Kudrnatá holka

• slovenský

Kučeravá Sue

Rodinný / Komedie / Drama

USA, 1991, 101 min

Klasický romantický film na nedělní deštivé odpoledne. I když film dějově není nějak obzvlášť složitý a zcela jistě si nebudete po skončení lámat hlavu s jeho závěrem či pokládat otázky – „coby kdyby". I přesto si, ale myslím, že tato klasika by neměla chybět v žádné domácnosti s dětmi. Krásný herecký výkon předvedl i James Belushi (ostatně jako vždycky).(8.11.2016)

70% - Proč všichni dáváte tak nízká hodnocení? Je pravda, že jsem film pěkně dlouho neviděla, ale pamatuju si, že jsem ho jako dítě měla strašně ráda, a dívala jsem se na něj pokaždé když šel, což znamenalo, že jsem ho znala skoro nazpaměť. Takže nezastírám, že kdybych ho neviděla tehdy, ale až teď, tak bych asi dala podobné hodnocení jako vy. Jenže já jsem ho viděla právě v tom věku, pro jaký je film určen - v dětsví. A tam svůj účel splnil - milovala jsem ho. Tak proto tohle hodnocení :-)(8.12.2007)

V mojich deviatich ma tento film úplne opantal. Kučeravá Sue sa totiž ku mne vekovo celkom hodila a bola v mojich očiach superhrdinkou. Síce nie takou, akou bol Superman, ale naňho predsa 135cm-ové dievčatá nemajú. V podstate si na dej filmu a jeho technické spracovanie nepamätám, ale pamätám si blahodarný pocit počas záverečných titulkov. Takže do najbližšieho videnia preháňam hodnotenie štyrmi hviezdičkami nostalgického pôvodu:-)(30.1.2007)

• Martin741

John Hughes patril k 80s reziserom asi tak ako Immanuel Kant patri k nemeckej klasickej filozofii, to je mi uplne jasne. Z uhla pohladu 80. rokov 20. storocia je toto vyborny film s malou Sue a Jamesom belushim, ktori mohli byt v tej dobe dokonca aj smiesni. Ja sa vsak pozeram na film z uhla pohladu nultych a desiatych rokov 21. storocia, a preto nemozem ist vyssie ako nad 51 %(2.5.2013)

• Freddie99

Tento rodinný snímok som odpozeral so silným sebazaprením sa. Už kravina na entú akou je Home alone (všetky časti) nás mala varovať, že detské filmy tohto typu silne krívajú, čo sa intelektuálneho obsahu týka (a humoru je v nich tiež poriedko), takže ak sa rozhodnem niekedy stráviť 100 minút pri obrazovke, určite sa tomuto filmu vyhnem.(17.11.2010)

• - Takmer celé natáčanie prebiehalo v americkom meste Chicago, v štáte Illinois. (MikaelSVK)

• - Ďalšími dvoma známymi hercami, ktorí sa mali objaviť vo filme, boli aj Alec Baldwin a Kevin Spacey. Prvý menovaný mal stvárniť rolu Billa Dancera a druhý bol pôvodne obsadený ako Walker McCormick. (MikaelSVK)

• - Filmový debut Steva Carella. (HappySmile)