poster

Better Watch Out

 • USA

  Better Watch Out

 • USA

  Safe Neighborhood

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Daj si pozor

  (festivalový název)
 • Nový Zéland

  Better Watch Out

 • Velká Británie

  Better Watch Out

Thriller / Horor / Komedie

Austrálie / USA, 2016, 89 min

Režie:

Chris Peckover

Kamera:

Carl Robertson

Hudba:

Brian Cachia

Producenti:

Brion Hambel

Scénografie:

Richard Hobbs

Kostýmy:

Anna Cahill
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (121)

 • verbal
  ****

  Tak já, jakožto zdejší největší expert na nemocné mulťácké kokoty, musím konstatovat, že je naprosto zřejmé, na koho Better watch out cílí. A rozhodně to nejsou škaredí olupení panicové s psychiatrickými diagnózami, žonglující ze svých pokojíčků během frenetického kmitání pravačkou cizími termity, ve kterých zjevně mají značný moulinex. Krištof Dokloval zde skvěle namixoval všechny myslitelné kongruentní přístupy, takže tato originální, svižná, překvapivá a zábavná vánoční pičovinka s famózně zmáknutým náctiletým psychošem může propadnout snad jen u zamindrákovaných samolibých pacientů, egoistických mudrlantských emohomosexuálů a samozřejmě u ŽIVÝCHMRTVÝCH s vyhnitými dutinami lebečními. Jakožto zdejší největší odborník na wykydpedické polyhystery, notorické matrice archetypálních enunciací filosofické skepse jako například „Nemrdám, tedy trolím!“, experty na přirostlé předkožky a specialisty na honění mikrošulinů tak snímku uděluji čtyři plnotučné hvězdičky. Better watch again.(15.1.2018)

 • J*A*S*M
  ****

  *Jděte do toho s co nejméně informacemi, nekoukejte na trailer, nečtěte obsáhlejší recenze* /// Film jsem měl v merku už poměrně dlouho, dejme tomu rok a něco, a věděl jsem o něm jen tolik, že se snad má jednat o nápaditou hororovou variaci na Sám doma. S prvními festivalovými ohlasy jsem zaznamenal informaci, že je nejlepší před zhlédnutím o filmu víc nevědět, a tak jsem se toho držel a zkusil si pro jednou jít do filmu téměř naslepo. A dobře jsem udělal! Za tu dobu, co jsem na film čekal, mě napadla spousta možných hororových variací na Sám doma (třeba, že budou ten barák střežit před Santa Klausem, haha), ale to, co skutečně přišlo, na to jsem tedy připravený nebyl. Po dlouhé době mě něco fakt překvapilo. A to nejenom vývojem děje, ale i atmosférou, čekal jsem to odlehčenější ... a ono je to ve skutečnosti docela ostré. Na konci roku tohle rozhodně půjde do hororové TOP desítky letoška a Chris Peckover má po Undocumented další povedený zářez.(6.10.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,369Tržby Celosvetovo $20,369▐ Opatrovateľka na svojej poslednej štácii u rodiny Lernerovcov to teda riadne schytá, sa nestíha čudovať čo sa z malého chlapca vykľuje aký úchylný spratek. Premyslený plán ako sa pomstiť nenaplnenej láske k opatrovateľke sa môže začať. /65%/(5.11.2017)

 • LIVINGDEAD
  **

  Začátek byl dobrý a já se těšil, že dům přepadne brutální vrah... Bohužel, dětské hrátky mne nebavily a jako komedii to brát taky nemohu, protože jsem se ani jednou nezasmál!(15.10.2017)

 • tron
  **

  Nebavia ma takéto filmy. Humor miešaný s hororom nie je moja šálka kávy. Taký film v mojich očiach tým pádom nie je napínavý, ale nedokážem sa na ňom vzhľadom na prítomnosť typicky hororových ingrediencií ani zabávať. Navyše neznášam scenáre plné naschválov a blbého, nelogického správania postáv. Levi Miller je neznesiteľné megahovado roka, jeho kamoš Ed Oxenbould situáciu rozhodne nevylepšuje a na Oliviu DeJonge sa fajn pozerá, ale to je asi tak všetko (Ed a Olivia hrali súrodencov v shyamalanovke Na návšteve). Ku koncu som mal už ozaj dosť, bol som zbedačený a pri nakladaní do sanitky som sa síce uškrnul, ale za to 80% nedám. Nevedel som, čo presne mám od toho čakať (začalo sa to ako klasické home invasion podporené ako-tak vydarenou vianočnou atmosférou) a tak ma celkom zaskočilo, akým smerom sa to napokon vydalo. Scéna zo Sám doma fajn.(6.9.2018)

 • Bloody13
  ***

  Haranti z předloňskýho The Visit se vrátili, aby se snažili přežít i v dalších hororovejch podmínkách: tentokrát ve vánoční vybíjený, která se může zpočátku tvářit jako obyčejný osmdesátkový slasher, aby se brzo zvrhnul v neobyčejný... Nebojte, nic vám nevykecám, abyste nebyli náhodou připraveni o nějaký to překvápko, zvrat nebo twist. Ale ať už tomu budete řikat, jak chcete, minimálně jeden z nich patří do kategorie mindfuck, což mě u vážně míněnýho hororu/thrilleru docela ruší. No a taky nehledě na to, že film celkově neni ani děsivej, ani brutální nebo přehnaně napínavej, a postava hlavního zabijáka mě dokonce srala, pořád se jedná o slušnou sváteční jednohubku. Nadšenej nebo unešenej z ní ale fakt nejsem.(19.10.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Better Watch Out je velmi slušně natočený, napínavý, herecky perfektně zahraný a velmi chytrý film, jelikož zvratů a překvapení film nabízí několik,což je nejsilnější stránkou filmu. Velkým plusem jsou kreativní hrátky s žánrem a ďábelský 15.letý Levi Miller, který odvádí na malého chlapce obdivuhodný výkon a rád bych ho viděl v podobných žánrech znova. Jediné, co zamrzí, že film hodně šetří s brutalitou ( Scéna s plechovkou si o to vyloženě říkala). Zábavná jednohubka, která přinese Vánoční atmosféru do Vašeho Domova.V letošní bídě příjemný žánrový kus ! 75%(6.10.2017)

 • Marceloo
  ****

  Počas Vianočných sviatkov prijme Ashley (Olivia DeJonge) ponuku strážiť dvanásťročného Lukea (Levi Miller) aj napriek tomu, že sa musí o pár dní sťahovať do Pittsburghu. Luke má svoju babysitterku rád a je smutný z toho, že sa zrejme už nikdy neuvidia. Preto si chce posledný večer s ňou patrične užiť a dokázať jej, že už nie je malé dieťa. Odváži sa otvoriť víno a poriadne sa napiť a tiež sa nebojí pustiť si v televízii brutálny horor, lenže ich poslednú noc prekazia neznámi lupiči, ktorí neplánujú nechať nikoho nažive. - Na Raději si dávej pozor som sa dlho tešil, pretože milujem Vianočné horory, chcel som vidieť, ako sa zadarí talentovanému a velmi nádejnému hereckému obsadeniu a v neposlednom rade to bol návrat k žánru pána Chrisa Peckovera, ktorého vela ludí nepozná, ale pred pár rokmi prišiel s perfektným hororom Undocumented, ktorý sa zameriava na jednu tému, ktorá je v dnešnej spoločnosti velmi aktuálna. Aj v Better Watch Out režisér ukázal, že nemieni tvoriť horory, aké tu už boli, ale že sa snaží vždy priniesť niečo nové. To sa mu u mňa v tomto prípade aj opäť podarilo, pretože ten twist ma zaujal a držalo si to vďaka tomu sviatočnému prostrediu príjemnú atmosféru. Trochu mi chýbalo zobrazenie nejakého toho gore, ale keďže som poznal režisérov prístup k hororu a vedel som, že si na tomto aspekte až tak nezakladá, akceptoval som jeho absenciu. Záver opäť prekvapil, herci zahrali solídne, záporáci boli slušne psycho a v podstate je tu len zopár slabších momentov, ktoré ma držia od plného hodnotenia, ale možno sa to zmení, keď si to niekedy počas Vianoc zopakujem. EDIT: 24.12.2018 - Tak po opätovnom zhliadnutí to nechám na tých štyroch hviezdičkách, pretože gore a spôsob, akým sú natočené zábery s vraždami, sú presne tým, prečo nemôžem dať 100%. Inak ale jeden z najlepších vianočných hororov ever, ktorý budem počas sviatkov pozerať pravidelne. + herečka z Dead Rising + herečka z The Visit a Scare Campaign + herec z The Visit(6.10.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  Škoda, že to je jen scary movie pro děcka, takže se to musí vyhnout explicitnějším věcem jak co do násilí, tak předně sexuality, jaké by z námětu přirozeně vyplývaly. V rámci tohohle omezení ale celkem fajn, nicméně jde o jeden z těch filmů, kde měkkost nejenže dělá film méně explicitním, ale vyloženě jde proti logice toho, co se sleduje. PS: Film jsem viděl, aniž bych o něm cokoliv věděl, což rozhodně zásadně zvýšilo zážitek. Vědět i to, co prozrazují trailery, byla by to docela nuda.(8.10.2017)

 • Gilmour93
  ***

  Kinder thriller na sobotní podvečer, v kterém se explicita, napětí a od jisté chvíle i nepředvídatelnost schovaly do komína za Santa Clausem. Levi Miller sice snaživě tlačí na spratkovskou pilu, ale musí vypít ještě hodně moloka, aby to mělo ty potřebný járble.. A mimochodem, Virginii Madsen bych pro příště doporučil méně přiléhavé šaty. Takhle to vypadá, že Candymanovi snědla všechny sladkosti..(18.1.2018)

 • sniper18
  ****

  Filmy s vianočnou atmosférou, ale netypickým žánrom ma vždy bavili, preto som sa tešil aj na túto trochu drsnejšiu verziu Sám doma a síce film je nakoniec vlastne dosť iný, než som čakal, ale aj tak som s výsledkom dostatočne spokojný. Film hlavne klame tým, že sa snaží tváriť ako spomínaný Sám doma a veril som, že jeho drsnejšiu verziu aj uvidím, ale tvorcovia nakoniec prídu so zvratmi, kvôli ktorým sa dej začne uberať odlišným smerom, s čím som mal najprv trochu problém, ale našťastie som si po chvíli zvykol a bavilo ma to. Poteší, že film už od úvodu získa tú pravú vianočnú atmosféru a veľmi sympatické postavy, ku ktorým som si vytvoril vzťah prakticky okamžite. A tak keď sa to už rozbehne, na čo ale určite netreba dlho čakať, už som bol správne naladený a postavám som fandil. Aj napriek tomu spomínanému chvíľkovému sklamaniu mi to dejovo príde dostatočne zaujímavé, žiadne hluché miesta som nenašiel, takže aj napriek tomu, že sa dej odohráva len v jednom dome je to nadmieru svižné a celý čas si to udržuje obstojnú úroveň zábavnosti, takže celkovo ma to určite bavilo. S obsadením nemám najmenší problém, všetky tri hlavné postavy sú dobre obsadené a aj typovo zaujímavé a ten zvyšok presne splní svoj účel. Po hororovej stránke tu síce nie je o čo stáť, o atmosfére alebo napätí tu nemôže byť ani reči a tých pár úmrtí je mimo záber, čo ma vzhľadom na eRkový rating mrzí, ale aspoň to má taký správny sadistický štýl a prítomnosť pravého psychopata vo filme vždy poteší, takže sa to celkom vynahradzuje. Vizuálne sa na to pozerá veľmi dobre a vianočná atmosféra funguje. Takže nie je to film, ktorý by sa mi chcelo pozerať opakovane, ale páčilo sa mi to, nemá to výraznejší zápor a pri správnej nálade je to viac, než slušná zábava. 72%(21.10.2017)

 • Psychor
  *

  Není patrné, na jakého diváka Better Watch Out vlastně cílí. Chris Peckover zde dohromady spatlal všechny myslitelné kontradiktorní přístupy, takže tento vánoční kočkopes propadne nejen v očích odborné hororové veřejnosti, ale kvůli občasné krvavosti i u konzumentů rodinných komedií. Snímek bych po atmosferické stránce přirovnal k osmdesátkovým Gremlins, které rovněž kombinují hororovou neškodnost, přihlouplé humorné vsuvky a hudební rozpustilost. Nemohu nezmínit ani přítomné scénáristické Waterloo. Postavy jednají v rozporu se zdravým rozumem, čímž si většinu situací zbytečně zkomplikují. V mnoha scénách navíc zcela absentuje rozměr uvěřitelnosti a Peckover je očividně využívá jako obyčejné pojící články, kterými neobratně zažehnává hrozbu naprosté příběhové dekompozice. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku uděluji pouze jednu slabší hvězdu. Better Don't Watch.(9.10.2017)

 • Xmilden
  ***

  Občas se vynoří film, kde by člověk takového malého šmejda nejradši vzal bejsbolkou po zátylku. Zpočátku to figurovalo na solidní horůrek aby přišel ve 30. minutě pro mě nečekaný zvrat, který film přenesl trošku jiného žánru šikany. Škoda, jakmile jsou postavy jen připoutány k židlím, ty možnosti nápadů pochopitelně trošku docházejí. Musím, ale uznat že to měl ten malej šulda dobře připravené. 65%(11.7.2018)

 • Davies182
  ****

  U všech ďasů, vážně to je napínavý mix hororu a komedie, co doopravdy funguje! Smích u krváků spíše nepreferuji, tohle se ale šíleně povedlo. Pouštím letos rodině na Vánoce!(3.12.2017)

 • Hrabka
  ***

  Průměrný, dalo by se říct takový odlehčený horor, který nelze brát příliš vážně, protože místy působí opravdu komicky. Což asi úplně nebyl záměr tvůrců, nicméně právě ta nevěrohodnost určitých situací mi na tom vadí asi nejvíc. Rozhodně to nemá špatný koncept i dobré momenty, ale najdou se i chvíle, které jsou výrazně slabší. Závěrečný twist nepotěšil. :-) 60%(2.1.2018)

 • juta
  ***

  Další Babysitter se bohužel nekonal, navíc zápletka vyústila do takového stavu, který pro mě nebyl úplně ten pravý a prostě to moc uvěřitelné nebylo. Aspoň že ten konec byl takový jaký byl, jinak kdyby to všechno prošlo, to by mě teda štvalo o to víc. :-)(18.1.2018)

 • JohnnyD
  ****

  Čo by bolo z Kevina McCallistera, keby vyrástol? Takto malo vyzerať Sám Doma 2. Skvelá čierna komédia s prekvapivými zvratmi a riadne uleteným námetom.(26.12.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Ďalšia "teenegerovina" spatrilo svetlo sveta, a mne nezostáva nič iné, ako dať mierne palec nahor. Fakt škoda, že sa z toho po tak solídne nastolenej psycho atmosfére, výborných hereckých výkonoch, nepodarilo vyťažiť viac. Veľmi vydarená Vianočná "pohodička" je totok, len škoda, že toho gore sa divák akosi nedočká.(6.10.2017)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Víc do eRka, přitlačit na perverznosti, byla by to pětka. A rejžovi přidat na periodě, šest let je moc. 85%(7.10.2017)

 • Cappuccino
  ****

  O filme som vedel už nejaký čas a tušil som, že idem do komediálneho hororu, v ktorom majú decká vtipným spôsobom ochrániť ich sympatickú pestúnku. Ale... vzišlo z toho čosi iné. Naozaj milé prekvapenie. 7,5/10(26.11.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace