poster

Smrtící žár

 • Kanada

  Dead Heat

 • Německo

  Dead Heat - Tödliches Rennen

 • Slovensko

  Smrtiaca žiara

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Kanada / Německo, 2002, 94 min

 • SNCIS
  ****

  Zábavný film s Kieferem Sutherlandem, který vcelku zdařile kombinuje prvky komedie a thrilleru. Akorát nechápu, proč se to vlastně jmenuje Smrtící žár. - 70%.(3.8.2020)

 • vegetol.mp
  ***

  Zábavný film, který vcelku zdařile kombinuje prvky komedie a thrilleru. Potěší i dobrá volba herců. Mezi Sutherlandem a LaPagliou to výtečně funguje. 70 % PS: Při čtení obalu tohodle dvd se člověk fakt pobaví. Děj na zadní straně totiž vůbec nepatří k tomuhle filmu, ale k hororové komedii Dead heat (1988) ve které Treat Williams a Joe Piscopo hrají dvojku drsných poldů. Zajímavé je, že na vhsce od Hollywoodu byl ten děj dobře. Holt když dva dělají totéž...(24.10.2009)

 • honajz
  ****

  Kiefer Sutherland v jakési obrácené variaci na roli agenta ze seriálu 24, kdy se kvůli koni zaplete i s mafií. Kiefer navíc v tomto filmu působí štíhle, nějak nám chlapec pohubl, když se každých 24 hodin honí za jiným zločincem... Ale vážně - film je docela příjemnou trochu retro, trochu mafiánskou historkou, mírně komedií (avšak skutečně jen decentně). Kiefer zde představuje policajta, který má problémy se srdcem. To, že hulí jak tovární fabrika a chlastá tvrdý (alkohol), mu nijak nepomáhá. Není divu, že při jedné akci nechytí zloděje a je předčasně penzionován. Z myšlenek na sebevraždu ho vytrhne jeho ne zrovna čistě podnikající brácha. Stačí koupit koně, který neběhá rychle kvůli drobné vadě, již lze operativně odstranit. A vyhrávat dostihy. To by ale nesměli přizvat jako žokeje lůzra Tonyho, který místnímu mafiánovi dluží těžké peníze... Poctivě vyprávěný příběh s příjemnou podzimní atmosférou se rozvíjí na jednu stranu očekávaně (i ten jeden drobný, řekněme zvrat, se dal očekávat), i zakončení je vcelku klišovité, ale docela dobře se na film kouká. Kiefer si svou roli policajta, který postupně propadá nečestným praktikám, i když ne v nějaké velké míře, užívá, dostihy jsou natočeny velice zručně, a i hlavní ženská představitelka vypadá moc hezky... Celkově však výš hodnotím snímek Špion(i), jenž rovněž nabízí provařené téma se zajímavou atmosférou, u Smrtícího žáru mi však něco málo navíc chybělo - prostřední část poněkud nudí, některé zvraty jsou mírně nelogické, akce tu moc není, ale celkově jde skutečně o příjemné pokoukání.(5.11.2009)

 • Madsbender
  ***

  Pozor, označenie akčný je u tohto titulu mierne zavádzajúce. Dead Heat je tuctová nenáročná dráma o ex-policajtovi, akých je neúrekom. Jediný rozdiel spočíva v áčkovom obsadení druhej cenovej kategórie a ako-tak funkčných vtipoch. Jednohubka, ktorá na prvý pokus pobaví, ale podpriemerný scenár neponúkne nič nad rámec žánrovej zábavy a teda znovupozerateľnosťou netrpí. 55%(1.9.2014)

 • xander
  ***

  Daľší priemerný snímok. Zo začiatku síce pôsobí dosť nudným dojmom, ale potom preradí na trošku vyššiu rýchlosť. Nieje to ale žiadny cool akčný film a aj akčných scén je dosť málo. Sutherland a La Paglia odvádzajú na akčný film celkom slušnú prácu a zaujímavý je aj Daniel Benzali Ak považujete tri hviezdičky za dobrý výsledok, kľudne si tento film pozrite.(14.1.2004)