Kudrnatá holka

Curly Sue

Kučeravá Sue

Rodinný / Komedie / Drama

USA, 1991, 101 min

Tak je to celkem dobrý rodinný film, který je asi především určen pro děti. V dětství jsem ho měl dost v oblibě. Nenáročný příběh, dobré vtipné a nostalgické scény. Velká pecka to není, ale vysoký nadprůměr ano. Škoda, že neměl těhle prvků film více a nebyl tak laciný. Hodně toho chybí abych tu čtvrou hvězdu dal. Ale nevadí, přesto je to tak na solidních 69% = ***(21.1.2013)

• **

Ano, je to přeslazené a není to moc komediální a o tom, jestli je Sue roztomilá se taky raději bavit nebudeme, ale poukázalo ta na úžasnou povrchnost lidí a celkovou skladbu společnosti. Bylo opravdu zajímavé sledovat, jak si Bill s lidmi hází, ale jinak mne to příliš neohromilo, snad jedině umění míchat karty se dobře sledovalo:)(8.11.2008)

Klasický romantický film na nedělní deštivé odpoledne. I když film dějově není nějak obzvlášť složitý a zcela jistě si nebudete po skončení lámat hlavu s jeho závěrem či pokládat otázky – „coby kdyby". I přesto si, ale myslím, že tato klasika by neměla chybět v žádné domácnosti s dětmi. Krásný herecký výkon předvedl i James Belushi (ostatně jako vždycky).(8.11.2016)

Vždy mám slabost pro filmy, které mi připomínají dětství. A tak, když si je pustím teď, nedokážu hodnotit herecké výkony a scénář. S jiskřičkama v očích si zavzpomínám i u Kudrnaté holky, která jezdila po koberci a kňučela, že ty punčocháče taaak strááášněě svěěědíííí. Její kudrliny miluji od chvíle, kdy jsem ji viděla poprvé. Proto 4 hvězdičky.(23.6.2011)

Občas se najdou v naší rodinné sbírce i filmy, na které jsem dočista zapomněl a přesto jsem je v dětství viděl opravdu mnohokrát. Zvláště, když jsem byl nucen obývat pokojík se svým o pět let mladším sourozencem – která na podobné filmy čuměla pořád dokola, dokud se nepřetrhl nebo nenamotal pásek na VHSce. U toho filmu jsem se sice zrovna dvakrát nebavil, ale je fakt, že tahle kudrnatá holka občas dokázala diváka skutečně rozesmát a ani Jim Belushi Nehrál vyloženě špatně – už jsem ho viděl podat mnohem horší výkony. Prostě obyčejný průměr.(5.11.2018)

• - Ďalšími dvoma známymi hercami, ktorí sa mali objaviť vo filme, boli aj Alec Baldwin a Kevin Spacey. Prvý menovaný mal stvárniť rolu Billa Dancera a druhý bol pôvodne obsadený ako Walker McCormick. (MikaelSVK)

• - Takmer celé natáčanie prebiehalo v americkom meste Chicago, v štáte Illinois. (MikaelSVK)

• - Bill Murray odmítl roli Billa Dancera, protože v té době pracoval na jiném projektu. (HappySmile)