Vengeance

Velká Británie, 2018, 92 min

Scénografie:

Anthony Neale
  • Lacike

Uz podla nazvu je jasne, ze sa tu bude niekto mstit. Tentokrat sa msti hlavny hrdina (Stu Bennett) za smrt svojho kamarata. Ale najprv musi zistit kto je vrahom a preco ho zabil. Takze cely film chodi z miesta na miesto, aby si trochu pokecal v totalne trapnych rozhovoroch a sem tam niekoho zmlatil v mizerne nasnimanych bitkach. Zase tu mame lahôdky ako roztrasena kamera alebo vyhadzovanie snimkov, aby sa ranam dodalo aspon trocha tvrdosti. Nie su uplne neprehladne, ale prijemne sa na tie roztrasene zabery velkych detailov nepozera. Gary Daniels ako hlavny zaporak tu ma celkom vela priestoru a jeho bitka s Bennettom ako jedina ponukne aspon sem tam nejaky slusny chvat. Daniels na to stale ma a aj napriek tym debilnym fuzom vyzera stale dobre. Skoda, ze nema lepsie ponuky. Toto vyzera jak amatersky youtube film bez nejakeho rozpoctu pri ktorom sa sice vsetci strasne snazili, ale nikto tu nemal ziadny talent. 1/10.(28.8.2018)

Ok riskuji, že budu opět nepochopen, ale co přesně vás na tom sralo kverulanti? Já už podle traileru očekával nekompromisní a na nic si nehrající béčko o pomstě a přesně to jsem dostal. Wade Barrett sice moc hereckého talentu nepobral, ale v poloze : kdyby můj pohled zabíjel, tak jste všichni mrtví je dokonalý. Gary a jeho skvadra úchylných záporáků je pak naprosto super. Jasně mělo to rozpočet nula nula hovno, ale aspoň tady cítím tu tvůrčí radost a ne jen nudnou rutinu. Jenom ten finální souboj a jeho vyústění mě trochu zklamal.65%(9.9.2018)

• Rominator

John Gold (Wade Barrett) přijíždí do městečka Devotion, aby nalezl lidi zodpovědné za smrt kamaráda seržanta Dana Masona a jeho rodičů... Ve filmu Eliminators (2016) dával Wade Barrett Scottu Adkinsovi pořádně do těla a byl mu zdatným soupeřem, ale v tomhle kousku se moc nepředvedl. Jednoduchý příbeh mohly zachránit akční scény a to se úplně nepovedlo.(25.2.2019)