komercializácia sa prejavila aj v štúdiovom systéme, keď koncom sedemdesiatich rokov sa ujal pojem blockbuster. Preto si veľmi vážim tvorcov, ktorí dokázali točiť citlivé, úprimné filmy o určitej spoločenskej skupine ľudí a ich najintímnejších pocitoch. Hughesov BC je jeden z takých filmov. Niečo podobné, ako Veľké rozčarovanie, avšak s teenagermi. Z dôveryhodného zdroja viem, že Nelson sa stal vďaka tomuto filmu sexsymbolom, nie Estevez, ako by som predpokladal a u chlapov najviac zarezonovala Ringwald.(27.5.2012)

Filmy o dospívání mě pořád bavěj, asi z nostalgie, nevím jestli se toužím vrátit do těch let a nebo jsem nedospěla a pořád tam někde jsem. O filmu jsem se dozvěděla od hlavní hrdinky z knihy Prokletí od pana Palahniuka. Pořád to omílala, až jsem si řekla, hej to musí být dobrý, na to se sakra musím podívat. A bylo a je to víc než dobrý, neskutečně mě to bavilo, každou minutu jsem si užila. Konec mě dostal ještě víc, protože jsem tyhle slova, už někde slyšela, a teď bych si ráda vzpoměla kde.(21.9.2014)

Rozhodně to není dokonalý film. I téma je trochu omleté. Přesto tenhle snímek zaujme energií mladých a tehdy vpodstatě začínajících herců a dobrými (uvěřitelnými) dialogy. Nicméně se stejně musím ptát: A jak se k sobě budou chovat v pondělí? /27. 1. 2011/(27.1.2011)

Úžasný film. Každá jeho zložka je perfektná - zaujímavé, sympatické, nevnucujúce sa postavy, výber hercov, hudba, dialógy, atmosféra 80tych rokov. Môj pohľad na "teen" filmy už nikdy nebude ako predtým.(19.8.2010)

Kdo z vás měl rád školu, ruce nahoru. Jiná doba, tytéž (pseudo)problémy aneb Křehké období dospívání (čti: klackovitá drzost) nenapodobitelnou optikou Johna Hughese. Parádní obsazení, ještě lepší soundtrack. Americké osmdesátky měly sakra něco do sebe.(28.2.2016)

Breakfast club aneb jak natočit s šesti herci a jednou budovou film, který ani chvíli nenudí. Dramatická složka jasně převažuje nad komedií. Akorát ten Emilio by nemusel být takový Mirek Dušín. Nemyslím si že by to na dnešní mládež nepůsobilo, lidé jsou přece pořád stejní.(10.2.2011)

Překvapivě chytré drama/komedie s pěti teenagery v hlavní roli a nádherným stupňováním. Konec s výstižným hudebním podkresem a esejí je naprosto nádherný.(27.4.2013)

Hodně zajímavý film. Celý děj se vešel do jediného dne. Taková témata mě hodně berou. I když tady v tom případě si myslím, že by se to dalo natočit pořád líp. Místama jsem dost postrádala hudbu. Za mě slušných 75%.(26.8.2014)

Velmi zajímavý film o dospívání, který je opravdu velmi nadčasový a se skvělými hereckými výkony všech pěti postav. Film výborně pracuje s komediálními scénami spolu s vážnými věcmi. Takže v tomhle ohledu je to komediální drama, jak má být! Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že některé charaktery byly až moc prvoplánové. Kdybych se v těch pěti postav někde našel, tak bych o 5* neváhal, ale působilo to na mě někdy až moc nereálně.(27.1.2011)

Komédia / Dráma, ktorá stojí čisto len na scenári a napriek tomu je v dialógoch oveľa bombastickejšia ako nejaký akčný film v špeciálnych trikoch. Pätica teenagerov je sympatická (najmä divotvorná černovláska), v scenári je smútok, vtip, hnev, (no hlavne) pravda a pár krát sa mi stalo, že som bol úplne nadšený genialitou autora (čo sa mi stáva len pri čítaní Kinga).(27.4.2010)

"My všichni jsme pěkně divní. Jen to někteří z nás líp skrývají." Zajímavá generační (a vůbec ne dobová) výpověď. Sice tradičně zážitkově vybuzená, přehnaná a vyhnaná do otáček (je to prostě moc jasné, přímočaré a v podstatě naivní, takhle jasně a nalinkovaně to ve skutečnosti nefunguje - i když tu hlavní premisu, kdy se lidi v užším kontaktu mění a chovají jinak, než v sevření tlaku a konvencí, jsem sám několikrát zažil), ale funkční. Navíc je to další zapadající část skládačky do mé vysněné představy dokonalých osmdesátek.(8.9.2016)

No uznejte sami, kdo by tu partu loserů, asociálů, fiflen a machírků do pěti minut nemiloval?? 90 %(23.10.2016)

Breakfast Club je překvapivě stigmatickým obrazem doby dospívání v 80. letech. Do drsnosti Klass mu mnoho chybí, ale byl by omyl domnívat se, že je o to méně věrohodnějším. Dvacáté století zproblematizovalo pojetí hodnot a jejich tradiční hierarchii. Málokteré oblasti se to dotklo tolik jako předobrazu rodiny. Od padesátých let postupně přebírají úlohu výchovy mládeže také nová média a ne náhodou se právě v padesátých letech ve filmu ostře zjevuje ideál rebelující mládeže (filmy s Brandem, Presleym, později Deanem). Tento trend vrcholí v květinovém období šedesátek a od let sedmdesátých je vystřídán deziluzí. Zůstává potřeba bouřit se jako forma hledání teenagerské identity, z níž ovšem neexistují východiska, nebo se minimálně nesnadno hledají. Generace rodičů si v těchto bouřlivých proměnách hledají jen těžko cestu ke svým dětem a spoléhají na to, že jejich funkci zastoupí škola. Což je ten největší omyl. Škola nabízí jen edukaci, ne lásku a pochopení. Tuto bezradnost ironicky postihuje The Wall. A méně metaforickou, přesnou podobu jí dávají filmy jako Snídaňový klub.(14.9.2010)

Filmová klasika, úžasný film :) Vždy mě baví, od začátku do konce. Ale jedna věc mi nedá spát. Proč se to jmenuje Breakfast club?! :D 5*(5.5.2013)

Chuck Palahniuk vo svojej paródií na peklo Damned spomenul Breakfast club. A tak som si povedal, že si ho pozriem. Mám totiž rád ak ma nejaké dielo odkáže na niečo iné, čo mám následne možnosť objaviť. Tento film je pre mňa hlasom jednej generácie smerom k tej novej súčasnej. Akési motto: nebojte sa nie ste v tom sami, všetci sme rovnaký a vieme kto sme a čo chceme!" Hughes natočil fantastický film, aký si myslím nemá obdobu. Ja ho aspoň nemám veľmi s čím porovnať, aj keď som podobné filmy videl nespočetne veľa krát. Ringwald je úžasná a všetci ostatný skvelo doplňujú charaktery , dávajú im život, vlastnú hlavu a emócie a to všetko dýcha z každého políčka. Film čo tak trocha prebehol dobu a má veľkú šancu stať sa nesmrteľným. Skvelá hudba, skvelá myšlienka a skvelé prevedenie. So Don´t you (forget about me).(15.9.2014)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.2.2009)

Docela překvapení v tom, jak je tenhle film výstižný. A to nejenže i po 30 letech od svého vzniku, ale také proto, že americká střední je od té české dost odlišná. S drobnými obměnami by se ale dal Snídaňový klub napasovat i k nám. Zejména co se jistého zaškatulkovávání týče. Malinko to kazí až moc naivní závěr, ale pro zdůraznění pointy byl nejspíše potřeba. Hudební podkres je parádní, 80ková atmosféra ve své nejryzejší podobě.(26.5.2015)

Skvělý film o tom jak si i rozdílné povahy mohou porozumět. Krom perfektní hudby k filmu se mi líbila i myšlenka, že náklady na snímek nemusí být astronomické a perfektní nápad si vystačí i s jedním prostředím či dvěma. Taky mi snímek ukázal, že není nutno si své zlé zkušenosti léčit na ostatních, ale udělat vše pro to, aby jsi se měl v životě lépe. Puberta je těžké období co si budeme povídat ;-).(22.6.2015)

- Well everyones homelife is unsatisfying. If it wasn't, people would live with their parents forever. ---- Ten film je třeba vidět několikrát (já to udělal mnohokrát), abyste mohli plně pochopit vše, co se tam děje, protože všechno stojí a padá s herectvím protagonistů, a tím jak všechny možné náznaky a drobnosti (tak opravdu vychytaného scénáře) předvedou. Všemožné pózy, do kterých se staví, všechny tajné pohledy a to, že dokázali svým postavám vtělit i minulost, tedy že to není jen jedna místnost a pětice poškoláků, ale že jejich příběh se odehrával i předtím, že je minulost spojuje dohromady a že mají něco společného. A Judd Nelson je boží!(16.8.2015)

Tento film by som nezaradil do kategórie teenegerských filmov, lebo so všetkými tými filmami, ktoré sa označujú týmto pojmom a ktoré som doteraz videl, má toho pramálo spoločné . Je neuveriteľné, že niečo také famózne vzišlo z tak jednoduchého námetu a stačil k tomu len interiér školy a pár hercov, ale skvelých hercov. Objavil sa tu základ skupiny "Brat Pack" a je veľká škoda, že takýto výborní herci sa nedokázali neskôr výraznejšie presadiť a dnes už pomaly upadli do zabudnutia. Všetci tu odviedli nadštandardné výkony (vrátane Paula Gleasona v úlohe učiteľa), no výkony Judda Nelsona a Ally Sheedy by si zaslúžili minimálne oscarovú nomináciu, aj keď tomu dosť napomohol charakter ich postáv. Dialógy sú skvelé a také prirodzené, že vám ani na chvíľu nebudú pripadať umelo. Čo sa týka komédií, v osemdesiatych rokoch bol John Hughes kráľom scenáristov a toto je jeden z jeho vrcholov.(9.2.2007)

Někdy stačí zavřít pět výborných, sympatických herců do dvou místností, vybavit je poutavým, dobrým scénářem, vyvarovat se zbytečné doslovnosti a je z toho filmový zážitek jak vyšitý. Alespoň mně tedy tato konverzační katarze na první pohled charakterově i společensky odlišných středoškoláků sedla jako ulitá a jen mi znovu připomněla, jak hluboko je v nás lidech zakořeněno škatulkování ostatních podle zaběhnutých stereotypů. Jasně, do syrové sociální sondy života teenagerů osmdesátých let to má daleko, ale to na mém nadprůměrném hodnocení nic nemění. I takových to filmů je třeba.(15.9.2013)

Ten kult je v tom urcite znat. Zabavna a nezvykle unikatni 80's stredoskloska konverzacka napumpovana skvelym soundtrackem, ktery dokazal ocenit dokonce i samotny Philip J. Fry!. "When you grow up, your heart dies..." 8/10(22.2.2013)

Pro The Breakfast Club mám velkou slabost. Má jediná výtka míří k pitomé závěrečné "objímací" scéně, kterou jsem málem nepřekousla.(14.11.2010)

Obrovská škoda a jeden z nejzabitějších potenciálů, co jsem kdy viděl. Mohlo to být výborné konverzační drama (a místy jím opravdu JE), ale nakonec se Klub shodil přiblblými vsuvkami a přitaženým koncem.(26.12.2011)

Jak je možné, že jsem kolem tohohle klenotu roky jen kroužil? Vidět to na střední nebo ještě na základce, možná by se z toho postupem času stal jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Přesně devadesát minut čiré geniality (a, uznávámm, závěrečná rozpačitá čtyřminutovka, která má svoje opodstatnění, ale stejně nefunguje tak dobře, jak by měla), během nichž se seznámíte s pestrou pětický bohatých charakterů, která má společnou jednu věc - cítí se osaměle. Jo a ještě jsou po škole, protože provedli nějakou absolutní pitomost, takže to jsou vlastně dvě věci. Ale o to nejde. Jde o to, že pětatřicetiletý John Hughes napsat, bezchybně obsadil a zrežíroval manifest adolescentů nejen generace osmdesátých let, ale i těch minulých a nadcházejících. Ally Sheedyovou bych si chtěl vzít domů a nechat si ji pobíhat po bytě, motat se mi pod nohama, běhat v obřím kole a krást mi tkaničky od bot, protože takovou neodolatelnou roztomilou humanoidní zvětšeninu morčete aby dneska jeden pohledal.(18.5.2017)

Snídaňový klub je jedním z těch filmů, na které můžete koukat dvěma způsoby. Buď se už od začátku zatvrdíte a budete pobaveni jednoduchostí a figurkovitostí hlavních postav, budete se smát jejich výlevům, parodovat jejich záchvaty pláče a utahovat si z pointy, že za všechno špatné v jejich životech mohou rodiče. Film k tomu svým způsobem vybízí a nemám nic proti tomu, když to někdo takto vezme. Ale na druhé straně - můžete se snažit do těchto pěti sympatických lotrů vcítit, pochopit je, brát je jako obrazy reálných mladých lidí, v této době, v této zemi. Dobře zahraní i napsaní jsou na to dost... Jak vás asi podle hodnocení napadne, já si zvolil tu druhou cestu a v žádném případě toho nelituju. Hodina a půl v jedné místnosti a já se ani jednou nepodíval na hodinky.(25.8.2011)

Videt film pred 20 lety, tak je to muj 5* oblibenec, ale nejak uz jsem z techle filmu vyrostla, takze prijemny zazitek, ale hloubeji se nezapise ... videno na zaklade doporuceni z filmu "Pitch Perfect" pri cekani na letisti HK a Dubaji.(8.4.2013)

Originální. Perfektní herci, do jednoho. Nelson měl dostat Oskara, naprosto bez legrace. Pan herec...až neuvěřitelné, že se později nijak výrazněji neprosadil.(8.7.2007)

Ony schematické postavy mají ve filmu své opodstatnění. Nikde jinde se totiž nepřiblížíte k psychologickému těchto figurek. Breakfast Club nejde v tomhle nějak extrémně do hloubky a dokonce nechává mnohé si domýšlet divákem (což v tomhle případě znamená odfláknutost), ale překvapivě nijak extrémně nehrotí a obohacuje film celkem svěžími humornými prvky. Jinak za ten model, co tam zhulili bych klidně zaplatil dvě výplaty -)(5.12.2010)

Velice pohodová a příjemná záležitost Samozřejmě nese jisté poselství, ale taky jednoduché ...Buď sakra sám sebou, ať si tě škatulkujou jak chtěj !!!(23.4.2012)

Simple Minds a jejich 80' hit, který je jedinečným podkladem, pro tento skvělý film. Pětice naprosto rozdílných studentů, se během jednoho dne, stane zcela nerozdělitelnou. Každý z nich, postupně odkládá svoji pracně vybudovanou masku a s počáteční nejistotou dávají na odiv ostatním, svoji pravou a skutečnou, většinou úplně opačnou tvář.(12.1.2016)

Hmm co k tomu říct? Perfektní bomba. Tady se superlativy rozhodně šetřit nemusí. Asi jeden z nejlepších filmů Johna Hughese, i když je fakt, že jsou všechny výborné a hodně, ale přece jen, tohle je něco...něco...nevím, prostě vám to v paměti zůstane napořád. K filmu mě dovedly hned tři věci. Za prvé, se o něm mluvilo v Pitch perfect, za druhé jsem zjistila, že to natočil režisér Sixteen candles (tehdy jsem Hughese ještě neznala, teď už jsem viděla většinu jeho filmů a zařadil se do mé topky), a taky to někdo doporučoval tady na diskuzi. A jsem ráda, že jsem k fimu byla takto dovedena. Nezapomenutelný zážitek a rozhodně ho v budoucnu uvidím ještě několikrát. John Hughes se prostě dokázal vžít do puberťáků respektive středoškoláků a dokonale vystihnout jejich charaktery, myšlení, pocity. Bravo!(3.3.2013)

Kult? V zámoří určitě, u nás nikoliv. "The Breakfast Club" je totiž typicky americkým 80´s filmem, a to se vším, co k tomu patří. Máme tu odlišné archetypy osobností (šprt, rebel, kráska...), výraznou nostalgickou stylizaci (od herců až k hudbě), naivitu (zapomeňte na reálnou sondu do života dospívajících) a nakonec i pocit, že film nic zásadního nevyřešil. Většina filmů z 80. let byla specifická svou atmosférou a bezstarostnou tupostí (zní to směšně, ale je to tak). "The Breakfast Club" budiž zářným příkladem. 7/10(10.11.2009)

Postavy jsou definovány šablonami, které jasně vymezují jejich vstupní roli v úzkém kolektivu pěti studentů (školní grázl, šprt a slušňák, sportovec „hrdina“, oblíbená barbína a samotářská podivínka). Na první pohled naprosto nesourodý kolektiv se začíná stmelovat vlivem působení několika činitelů. Jsou to zamindrákovaný učitel, výřečný a vtíravý frajírek v podání Judda Nelsona, společné názory např. na rodiče (nikoliv společné zájmy) a v neposlední řadě nuda. Zajímavá ukázka, jak jsou postoje mládeže (de)formovány vlivem rodičů, kamarádů (resp. ostatních členů „smečky“) a společenskou vrstvou. V každém případě si nevzpomínám, že bych kdy viděl něco podobného, což dává filmu punc jisté originality a exkluzivity. Dialogový film o teenagerech pro stejnou cílovou skupinu to chtělo hodně odvahy, ale právě dobře napsané dialogy zajistily filmu úspěch.(27.1.2013)

Za shlédnutí tohoto filmu mohla především zvědavost. Jak jinak, že? Chtěla jsem prostě vidět, co na tom filmu všichni mají. Pak tu byl ještě jeden velmi prostý důvod. Několikrát jsem na něj narazila v jiných filmech, kde ho nějakým způsobem citovali nebo pouštěli krátké ukázky. Studenti jsou vybráni přesně tak, aby bylo možné se alespoň s jedním nebo třeba se všemi stotožnit nebo s nimi sympatizovat. Škoda jen, že ty jejich charaktery jsou jako z nějaké škatulky, přesně definované. Sáhnu pro určitý chrakter a vytáhnu studenta. Nejsympatičtějí mi byl ten grázl, co si ze své image udělal obranou zeď. Bohužel jsem tady nenašla nic zajímavého nebo neobyčejného, co by nějak převyšovalo ostatní filmy o studentech. Takže, ten kult mě nějak minul.(25.2.2013)

Úžasně pravdivý film o mladých, který je určen všem, kteří zapoměli jaké to je být mladý. Upřímná výpověď o rodičovské zátěži, tlaku okolí a boji s vlastní nejistotou........"Je to nevyhnutelné...Když vyrosteš srdce ti zemře.."(29.4.2013)

Zprvu se tato konverzačka zdála nudná a rozvleklá. Pak ale začnete poslouchat a stojí to za to. Nejen generační výpověď s obrazem americké mládeže, která nám není nepodobná. A i kdyby to bylo druhý den jinak, ta jedna sobota plná upřímnosti zůstane. Skvělé.(12.5.2013)

...aneb cesta do hlubin duše amerického študáka v časoch, keď ešte klišé teenage drámy neboli klišé. Emilio Estevez je tu na zožratie a pravdaže, najviac bavila postava rebela. Scenáristicky je tento kúsok na skutočne vysokej úrovni a prostredie americkej highschool osemdesiatych rokov v kombinácii s hudbou vytváral nanajvýš uveriteľnú atmosféru. 4,5*(18.10.2011)

Breakfast Club rozhodně stojí za pozornost. Z herců těžko někoho vyzdvihovat, snad jenom Judd Nelson byl v roli hajzlíka Johna Bendera o fous lepší než i tak výborný zbytek poškoláků, kteří musí nechtěně strávit celou sobotu v knihovně, každý z jiných důvodů, každý se od druhého propastně liší a přesto jsou tak stejní :) Samotnému filmu ještě přidává ústřední píseň "Don't You (Forget About Me)", kterou odmítlo nazpívat několik hudebníků (Billy Idol, Bryan Ferry), takže nakonec spadla do klína skupině Simple Minds. Nebudu moc přehánět když Breakfast Club označím za docela kultovní záležitost.(19.3.2007)

Proč já pořád jím ty tousty nudně s marmeládou? Drsná cesta do študákovy duše sice na konec trochu nevěrohodně odbočuje k zeleným pahorkům, ale to nic nemění na tom, že je to zatraceně zajímavá procházka. I sígr může mít ducha, stejně jako fiflena může mít mozek, páni učitelé!(29.7.2011)

Včera som si pozrel film Ladíme s nádejou že sa budem baviť a prišlo sklamanie, ale našťastie mi dačo ten film dal, a to tento film, ktorý bol v ňom spomenutý. Piati študenti sú zavretí po škole, každý je tam za niečo iné ale v samotnej podstate sú tam všetci preto isté. Paráda ! Skvelá dráma, s prvkami komédie a kúskom romantiky, citových problémov, skovávanie svojho smútku za svoje role / či už tichá vŕba, alebo magor atď / k tomu krásna hudba.Okrem toho tento film má toľko rokov ako ja ...(17.7.2013)

Jeden z najlepších filmov (nielen) pre mladých. Skvelý soundtrack a trojrozmerná dialógová kresba, ktorá nepustí. Zábavné, dojemné a hlavne nadčasové.(23.1.2014)

To se jednkrát po škole sešli rebel, šprt, školní královna krásy, sportovec a podivínka a na konci nedobrovolného vyučování už nic nebylo tak jak dřív. Přiznám se, že tenkrát za mých mladých let se mě až zas tak "The Breakfast Club" nelíbil. Prostě to byla pro mě "jen" průměrna upovídaná komedie. Nyní, po letech dosáhl tento, ve své generační výpovědi velice upřímný film v mých očích mety nejvyšší. A konec za zvuků Simple Minds a jejich písně "Don't You (Forget About Me)" je jeden z filmově nejkrásnějších...(3.7.2015)

Příjemná komedie o ne zrovna převratném tématu. Pětice studentů, kteří na první pohled přesně zapadají do nějaké škatulky. A ono ejhle, pod povrchem je vše jinak. Zkrátka nic objevného. Ale zpracování je bezva. Vtipné, dojemné a chytlavé. Je to taková ta komedie, co ji můžete vidět pořád dokola a nemusíte neustále sedět u obrazovky, prostě se jen mrknete na svou oblíbenou scénu (pro mě je to zhulné tancování).(21.3.2012)

Když se kvůli školním přohřeškům sejde na sobotním vyučování rebel, šprt, školní královna krásy, sportovec a podivínka, všichni jsou pouhými spolužáky. Odpoledne toho mají ale společného víc, než si kdy dokázali představit. V této dobrosrdečné komedii o dospívání, která pomohla definovat celou generaci, se představuje ta nejsympatyčtější herecká sestava a do toho je propojená nadupaným soundtrackem a skvělým humorem. Moje nejoblíbenější klasika 80. let. - "We're all pretty bizarre. Some of us are just better at hiding it, that's all."(21.7.2017)

Nato aby ma zaujal nejaký film o dospievajúcej mláďeži so svojími patetickými pokusmi o rebélie som musel zabrázdiť až do roku 1985. Priam ukážkovo na súčastné pomery poskladaná hŕstka modelových študentov, každý zastupujúci svoj druh prežitia ťažkých rokov psychického sa vyrovnávania s dospelosťou. Dokonca aj sám seba som bol schopný do jednej z kategórii zaradiť(o konkrétnom výbere radšej pomlčím):)! Stále sa niečo deje a aj napriek postupnej dramatizácii ku koncu to vonkoncom nevyznieva pateticky, či trápne ale človek aj z vlastnej skúsensoti vie súhlasiť, že takto to asi nejak s nami mladými bola aj je. No a aby som nezabudol aj v humornej rovine si je čo užívať takže hor sa do zháňania ľudkovia!!! Žánrová lahôdka ešte trošku korenia a mali by ste pred sebou ten najneodolateľnejší špíz aký ste kedy jedli. 4,5*(20.12.2006)

Hlavní postavou je tu takovej drsno-zlej Slávek Boura v džínovce. Postava "notorický lhářky" vážně dost divná... Škoda hodně tupýho výletu pro "drogy" a následný hulení. To způsobilo jakejsi "převrat v situaci" (-celkově do absurdna) a najednou všichni dost kamarádi a nastává upřímný povídání o slabostech, lítaj mravní ponaučení, střídaj se s hádkama a tak, ALE mám rád povídací filmy, to je veliký plus. Spousta věcí z toho ale na druhou stranu dělá "fiktivní" záležitost... což je ale zase špatně... Vtipná taky byla proměna "ošklivky" v popelku - je to 25let a já to dnes vidím úplně naopak.-))(7.1.2011)

Celkem zábavná a zajímavá teen komedie, která sází spíše na výborně napsané dialogy než na prvoplánový humor. Herecky přesné, ale i přes tu analýtu tehdejších puberťáků se mi to místy zdálo až příliš povrchní a nezanechalo to ve mně přesně ty pocity, co jsem čekal. Pořád to je ale o třídu kvalitnější než většina současných teen filmů.(9.9.2011)

We're all pretty bizarre. Some of us are just better at hiding it.(4.12.2013)

John Hughes dokázal vždycky napsat velmi dobré postavy, ale tady se doslova vyřádil. Na první pohled se mohou protagonisté jevit jako karikatury, ale ony jsou hluboké, což je ale vlastně smysl celého filmu a John Hughes to dokonale zachytil. Jsme to, co jsme, a tenhle film to krásně ukazuje. Nic nás nepřetvoří, pokud nebudeme chtít. Jen si to musíme uvědomit.(30.12.2015)

Snídaňový klub je u nás vlastně docela neznámý film, ale v anglicky mluvících zemích je to šílená klasika. Z počátku to vypadá, že se jedná o klasickou komedii, kde se dají dohromady různorodé postavičky, ale nakonec se z toho vyklube psychologický film s propracovanými dialogy a skvělými hereckými výkony mladých herců. Celý film se navíc odehrává po většinu času jen v jedné místnosti, čímž mi to krapet připomnělo další skvělý film založený na dialozích, Dvanáct rozhněvaných mužů. Je docela škoda, že sešlo z pokračování, kdy se měly postavy potkávat po letech a zjišťovat, jak dopadli jejich bývali spolu-poškoláci. Režisér se možná nesnesl s jedním z herců, ale deset let člověka docela dost změní. 80% PS: Ben Mendelsohn jako by z oka vypadl mladému Paulu Gleasonovi.(22.2.2019)

• Morloth

Možná je mé hodnocení zkreslené dík tomu, že jsem se těšil na dobrý film. Možná jsem nedokázal pochopit, co tím vlastně autor chtěl říct. Možná jsem úplně mimo, ale co mělo proboha toto znamenat? Vzít pět studentů a dva dospělé, zavřít je bůhvíproč do školy, obdařit každého naprosto modelovým chováním nějaké skupiny, vložit, skoro, každému pár idiotských vět (rádoby vtipných - případně moudrých: "V každém z nás je princezna, blázen, sportovec, šprt a grázl" - či jak to bylo), sepsat několik naprosto logicky nefunkčních situací a zakončit to zaláskovaným happyendem, tak to bylo asi i na mě moc. Čekal jsem sondu do duše středoškoláka, čekal jsem třeba i praštěnou komedii, možná jsem čekal i zklamání. Ale nečekal jsem, že se dostanu na zcela jinou planetu. Mohu se prosím zeptat? To tu opravdu většina z Vás považuje ten snímek za dobrý?(21.3.2009)

Jak těžké je vystoupit ze škatulky i v té nejdemokratičtější společnosti. Jak těžké je nestát se pak stejným jak rodiče a dospělí. Jak těžké je být mladý. Jak těžké je být dospělý. Jak těžké je být jiný nebo být jako všichni. Jak lehké to vše je, když se odbourají vnitřní konvence a konstrukty a zachová se lidskost - v tom dobrém smyslu slova. Kdo potřebuje na toaletu? Všichni, kdo zůstal po škole za trest.(28.4.2011)

wow, k tomuto ma naozaj nič viac nenapadí. wow, presvedčivé herecké výkony. wow, za príbeh, ktorý byužíva stereotypy na ich ničenie. wow, za humor. wow, za to, že to všetci brali vážne. jednoducho wow.(15.3.2009)

Zajímavý film o všední sobotě, která ovlivní všech těch pět rozdílných postav, které má divák během filmu možnost poznat. Rozhodně se jedná o nadprůměrný snímek s dobrým obsazením a celkem originálním pojetím a propracováním tolikrát omílaného tématu. Film má příjemnou atmosféru, ale to co mě mírně zklamalo byl konec. Chápu že účelem bylo seznámit se v jednom dni, ale nevadil by mi pohled do života postav a třeba i malé rozuzlení co bylo dál, protože jak jsem řekla konec mi tam neseděl. Ale celkově-trochu silnější tři hvězdičky.(7.11.2012)

Rozpolcené dojmy. Na jednu stranu je i největší grázl hodný kluk, v porovnání s naturalistickými parchanty z Klass, takže se zdá, že je to jen taková barevná pohádka. Na druhou stranu občas vykoukne něco hlubšího a zajímavějšího ("Nevšímali si mě."). Říkat tomu generační výpověď a sonda do myšlení teenagerů v osmdesátkách mi připadne přemrštěné, ale celkově je to rozhodně mile komorní film.(17.3.2013)

Silně konverzační zábava. Kdo čekal další 80's pubertální extravagantně laděnou komedii, ten ostrouhal. Koná se podle mě spíš cosi podobného o 10 let mladším Clerks. Klábosení po dobu jedné soboty, vhled do duší mladých studentů. Není náhoda, že tu máme všechny typické archetypy středoškolských let - šprt, sportovec, princeznička, magor samotářka, rebel, drsný ředitel, školník. Sešly se tu ale ne proto, aby vás bavily. Sešly se tu, aby nám John Hughes mohl ukázat, co za těmi archetypy stojí (strach z prohry, nátlak vrstevníků, útěk před něčím nebo za něčím) nebo kdo za těmi archetypy stojí (rodiče, rodiče, rodiče, rodiče, rodiče). Z prostých figurek na šachovnici postavených proti sobě, se kterými tak rádi hýbou komediální režiséři, aby správným tahem polechtali bránici, se tak stávají reálné bytosti s pocity, sny, pochybnostmi, zkrátka se vším, co k dospívání patří, včetně zjištění, že nejsme všichni až tak rozdílní. A to se nemění. A proto má ten film takovou váhu i dnes. Jaký příjemně vtipný sborník pubertálních komedií byl Not Another Teen Movie, tak toto je příjemně inteligentní sborník postav z pubertálních komedií. Měl bych ale jednu stížnost, a tou je naprosto zbytečná přeměna Allison a s ní spojené, pro mě náhlé, zalíbení Andyho.(18.6.2013)

Těžko uvěřit, že tenkrát jsem ještě ani nebyl na světě:) Ty problémy jsou nadčasový... stejně, jako celej film! Sice samý dohady, konfrontace a kolektivní žvásty, který já osobně považuju za naprosto nepodstatný a nikdy se k nim neschyluju, protože mi lezou příšerně na nervy!!! Ale někdy se člověk holt dostane do situace, kdy se tomu nedá vyhnout a najednou se to zvrhne ve vykonstruovanej tlachací tyjátr. No a právě o tom asi je Breakfast Club;) Kult jak kráva.(27.1.2011)

Miluju snímky ve stylu Dvanácti rozhněvaných mužů, které vezmou partu charakterů, uzavřou je do omezeného prostoru a s pomocí vypilovaného scénáře a působivých hereckých výkonů bez jakéhokoli vizuálního lákadla nebo laciné úlitby zábavnosti uhranou a nechají hovořit samotné postavy. S ohledem na moderní Glee a fakt, že film je přes dvacet let starý, věrohodná a citlivá sonda do středoškolského prostředí.(30.8.2011)

Fajn téma, kdy se střetnou cesty několika poškoláků při sobotní "výuce". Každý z nich je naprosto odlišný od ostatních, a tak si rozhodně mají o čem povídat a nacházet paralely ve svých životech. Divák z toho sice není vyloženě na větvi, ale ani se nenudí a čas mu příjemně plyne. Třeba se nakonec i v jednom z hlavních hrdinů pozná. A i kdyby ne, bezmála 100 minut u Snídaňového klubu litovat nebude. 70 % Oblíbená část- vybalování svačin, specielně sportovce Andyho(27.3.2015)

Oproti Volnému dni Ferrise Buellera se zde křídla spíše přistřihávají než dávají. Přesto není nouze o parádní momenty nebo hravé nápady, které potěší, nadchnou a které se staly kultovními. Pětice studentů sice naplňuje tradiční klišé, ale příběh nezůstává na povrchu, nýbrž s nimi pracuje jako málokterý film odehrávající se ve škole a nakonec je úplně postaví na hlavu. (Netflix)(19.8.2017)

Päť študentov, každý z nich z inej záujmovej skupiny na škole - na prvý pohľad nemožné, aby spolu za normálnych okolnosti komunikovali. To zmenila jedna sobota po škole, keď počas 9 hodín hľadajú odpoveď na otázku, Kto vlastne sú? Vynikajúci námet, a hoci je film starý už takmer 30 rokov, tento problém "škatuľkovania" je stále aktuálny. Predsudky dokážu veľmi veľa - dokonca odsúdiť vás skôr ako vôbec dostanete šancu na to, aby vás spoznali. Tie dôverné diskusie o všetkom možnom, ktoré medzi sebou viedli títo piati mladí ľudia, boli naozaj na zamyslenie. Tento film priniesol so sebou krásne posolstvo - Každý človek má svoju vlastnú individualitu, aj keď na prvý pohľad sa môže zdať úplne iná ako je v skutočnosti. Len škoda, že tá vzájomná diskusia medzi nimi sa rozbehla až v polovici filmu - to jediné mi je ľúto, a vlastne jediný dôvod prečo som nedal 5 hviezdičiek. Inak vynikajúce!(27.9.2013)

Neopakovatelná atmosféra školních lavic, pozérství a hraní si na dospělé. Každý z nás to zná a každý z nás to zažil. Někdo byl šprt, někdo podivín, někdo průměr a někdo patřil k ostrým hochům. Za trest se po škole setkávají téměř dospělí lidé, kteří se nazývají studenty. Každý z nich má již vybroušený svůj charakter a snaží se nějak prosadit. Zkouší, co si mohou ve společenství dovolit. Vývoj ve škole patří mezi nejdůležitější, protože se rozhodujete sami, co je pro vás prioritou. Budete se snažit být nejlepší v učení, ve sportu, ve svádění nebo budete chtít být králem či buřičem? Cest je mnoho a každý z nás se v mládí nějak rozhodl nebo byl donucen. Nesnášeli jsme mravokárné kecy našich rodičů, ale přesto se jim začínáme podobat. Budeme stejní nebo lepší? Ze začátku si myslíme, že ano, ale hrany se časem obrousí. Jedno odpoledne se tito "dospělí" otevřou ostatním a na nic si nehrají. Přiznávají svoje slabosti i bolesti. Sami cítí, že takový okamžik procitnutí přichází jen několikrát za život. Neopakovatelné mládí, rebélie a sny. I když je to z amerického prostředí, tak to na mě velmi silně dýchlo. Na píseň Don't You (Forget About Me) od Simple Minds se nezapomíná.(17.4.2014)

Osobne moc nechapu tak vysoke hodnoceni. Vzorek studentu ve mne zadny reprezentativni dojem te doby neudelal. Postavy byly zbytecne osobnostne vyhranene. Nepochopil jsem moc chovani profesora. Celkem by me zajimalo, jak by vypadal ten film dnes? Urcite by sprt byl cernoch, sportovec gay, kralovna krasy mulatka a rebel by asi zustal bily... Vidim, ze profesne se mladi herci na filmovy vrchol nedostali.(16.10.2019)

Opravdu jsem od toho nečekal tolik kolik jsem dostal. Čekal jsem nějakou zbrklotinu, ale opravdu posazení několika studentů na poškolu udělalo velmi hodně. Cejtil jsem tam docela i hloubku. Opravdu pěkně odvyprávěný příběh, který staví na odlišných charakterech.(1.10.2007)

Generační výpověd 80. let a nesmrtelný pomník Johna Hughese. "What can you do ? I can´t do anything. Everybody can do something."(7.4.2012)

Film úplně o hovně, přesto NĚČÍM upoutá pozornost a donutí dokoukat. Nejen to, ještě se na něj dobře vzpomíná.(8.10.2012)

Ke třicetiletému výročí jsem se konečně podíval na film, který je v ostatních filmech a seriálech tak často zmiňován, citován, napodobován či parodován, ale abych řekl pravdu tak jsem zklamán. Prostě jsem o něj po tolika referencích čekal o něco víc. Na začátku před sebou máme pět postav s jasnou nálepkou, kterou se v průběhu snaží strhnout. Možná je to tím, že jsem nezažil tu dobu, možná je to tím, že už pár let nejsem v jejich věku, ale film mě tolik neokouzlil. Nejsvětlejší bodem tak pro mě zůstane hudba, protože "Don't you forget about me" je prostě pecka.(26.7.2015)

Dlouho jsem se rozmýšlela jak tento film ohodnotit, prvně je to spíše takové nudné ale od půlky filmu Vás strašně zajímá jak to všecko dopadne a proč tam teda vlastně jsou.Jinak bych tomu dala 3* , ale ten konec dopadl tak jak jsem to nečekala. Čekala jsem že to zkončí tím stylem, že si uvědomí kdo jsou a titulky, ono to tak vlastně bylo s jedním malým možná i velkým přídatkem, který mě potěšil.Dávám něco me 75-80% =))(27.2.2011)

Americká klasika a jeden z nejcitovanějších filmů v hollywoodské historii. Moc příjemná podívaná o hledání sebe sama, samozřejmě podkreslená dnes už legendární hudbou.(4.11.2015)

O Johnu Hughesovi mluví Jay v Dogma. Dlouho jsem nevěděl co je to za režiséra a za filmy, co na ně Kevin Smith odkazuje. Teď už to vím a po zhlédnutí The Breakfast Club si myslím že i vím proč. Objevuje se tu Brat Pack téměř v kompletní sestavě jako nesourodá skupinka středoškoláků ("a brain, a princess, a athlet, a criminal, and a basketcase") trávící sobotu ve škole, tedy po škole. To co se z tohoto rozestavení rozvine je něco mezi velmi chytrou komedií coming-of-age a "studií" středoškolských stereotypů (a jejich destrukce) a rozhodně to stojí za to. "...we were brainwashed..."(21.10.2007)

Někdo považuje Snídaňový klub za přeceňovaný, mně se zaryl hluboko pod kůži. A je jen škoda, že u nás není tato skvělá osmdesátková klasika známější. Tak chytrá a nadčasová sonda do života pěti typově odlišných teenagerů, kteří zjišťují, že není lepší terapie než zůstat v sobotu po škole se totiž jen tak nevidí. Někdy se o sobě zkrátka dozvíte a to nejlepší zažijete na místech, kde to nejméně čekáte. Ale tenhle film je těžké a hlavně zbytečné popisovat slovy, ten se prostě musí vidět. I love the 80's!(26.5.2012)

No ještě že jsou ty osmdesátky už pryč. Tohle je jejich esence. Největší gól je na konci nalíčená bruneta - předtím vypadala mnohem (MNOHEM) líp. Poselství je sice nadčasové, ale ten obal ne.(19.11.2012)

Jo tak tenhle film je hodně zvláštní. Ta počáteční konverzačka by mohla leckoho odradit, navíc postavy nejsou ani moc sympatické. Ale to, že se sejde v sobotu za trest pět poškoláků- šprt, královna střední školy, největší průserář, idol sportovec a jedna šedá myš, to je fakt přísada do zajímavého koktejlu. Lidi, kteří se na škole jen míjejí a navzájem se skoro ani neznají. Mají jiné světy, idoly, sny, přesto je jejich příběh vlastně stejný. To nám taky k závěru pěkně vykrystalizuje. Jsou tam tak silné momenty, nvíc silné poselství mladých starým, že asi nelze hodnotit méně než 85%.(25.7.2015)

Lehce hysterická skupinová terapie pěti typizovaných exemplářů živočicha zvaného puberťák. Hluboké debaty o zásadních věcech jsou stejně důležitá součást puberty jako radikální vidění světa a idealizace vlastního obrazu, v tom smyslu je Snídaňový klub vlastně realistický, tím oslovoval svoje publikum v osmdesátkách a oslovuje ho i dnes (viz pět hvězdiček od naší domácí sedmnáctky). Je mi na něm milé, že to dokáže bez podlézání typického pro běžné teenagerské komedie, jenom tím, že jeho postavy mluví tak, jak by reální teenageři chtěli mluvit, o tom, co reálné teenagery (aspoň ty hloubavější) reálně pálí, a neříkají úplné pitomosti, občas z nich dokonce vypadne i něco, co osloví i chlapíka o generaci staršího.(30.3.2018)

Na film jsem přišel při předávání cen MTV... Od té doby jsem ho chtěl shlédnout... Dostal jsem se k tomu až dnes a nelituji ani minuty u něj strávené...(12.1.2011)

Stáří filmu neškodí, zato přepínání mezi pohodovými a vážnými momenty ano. Přechody z roztančených scén do těch ubrečených, ve kterých studenti debatují o problémech v rodině (všichni, do jednoho), působí divně a nereálně. Moc tomu nepřidá ani klišoidní závěr. Za to dvě hvězdy dolů, pořád ale zůstávají velmi slušné tři.(12.9.2011)

• Martin741

Nudny americky film o americkych tinedzeroch. Europskemu divakovi film nic neda a dokonale sa pri tom bude nudit. Nebrat, strata casu, ruky prec od tohto! 20 %(12.5.2015)

80% ... Päť stredoškolákov, päť rozdielnych stereotypov, ostalo po škole v jeden víkendový deň. No ako čas trestu plynie, tak sa aj rozdiely medzi nimi sa zmenšujú. Krásne, emočné, uvoľnené a prirodzené.(13.9.2016)

Příjemný psychologický film, jehož realističnost však pohřbil zbytečně přeslazený happy-end. Po osmihodinové známosti líbačka před zraky rodičů, nevím nevím...(7.12.2016)

Sonda do hlubin osmdesátkových amerických středoškoláků. Kecám. Myslím, že středoškoláci řeší stejné problémy pořád, jen nemají tu možnost se sejít a dostat se na dřeň svých problémů...ostatně proč by to dělali? Princezny a kluci se zadkem ve zlatě, kde jim papínek k 18inám koupí auto se nikdy nebudou bavit s nerdama, sportovci budou vždycky šikanovat slabší, snad proto, že je rodiče šikanujou stejně. A podivíni budou vždycky podivíni. A rebelové? Taky si většinou jen kompenzují mindráky z rodičů, ale aspoň vidí svět z pro mě přijatelnější perspektivy. A co k filmu? Jediná, která mi nesedla byla Ally Sheedy...nesežral jsem ji jediný herecký pohyb. o to víc vyniknul Judd Nelson. A škoda, že ta princeznička nebyla skutečně tou namyšlenou mrchou, jako tyhle barbíny na středních školách bývají...mohla mít o do viditělnější přerod.(8.12.2017)

Co se děje, když se pět středoškoláků, absolutně různých povah s různými zájmy sejde v sobotu ráno na 9 hodin po škole. O tom vypraví Breakfast Club. Nápad je určitě zajímavý a většinu filmu díky mladým hercům a uvěřitelnosti vydržíte u obrazovky a budete žít s nimi, bohužel se najde ale i několik hluchých míst, které kazí celkový dojem. Výborná a místy vtipná psychologická záležitost . 75%(12.5.2007)

Zajimave stridani vaznych a sebeironizujich pasazi, nacez tento vzorek je doveden k dokonalosti v samotnem zaveru, kdy az lehce pateticka katarze je nahle shozena happy endem, ktery zavani az temer parodii nekolika filmovych zanru.(3.9.2007)

Kdo ví, jak je možné, že hned jak se naše pětka sesrocuje v knihovně, tak okamžitě je z jejich pošťuchování, vymezování i hledání společného cítit něco unikátního, něco co bude ještě mnohokrát citováno a něco, ve kterém si každý najde ten svůj kousek, který mu nikdo nevezme. Kousek od nechtěné party studentů, s jejichž přísným nalajnováním charakterů si scénář poradil vskutku fikaně. Prostě z nalajnování vlastností udělal skoro jména. Aspoň já teda postavě Ally Sheedy jinak než rebelka neřeknu. I když tím vlastně napomáhám tomuto kastování, ovšem není právě ta rozdílnost palivem ke sdělování závaží z ni plynoucí? A teda jestli je ten konec happyendovskej, tak já odteď zapaluju plynový řadič podrážkou od boty.(10.5.2008)

• bubun

Pokud na tom filmu bylo v první polovině něco uvěřitelného a zábavného (ačkoliv s komedií to nemá společného nic), tak konec to definitivně pohřbil.(28.5.2010)

Koncipované ako rebelské a krehké zároveň, aby vystihovalo tzv. generáciu X (narodenú na západe od 60-tych do začiatku 80-tych rokov 20. storočia). Fakticky tu skupinové fajčenie trávy dokáže integrovať rozdielnych stredoškolákov - zavretých v jednu sobotu za trest v škole - keď zisťujú, že každý z nich je nejakým spôsobom zranený a neistý. Záver môže pôsobiť lacno (v súlade so žánrovými stereotypmi), ale Hughes si cestu k nemu dláždi početnými humornými a emocionálnymi výpadmi. Tlieskam.(7.4.2013)

,,Kdo jsem, já jsem mrož..." Bomba, jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděla. Skvělý konec a písnička Dont you forget about me. Ty výrazy a prostředí, skvělý název. ,,As you walk on by, will you call my name.."(29.5.2013)

I když je to hodně vyumělkované, asi by se to dalo zařadit mezi sociální dramata pro teenagery. Na tehdejší dobu fajn a neokoukané téma, které sází hlavně na naprosto jednoznačné odlišení postav a záměrné přehánění. Kdo by tu hledal čistokrevnou komedii, asi by těžce pohořel, na druhou stranu tu pár úsměvných momentů určitě je. 7/10(20.2.2018)

Solidní i po tolika letech. Podobné typy lidí se mezi mladými najdou v jistých obměnách i dnes. Charakter Ally Sheedy navíc nemá chybu... chybu vlastně nemá ani celý snímek. Co dodat. Takové teenage filmy se bohužel už netočí.(28.7.2008)

vtipne pohodove ale neverim tomu koncu(3.1.2011)

Co se stane, když pár různých školáků zavřete po škole do jedné místnosti. Stane se z toho jeden z nejlepších teenegerovských filmů, co jsem viděl. Naprosto dokonalá studie psychologie žáků ve škole. Nebojte se roku, je to pořád stejné akorát jsou lidé opravdu arogantnější.(23.1.2013)

• zdenny

Rozhodně, zásadně a kategoricky nesouhlasím se silně levicovým nádechem obsahujícím rovnostářskou akcentaci, která zřejmě má být nosnou ideologií tohoto snímku. Lidé prostě nejsou stejní a nemají ani startovací čáru na stejné úrovni. Až se s tím levičáci naučí žít a přijmou to jako fakt, pak teprve bude na světě pokoj. Snad nemusím vyjmenovávat diametrální rozdílnosti všech zúčastněných adolescentů.(11.8.2018)

Po hodině to strašně ztratilo tempo, i když vím, že pro většinu lidí bude duševní rozbor postav středobodem a smyslem filmu. Mě spíš bavilo šaškování a dělání debilit v první části, fóry stály za to a vůbec to bylo takové fajn a pohodové, že mě pak právě ta ztráta tempa nepříjemně překvapila. 65%(21.3.2019)

Příjemná skládačka teen osudů protkaná atmosférou osmdesátých let. Škoda, že tvůrci netlačili na pilu více. Skvělé vystavěný námět by to jistě ustál a barvitě poskládaná parta studentů také.(21.6.2012)

Podle reakcí všech jsem čekal víc, než jsem nakonec dostal. Nebylo to špatné, ale že by to bylo skvělé, se říct taky nedá. Prostě mě to nějak minulo. 60%(8.12.2012)

Originální a i po 31 letech stále svěží a v podstatě aktuální téma, kdy se rozbíjí hranice pěti typických archetypů a boří zdánlivě nepřekonatelné zdi mezi nimi. Každý charakter má dost prostoru, drží se své podstaty a scénárista s režisérem jejich pomocí vypráví svůj příběh, a ne, jak je tomu často nyní, vypráví jimi svůj příběh a často je ohýbají, a to i se scénami, do nepřirozených poloh. Breakfast club by se měl zařadit do zlatého fondu "Growing up" filmů. Dnes už sice nepůsobí "velkoplátnově" a sluší mu více televizní formát (velkých LED obrazovek), ale i přesto dokáže zaujmout a pobavit, snad i poučit.(18.10.2016)

Miluju tyhle osmdesátkový teenagerský filmy.A tohle je navíc kultovní záležitost.(26.1.2011)

Pět typických středoškolských dětí, kteří se sešli v jednom čase a místě, aby si odpykali svůj školní trest. Pět zdánlivě různých životů, různých charakterů, které zásadně změní tento jeden den. Ať už drsňák s bouřícími sklony a nutností ventilovat svůj vztek, jako ho ventilují rodiče na něm, nebo křehká dívenka, vychovaná v bohatství a lásce, která ale neví o skutečném životě nic a jde jí jen o povrchní věci, nebo šprt, navštěvující snad všechny možné vědecké kroužky, nebo nadějný sportovec, žijící v neustálém stresu, aby nezklamal představy svého otce a v neposlední řadě ta tichá zvláštní dívka, s vlasy přes obličej, která zpočátku nemluví, akorát vydává podivné zvuky..tak jsou společností vnímáni. Tak jsou vnímáni učiteli. Tak se dokonce vnímají i navzájem, když se potkají. Ale během toho jednoho odpoledne, plného konverzací a rozporuplného debatování se tyto tak jasné hranice začínají poněkud stírat a každý z nich si začíná uvědomovat, že nic není tak černobílé a tak jednoznačné, jak se může na první pohled zdát.(22.5.2011)

Jméno Johna Hughese, jehož jsem měl zaškatulkovaného jako autora scénáře k "Sám doma", zapříčinilo, že jsem se tomuhle dílku radši vyhýbal. Moje blbost. A přitom tenhle film právě o různých pohodlných škatulkách a stereotypech je. Sobě navzájem si je přisuzuje pět studentů, kteří jsou nuceni být společně v sobotu po škole, aby se vzájemně uráželi, zahulili si a nakonec se naučili vzájemně respektovat. Vůbec to nebyly snadné role, ale všichni je zvládli s přehledem a dodali jim (samozřejmě za pomoci skvělého scénáře, který z nich nedělá idioty) punc autenticity. Hlavně Judd Nelson a Ally Sheedyová, která pro moje sympatie nemusela půl hodiny filmu ani promluvit. Pakliže někomu nebudou po chuti afektované a okolí obviňující proslovy téhle party, nechť si vzpomene na sebe. John Hughes právě tohle vystihl úplně věrně. V 80. letech povinná videoklipová sekvence na mě tady působila drobet nepatřičně, nevyhnutelný happyend přišel moc rychle a poněkud hloupě si poradil s postavou Allison, když ten "její" stereotyp bez uzardění obrátil v jiný, ale i přes tyhle výtky "Snídaňový klub" zřejmě nemá ve svém žánru konkurenci. Jedině s výjimkou podstatně alternativnějších "Heathers".(6.10.2011)

V jednoduchosti je krása. Túto frázu používam často a to preto že vystihuje presne to čo chcem aby vystihla. The Breakfast Club je založený na jednoduchej myšlienke, zavrieť 5 študentov - pričom každý z nich zastáva inú školskú sociálnu skupinu - do jednej miestnosti a postupom času vám budú odhaľovať svoje pocity, ich názory, myšlienky ktoré by sa istotne dali aplikovať aj na terajšiu dobu. Je to film s myšlienkou, a pre ňu je taký populárny ...(1.1.2013)

• SG-1

"Já mám otázku. Ví Barry Manilow, že jste mu vyplenil šatník?" -John Bender-(29.3.2016)

Skoro nemám slov! Úžasné! Film, který de facto založil žánr teen komedií, můj oblíbený. Všichni herci přešli tímto filmem do historie a i John Hughes má své pevné místo v srdcích fanoušků žánru. Breakfast Club je prostě legendární, parodovaný nesčetněkrát i dvacet let po svém uvedení. Nejlepší parodií byl jistě Not Another Teen Movie, kde najdete vskutku tunu referencí na "otce zakladatele", včetně extrémně dobře provedené "rekonstrukce" jedné ze scén, která byla dokonce přímo natáčena ve stejné místnosti jako Breakfast Club. Osudy herců se ubíraly různými směry a samotní aktéři se stále rádi myšlenkami vracejí do roku 1985. Parádní film, který je zároveň zábavný i inteligentní (skvělý scénář). Bohudík, že se dodnes nikdo nepokusil o nějaký remake, to by byla katastrofa.(1.1.2007)

27. 01. 2011 (44.); pět odlišných středoškolních studentů se během několika hodin vzájemně pochopí(28.1.2011)

Velice zajímavá sonda do duše několika mladých lidí. Poznatek a) děvčata z osmdesátek vypadaj fakt dobře, poznatek b) klidně bych si šel popovídat s nima, myslím že bych zapadl. 9/10(7.1.2012)

Moc pěkný film o dospívání a o životech pětice rozdílných studentů na běžné střední škole v USA v 80. letech. Na konci mi bylo střídavě do smíchu a do pláče.(23.6.2012)

Studentova duše je mnohdy skutečně nevyzpytatelně zvrácená a šílená a myslím, že nás tenhle film vystihl dokonale, byť je už celkem "starý", tudíž některé narážky zas tak tolik nevyzní. To je ale fuk, protože pokud se v jednom z těch ubohých dětech vidíte, užijete si film o 100% víc. Za tenhle rok je to dost možná nejlepší film, co jsem viděl a to se počítám mezi odpůrce teenagerovských filmů. Mělo to hlavu a patu, dobře se to poslouchalo, dost často jsem chytal záchvaty smíchu. Co víc si přát? :-)(7.8.2013)

Jeden z nejkultovnějších filmů v historii americké kinematografie. Co říct? Film je představován jako komedie a drama. Svým způsobem to byla spíše komedie pro herce. Jediný, kdo se za oněch 97 minut minutáže nasmál byli jen oni herci. Film spíše představuje klasické problémy, které můžeme vidět na školách, ale v podstatě i v reálném životě. Nejhorší na všem je, že řádné ani nevím jaký měl film smysl, ale pokud to mělo poukazovat na to, že lidé jsou plní předsudků a že bez nich se žije líp... tak to už dávno vím. Film je spíš pro ty s přetvářkou a předsudky, kteří v hlavě nemají něco jako mozek.(20.6.2014)

Žádný existenciální přehled o životě jsem z toho nevykoukal, nicméně se mi to díky fajnovým hercům a místy slušnému scénáři líbilo. Film obsahuje některé z mých osmdesátkových druholigových oblíbenců, super soundtrack a celkovou příjemnou atmosféru, nějaké to moudro k zamyšlení, tu a tam humor a není to trapné. Ally Sheedy super šik.(13.9.2014)

Film začínající citací Davida Bowieho, a jako ústřední skladbu využívající Simple Minds - Don't You, nemůže být nikdy špatný. Jen si říkám, jestli se mnou není něco špatně, když jsem nejvíc sympatizoval s místním vyvrhelem, Benderem.(9.1.2015)

Podle mě je tento film dost přeceňovaný...ano, má velice slavnou závěrečnou scénu, která se zapsala do dějin, ale prostě mě ten film nijak neohromil. Skupinka, která nakonec zjistí, že má mnoho společného a to, co mě až zaujalo byla jejich upřímnost, kdy se zkouřili a popovídali? Neboli - takhle se tráví soboty po škole v americe? Judd Nelson zahrál skvělého s*áče, který solidně lezl všem na nervy (i lidem od štábu) - ten to zahrál nejlépe :) Ale ani zbylá skupinka nebyla špatná...Jen to prostě nebylo to ono přesně pro mě...Znovu to vidět nepotřebuji.(15.7.2015)

Film jsem si stáhla vlastně díky komentářům tady... a musím říct že nelhaly!! Je to vážně super film - pobaví, donutí se zamyslet (hlavně nad postavami) a nakonci vás nechá v nevědomosti, jak to bude pokračovat dál...... Jeden ze základních filmů, ktere vážně musíte vidět:-)(15.6.2007)

Prelomový "bratpackovský" film, ktorý náležite vysvetľuje pojem škatuľkovanie. Pre mňa v zásade ceklom reálny pohľad na stredoškolské reprezentatívne vzorky tejto vzdelávacej inštitúcie, ktoré fungujú prakticky na každej strednej škole. Inak na svoju dobu veľmi originálne a kultové dielko v tejto oblasti s úžasne nákazlivou pesničkou od simply minds. We're all pretty bizarre. Some of us are just better at hiding it, that's all. (,,brat pack,, pomenovanie skupiny 8 hercov z 80-tych rokov, ktorí sa objavovali vo filmoch s tínedžerskou tématikou)(24.1.2008)

Oddechovka, která má co říct.(9.1.2010)

Pětice zcela rozdílných, klasické společenské i povahové archetypy představujících studentů musí za trest zůstat celou sobotu po škole. Rozebírání strastí dospívající osmdesátkové mládeže, pro současného diváka úsměvně vypadlé jakoby z jiné doby, se sice dosti nuceně a strojeně, přesto otevřeně a osobně dostává dotyčným pod kůži; ve výsledku však veškerou generační zpověď a obžalobu tlaku či naopak ignorance ze strany rodičů smázne instantně bezzubé, smírně párující rozřešení.(4.8.2015)

Ty šablonovité postavy (sportovec, princezna, šprt, cvok a vyvrhel) víc odlišné už asi ani být nemohly. A stejně zjistí jak si jsou všichni podobní. A nakonec se někteří do sebe ještě zamilují. To je panečku náhodička...Říkám si, jestli si vůbec na ten film za pár týdnů ještě vzpomenu...Ale nejspíš jo, kvůli titulní písni (nejde ji dostat z hlavy) a té závěrečné eseji:) 6/10(16.5.2009)

Skvělý teenagerský a v podstatě i tak trochu psychologický film. 5 úplně odlišných lidí zavřených v sobotu ve škole. Co se mezi nimi může stát?(24.7.2009)

Co k tomu říct. Kdysi dávno v 22:00 na Prima Cool dávali jakýsi neznámý film, tak jsem ho tedy shlédl, druhý den jsem si zjistil vše o něm (hlavně název), a shlédl jsem ho znovu. A znovu. A zaryl se mi do paměti. Je to sice trošku klišé, pět naprosto odlišných charakterů se potká a skamarádí se, ale mě se prostě ty jejich rozhovory strašně zalíbily a hlavně jejich výlevy emocí, když sportovec zjistil, jaké to má doma šprt, a šprt zjistil, jaké to má doma flákač. Plus úžasný soundtrack.(1.7.2013)

Skvělé, geniální, úžasné dílo. Pětice lidí se sejde v uzavřeném prostředí a přes svoje rozdíly k sobě najdou cestu. Princezna, sporťák, šprt, trhlá holka a grázl - zní to jako klišé, ale je to opravdové, reálné ze života. Na škole sice už nejsem, ale chodím do práce, kde se nás sešla taky taková partička - v reálném životě mimo firmu bysme se nepotkali, nebavili, tady nás postupně spojovaly kouřový, první chlastačky, diskuze o našich rozdílech. A i těch hádek bylo dost. Vemte si dsný metalista, technař a hulič a pro mnohé šamponek v jednom, stydlivá holčina, táborová holka z vesnice, borec co neustále vymýšlí nějaký kšeftíky, seriálový a počítačový geek (já) - to jsou jen příklady škatulek, do kterých by se ti lidi dali zařadit. Samozřejmě že život a povahy jsou složitější a přátelství nevznikají během jednoho dne, ale ve zkratce je ten film reálný jak prase. Konec kdy se dají dohromady drsňák s holkou, kterou celou dobu uráží a rozbrečí ji a ona si myslí že je pitomec - před půl rokem bych řekl blbost, dnes vím, že i to se může stát a stačí na to pár dnů. Prostě tohle není velký film, ale je to film, který člověk může vidět srdcem, protože si říká ano to znám. A jako bonus skvělí Simple Minds a asi jejich největší hitovka. PS: Jeden díl z Krajních Mezí kopíruje přesně tenhle film a je skvělý!!(21.4.2009)

Particka na mile od sebe odlisnych studentu je zavrena v sobotu ve skole na nekonecnych devet hodin za svoje se skolnim radem se rozchajecim chovani. Pro Americany urcite zajimave, pro Cechy uz mene. 50%(27.3.2011)

Nevim, ma to zbytecne vysoky hodnoceni. Da se na to koukat, ale je to presprilis schematicke, casto nelogicke a plne klise. Filmarskych kvalit to taky zas tak moc neposbiralo. Prislo mi to jak vyukovej film na zakladni skoly, takovejch mouder a rad do zivota a zcela (ne)evidentnich pravd sem uz dlouho neslysel. Videl sem to v televizi a tam to taky patrilo. 50 procent.(27.8.2011)

Velké překvapení, velice solidní a poutavá sonda do základních typologií osobností na střední škole, každý z této pětice má své místo v hierarchii, svůj životní příběh i svůj osobní problém. Postupné rozkrývání a sbližování postav ve mě jen vyvolávalo porozumění, protože každý se už s těmito typy setkal. Přesvědčivé herecké projevy či stísněnost jedné místnosti tomu dodávají na intenzitě. Líbilo se mi i rockové podkreslení filmu.(25.2.2013)

Líbí se mi řešení generační otázky, otázky rozdílů, porovnávání mezi rozdílnými lidmi. Dost realisticky natočené a jakoby vystřižené problémy z každé školy. Zvláště poslední třetina filmu, kdy se řeší vážné témata a kterou by si mělo dost mladých lidí pustit. Ještě je třeba si uvědomit, že film je starý skoro 30 let a je pořád aktuální.(26.4.2014)

• coffeecat

Overrated. Pan Hughes (snad jen zatím) spíše zklamáním.(17.12.2014)

Proč takhle nevypadají dnešní teenagerské filmy? Vcelku originální filmeček, který se celý odehrává během jediného dne ve škole. Chvílemi je to vtipné, často to ale spadne do té vážnější kategorie, což vůbec nevadí. Plus jsou mladé herecké talenty té doby a hudba. K páté hvězdičce ale přece jenom něco chybí.(9.3.2015)

• sona123

Nesourodá partička puberťáků je nucená strávit sobotní den ve škole (fakt nevím, jestli se ten učitel nepotrestal spíš sám, teda vím, rozhodně). Copak se asi stane? Lezou si na nervy, štengrujou se, prudí navzájem. ale najdou i momenty, kdy si mohou společně notovat (pobrukovat - to bylo pěkné) a vůbec najít společnou řeč a být na stejné vlně. Nic nového pod sluncem.(29.4.2011)

3+1 za královnu krásy..(3.5.2011)

Už několikrát se mi stalo, že ve spoustě filmech se citovalo, nebo parodovalo z toho snímku.A jelikož mě to štvalo, že nechápu o čem se tam baví, tak jsem se na Snídaňový klub musel kouknout.Film je výpovědí jedné generace se vším co k tomu patří.Úsměvné momenty jsou střídány momenty, které moc úsměvu nevyvolají, ale za to jsou plné pravdy.Pro někoho to bude jednoduchá podívaná, pro ty ostatní to může být upřímná zpověď zmatených skoro dospěláků.(11.1.2013)

Musím říct, že jsem se dlouho nesetkal s filmem, který mě absolutně hned vtáhnul do děje. Dialogy jsou hrozně zábavné. Hercům dobře sedí to, co hrají, takže jsem věřil absolutně všemu, co právě říkali. Je to starší kousek, ale za shlédnutí stojí a to bez debaty.(18.8.2013)

Zpočátku jsem si to představoval jako film o pěti rozškatulkovaných osobnostech, o kterých se v průběhu filmu dozvíme, proč se chovají jak se chovají, anebo že jsou vlastně úplně jiní, než by se na první pohled zdálo. No a ono to tak je ;-) Akorát že mě to vcelku bavilo, což jsem ani nečekal. Je to takový poučný snímek spíše pro mladší. Podíval jsem se kvůli referencím v jiném filmu (ehm, Pitch Perfect), který jsem viděl nedávno.(19.8.2013)

"If he gets up, we'll all get up, it'll be anarchy!"(22.12.2013)

• geimz

Toto že bol ten slávny Breakfast Club? Partia nehercov, ktorí sa v jednu chvíľu hádajú ako o život, a druhú sú pomaly najväčší kamaráti? Film postavený na dialógoch a chovaní postáv, ktorý zlyháva na plnej čiare u obidvoch. Ten absurdný zamilovaný happy end už radšej ani nebudem komentovať.(20.1.2015)

Breakfast Club je mnohými považován za film generační, s tím bych souhlasil, ale současně (i když si to trochu odporuje) je filmem také nadčasovým, schopným oslovit mládež dalších a dalších generací, pokud se bude chtít nechat oslovit bez předsudků k roku výroby. Breakfast Club v žádném případě nestojí na příběhu - ten je pouze uměle konstruovaným nosným mediem pro střet pětice rozdílných středoškoláků "odsouzených" k devíti sobotním hodinám po škole s učitelem, který pod tíhou streotypních let učitelství ztratil pro studenty pochopení. Tento film stojí na náboji, který dokáže generovat, na přemýšlivosti a přirozené, i když někdy trnité, cestě oné pětice končící nalezením nečekaných průsečíků jejich povah, osudů či rozdílných postavení ve společenském, sociálním i studentském kolektivním měřítku. Náboji, který ukazuje, že všichni můžeme mít mnoho společného, jen je zapotřebí zbořit zeď stavěnou z cihel předsudků. Proti nim stojí učitel, který se je necitlivě, až opovržlivě, snaží dovést k zodpovědnému a dospělému způsobu uvažování, byť záhy se ukáže, že nikdy nic není tak černobílé, ani ono dospěláctví. John Hughes stvořil inteligentní a přemýšlivý příběh, který umí stejně dobře hrát na komediální i psychologicko-dramatickou notu, film který má atmosféru, umí vystavět napětí i uvolnujícím způsobem odlehčit dění. Výborným a sympatickým tahem bylo přesné obsazení (všichni výborní, vypíchnu ale skvěle trhlou Ally Sheedy), stejně jako jeden z nejlepších osmdesátkových soundtracků (zejména Simple Minds), zvýrazňujícím požitek nesporným nostalgickým účinkem. Breakfast Club si mě dokázal získat! 90%(28.8.2015)

Můj asi nejoblíbenější film z 80. let.(18.2.2016)

Jen jedno takové náhodné setkání, jen jeden takový kultovní film. "Co je to?" - "Sushi." - "Sushi?" - "Rýže, syrová ryba a mořské řasy." - "Klukovi nedovolíš, aby ti strčil jazyk do pusy, a tohle jíš?" - "Můžu jíst?" - "Nevim. Zkus to." (90%)(9.4.2016)

Film SNÍDAŇOVÝ KLUB na mě působí jako když se třeba dívám na Johnnyho Deppa v PIRÁTECH Z KARIBIKU , nebo na Leonarda Dicapria v TITANIKU. Herecké obsazení , scény , hudba , děj ... Prostě všechno se mi na tomhle filmu líbylo. DONT YOU FORGET ABOUT ME !(7.5.2016)

• orkadimenza

Na začátku to byl génius, sportovec, blázen, princezna a vyvrhel. A po hodině a půl? O nic víc, než génius, sportovec, blázen, princezna a vyvrhel. No reasons, no epochal ideas. Podprůměrné herecké výkony a velmi nepravděpodobný vývoj událostí. Kult z osmdesátek pro teenagery? Tak ten si představuji úplně jinak.(7.4.2019)

Kultovní záležitost z osmdesátých let a se skvělou muzikou. A taky jeden z mých oblíbených filmů, na který se bojím podívat znovu... Mimochodem Ally Sheedy vypadala líp v černým...(15.10.2010)

Pre mňa dokonalé stelesnenie 80.rokov v tom najlepšom slova zmysle... Na prvý pohľad tradične trápny film zo školského prostredia s diametrálne odlišnými charaktermi, ale v skutočnosti - je to vlastne úplne tak. Ľudia nie sú vždy tým, čím chcú byť, ale tým, čím musia byť. A tlak spoločnosti býva veľký...(28.1.2011)

Nemôžem si pomôcť, milujem 80-te roky .(7.4.2011)

"...but what we found out is that each one of us is a brain, and an athlete, and a basket case, a princess, and a criminal." Fakt by mě zajímalo jak vypadalo následné pondělí, ale ono by to pravděpodobně zkazilo celkový dojem. A právě (a nejenom) proto není the Breakfast Club bezchybný, ale ve své "kategorii" přesto jeden z nejlepších. Velmi silná 4!(18.5.2011)

Osobně nesnáším americké filmy z devadesátých let. Hudba, styl, prakticky všechno mi tam vadí, ale tady jsem to nějak překousl. Zajímavé teenage psychologické drama o tom, že i přes své veřejné masky máme k sobě všichni hodně blízko a všichni žijeme ve svém osobním pekle a jsme lehce zranitelní. Některé situace a postavy jsou samozřejmě přehnané, ale v kontextu naprosto bezchybně plní účel. Perfektní komorní film k zamyšlení, který nikdo nezná a je to škoda.(26.6.2011)

Všichni si je škatulkujou.....a oni se tak i chovají, a vlastně i takoví v podstatě možná jsou....ale to nevadí, hlavní je, že když na to přijde, dokážou nakonec táhnout za jeden provaz. Taková béčková pohádka pro dospívající 80. let. Má to však své kouzlo. Obě slečny -jak rebelka tak princezna- byly fakt kočky (když chtěly). A k tomu pecka od Simple Mind.(11.7.2012)

"Obviously she's crazy, because she's screwing her shrink." ____ Věcička, co mi dlouho chyběla. Wrestler, reprezentující sílu, sebevědomí, ale taky postrádající vlastní hlavu; vyvrhel reprezentující šaška, filozofa a hledání pravdy, který ale má tendence svádět svoje neúspěchy na okolnosti; královna = jemnost, cit, ale taky vypočitavost; poslední dva se vzájemně doplňují a mají něco společného chytrolín = racionalita a umělkyně = imaginace, chybí jim však sociální život, jste na okraji, ať už jste hlavou v oblacích, nebo nohama na zemi. ____ A sobotní ráno ve škole za trest. Už atmosféra a pocity z toho námětu stojí za to a to člověk ani nevytahuje ten 80's feeling. Kult, který na krátké ploše řeší komorní a věčné otázky všech dospívajících. Ani zásah vyšší moci v podobě učitele tenhle klub neroztrhne. A je to zvláštní, wrestler (síla) dostane umělkyni (imaginaci), to sedíl. Krásku přitáhne zase trhan. Je to zajímavý na analýzu, i jen tak na sledování. Přesně pro tyhle druhy filmů se obecně v kinematografii rád plácám.(19.10.2014)

Kdo videl, ten chape mych pet *****. Bohuzel, ze jste ho vetsina nevidela a ani nemohla videt. Ja jsem ho nahodou videl NEPOCHOPITELNE ve vsedni den po pulnoci na prvnim polaku(TVP1). OSTUDA!!!!!!! Tento film, by na CT mohl byt klidne v 20:05(ale asi ne v sobotu). U toho filmu jsem rval smichy, brecel a ze vseho nejvic jsem byl hezky zasneny.(11.11.2004)

ale chvilku to trvá, než si uvědomíte, že sledujete jeden z nejlepších filmů týhle pošahaný dekády...(1.2.2009)

Velice kvalitní sonda do myšlení a chování středoškolské mládeže. Pětice žáků, každý z nich reprezentující jinou zájmovou skupinu / viz obsah /, je spolu ponechána "po škole". Film je nádhernou ukázkou toho, jak konkrétní situace dokáže spojit i tyto úplně odlišné děti, a vytvořit z nich komunikující a spolupracující partu, a to i přes diametrální odlišnost každého z nich. Další z nádherných a nedoceněných filmů, který bych rád měl ve své filmografii. Slabších, ale 5 * .(25.8.2011)

• Gagner

Nechápu, jak se tohle mohlo stát kultovním. Velmi, ale velmi naivní, šablonovité, místy přehnané. O konci se netřeba ani vyjadřovat. Hvězdu přidám za Esteveze a magnetický scénář, na to, že se jen mluví a mluví v jedné místnosti, tak mě to zajímalo až do konce.(29.11.2011)

80tý léta :) prostě klasika, v té době komedie nebyly plné fekálností a vše se nemotalo jen kolem sexu.Tahle komedie vám vykouzlí spíš jemný úsměv na tváři a pohladí po duši, než potrhá vaše bránice ale to je jen dobře.Vřele doporučuju ! Ideální na sobotní či nedělní odpoledne.(14.2.2007)

Pět hvězdiček, protože ten film si nezaslouží jenom 81 %, možná 85, nebo i 90. Je správně úchylnej, jak by člověk od americkýho filmu z roku 1985 čekal, herci skvěle hrajou, je dost humornej a přitom na vážný téma. Dětem ve filmu se v kritickém věku dostalo zásadního poznání, že všichni jsou v podstatě stejný.(12.10.2009)

Takový krásný zrcadlo spolužáků a školních dnů :))(17.6.2011)

Dnešní teenage komedii poznáte podle množství obnažených dámských předností, počtu sprostých slov nebo hektolitrům alkoholu tekoucího všude možně. V osmdesátých letech se filmy pro mladé točili takto a John Hughes byl se svou čtveřicí Šestnáct svíček, Podivná věda, Volný den Ferrise Buellera a Snídaňový klub jejich nekorunovaným králem. Šestice nesourodých studentů sportovec (E.Estevez), rebel (J.Nelson), kráska (M.Ringwald), šprt (A.M.Hall) a podivínka (A.Sheedy) jsou díky svým prohřeškům vůči školnímu řádu nuceni pod dohledem pedantského profesora (P.Gleason) trávit svůj volný čas za zdmi školní budovy. Na první pohled nemají nic společného, ale každá další minuta společného trestu dává zapomenout na rozdíly a spojuje zúčastněné více než by byli ještě pře pár okamžiky ochotni připustit. Je věčná škoda, že v našem všeobecném podvědomí jsou zámořské středoškolské osmdesátky neprávem opomíjeny, protože právě Snídaňový klub má ve Spojených státech status kultovního snímku a já musím jedním dechem dodat „ne neprávem“.(31.8.2011)

ach...s takovou partou by mi nevadilo každou sobotu trávit ve škole(9.10.2011)

• jasanka

Bohužel mě namlsalo zdejší vysoké hodnocení. Chvílemi jsem se zasmála, ale spíš jsem se nudila.(22.11.2011)

prej: " na co máš tu falešnou občanku? Abych mohl volit.. " džouk večera.(2.1.2013)

Neskutečně nostalgický snímek z americké střední školy pojenávající a propleteném příběhu přeti středoškoláků, kteří za trest zůstavají po škole, kde se musí dostavit každou sobotu. Očarovalo mě prostředí, atmosféra a doba vzniku filmu s níž spojuji i hudbu ve filmu. Typický film z tohoto specifického období, který vás příjemně zahřeje u srdce a pobaví. Perfektně zvolené postavy a také herci, kteří byli vytypování do svých rolí ideálně. Zajímavé příběhy a diskuze mezi studenty, dále pak také různé scenérie, díky kterým se stává nevídané - vznik přátelství mezi lidmi na prvním pohled absolutně rozdílnými, na pohled druhý však lidé se stejnými strastmi a podobnými "nepřáteli"... 85%(5.8.2013)

Neuveriteľne silný film...netreba sa dívať len očami a počúvať ušami ale vnímať tú atmosféru ľahkých 80 rokov...tú skvelú hudbu....ten pokoj a kľud kedy ešte nezúril " technologický pokrok " ( zdravím mobil ) a sobota bola cítiť sobotou kedy sme trávili vonku zdraviu prospešný čas. Takto na mňa zapôsobil tento krásny, pre niekoho konverzačný film.(27.2.2014)

The Midnight: Memoirs brought me here, jak písávají mileniálové na Youtube. Na úzké hranici mezi nezávislákem a generačním dojákem vyrobil John Hughes snesitelně formulovanou zprávu o tom, jak nezáviděníhodná může být pohodlná pozice potomka slušně zajišěných, nicméně nutně zabedněných rodičů. Být o trochu starší a potkat se s tím v šestnácti, byl bych kritický méně a dojatý více: Není nic zajímavějšího, než zavřít lidi do jedné místnosti a nechat je dělat, k čemu mají sklony. Zvlášť když jsou typově přesně obsazeni a jednoho přemáhá nostalgie či potřeba se identifiovat. Hughes sice zatížil záměr minimalistickou výpravou, ale důsledný nebyl. Škoda že nepřívětivost nedotáhl do konce (taneční čísla skutečně nebyla potřeba) a že hrdiny nenechal zahryznout se do ubohosti sředně-třídní existence hlouběji. Školní skříňka s gilotinou je dobrý nápad a lituji, že jsem ho neměl první. Nejsympatičtější postavou jsou samozřejmě školník a (zprostředkovaně) David Bowie. Ví barry Manillow že mu pleníte šatník?(6.5.2018)

Může být zajímavý film o 5 středoškolácích, odehrávající se v jedné místnosti během několika hodin jejich nucené po školní detence? Zručný filmař nepotřebuje mnoho propriet, aby dokázal natočit velký film. Dokud jsem neviděla první Pitch Perfect, tak jsem o filmu nikdy neslyšela, přestože se jedná v USA o kultovní záležitost. A já dokážu pochopit proč. Generační výpověď natočená s citem a humorem s poselstvím, které je platné i dnes. "But what we found out is that each one of us is a brain, an athlete, a basketcase, a princess, and a criminal."(16.8.2018)

Pětice studentů, jež je donucena být v sobotu po škole ve škole a rozjímat o svých problémech, vypadá vcelku na zajímavý námět. Bohužel selhal koncept filmu. Chvíli působí jako teen sonda do 80´ let, chvíli hraje na city a skrze obrazovku tečou kýble emocí, to když si vzájemně svěřují své problémy, jež se vesměs týkají vztahů s rodiči, tyto pasáže vyloudí spíše úsměvy. To samé platí i o konci snímku, kdy se poškoláci spárují a se závěřečnýma titulkama si můžeme vydechnout: "Uff, máme tu jízdu za sebou"... Je zajímavé, jak se předsatavitelé hlavních rolích za těch 25 let změnili, bylo by nespravedlivé tvrdit, že je to zábavnější než celý film...(13.12.2010)

Chá! Už vím, kdo je TEN Emilio Estevéz, kterého potkali chlapci z Noci v Roxbury :D Co se The Breakfast Club týče, je to dost příjemný film. Bylo to celkem překvapení. Vlastně překvapil hned dvakrát. Z čehož jednou pozitivně a jednou negativně. Skoro celý film bylo pozitivní překvapení. Nebýt toho "pohádkového" konce, který mi do chvílemi celkem dramatického snímku vůbec nesedí, dala bych 4*(24.1.2011)

Ze začátku je to komedie (přestávka na oběd je nejlepší), pak je to drama a končí to jako psychologický snímek, ale prakticky je to film o ničem. Asi to má mít poselství, jak vás změní jeden den (konkrétně sobota) ve škole a s kým se seznámíte za této ne zcela standardní situace.(25.8.2011)

To je tak, keď človek čaká kult a dostane... Breakfast club. Pre mňa úplne priemerný film, ktorý mal svetlé chvíľky, kedy som mal pocit, že vidím aj nejaké emócie a nie len nudné pózerské klišé reči, ale tieto momenty zmizli so strihom jednej scény a koniec. Dovtedy nezáživné, potom nezáživné. A prehrávané, prudko prehrávané. Nevravím, že neexistuje radenie mladých do rôznych skupín podľa ich postavenia a statusu, ale tento film mi to jednoducho nepodal dostatočne a takmer celý čas som mal pocit, že sa na niečo iba hrá, ale nie je tým. 58%(28.6.2012)

Další tak trochu šílený průzkum do duší rádoby cizích lidí, který by se dle mého mohl zakládat i na pravdě. Proč ne? Aneb pane Vernone, vidéte nás tak jak nás chcete vidět...(2.1.2013)

Kdykoli se na to ráda podívám znovu. Děj se mi velice líbí i když jde prakticky jen o to, že pět studentů je v sobotu po škole a mají napsat esej o to "Jací doopravdy jsme". Každý je úplně jiný a nakonci někteří znich odcházejí jako "zamilovaní" ale hlavně co víc všichni se stali přáteli i přes svoji odlišnost.(25.1.2013)

Klasika všech klasik, kterou by měl vidět každý. Ve které se najde každý a kterou si každý musí zamilovat. A pak si pořád dokola pouštět Don't you forget about me.(7.6.2013)

• Illioplius

Solídny začiatok sa postupne začal meniť na znôšku nedôveryhodného a nedôveryhodnejšieho, až priam neuveriteľného, čo, prirodzene, kazí pôžitok z filmu. Najprv celkom nepochopiteľná záchrana „rebela“ Bendera zo strany jeho spoločníkov, hoci on nemal problém ich do radu pourážať, neskôr čoraz podivnejšie a mimoriadne „pózerské“ správanie sa a konanie všetkých prítomných, ktoré vyvrcholí v pateticko-naivnom posedení, kde sa len tak jeden druhému otvoria so svojimi trápeniami. Keď došlo ku konečnému spárovaniu sa, neveril som vlastným očiam, že jedno dievča získal najväčší vagabund a vandal (aj keď to nie je zase taký nezmysel) a druhý pár zase vznikol akoby len na základe úpravy zovňajšku „divného dievčaťa“ Allison. Záverečné intímne zbližovanie pri autách ich rodičov celkovú absurdnosť len podčiarklo. Celkovo mi to vychádza tak, že scenár robil človek, ktorý o mladých ľuďoch skoro nič nevedel. Hoci má The Breakfast Club ako-tak pútavý dej a istú hĺbku, tak všetky vymenované, ale aj ďalšie udalosti, ho zrážajú na úroveň pomerne málo vierohodnej frašky (v zmysle komédia). Je to smutné, pretože niektoré scény pôsobili naopak pomerne vierohodne a našli by sa okamihy, ktoré by sa dali označiť aj za výpovedné o mladých ľuďoch.(9.4.2014)

Tak tuna sa mi pacilo asi uplne vsetko. Cakal som dalsiu skolsku komediu z 80 rokov, dostal sa mi asi najlepsi teenagersky film o dospievani pre pubertakov dokonca aj z casti hrani nastrocnymi. Postavy su nie len zname charaktery takmer kazdej skoly, ale kazda z nich prechadza vyvojom, meni sa a z casti dospieva. Kto je vlastne ten uprimny a kto zbabelec? A navyse je tam dobra hudba, vela vtipu, trocha lasky a vela silnych momentov s myslienkami aj pre rodicov. Definitivne to doporucujem pozerat v originalnom zneni, lebo herci hraju vyborne. Co este? Vcera som to videl prvy raz, dnes by som si to najradsej pustil znovu. To sa mi este nestalo.(21.1.2016)

Nejlepší skupinová terapie, plná zklamaných očekávání, stresujících sociálních statutů a bolestné konečnosti dospívání.(2.4.2017)

„Partia debilov po škole.“ Blbý námet na film? Verím, že natočiť a napísať niečo, čo sa odohráva v jednej miestnosti, musí byť sakra náročné. Ale ak sa to podarí, tak to zvyčajne stojí zato. Realistické? Nie. Zaujímavé? Myslím, že áno. Hlavne prvá polovica, druhá už mala problém s obsahom a tvorcovia zamierili do čisto filmového nadhľadu.(1.3.2018)

V mojich študentských rokoch sa mi táto skoro až sitcomová teenagerská komédia z 80-tych rokov hrozne páčila. Veď si predstavte, že celý film sa odohráva v niekoľkých miestnostiach a chodbách jednej strednej školy, kde sa nesúrodá pätica úplne odlišných puberťákov stretne jedno ráno za trest po škole. Nájdeme tam snobskú slečinku, divnú indepenďáčku, zabedneného športovca, neobľúbeného šprta a ťažkého frajera s podrezaným jazykom. Najprv sa neskutočne osočujú a urážajú a nakoniec sa desne zhulia a zblížia. Znie to naivne, no samotný film tak absolútne nevyznieva. Vďaka výborným hercom (najmä Judd Nelson je úplne "k sežrání") a vtipnému scenáru s nimi prežijete najlepší deň v celom študentskom živote a zistíte, že byť po škole (a s marihuanou) je vlastne strašne super.(14.10.2004)

Až na závěrečnej citovej pisklající výbuch skvělej zážitek.(26.11.2008)

Výborně jsem se bavila a přitom se zamýšlela nad skrytým významem slov těch pěti školáků. Zaškatulkováni je něco, s čím se asi na našich školách moc nesetkáme, ale tím spíš mi přijde zajímavé sledovat, vývoj charakterů. Skvělý film na všední večer.(26.1.2011)

Jsou filmy, které vás vlastně ničím konkrétním nesrazí do kolen, a přesto ve vás zanechají nesmazatelnou stopu a vy se k nim po čase znova a znova vracíte, protože vám dají ten jeden jediný a nenahraditelný pocit tam někde uvnitř vás... A přesně takový, a tudíž velmi vzácný, je Snídaňový klub. Není to salva kulervoucích hlášek, slzopudných přeslazených výlevů ani polonahých roztleskávaček. Je to "jen" sonda do několika "obyčejných" životů zdánlivě "škatulkových" charakterů. Právě svým nenásilným, zato excelentně promyšleným a zpracovaným pojetím je Breakfast Club zaslouženě kultovní záležitost a ve své podstatě dojemnější než Zelená míle a Marley a já dohromady. Určitě neosloví každého a to je jen dobře, nemá zapotřebí zaběhnutá schémata, ale těm vyvoleným dopřeje opravdu krásný zážitek. Zážitek, který svou náladou a "feelingem" výborně vystihuje geniální ústřední hitovka Don't You Forget About Me.----- Recept: 50% scénář, 25% John Hughes, 20% obsazení, 5% soundtrack ----- Hodnocení: 100%(13.7.2011)

Nevím, na kolik je reálné, aby se v jeden den na pár hodin sešlo na školní půdě z důvodu nějakého prohřešku tolik rozdílných postav a ještě k tomu z toho vzešly dva nádherné a zamilované párečky. Ale v Americe asi ano! Snídaňový klub byl pro mě film k odpočinku, když si chcete vzpomenout na to, jaké to je být teenagerem a s tím prožít neodmyslitelně spjatou iluzi. Průměr...nej z filmu je píseň: Don't you (forget about me).(11.11.2011)

Pojďme probrat všechny problémy, nic nedělejme, jenom tlachejme.(7.11.2012)

Tenhle film mě opravdu bavil. Ano, bylo to předvídatelné a byly tam typické středoškolské postavy a problémy, ale mělo to vtip, dobré obsazení a zkrátka se na to dobře koukalo.(22.3.2013)

Namakanej, ale hodnej sportovec, drsnej a zlej ignorant, mimoňka bez kamarádů, namyšlená barbína, šprt otloukánek......a funguje to dokonale. Jasně, že se musí brát v potaz, že film vznikal v 80. letech a je to plný stereotypů, ale ve svý podstatě maj lidi i dneska stejný důvody k rebelství. Kdo si třeba někdy nemyslel, že na něj rodiče serou nebo že ho nikdo nemá rád, že.. Když na tohle přistoupíte, bude se vám to líbit.(16.12.2007)

• rottik-cb

S tímto filmem jsem se fakt úplně minula. Přitom to není tak dávno, kdy jsem chodila na střední, ale taková jsem rozhodně nebyla.. Nešlo mi ztotožnit se ani s jednou z postav, všechny mi přišly děsně šablonovité, hloupé, afektované. Souhlasím s komentářem uživatele Rob Roy, tohle NENÍ realita. Film je složen ze samých klišé; největší grázlík, jenž si libuje v trhání knížek, měl ve skutečnosti těžké dětství, princezna nechce být zbohatlická jako její rodiče a klidně zahodí diamantovou náušnici, šampion v zápasení je ztělesněná empatie a už by nechtěl vyhrávat, ale nutí ho k tomu jeho otec, z totálně uhozené dívky, která na začátku vydává jen „Ha!“ a plive po ostatních nehty, se stane krasavice k pohledání, zastávající se ostatních … Uááá, pomoc! A co teprve ten konec… Jedinými světlými body v temnotě jsou výkon Anthonyho Michaela Halla v roli šprta Briana, chytlavá ústřední melodie a snad jediná (?) vtipná hláška ve filmu: „A co jsi udělala ty, že jsi tady?“ „Nic. Jen jsem neměla lepší program…“ Bída, bída. 96. ze 1001(27.1.2011)

Výborně napsaný příběh. Zajímavě vymyšlené figury. Výborné herecké výkony.(27.1.2011)

Dlouho jsem se tomu vyhýbala a díky tomu si teď můžu vychutnat velmi milé překvapení. Breakfast club mě naprosto okouzlil. Dokonalé splynutí komedie a dramatu. Ani chvilku jsem se nenudila a že já se začnu nudit rychle a to u filmů, které střídají jednu velkolepější scénu za druhou, Snídaňový klub nás nevytáhl ze školy, pomalu ani ze třídy, a stejně jsem na tom vysela očima celých 97 minut. Což je táké příjemný fakt. 97mi minutová stopáž. U těch dnešních epických dramat, které se mají dotknout vaší duše se pod 120 minut nedostanete. Takže svěží, vtipné, dojemné, trefné, nadčasové, plné skvělých hereckých výkonů.... bouhužel ale né dokonalé. Něco mi tam na plnej počet schází, ale určitě si Breakfast club pustím znova.(5.2.2013)

Breakfast club je film do kterého se vcítí každý, kdo měl někdy podobné problémy jako hlavní postavy. Nikdo ač se může na venek zdát bezstarostný, či dokonalý nebo prostě jen dost chytrý se nemusí vůbec cítit tak jak působí. Tento příběh je plný emocí a dočasného přátelství mezi skupinou lidí, která by se běžně těžko jen pozdravila, doplněný skvělou hudbou i kvalitním humorem.(26.9.2013)

Nadčasový snímek, který by měl být povinně promítán na středních školách. Studenti by pak k sobě možná byli více schovívaví.(19.1.2014)

Film, který podle mě není jen výpověď o tom, jak vypadali američtí teenageři v 80. letech, ale charaktery postav jsou bezpochyby nadčasové. Mám rád filmy, které ukazují jakési generační nepochopení mezi dětmi a rodiči. The Breakfast Club právě takovým filmem je.(25.4.2016)

Klišé osemdesiatkových high school komédií privedené do reálneho sveta výbornej konverzačky.(2.9.2016)

• Vikyy98

Všichni maj problémy s rodičemi a nakonci se jich pár do sebe absolutně zbytečně zamiluje. Alespoň, že školní gauner je zábavnej. Tolen to utáhne na 2/5. Jinak je však parta nesympatických blbů, kteří po škole během trestu dělají dosti nevěrohodně věci (viz. Zahulí učebnu - víte jak jde tráva cítit? Učitel by tam hned vlítl a všechni by dostali vyhazov ze školy. Takový nezájem by šel pochopit u toho 'gaunera', ale 'sportovec/nerd/krasotinka' by to neriskovali.)(30.5.2017)

Film co se odehrává na jednom místě. Úžasný scénář, casting a skvělý nápad. Tento film bych fakt doporučil každému kdo chodí do školy. Film naprosto přesně vykresluje situace které se dějí každý den a já si ho hrozně užil.(16.6.2018)

Údajně kultovní film, ale mě nijak zvláštní nepřijde teda. Až neobyčejně obyčejný film, bych řekla. Určitě to není něco, co stojí za druhé zhlédnutí, ale podhodnocení si to taky nezaslouží. Takový zlatý střed.(21.7.2018)

Nadčasový optimistický a energický, ostatně jako všechny filmy Johna Hughese. Jen mě znovu a znovu rozveseluje fakt, že od generačních výpovědí jako je Breakfast Club, jsme se dostali k Fight Clubu.(5.1.2019)

• Forsetino

Další z komedií, u které jsem se ani jednou nezasmál. Místy jsem se naopak cítil trapně, za chování některých postav. To samo o sobě rozhodlo o tom, že tenhle film u mě úspěch mít nebude. Místy stupidní dialogy a příliš nucené a umělé hraní se mi vůbec nelíbily. Jestli jedinou myšlenkou bylo vtlouct divákovi, že nikdo není černý nebo bílý, ale od každého máme něco, tak to je tedy opravdu bravurní (myšleno silně ironicky) počin. Přišlo mi to celkově o ničem a autoři se snažili udělat z každého "komára velblouda". Takový naivní, nepropracovaný, nudný a hlavně nevtipný film s neskutečně vynuceným závěrem. Pozn.: A pubertální sígr, kterého ztvární 26letý herec taky nepůsobí moc přesvědčivě, hodně tragické obsazení jeho role. 3/10(30.7.2011)

I když si většinu lidí zaškatulkujeme, nemění to nic na tom, že se všichni nacházejí ve více škatulkách, než jen v jedné. Někdy si to ale ani oni sami neuvědomují. Tento film je toho krásnou ukázkou.(28.8.2011)

Chcete pochopit "třídní" rozdíly v US? Chcete zkusit nahlédnout za oponu myšlení blázna, který je schopen vystřílet půlku školy? Pusťte si tuto komedii.(19.2.2013)

Atypický film z typické střední školy. Tak nějak mě donutil, zamyslet se nad sebou a položit si stejnou otázku. Snímek je lehký, nenásilný. Ráda použiju své oblíbené spojení: "hezky divné". Za mě plný počet.(20.2.2013)

"...Vidíte nás tak, jak nás chcete vidět. Co nejjednodušeji, v těch nejpohodlnějších definicích. My ale zjistili, že každý z nás je bedna, atlet, magor, princezna a gauner. Stačí Vám to jako odpověď?..." Nejen učitelé, ale i my mezi sebou máme tendenci vzájemně se hodnotit podle věcí, které si myslíme, nebo které nám říkají ostatní. Hloupost. Nikdy bychom neměli zůstávat u těchto "pohodlných definic". Pravdou totiž je, že prakticky každý je ve skutečnosti úplně jiný, než jak na první pohled vypadá... A pak třeba zjistíme, že kvůli někomu takovému budeme schopni strávit celou sobotu ve škole, protože prostě nebudeme mít nic lepšího na práci :)(20.3.2013)

Naprosto chápu toho který, tvrdí že Snidaňový klub je kultovní klasika prostě jen proto, že tomu tak je.(21.11.2013)

Nevím, možná ve své době ten film znamenal víc nebo jenom nejsem ta správná osoba, která by ho dokázala ocenit. Popravdě, škatulky jednotlivým postavám zůstaly celý film. Co mě na filmu zklamalo ze všeho nejvíc bylo to, jak se na konci spárovali. I když sportovec neskončil s princeznou, tak oba si někoho našli a mozek zůstal na ocet a ještě za všechny napsal esej. Protože šprt nikdy s nikým neskončí, pokud není hlavní postava. Tenhle film pouze škatulkám dodává třetí dimenzi, ale postavy v nich pořád zůstávají.(21.9.2014)

Propracovaný psychologický pohled do života teenagerů všech hlavních typů - kráska, sportovec, šprt, vyvrhel a bláznivá holka. Místy příliš černobílé, příliš tvrdě stereotypní. Podezřelé je, že jsou všichni v jádru hodní, dokonce ani sportovec nešikanuje slabší, protože by ho to bavilo. Vynechala bych scény s honičkou, ty opravdu nadčasové nebyly.(2.11.2014)

Ze zečátku jsem si říkal, že filmu chybí větší úvod. Děj vás totiž hned zavede do poškolního trestu našich hrdinů, ale jejich důvod se naštěstí objasní v průběhu příběhu. Snímek se rozhodně povedl. Komediální pětka, z nichž každá ososba má v sobě odlišný charakter, vás rozhodně pobaví. Nízkorozpočtový film pro celou rodinu.(13.3.2015)

První půlhodinka ubíhala velmi pomalu a upřímně, pohrával jsem si s myšlenkou, že film vypnu. Nakonec jsem vydržel a musím říct, že toho nelituju. Celý obsah filmu se dá shrnout v jednom obrovském moudru, které platí vždy, leč bohužel málokdo se jím řídí: "Nikdy nesuď člověka, dokud ho nepoznáš." nebo také: "Nikdy nedej na první dojem.". Celkově jde o příjemnou oldschool podívanou, protkanou peckama popu 80´s.(18.3.2015)

nejak ma to neoslovilo.....bolo to ešte povrchnejšie, ešte patetickejšie než moje najnižšie očakávania.....rovnaký problém ako Pretty in Pink.....keď sa snaží niekto zúfalo riešiť problémy mládeže, hoci si sám na svoju mladosť nepamätá.....sú tam pekné momenty, možno v puberte by sa mi to páčilo na ****, takto za ***.(29.5.2015)

nemyslím si, že je nutné skláňať sa pred touto klasikou v takej hlbokej poklone, ale jednoznačne je to videnia hodné už len kvôli nádherne úprimne zahratým scénam záverečných vyznaní a priznaní.(4.10.2015)

Skvělý teenage film z 80. let od Johna Hughese. Jak to asi může dopadnout, když pětice studentů musí přijit v sobotu do škole, aby si zde odpykala trest a přemýšlela o tom, proč jsou tady? Navíc, když se sejde tak nesourodá skupina, kterou tvoří sportovní hvězda, kráska školy, typický šprt, místní buřič a podivínská holka? Vznikne z toho velmi povedená zábava, kterou sami potrestaní žáci vytvářejí, ačkoli ze začátku to vypadá, že ani jeden z nich nemá zájem cokoli dělat, ještě k tomu s přítomnými lidmi. Stačí se zbavit, resp. zabavit učitele, jenž nad nimi dohlíží, a můžou si užít školu sami pro sebe a dělat věci, které by jinak nesměli. Právě v tomto momentu se snímek začíná naplno rozjíždět. A tak, jak si jej zúčastnění protagonisté užívají, jsem si i já užíval film, který nečekaně dospěje až k osobním a intimním výpovědím všech hlavních postav. V úvodu filmu sledujeme, jak většinou rodiče dovážejí své děti do školy, stejně tak se děje taktéž na konci snímku, rovněž se stejnou písničkou, ovšem se zřetelným rozdílem v podobě postav, které jsou bohatší o nové zkušenosti tak i nové vztahy. O něco slabší než nadcházející režisérův kousek, ale i přesto podařený film o americké mládeži.(26.9.2018)

• klukluka

Cool lidi v uhozeným filmu. Jedna pecka za Simple Minds.(9.3.2019)

Ne, dneska už tenhle film nefunguje jako v osmdesátkách, a samozřejmě ani nemůže. Myslím, že by to na mě nezabralo, ani kdybych to stihl v letech devadesátých, kdy jsem měl na to ten správný věk, pro jistou generaci to ale mohl být a taky je kult. A dá se pochopit proč. Jen to prostě není přenositelné dál. Za vidění ovšem stojí, protože jde o klasiku citovanou i parodovanou, takže svého druhu popkulturní odkaz. 70 %. A Ally Sheedy byla mnohem víc hot před "proměnou", než po ní, což je myslím dobrý příklad toho, o čem píšu na začátku.(9.5.2019)

Pohodový snímek, který neurazí ani nepřekvapí. Osobně nemám moc rád filmy, které se odehrávají jen na jednom místě, ale u tohoto snímku mi to kupodivu zas tak moc nevadilo. Jestli si na něj ještě někdy vzpomenu, tak určitě v dobrém.(2.12.2010)

Místy vtipná divadelní moralitka na téma problémový teenager = neschopný rodič (či pedagog). Adekvátně namíchaný koktejl pro cílovou skupinu (blbnutí, pózy, vodvaz, nepochopení okolí, hledání vlastního já - z hlediska postav bohémský frajer, sportovec, šprt, princezna jasná i temná), v kontextu žánru ale lehký nadprůměr. A ten konec, no fuj...(27.1.2011)

Film o dospívajících, který je inteligentní, skvěle napsaný a zahraný! Nevěřil jsem, plakát mi přípomínal spíše nějaký dementní sitcom, ale kdepak. Naopak, je to krásný emocionální zážitek se skvěle padnoucí hudbou, na který se čas od času znovu rád podívám.(12.12.2012)

když si odmyslím nutnou svázanost dobou vzniku (u podobných filmů nadčasovost vážně není cílem), Breakfast Club je solidním zástupcem ne tak častýho podžánru vážnějších filmů o středoškolácích pro středoškoláky. nedostatků je ve filmu dost, zvlášť zpovědi postav by sice mohly bejt přirozenější, ale celkově to drhne mnohem míň než třeba Vorlův Gympl. ale co si budem povídat: podíval jsem se na to jen kvůli Palahniukovu Prokletí a podruhý bych to už vidět nemusel. mimochodem, představitel "rebela" byl jen o zhruba tři roky mladší než herec v roli školníka!(14.5.2013)

70% Je to klasika, nic co by překvapilo. Pět různých studentů s odlišnýma vlastnostma a jinou povahou. Nebýt po škole, nikdy by se spolu nebavili. Opět ukázka toho, jaký vliv má chování rodičů na nás po celý život. Poučme se!(12.6.2014)

Naprosto dokonalá teen-age dráma o dospievajúcich školákoch, ktorá by mala byť povinne premietaná na stredných školách (naozaj a bez srandy). Akokoľvek to vyznie smiešne, problémy dospievajúcich školákoch smiešne nie sú a tento snímok krásne poukazuje na to, že úprimnosť môže zvíťaziť nad nenávisťou a rozdielnosťou medzi ľudmi, ktorá je však len na povrchu.(6.8.2014)

Super film. Produkčne nenáročný. Zábavný a zaujímavý so silným odkazom a dobrou hudbou. Postupné rozpitvávanie všetkých postáv ukazuje, že každý má to svoje čo skrýva pred spoločnosťou v klamlivom zovňajšku. Sociálna dynamika v praxi. Človek môže nájsť zaujímavých ľudí s ktorými má niečo spoločné aj na nepravdepodobných miestach. Stačí osobu odškatuľkovať a stráviť spolu chvíľu času. Teraz po vzhliadnutí mám taký úžasný naplnený pocit. Musím zvýšiť hodnotenie na päť hviezd.(17.3.2016)

Trochu mi vadí ta prvoplánovost. Šprt, rebel, podivínka, wrestler a královna školy jsou spolu nuceni celý den vydržet v jedné místnosti. Ale koneckonců, proč ne? Proč nezkusit pozorovat, jak na sebe budou tyto postavy reagovat a co odkryjí? Herci jsou charismatičtí a přirození, a příběh, přestože se odehrává v jedné místnosti, celou dobu šlape krásným tempem s nenuceným humorem a gradujícím vývojem postav. Myšlenka z toho vyplývá dost jasně a je dost dobře aplikovatelná i na dnešní dobu. Ani na chvilku mě to vlastně nepřestalo bavit.(5.2.2018)

Mladí lidé se vždy bouří. Jak už to tak bývá, v době bez silného sjednocujícího motivu (např. válka) se vynořují nové problémy, třeba rodinné vztahy. Příběh je to zajímavý. Možná dokonce, že americká omladina osmdesátých let zažívala podobná dramata. Já bohužel tolik neznám americké dobové reálie, a tak tento příběh nemohu zařadit do kontextu, a proto mi přijde neuvěřitelný. S hrdiny se nedokážu ztotožnit a jejich reakce mi přijdou nepřiměřené. To je asi tak největší, ale dost zásadní chyba, jinak velmi povedeného filmu.(24.2.2011)

Výborný filmeček a jasný král filmů pro teenagery let osmdesátých. Tenhle v USA kultovní snímek, u nás však prakticky neznámý, si zaslouží pozornost pro svoji nadčasovost, kterou oplývá, protože lidé, kteří už nejsou dětmi, ale zároveň nejsou ani dospělými, tu budou vždycky, stejně tak jako jejich pocity, které Snídaňový klub, myslím si, vystihl na jedničku. Je to zkrátka pohodový, vtipný, a snad i trochu dojímavý filmeček, kterému vládnou herecké výkony mladých představitelů a jejich (kvalitně napsané) postavy, které nejsou tak jednoznačné, jak by se zprvu mohlo zdát. A píseň Don't You (Forget About Me) - lahůdka.(26.4.2012)

• jessic

Nechala jsem se nalákat vysokým hodnocením. Údajně kultovní záležitost ve Státech mě úplně minula. Postavy násilně šablonovité jako typy, a jediná zápletka je, že jsou zavřeni po škole a musí se spolu nějak porovnat. Nelíbily se mi už "sixteen candles" stejného autora. (scénárista Sám doma)(6.1.2013)

..jeden z najlepších filmov, aké som kedy videla... originálny, vtipný, na zamyslenie... chytľavá hudba, skvelé herecké výkony (samozrejme bol pre mňa najlepší Judd Nelson, na jeho hláškach a mimike som sa nasmiala najviac) ...všetko to, čo mám rada... len čo budem mať šancu, znova si ho pozriem... =)(6.3.2013)

Tento film sa v priebehu rokov stal klasikov, a pre istú generáciu Amerických teens dokonca kultom. A pravda je taká, že po skoro 30-tých rokoch od natočenia má čo povedať aj neteenagerovi, ktorý nezažil Ameriku tých čias. Aj keď som sa často nestotožňoval s tým čo partia deciek robila, ale dokonale som chápal prečo, proti komu a ako sa pri tom cítili. A hlavne film kombinuje obraz zo zvukom spôsobom, ktorý vie stále vliezť pod kožu.(3.6.2013)

Malá sonda do mysle americkej mládeže 80. rokov.(10.8.2013)

Snídaňový klub určitě není perfektní film, ale nepamatuji si kdy naposledy, jsem koukal na hodinky a přál si, aby ten film trval déle. Musel jsem si ho přidat do top deset. Ačkoliv je to prosté dílo, hrdinové jsou předvídatelní a pouze do extrémů vyhnané škatulky (šprt, miss, rebel), je jejich konfrontace skvostná a film přímo vybízí k přemýšlení o motivech, které jsou pouze nastíněny (rozhovor učitele a školníka), případně nejsou dořečeny (samozřejmě chci vědět, jak dopadnou osudy dvojic na konci, ale kdybych se to dozvěděl, řekněme formou sequelu, budu zklamán, protože chci jejich osudy vidět pouze v mé vlastní hlavě). Nehledě na to, že tento film není komedie o pěti teenagerech, kteří společně kouří trávu a píší esej, ale je o jejich rodičích, kteří z nich udělali to, co jsou a právě ega rodičů jsou hnacím motorem pro vzájemné neshody. Zvláštností je, že si divák může z filmů vytáhnout co právě on cítí a též zcela jistě bude poměřovat svoje povahové rysy a zkušenosti ze střední s osudy hrdinů. Osobně jsem se neztotožnil ani s jedním, ale našel jsem si kus sebe v každém z pěti protagonistů. Zajímavé je, že přes nesmírně optimistický konec, lze hledat vlastně konec zcela pesimistický, neboť SPOILER "šprt" stále má z předmětu F, jeho budoucnost je nejistá a půjdeme-li do extrémů, z celé pětky on nezískává žádnou oporu/přítele, dokonce je on jediný nucen napsat esej KONEC SPOILERU. Trochu se do toho zamotávám, ještě bych třeba vyzdvihl herecké výkony, ale to je vedlejší. Celý film je skvost a naprosto mě dostal.(31.8.2013)

Filmová klasika. Must see... P.S.: Najlepšie ešte za mladi, alebo keď rozmýšlate načo to vlastne všetko je.(15.11.2013)

6/10(15.5.2014)

Původně jsem chtěl dát jen 4*, protože se mi to moc líbilo, ale nepovažoval jsem to za nic extra, ale asi v polovině jsem si to rozmyslel. Přitom mi ze všech studentů byla sympatická snad jen mlčenlivá ulhaná Allison, což je celkem zvláštní, myslel jsem, že se mi zalíbí rebel John nebo šprt Brian, ale prostě ne.... něco jsem si díky tomuto filmu uvědomil - všechny ty děti měly více méně rozdílné rodiče a všechny byly nespokojené - rodiče Allison ji ignorovaly, Johnovi byli prostě drsní a týrali ho, Andrewa tlačili do vyšších výkonů, aby byl sportovec, Briana zase do výborných výsledků a rodiče Claire měli spíše problémy mezi sebou a dceru měli jako předmět svárů a zároveň žhavý brambor. Jasný, de facto to vyjadřuje většinu problémů, který mají děti s rodičema, ale tak si říkám - ať se rodič chová, jak se chová, ať dělá, co dělá, tak je to přeci jen vždycky špatně... v určitém věku jsou prostě ti špatní.... někdy pak už navěky... a co, děti se stejně v některých ohledech stanou svými rodiči... jistě, na něco, co jim hodně vadilo, v tom se polepší, ale jinak si zbytek nechají.... svádět všechno na rodiče, jo, to byl smysl těch filosofických debat v tomhle filmu... no jo, rodiče jsou vždycky ti zlí a můžou za všechno.... stojí vůbec rodičovství za tohle? Ani ne.... no co, nejsem jinej, taky mám na své rodiče svůj názor, ale jakoby se to někdy zlepšilo.... ale jinak jo, fajn film... děti možná nejsou pořád horší a horší.... rodiče na nás nadávají, že celé dny prosedíme u počítače a že bez vší technologie nemůžeme žít, ale jak by to vypadala, kdyby byli oni na našich místech? Úplně stejně, je to prostě jen závist toho, že máme snad o něco jednodušší život, či co.... a říkají nám, že svět je v pěknejch sračkách a že nás čeká pěkný tóčo.... no, rodičové, děkujeme vám, že jste tady ty sračky nanosili.... jo, sorry, vy za to vlastně nemůžete, že ano, to ti nahoře, sorráč, vy s tím vlastně nic nemůžete dělat, přece nemáme žádnou demokracii, jen fašismus v jiný formě a vy zkrátka nemůžete povstat a svrhnout ty sráče, když to dělají špatně... no jo no.... to je fuk, celý problém je komplexnější, ale vinna je asi kolektivní :-D Vlastně i tím, že píšu tenhle nedůležitý komentář se proviňuju, že nedělám vůbec nic užitečnýho.... no, zpátky k filmu.... jo, co mě ještě dostalo bylo to, jak Allison tak trochu upravila a zápasník hned: "Páni, co se ti stalo, seš kočka, jsem zamilovanej, chci tě líbat." Prostě, jasně, je to sranda, no.... nakonec našli všichni útěchu jen v šukání a Brian ve svý knížkách.... Pohoda. (asi je v tom komentu hodně chyb a překliků.... no jo, gramatičtí náckové, jen do mě, rád se poučím :-)(1.7.2014)

• Atron

Ono by to nebylo špatné, kdyby to nebylo tak příšerně šablonovité. Počáteční nechuť a vzdor, pak přiznání, kdo je ještě panna nebo panic, co jí/mu udělali rodiče až po protest proti dementnímu učiteli a nakonec líbačky.(14.8.2015)

Součást americké historie, která se často cituje, napodobuje nebo paroduje. Už proto jsem si tento film chtěl doplnit. Pro náctileté v roce 1985 to musela být bomba, bohužel už film poněkud zestárnul. Film který je třeba vidět abyste porozuměli duši amerického středoškoláka a možná i těm kteří dnes přebírají otěže nad Amerikou (teen v roce 1985 dnes bude mezi 40-50 lety).(24.9.2016)

Úžasný film pro mladou generaci. A myslím, že nadčasový. Role, předsudky etc. jsou i dnes a nejspíš vždycky budou a tenhle film představuje přesně to, o co se celé svoje mládí snažím a jak se k lidem snažím přistupovat... "V každém z nás je génius". PS: Allison se mi víc líbila před změnou :3(26.2.2017)

Tenhle biják je dech beroucí úsměvnou klasikou, která je zmíněná v každém druhém americkém filmu či seriálu. Koukal jsem s úsměvným výrazem od začátku do konce. A vnímal to poselství.(4.1.2018)

Skvělá sonda do života na americké střední 80-tých let, podaná stylem, který si nejde nezamilovat, i když se vás problémy dospívání už netýkají.(21.10.2018)

50te roky mali rebela, 80te roky maju club... trosku najivny, ale dobry generacny film...(10.11.2019)

U nás celkem neznámy film. Za louží ale kultovní teen drama/komedie, která v sobě má ohromné množství poselství. Skutečně nechápu, že jsem tento skvost viděl až teď (2008). Kdo tomuhle dá 3 hvězdy a méně, tak by měl vyhledat odbornou pomoc, ať má k tomu důvody jakékoli.(24.12.2008)

Film nenudí, herci sú sympatický, tematika zaujímavá. Avšak konanie a zmýšľanie niektorých postáv ako aj záverečné minúty sú pre mňa záhadou. Vôbec som netušil, že sa to takto na záver vyvŕbi, ani len náznakom. Niektoré príbehy mi tiež prídu pritiahnuté za vlasy, čo by až tak nevadilo, ale hlavne mi prídu nereálne. Napriek tomu ako celok príjemný film, ktorý núti premýšľať nad miestom každého človeka na tomto svete a relatívnosť charakterov mladých ľudí. 7/10(25.8.2011)

Velmi příjemný film o mladých pro mladé, kterému starší datum výroby vůbec neškodí.(11.3.2013)

Vypadá to, že zdejší komentující se dělí podle toho, zda Snídaňový klub považují za blbost nebo kultovku. Já se kloním spíš k té kultovce. Skoro třicet let starý film téměř nezestárl. Ani nevím, proč se mi to tak líbilo, prostě se to musí vidět a já se na to ráda podívám znovu. A pak ještě jednou.(28.7.2013)

Prý kultovní film, zde na ČSFD velebený do nebes, ale na mě žádný extra dojem neudělal. generační výpověď? No, ještě že k téhle generaci nepatřím, větší bandu tragédů těžko pohledat(25.11.2013)

Má to víc, než si ze začátku myslíte.... 70%(5.6.2014)

Čekala jsem absolutně něco jiného! A nevím jestli mám být příjemně nebo nepříjemně překvapená. Celý film i hlavní postavy byli pro mě něčím novým a zvláštním. Nevím jestli jsem byla zrovna v té "správné náladě" na tento film, který ač se nezdá je velmi psychologický, citlivý a pro mě trochu až moc vyhrocený, i když vlastně šlo jen o běžné věci. Líbili se mi scény, který přecházeli z dramatu do komedie - ale tento film je na mě až moc nevyrovnaný, takže 3*(2.9.2014)

Ze začátku se mohlo zdát jasné, jak film bude pokračovat i jak skončí. Chyba! Jak se postupem času postavy rozvíjely, měnil se i názor na ně. Nakonec to skončilo úplně jinak než by člověk čekal. Stará dobrá klasika, s úžasnou hudbou a ještě lepším scénářem. Srdcovka.(25.1.2015)

Prestrelených 5 hviezd za to, že film presne vystihol ten mentálny bod, v ktorom sa každý z nás už nachádzal - medzi detstvom a dospelosťou, kedy nepatríte nikam, neviete kto ste, a práve ľudia okolo vás často krát najviac ovplyvnia to, kým sa stanete. Good-feelingovka na večery, v ktoré sa budem chcieť len usmievať, v ktoré nebudem chcieť film pozerať, ale cítiť.(4.3.2015)

• Mastik222

Hrozná nuda, nechápu to vysoké hodnocení ostatních uživatelů :-(. Co se týče komedie tak občas něco vtipného tam bylo,ale žádný zázrak.(28.7.2015)

Skoda, ten pondelok by bol zaujimavy. Ten song je genialny aj po tych rokoch. Proste klasika(6.11.2015)

Na omezeném prostoru jedné střední školy s několika málo herci se odehrává hodně zajímavý příběh. Setkáváme se zde s bandou studentů rozličných povah a zájmů, kdy se na první pohled zdá, že kromě sobotního zaracha ve škole nemají moc společného. Později se však ukáže, že mají společného více, než by divák čekal. A právě tento vývoj charakterů hlavních hrdinů a postupné odkrývání jejich osudů jsou hlavními tahouny celého filmu, to vše je navíc doplněno brilantními dialogy a několika zdařilými scénami. Je jen škoda, že tvůrci na humorné situace ještě krapet víc nepřitlačili.(31.1.2016)

You know what I did to get here? Nothing, I just had nothing better to do. // Don't you forget about me...(13.2.2016)

Školní prostředí, které je mi tak blízké většinou filmům moc neprospívá, avšak tento film je vyjímka. Chemie mezi poškoláky funguje suprově. Nakonec jeden z nejlepších konců s dobrou písničkou.(29.7.2017)

"And these children that you spit on as they try to change their worlds; are immune to your consultations, they are quite aware of what they are going through." -David Bowie. Všetci sme šprt a športovec a blázon a princeznicka a zloduch. Pre všetkých, ktorí potrebujú nakopnúť alebo aspoň pre dobrý pocit.(8.7.2018)

Nejlepší film ze středoškolského prostředí.(4.8.2010)

Když vyrosteš, umře ti srdce... Zpočátku veselý filmek, ale od poloviny se nálada změní a začne se zabývat i psychikou dospívajících. Každý je jiný, každý je nějakým způsobem divný a má svoje "trauma". A čím dýl spolu jsou, tím víc si trauma dere cestu ven ke zveřejnění.(24.2.2011)

Nebýt Judda Nelsona, buď bych film po prvních deseti minutách vypnula nebo usnula nudou. Takhle jsem se dobře bavila a i když mě nepřiměl vyloženě k zamyšlení, hodně často jsem si v duchu říkala, že ano, přesně takhle to je, všichni teenageři jsou stejní a přitom tak odlišní, mají svoje problémy, kterým se "dospělí" smějí a přitom si vůbec neuvědomují, jak hloupé to od nich je. Neuvědomují si, že právě tenhle věk formuje člověka často na celý život a když to zkazí a jejich děti si jich přestanou vážit, věřit jim, možná to už nikdy nepůjde napravit.(18.3.2011)

Tenhle film byl pro mě velkým zklamáním. Přes sympaticky tupého sportovce Emilia Esteveze jsem prostě nedokázal vydýchat hlavního rebela. Pokud to měl být upřímný charakter bojující proti stádnosti establishmentu, potěš vojtěš. Tři hvězdičky jen za návrat do let, kdy jsem i já byl na střední.(27.4.2011)

Tento film je důkazem, že opravdu lze natočit smysluplný a inteligentní teenagerský film. Už dlouho mě žádný snímek nedokázal tak dojmout i rozesmát. Na začátku byla skupina pěti naprosto nesourodých studentů (těžko rozhodnout o nejnesnesitelnějším), kteří, jak se zdálo, neměli vůbec nic společného . Pak ale ledy povolily a na konci filmu je z nich parta lidí schopných respektovat jeden druhého. Film je poučným a chápavým balzámem pro duši a ráda se k němu zas někdy vrátím. Vřele doporučuji.(25.5.2011)

Snídańový klub : Ve spojených státech má tahle komedie o teenagerech pověst kultovní generační výpovědi....Mé hodnocení= 4 hvězdy....(28.8.2011)

Tento film je jeden z najvýznamnejších filmov, ktoré som kedy videl. Emócie v tomto filme je niečo užasne, film je založeni na 5 stratených postáv, ktoré sa zdaju hľadať nejaký druh schválenia alebo prijatia medzi seba. Koniec je dobrý, ale chcel by som vedieť, čo sa stane na druhý deň medzi týmito postavami.(16.11.2011)

Pětice totálně odlišných studentů zavřená v jedné místnosti nám poskytne ukázku myšlení 5 odlišných skupin, které se vyskytují na střední škole. Taková středoškolská sonda, chvílemi vtipná, chvílemi roztáhlá, jak jízda po německé dálnici.(27.7.2013)

Tyhle "děti" mají také svůj názor a mnohdy je méně zkreslený, než se může zdát. Nebouří se proti všem jen tak z principu, oni chtějí jen žít lepší život. mít rodiče, kteří je milují a chtějí aby byli šťastní. chtějí uznání od vrstevníků. podporu a porozumění od učitelů. potřebují čas a vzory pro nalezení sami sebe a ne výhružky. bití a posměch. kdo z dospělých by nepotřeboval vlastně totéž? p.s. tolik vychvalované hudby jsem si vůbec nevšimla. I přes vážné téma jsem se kolikrát svíjela smíchy ad dialogy a Judd Nelson je tu naprosto k sežrání :)(24.8.2013)

Až na mírně přeslazený konec to byl film nádherně vystihující rozpolcenost dospívajících. Film sám je esej, kterou mají studenti napsat. Výborní herci, hudba i scénář. Moc povedené.(14.6.2014)

Hodně mi to připomínalo třeba 12 Angry men nebo The Man from the Earth v tom směru, že jsou to filmy založené na postavách (jejich hereckých výkonech), psychologii a vystačí si zcela se statickým příběhem. Tzn. že dokáží být zábavné ačkoliv se odehrávají stále na jednom místě. Tento je ve vyjmenované trojici asi ten nejhorší, avšak ne špatný. Líbí se mi i hudba, díky které jsem se vlastně k tomuhle filmu dostala.Pointa se mi líbí, konec by zas nemusel být tak sladký. 85%(19.6.2014)

Na můj vkus občas příliš přehnané postavičky v jejich rolích. Nesourodé chování a moc rychlá změna povahy a chování mně nepřijde reálná. Je to zajímavá sonda do života dospívajících, ale čekal jsem něco trochu jiného. Doprovodná hudba je místy super a dobře dokreslí atmosféru. Je to hodně dojemné, určitě vyvolá vzpomínky na pocity z obodobí dospívání...(21.9.2014)

himlhergotdonrvetrkrucajselement posledních 10 minut naprosto pohřbívá zbytek filmu achjo(21.10.2014)

• Azitras

Jeden z nejvíc nadhodnocených filmů, co jsem kdy viděl. Vím, že je to uznáváno jako klasika, ale vážně nechápu proč. Průměrný americký školní film, kterých je plno.(24.4.2015)

Klaustrofobická cesta do soukromí šestice teenagerů, kteří sobě navzájem odhalí až na kost. Každá postava představuje jeden stereotipní postavu, se kterou se každý na střední škole setkal,a ukáže, že být nejoblíbenější na škole neznamená vše.(5.11.2015)

Dávám plný počet i přes značné pochybnosti, že by se šestnáctiletí lidé dokázali bavit na této úrovni.(18.9.2017)

Vlastně ani nevím,proč se mi Snídaňový klub tak líbí. Je to tak obyčejný film,přitom však tak neobyčejný. Prostě nacpěte pět naprosto odlišných žáků do jedné třídy a sledujte,co se bude dít. Jak já s oblibou říkám : ,,Naprosto ženiální'' ''We are all pretty bizarre.Some of us are just better at hiding it,that's all.''(3.2.2018)

Výborný a stále aktuální film. 9/10(24.3.2019)