Snídaňový klub

Scénografie:

John W. Corso

Kostýmy:

Marilyn Vance

Velmi zajímavý film o dospívání, který je opravdu velmi nadčasový a se skvělými hereckými výkony všech pěti postav. Film výborně pracuje s komediálními scénami spolu s vážnými věcmi. Takže v tomhle ohledu je to komediální drama, jak má být! Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že některé charaktery byly až moc prvoplánové. Kdybych se v těch pěti postav někde našel, tak bych o 5* neváhal, ale působilo to na mě někdy až moc nereálně.(27.1.2011)

Kdykoli se na to ráda podívám znovu. Děj se mi velice líbí i když jde prakticky jen o to, že pět studentů je v sobotu po škole a mají napsat esej o to "Jací doopravdy jsme". Každý je úplně jiný a nakonci někteří znich odcházejí jako "zamilovaní" ale hlavně co víc všichni se stali přáteli i přes svoji odlišnost.(25.1.2013)

Klasika všech klasik, kterou by měl vidět každý. Ve které se najde každý a kterou si každý musí zamilovat. A pak si pořád dokola pouštět Don't you forget about me.(7.6.2013)

• Illioplius

Solídny začiatok sa postupne začal meniť na znôšku nedôveryhodného a nedôveryhodnejšieho, až priam neuveriteľného, čo, prirodzene, kazí pôžitok z filmu. Najprv celkom nepochopiteľná záchrana „rebela“ Bendera zo strany jeho spoločníkov, hoci on nemal problém ich do radu pourážať, neskôr čoraz podivnejšie a mimoriadne „pózerské“ správanie sa a konanie všetkých prítomných, ktoré vyvrcholí v pateticko-naivnom posedení, kde sa len tak jeden druhému otvoria so svojimi trápeniami. Keď došlo ku konečnému spárovaniu sa, neveril som vlastným očiam, že jedno dievča získal najväčší vagabund a vandal (aj keď to nie je zase taký nezmysel) a druhý pár zase vznikol akoby len na základe úpravy zovňajšku „divného dievčaťa“ Allison. Záverečné intímne zbližovanie pri autách ich rodičov celkovú absurdnosť len podčiarklo. Celkovo mi to vychádza tak, že scenár robil človek, ktorý o mladých ľuďoch skoro nič nevedel. Hoci má The Breakfast Club ako-tak pútavý dej a istú hĺbku, tak všetky vymenované, ale aj ďalšie udalosti, ho zrážajú na úroveň pomerne málo vierohodnej frašky (v zmysle komédia). Je to smutné, pretože niektoré scény pôsobili naopak pomerne vierohodne a našli by sa okamihy, ktoré by sa dali označiť aj za výpovedné o mladých ľuďoch.(9.4.2014)

Tak tuna sa mi pacilo asi uplne vsetko. Cakal som dalsiu skolsku komediu z 80 rokov, dostal sa mi asi najlepsi teenagersky film o dospievani pre pubertakov dokonca aj z casti hrani nastrocnymi. Postavy su nie len zname charaktery takmer kazdej skoly, ale kazda z nich prechadza vyvojom, meni sa a z casti dospieva. Kto je vlastne ten uprimny a kto zbabelec? A navyse je tam dobra hudba, vela vtipu, trocha lasky a vela silnych momentov s myslienkami aj pre rodicov. Definitivne to doporucujem pozerat v originalnom zneni, lebo herci hraju vyborne. Co este? Vcera som to videl prvy raz, dnes by som si to najradsej pustil znovu. To sa mi este nestalo.(21.1.2016)

Nejlepší skupinová terapie, plná zklamaných očekávání, stresujících sociálních statutů a bolestné konečnosti dospívání.(2.4.2017)

„Partia debilov po škole.“ Blbý námet na film? Verím, že natočiť a napísať niečo, čo sa odohráva v jednej miestnosti, musí byť sakra náročné. Ale ak sa to podarí, tak to zvyčajne stojí zato. Realistické? Nie. Zaujímavé? Myslím, že áno. Hlavne prvá polovica, druhá už mala problém s obsahom a tvorcovia zamierili do čisto filmového nadhľadu.(1.3.2018)

V mojich študentských rokoch sa mi táto skoro až sitcomová teenagerská komédia z 80-tych rokov hrozne páčila. Veď si predstavte, že celý film sa odohráva v niekoľkých miestnostiach a chodbách jednej strednej školy, kde sa nesúrodá pätica úplne odlišných puberťákov stretne jedno ráno za trest po škole. Nájdeme tam snobskú slečinku, divnú indepenďáčku, zabedneného športovca, neobľúbeného šprta a ťažkého frajera s podrezaným jazykom. Najprv sa neskutočne osočujú a urážajú a nakoniec sa desne zhulia a zblížia. Znie to naivne, no samotný film tak absolútne nevyznieva. Vďaka výborným hercom (najmä Judd Nelson je úplne "k sežrání") a vtipnému scenáru s nimi prežijete najlepší deň v celom študentskom živote a zistíte, že byť po škole (a s marihuanou) je vlastne strašne super.(14.10.2004)

Až na závěrečnej citovej pisklající výbuch skvělej zážitek.(26.11.2008)

Výborně jsem se bavila a přitom se zamýšlela nad skrytým významem slov těch pěti školáků. Zaškatulkováni je něco, s čím se asi na našich školách moc nesetkáme, ale tím spíš mi přijde zajímavé sledovat, vývoj charakterů. Skvělý film na všední večer.(26.1.2011)

Jsou filmy, které vás vlastně ničím konkrétním nesrazí do kolen, a přesto ve vás zanechají nesmazatelnou stopu a vy se k nim po čase znova a znova vracíte, protože vám dají ten jeden jediný a nenahraditelný pocit tam někde uvnitř vás... A přesně takový, a tudíž velmi vzácný, je Snídaňový klub. Není to salva kulervoucích hlášek, slzopudných přeslazených výlevů ani polonahých roztleskávaček. Je to "jen" sonda do několika "obyčejných" životů zdánlivě "škatulkových" charakterů. Právě svým nenásilným, zato excelentně promyšleným a zpracovaným pojetím je Breakfast Club zaslouženě kultovní záležitost a ve své podstatě dojemnější než Zelená míle a Marley a já dohromady. Určitě neosloví každého a to je jen dobře, nemá zapotřebí zaběhnutá schémata, ale těm vyvoleným dopřeje opravdu krásný zážitek. Zážitek, který svou náladou a "feelingem" výborně vystihuje geniální ústřední hitovka Don't You Forget About Me.----- Recept: 50% scénář, 25% John Hughes, 20% obsazení, 5% soundtrack ----- Hodnocení: 100%(13.7.2011)

Nevím, na kolik je reálné, aby se v jeden den na pár hodin sešlo na školní půdě z důvodu nějakého prohřešku tolik rozdílných postav a ještě k tomu z toho vzešly dva nádherné a zamilované párečky. Ale v Americe asi ano! Snídaňový klub byl pro mě film k odpočinku, když si chcete vzpomenout na to, jaké to je být teenagerem a s tím prožít neodmyslitelně spjatou iluzi. Průměr...nej z filmu je píseň: Don't you (forget about me).(11.11.2011)

Pojďme probrat všechny problémy, nic nedělejme, jenom tlachejme.(7.11.2012)

Tenhle film mě opravdu bavil. Ano, bylo to předvídatelné a byly tam typické středoškolské postavy a problémy, ale mělo to vtip, dobré obsazení a zkrátka se na to dobře koukalo.(22.3.2013)

Namakanej, ale hodnej sportovec, drsnej a zlej ignorant, mimoňka bez kamarádů, namyšlená barbína, šprt otloukánek......a funguje to dokonale. Jasně, že se musí brát v potaz, že film vznikal v 80. letech a je to plný stereotypů, ale ve svý podstatě maj lidi i dneska stejný důvody k rebelství. Kdo si třeba někdy nemyslel, že na něj rodiče serou nebo že ho nikdo nemá rád, že.. Když na tohle přistoupíte, bude se vám to líbit.(16.12.2007)

• rottik-cb

S tímto filmem jsem se fakt úplně minula. Přitom to není tak dávno, kdy jsem chodila na střední, ale taková jsem rozhodně nebyla.. Nešlo mi ztotožnit se ani s jednou z postav, všechny mi přišly děsně šablonovité, hloupé, afektované. Souhlasím s komentářem uživatele Rob Roy, tohle NENÍ realita. Film je složen ze samých klišé; největší grázlík, jenž si libuje v trhání knížek, měl ve skutečnosti těžké dětství, princezna nechce být zbohatlická jako její rodiče a klidně zahodí diamantovou náušnici, šampion v zápasení je ztělesněná empatie a už by nechtěl vyhrávat, ale nutí ho k tomu jeho otec, z totálně uhozené dívky, která na začátku vydává jen „Ha!“ a plive po ostatních nehty, se stane krasavice k pohledání, zastávající se ostatních … Uááá, pomoc! A co teprve ten konec… Jedinými světlými body v temnotě jsou výkon Anthonyho Michaela Halla v roli šprta Briana, chytlavá ústřední melodie a snad jediná (?) vtipná hláška ve filmu: „A co jsi udělala ty, že jsi tady?“ „Nic. Jen jsem neměla lepší program…“ Bída, bída. 96. ze 1001(27.1.2011)

Výborně napsaný příběh. Zajímavě vymyšlené figury. Výborné herecké výkony.(27.1.2011)

Dlouho jsem se tomu vyhýbala a díky tomu si teď můžu vychutnat velmi milé překvapení. Breakfast club mě naprosto okouzlil. Dokonalé splynutí komedie a dramatu. Ani chvilku jsem se nenudila a že já se začnu nudit rychle a to u filmů, které střídají jednu velkolepější scénu za druhou, Snídaňový klub nás nevytáhl ze školy, pomalu ani ze třídy, a stejně jsem na tom vysela očima celých 97 minut. Což je táké příjemný fakt. 97mi minutová stopáž. U těch dnešních epických dramat, které se mají dotknout vaší duše se pod 120 minut nedostanete. Takže svěží, vtipné, dojemné, trefné, nadčasové, plné skvělých hereckých výkonů.... bouhužel ale né dokonalé. Něco mi tam na plnej počet schází, ale určitě si Breakfast club pustím znova.(5.2.2013)

Breakfast club je film do kterého se vcítí každý, kdo měl někdy podobné problémy jako hlavní postavy. Nikdo ač se může na venek zdát bezstarostný, či dokonalý nebo prostě jen dost chytrý se nemusí vůbec cítit tak jak působí. Tento příběh je plný emocí a dočasného přátelství mezi skupinou lidí, která by se běžně těžko jen pozdravila, doplněný skvělou hudbou i kvalitním humorem.(26.9.2013)

Nadčasový snímek, který by měl být povinně promítán na středních školách. Studenti by pak k sobě možná byli více schovívaví.(19.1.2014)

Film, který podle mě není jen výpověď o tom, jak vypadali američtí teenageři v 80. letech, ale charaktery postav jsou bezpochyby nadčasové. Mám rád filmy, které ukazují jakési generační nepochopení mezi dětmi a rodiči. The Breakfast Club právě takovým filmem je.(25.4.2016)