Kudrnatá holka

• slovenský

Kučeravá Sue

Rodinný / Komedie / Drama

USA, 1991, 101 min

Síce je tento film pre nenáročnejšieho diváka a asi skôr aj pre deti, no keďže som ho prvýkrát videla ako malá hneď som si ho zamilovala. Neviem už či to bolo tým, že som sa snažila "vžiť" do role malého, negramotného dievčatka žijúceho na ulici alebo skôr dojímavým koncom. Každopádne si ma film získal pre svoju jednoduchosť a občas nejakou tou vtipnou scénkou, ktoré som ako malá zbožňovala.(13.10.2010)

70% - Proč všichni dáváte tak nízká hodnocení? Je pravda, že jsem film pěkně dlouho neviděla, ale pamatuju si, že jsem ho jako dítě měla strašně ráda, a dívala jsem se na něj pokaždé když šel, což znamenalo, že jsem ho znala skoro nazpaměť. Takže nezastírám, že kdybych ho neviděla tehdy, ale až teď, tak bych asi dala podobné hodnocení jako vy. Jenže já jsem ho viděla právě v tom věku, pro jaký je film určen - v dětsví. A tam svůj účel splnil - milovala jsem ho. Tak proto tohle hodnocení :-)(8.12.2007)

Hodně naivní a skutečně přeslazené. Přesto mě to neurazilo. Jaké pocity ve mě tento film vyvolává ? Každý z nás se narodil do jiných poměrů a záleží pouze na něm, jak se dokáže se svojí situací vypořádat. Pokud chceš v džungli přežít, musíš být dravec, jinak jsi potrava. Jak to souvisí s tímto filmem ? Abych přežil musím si najít svůj styl, který mě ostatní zbaští. Pokud ne = pá-pá, nemáš šanci !!! P.S. Jenom proboha nevěřte, že u nás žijí lidé jako Frey Ellisonová, na to již žijeme moc dlouho v naší "milované" demokracii.(23.6.2011)

Tulák a podvodníček, sladká a krapet zanedbaná dívenka a úspěšná advokátka. No, co z toho asi může vzniknout? Například milá rodinná komedie z dílny Johna Hughese, která měla navázat na úspěch Columbusovy (a Hughesovy) nesmrtelné pohádky o Kevinovi, který zůstal sám doma. I roztomilost (čti frackovitost) živého děvčátka má ovšem své meze, občas je to na hranici únosnosti, nicméně své diváky si to při četných televizních reprízách určitě dál nachází.(12.10.2017)

• Martin741

John Hughes patril k 80s reziserom asi tak ako Immanuel Kant patri k nemeckej klasickej filozofii, to je mi uplne jasne. Z uhla pohladu 80. rokov 20. storocia je toto vyborny film s malou Sue a Jamesom belushim, ktori mohli byt v tej dobe dokonca aj smiesni. Ja sa vsak pozeram na film z uhla pohladu nultych a desiatych rokov 21. storocia, a preto nemozem ist vyssie ako nad 51 %(2.5.2013)

• - Takmer celé natáčanie prebiehalo v americkom meste Chicago, v štáte Illinois. (MikaelSVK)

• - Ďalšími dvoma známymi hercami, ktorí sa mali objaviť vo filme, boli aj Alec Baldwin a Kevin Spacey. Prvý menovaný mal stvárniť rolu Billa Dancera a druhý bol pôvodne obsadený ako Walker McCormick. (MikaelSVK)

• - Bill Murray odmítl roli Billa Dancera, protože v té době pracoval na jiném projektu. (HappySmile)