Reklama

Reklama

Kudrnatá holka

  • USA Curly Sue (více)
Trailer

Obsahy(1)

Tulák Bill Dancer přijíždí do Chicaga s devítiletou holčičkou, které říká Kudrnatá Sue. Poté co jsou vyhozeni z nóbl restaurace, přesvědčí Bill dívenku, aby ho praštila klackem, a pak předstírá, že ho srazilo auto, které řídila úspěšná mladá advokátka Grey Ellisonová. Vystrašená žena, která pracuje na rozvodu vlivného politika Arnolda, je vezme na jídlo do blízkého podniku. Podivná dvojice jí nejde z hlavy, a když Billa další den opravdu srazí, odveze oba do svého přepychového bytu. V noci se pohádá s milencem Walterem a později také s Billem, když zjistí, že dívka neumí číst. Vyjde najevo, že Bill není dívčin otec. Žil s její matkou, a když zemřela, začal se o Sue starat. Právnička se s dívkou sbližuje a tráví hezké chvíle také s Billem, který si našel práci na stavbě. Po příjemném večeru, který si nenechají pokazit ani urážkami samolibého Waltera, se Grey a Bill poprvé políbí. Walter však zavolá úřadům, po jejichž zásahu skončí Bill ve vězení a Sue v dětském domově. Grey dosáhne propuštění Billa na kauci a od politika Arnolda získá výměnou za kompromitující materiály slib, že Sue bude svěřena do její péče. Dívenka Grey prozradí, že Bill teď asi odejde, protože jen chtěl, aby o ni bylo postaráno. Obě spěchají domů, kde na ně čeká dopis od Billa. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (119)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Rodinná komedie o roztomilé holčičce. To byly veškeré ambice tvůrců. Bohužel ani trochu nevyšly. Komedie - to je v tomhle případě silné slovo, rodinné to sice je, ale v tom nejhorším slova smyslu (stejně mazlavé a trapné jako třeba Beethoven) a ta malá rozmazlená mrcha vůbec není roztomilá. Obsazením jako vždy špatného Jima Belushiho to John Hughes dorazil. Zatím jsem každý film, i ten, který se mi vůbec nelíbil, ohodnotil aspoň jednou hvězdičkou za snahu, ale řeknu vám, že tohle už balancuje na hranici s mírným náklonem k odpadu. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Vždy mám slabost pro filmy, které mi připomínají dětství. A tak, když si je pustím teď, nedokážu hodnotit herecké výkony a scénář. S jiskřičkama v očích si zavzpomínám i u Kudrnaté holky, která jezdila po koberci a kňučela, že ty punčocháče taaak strááášněě svěěědíííí. Její kudrliny miluji od chvíle, kdy jsem ji viděla poprvé. Proto 4 hvězdičky. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Polibte mi prdel dámo. Zvládli jsem už horší věci než je nějaká naivní advokátka posedlá sociální reformou. A teď uhněte nebo vás spláchnu do hajzlu." Na "roztomilé" děti mám ve filmech alergii, ale držkatá Sue ode mne nějakou tu sympatii získala. S jejím tátou je navíc sranda, oblafnutá právnička mi vždy připadala vhodná k dalšímu oblafnutí a na sérii nočních knockoutů nikdy nezapomenu. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Vždy treba vydržať do konca. A toto JE koniec.“ Snaživá rodinná komédia s poučením á la 80. roky. V titulnej úlohe blondína, čo stále autom zráža ľudí, snaživý James Belushi a rozkošná kučeravá Sue a jej polnočné spievanie hymny. Dnešným mladým sa to môže zdať neuveriteľné, ale John Hughes patril v 80. rokoch k najobľúbenejším/najúspešnejším americkým scenáristom (PRÁZDNINY V AMERIKE, EURÓPSKE PRÁZDNINY, VIANOČNÉ PRÁZDNINY), režisérom (LIETADLOM, VLAKOM, AUTOM..., STRÝKO BUCK) a producentom (SÁM DOMA). Bohužiaľ, ako pre akčné ikony 80. rokov, i preňho znamenal vstup do nového desaťročia smutný pád. Hughes je však zaujímavý tým, že si toto riziko uvedomil skôr, než sa naplno zhmotnilo a KUČERAVÁ SUE je jeho posledným režijným počinom. Je to rozlúčku milá a pôvabná, ale na môj vkus príliš patetická. Tak ale zas poznám ľudí, pre ktorých je to kult... ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Rodinná romantická komedie s happy endem, která splňuje všchno co je na průměr potřeba. K tomu už ani nemusim nic dodávat, snad jen, že ta kudrnatá holka, kterou hraje Alisan Porter je celkem dobrá a je docela divný, že se dál už moc neprosadila, ale svým výkonem stejně nedokázala schovat mizernej scénář, kterej film dost ničí ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Takmer celé natáčanie prebiehalo v americkom meste Chicago, v štáte Illinois. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama