Voľná adaptácia dobrodružného románu Julesa Verna nás zavedie na tajomný ostrov v Pacifiku, ktorý sa zdá byť ideálnym útočiskom pre dezertérov na úteku. Kapitán Únie Cyrus Smith (Kyle MacLachlan), afroamerický otrok Neb (Omar Gooding), ovdovená sestrička Jane (Gabrielle Anwar) a jej dospievajúca dcéra Helen (Danielle Calvert) a dvaja zúfalí vojaci Konfederácie už mali plné zuby občianskej vojny vo svojej rodnej krajine a vydali sa na dobrodružný let balónom do neznáma. Majú pocit, že práve našli zasľúbenú zem. Ich sen o slobode však nemal dlhé trvanie. Na prvý pohľad pokoný ostrov totiž obývajú príšery, ktoré im nič nedarujú a zdá sa, že ich jediným útočiskom a záchranou môže byť kapitán Nemo (Patrick Stewart) a jeho ponorka. Čím skôr to pochopia, tým sú ich šance na prežitie vyššie... (oficiální text distributora)

Radek99

Až příliš rozvolněná televizní adaptace klasického dobrodružného románu Julese Vernea, víc slov si tenhle televizní ,,pokus" nezaslouží... Jestliže ho totiž tvůrci mysleli jako televizní podkres k nějaké nedělní dopolední kulinářské chvilce, pak si to chce dotyčný pokrm hodně připálit... ()

tron

„Aký mohutný?“ – „Zničí celý ostrov.“ – „Aha.“ „Tajomný ostrov“ je môj obľúbený dobrodružný román, preto som sa na filmovú adaptáciu tešil. Neprekážalo mi ani to, že sa bude jednať o adaptáciu televíznu, pretože to spravidla znamená dĺžku aspoň 180 minút, čo mám rád. Ak sa film vydarí. TAJOMNÝ OSTROV sa nevydaril. Kvôli zastaralej vizuálnej stránke (kreslená láva, papierová ponorka) môže smelo konkurovať takým trikovým perlám, ako sú RAPTOR ISLAND: JAŠTER ÚTOČÍ, ARACHNID, BOA VERZUS PYTÓN alebo ZAVALENÍ. Starecký Hallmark skrátka stále verí, že televízny = lacno vyzerajúci. Triky samozrejme nie sú všetko, no ani „zvyšok“ filmu nestojí za veľa. Veril som, že po LIGE VÝNIMOČNÝCH to s bájnym kapitánom Nemom už horšie dopadnúť nemôže. Ale môže - len čo sa na scéne objavil Patrick Stewart s pancierovou päsťou, spomenul som si na jeho rovnako zúfalý výkon v MOBY DICKOVI. Po tomto trápnom pohľade som naivne veril, že ničím smutnejším ma už snímka nezaskočí. Znova som sa mýlil: pirát Vinnie Jones je hodný dvojdňového náreku a následného harakiri. Nuž a potom už len pohoda - smiešne dialógy, akčné scény ako zo „Supermana“ (s Deanom Caineom), hnusná výprava, babrácka réžia či schizofrenické jednanie postáv. P.S. Film sa knižnej predlohy takmer nedrží, už osadenstvo balóna s ňou nemá takmer nič spoločné. ()

Faidra

"Vol'ná adaptácia..." Naozaj. Tahle adaptace je tak volná, že by plandala i na Seagalovi a z pozůstatků Julese Verna by dík jejich setrvalému rotování mohli udělat výkonné dynamo. ()

Gilmour93

Ve stejném okamžiku, kdy pirát Vinnie Jones chladnokrevně odpráskl dvěma výstřely z bambitky digitální kobru o velikosti kloubového trolejbusu, tvrdě dopadl na samé filmařské dno Russell Mulcahy. Snad se mu podaří ještě někdy vstát.. ()

Faustka odpad!

Takhle znehodnotit dokonalost. Fuj Američanům - prznitelům. Prý nejnapínavější dobrodružství! Tak tuhle "volnou adaptaci" jsem vyloženě přetrpěla. Odpad jak vyšitej. Již nikdy více, nepotrápí mě MacLachlanova palice. Uf. ()

Big Bear

Chudák Jules Verne... Ten musí bouchat na rakev a řvát pusťte mně ven! Je smutné, když tvůrci zamýšlejí na točení akčního a dobrodružného filmu a ona je to zatím komedie. Fak, už je ty efekty... Při útočící vráně či co to bylo jsme s manželkou odhadovali rok vzniku filmu. Padaly roky 1992 - 1995... Soudě podle fakt úděsných efektů. Po kliknutí na čudlík info na DO nám oběma spadla čelist. Tohle někdo natočil v roce 2005. Fakt peklo. Hvězda za ostrov, strávit na něm pár dnín by mohla být prima dovolená. * ()

Aky odpad!

Tvůrci, kteří se domnívají, že jsou geniálnější než Jules Verne, by si možná raději měli napsat a natočit svůj film, než vylepšovat něco, o čem víme, že je ve svém žánru dokonalé. Jim i divákům by možná bylo o poznání méně trapně. ()

Socrates odpad!

Člověk nestačí valit oči, do čeho všeho jsou schopni se filmaři vrhnout s rozpočtem evidentně ne o moc větším, než mám já sám na rok svýho skromnýho života, a to i u snímku, u kterýho je jasný, že bude stát na filmový trikařině. Hudba taky stojí za starou bačkoru, jako úplně všechno v tomhle odpadu. ()

SeBig

Dobrodružná komédie s nějakýma Potěmkinama, Pikárdem a toho z Peaky Twisters nebo jak se to jmenuje. Děje se tam možná to, že někomu vlaje šátek a loďe plují po vodě. Klasická Sperounovina. Jo + tam hraje ješte syn Jakuba Gůdinga. ()

Zazie

Nechápu tak strašně špatné hodnocení. Když se člověk oprostí od toho, že je to podle Verna, je to docela koukatelné. ()

Arsenal83

To boli časy, keď som Julesa Vernea hltal. A toto bolo moje najobľúbenejšie dielo, toľko napätia, toľko fantázie, naozaj na neho rád spomínam. Avšak toto filmové spracovanie pokrúti predstavy aj najnaivnejšiemu chlapcovi. Úplne sa odlišuje od tých romantických predstáv o ostrovnom živote stroskotancov, ktoré ponúka literárna predloha. Ale čo je najhoršie, napriek nie neznámym hereckým tváram, spracovanie je mimoriadne amatérske. Keď cestovali balónom, tak strašne bilo do očí, že to je natáčané v štúdiu. Vyzeralo to, ako by to bolo natáčené pred 80 rokmi a nie že to bol pomaly súčasný film. ()

oLí

Že by to byl film hodný 20% si teda nemyslím. Viděl jsem daleko horší filmy. Je třeba ocenit tu kupu dobrodružství kolem ostrova, na kterém mimojiné najdeme obří mravenečky, chobotničky, ptáčky... dokonce i déšť je na tomto ostrově větší a silnější. No k tomu si přičtěte kapitána Nema a máte jeden z lepších filmů na noční hodiny, jenž je hodně typický Hallmarkovské produkci. 35% [srpen 2007] ()

Lacike

Je to taka klasicka roztahana podfinancovana produkcia Hallmarku. Keby to skratili na polovicu a malo to tak o 100 mega väcsi rozpocet, tak by z toho mohol byt priemerny dobrodruzny film. Ale v takomto prevedeni to nezachrani ani solidny reziser Russell Mulcahy. Jedinu hviezdicku davam za herecke obsadenie. Zhodou okolnosti su to vsetko moji oblubenci a len vdaka nim som to prezil do konca. Ale aj tak tento film nikomu neodporucam. ()

IllIlIlIIl

Rádoby dobrodružný příběh s velkými a ,,strachnahánějícími,, příšerami.....Filmek na brzké nedělní dopoledne, kdy naštěstí většina lidí spí:) ()

DarkDemon

Právě jsem to dokoukal na STV1. Nic extra, ale když se dokážete kochat exotickým prostředím a třeba jako já i Gábinkou Anwarů (s tou bych moc rád ztroskotal na nějakém ostrově) :-P tak snáze rozdýcháte ty strašlivě amatérské triky a lehce dementní scénář. Ideální film když chcete „něco“ pustit menším dětem aby od nich byl klid ... ()

SeanLSD

Po nedávnej CESTE 2: TAJOMNÝ OSTROV 3D som si vravel, že si s radosťou pozriem nejakú tradičnejšiu verziu a meno známeho režiséra a celkom fotogenické obsadenie sa mi zdali celkom nádejnými, ako aj dlhá minisériová stopáž. Lenže tá namiesto rozvinutia príbehu, vernosti predlohe ( hlavne jej zmysluplnosti ) a vychutnania atmosféry poskytla iba dosť zúfalé herecké výkony, časté opakovanie hlúpych záberov a pochybnú ideovú ako aj adaptačnú hodnotu. Scenáristi sú babráci, Patrick Stewart maska, ktorej ukradli charizmu a pirát Vinnieho Jonesa komediant, ktorému na hlave s klobúkom pristál aj mokrý zmeták. TAJUPLNÝ OSTROV, hoci sa naň odvoláva, vôbec nesleduje jedno z vrcholných diel Julesa Verna, tú fantastickú kombináciu Robinsona, exotiky klasického dobrodružného príbehu o pirátskom poklade, Verneovej vedy a techniky a posolstva stelesneného kapitánom Nemom. Ten ostatne je tu skoro ako piate kolo u voza, a aj tá chvíľa, čo si ho užijeme stačí na to, aby nás presvedčil, že to nemá v hlave poporiadku. Škoda ho! Je zarytým a zatrpknutým nepriateľom vojny, no vyrába superbombu, hovorí o hrabivosti, no žije v paláci ako maharadža a vlastní ponorku! - no koľko ľudí to o sebe môže povedať dnes, nie v polovici 19. storočia...? Druhý diel bol už znesiteľnejší, ale stále bieda v porovnaní s tým, ako som si užil to vyššie spomínané toboganové 3D dobrodružstvo. ()

sator odpad!

Nevíme co s předlohou tak si napíšeme vlastní, a strčíme do toho baby....Pan Verne by se v hrobě ..... ()