poster

V písku - Příslib svobody

 • Dánsko

  Under sandet

 • Německo

  Unter dem Sand

 • Německo

  Unter dem Sand - Das Versprechen der Freiheit

 • anglický

  Land of Mine

 • Slovensko

  Pod pieskom

  (festivalový název)

Válečný / Historický / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Silný príbeh, kde sa povojnový akt pomsty zmenil na akt milosrdenstva. Dánsko využlo mladučkých nemeckých zajatcov na zneškodňovanie mín na svojom pieskovom pobreží a v tomto prípade rozohralo nevšedný film plný ľudskosti ale aj bezbrehej nenávisti. Roland Møller si za postavu seržanta Carla plne zaslúžil poctu za najlepšieho herca roka, prerod jeho postavy je impozantný.(16.1.2017)

 • Malarkey
  *****

  Válečné filmy stále dokáží svým příběhem překvapit. Jedním takovým překvapením je třeba právě Under sandat. Příběh z Dánska po tom, co se stalo, když skončila druhá světová válka. To, že Němci budou demontovat protipěchotní miny na dánských plážích mě nenapadlo stejně tak, jako jsem nevěřil, že si k těm německým patnáctiletým klukům udělám nějaký vztah. Oboje se podařilo a pro mě se díky tomu tento film stal velkým filmovým zážitkem. Plus jsem si zapsal za čepec, že Roland Møller mě má v dalších filmech dost zajímat.  (16.8.2016)

 • laik_60
  *****

  O tom ako sa víťazné mocnosti správali k svojim zajatcom rozpráva G. Knopp vo svojej knihe Zajatci. V tomto filme ide o zajatcov veľmi mladých v podstate chlapcov, ktorých Hitler nechal zverbovať posledné mesiace vojny do armády, ktorí museli očisťovať dánske pobrežie od protipechotných a tankových mín.Je jasné, že sa to urobiť muselo, je jasné že Dáni toľko vojakov vlastných nemali a tiež je jasné že to dali robiť zajatcom. Ale takýmto mladým ??? Smutný film, kde sa dalo čakať ako to bude prebiehať a ako to skončí, napriek tomu je to silný filmový príbeh, ktorý sa oplatí pozrieť.(23.5.2016)

 • Tosi
  *****

  Získat sympatie k německým vojákům nebylo nikdy tak snadné jako v tomto filmu, odehrávajícím se na dánském pobřeží, kdy při jejich zoufale vyčerpávající práci pomalu mizel rozdíl mezi dobrými a zlými. Under sandet je dojemným a současně syrovým portrétem této skupinky vojáků, který záměrně nebyl natočen násilně, a i když zde byla pomsta logickou volbou, příběh byl jemně vrstvený a vyhrál si s vývojem charakterů. Melancholická hudba v některých scénách mě ničila a čistě pocitově tak dávám pět hvězdiček.(22.5.2016)

 • MartinezZ
  ***

  Působivé záběry, působivá hudba, působivé obrázky. Ale díky konci až příliš dobrosrdečně nesmyslné. Jednak byli vojáci poraženého nepřítele, takže "uklidit po sobě" dávalo smysl - přece tam nebudou umírat vojáci dané země, druhak už skutečně byli zkušení - jejich záchranou tedy pomře více těch nezkušených, kterých pak bude méně a bude to muset uklidit někdo "ze svých". Ale jinak vkusně zpracované, byť mustr byl očekávatelný.(29.5.2016)

 • - Ve filmu je dánský seržant Rasmussen n (Roland Møller) v čele odminovávacích prací. Ve skutečnosti je řídila britská armáda, ale s německými důstojníky ve vedení každého týmu. (Maulincio)

 • - Použití německých dětí po druhé světové válce k odminovávacím pracem historici prohlásili za nejhorší případ válečných zločinů  dánského státu. (Maulincio)

 • - Více než 2000 německých vojáků bylo nuceno v Dánsku odstraňovat miny a téměř polovina z nich přišla o život nebo o končetiny. (Maulincio)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace