Kudrnatá holka

Kučeravá Sue

Rodinný / Komedie / Drama

USA, 1991, 101 min

• Oskar

Rodinná komedie o roztomilé holčičce. To byly veškeré ambice tvůrců. Bohužel ani trochu nevyšly. Komedie - to je v tomhle případě silné slovo, rodinné to sice je, ale v tom nejhorším slova smyslu (stejně mazlavé a trapné jako třeba Beethoven) a ta malá rozmazlená mrcha vůbec není roztomilá. Obsazením jako vždy špatného Jima Belushiho to John Hughes dorazil. Zatím jsem každý film, i ten, který se mi vůbec nelíbil, ohodnotil aspoň jednou hvězdičkou za snahu, ale řeknu vám, že tohle už balancuje na hranici s mírným náklonem k odpadu.(22.2.2003)

Tak tohle je skrz na skrz průměrná komedie, ve které nenajdete nic víc než trochu zábavu, humoru, a roztomilý kukuč malé holčičky, která nechodí do školy. Pokud hledáte nějaký kvalitní inteligentní film, tak se tomuto filmu určitě vyhněte, pokud hledáte pouze zábavu na volné odpoledne, tak se můžete zkusit na tento film podívat, ale upřímně znám i několik lepších oddechových filmů, než je Kudrnatá holka. Tohle mi totiž přišlo jaksi bez nápadu. Je pravda, že děj je možná zajímavý, ale rozhodně ne natolik zajímavý, abych měl důvod tento film vidět více nežli jen jednou. Jedno podívání bohatě postačí. I když jeden nápad je tu velice dobrý a vtipný, a to sice, když Bill s malou Sue ukážou právničce Frey, jak se baví oni. Takže napřed se proplíží na cizí svatbu a potom se zadarmo dostanou do kina a ještě si zadarmo dají popcorn a colu. Tohle byla asi jediná scénka, která stojí za zmínku, zbytek filmu zůstává v šedivém průměru. Herecké výkony jsou v normě, určitě zaujme roztomilý kukuč malé kudrnaté holčičky jménem Sue, mužům se zase pravděpodobně bude líbit představitelka právničky Frey, ale jinak nevidím důvod, proč si tento film nějak výrazněji zapamatovat nebo proč se na něj podívat znovu. Takže za průměrnost uděluji průměrné tři hvězdičky.(31.12.2008)

Rodinná romantická komedie s happy endem, která splňuje všchno co je na průměr potřeba. K tomu už ani nemusim nic dodávat, snad jen, že ta kudrnatá holka, kterou hraje Alisan Porter je celkem dobrá a je docela divný, že se dál už moc neprosadila, ale svým výkonem stejně nedokázala schovat mizernej scénář, kterej film dost ničí(11.7.2006)

"Polibte mi prdel dámo. Zvládli jsem už horší věci než je nějaká naivní advokátka posedlá sociální reformou. A teď uhněte nebo vás spláchnu do hajzlu." Na "roztomilé" děti mám ve filmech alergii, ale držkatá Sue ode mne nějakou tu sympatii získala. S jejím tátou je navíc sranda, oblafnutá právnička mi vždy připadala vhodná k dalšímu oblafnutí a na sérii nočních knockoutů nikdy nezapomenu.(20.1.2018)

Trochu smutný příběh o osiřelém děvčátku o kterou se stará bezdomovec a má ji takřka za vlastní. Toulají se světem a přežívají drobnými podvůdky. Když však jednoho dne narazí během jednoho takového podvůdku na velice sympatickou úspěšnou advokátku, jejich život se začne pomalinku měnit, byť je to cesta trnitá, plná nenávisti a typické životní a společenské zákeřnosti. Film mající v sobě myšlenku vedoucí hlavně k uchopení problému co se týče dětských bezdomovců. Jedná se tedy velice o umírněnou komedii, kde jsou využity sympatie a roztomilosti onoho děvčete a zájmy obou dospělých jí udělat život co nejpříjemnější a v podstatě hlavně co nejšťastnější. A však pochopitelně v rámci svých možnosti. Příběh mající své kouzlo a přesvědčení i dnes a tématem jakoby nestárnul. Snímek je natočen přesvědčivě vážně, který svým skutkem dokáže zacílit na divákovi city. A tady už záleží na jednotlivci, jestli snímek pojme jen jako další obyčejný film a nebo si z toho skutečně něco vezme.(5.10.2017)