Temná píseň

(festivalový název)
Irsko / Velká Británie, 2016, 100 min

Sophia (Catherine Walker) prežíva jednu z najhorších životných etáp. Prišla o dieťa, z ktorého smrti sa neustále obviňuje, opustil ju partner, ktorého neustále nadovšetko miluje. Vzhľadom k okolnostiam sa môže zdať, že jej situácia nemá východisko. Lenže Sophiino odhodlanie vrátiť všetko do starých koľají je natoľko veľké, že je ochotná urobiť čokoľvek. Risk v podobe starovekého rituálu však môže viesť k úplne opačnému efektu, ako sa mladá žena pôvodne domnievala... (*CARNIFEX*)

kaylin

Snímek „Temná píseň“ má hororový spíše jen nádech, než aby se skutečně jednalo o hororový film. Jeho finále už je spíše takové filosofické až metafyzické, což se přiznám, mně úplně nesedlo. Ale do té doby tu byl potenciál pro něco, co mohlo být dobré psychologické drama, které se ale v konečném důsledku nekonalo. Rozhodně to je ale film, který se dá sledovat bez újmy na zdraví. ()

Cappuccino

Dráma s hororovými prvkami či horor s prvkami drámy? Neviem, no páčilo sa mi to. Bohužiaľ záverom sa mi potvrdili priebežné dojmy, ktoré mi napovedali, aby som nebol príliš nadšený, pretože všetko čo vidím, nie je žiadnou premyslenou hrou, ale len nesúrodým zlepencom pútavého, no plytkého diania. Dark Song pre hororových nadšencov stojí za zhliadnutie, ale bohužiaľ nie je žiadnou detailne vypiplanou okultistickou peckou, akou sa môže spočiatku zdať. ()

*CARNIFEX*

Neuveriteľne pomalé bez akýchkoľvek výkyvov, ktoré by divákovi pripomenuli: toto je (aj) horor. Pustil som sa do toho len kvôli skóre z "MetaScore", ktoré ma na rozdiel od trápneho "IMDb", len zriedka kedy oklame. Nuž čo už. Aj takúto treba mať skúsenosť. Chcel som dať aspoň dve, no za ten záver naozaj nemôžem inak - 25% ()

Morholt

Nepamatuji si horor, který by se takto detailně zabýval magickým rituálem a málokdy se vidí, že by si filmoví tvůrci takřka do puntíku nastudovali příslušné podklady. Bez ohledu na žánr. Potíž je v tom, že dostat démona či anděla z pelechu je veskrze zdlouhavá a ne moc zábavná záležitost a to se tady až bolestně odráželo. Gavinovi se sice dařilo držet solidní atmosféru a Catherine Walker byla vynikající v každém záběru, ale to samo o sobě nestačilo. Výrazné zlepšení přišlo až v poslední třetině, kdy se bubáci začali trochu více projevovat. Tempo sice zůstalo pomalé, ale atmosféra zatraceně zhoustla a díky napětí mi začaly pochodovat oči na vrch hlavy. Mystický konec pak tuhle vynikající sekvenci zdařile korunoval. Bohužel tu až příliš často nudící předcházející hodinu zcela nevymazal. 65% ()

Marceloo

V ťažkej životnej situácii sa Sophia (Catherine Walker) obráti na Josepha (Steve Oram), od ktorého chce, aby jej pomohol s rituálom, ktorý by jej umožnil zblíženie s jej milovanou osobou. Kvôli rituálu toho musí Sophia mnoho obetovať, a ani Josephova pomoc nebude zdarma. Je však odhodlaná obetovať všetko čo má, ak má rituál jej želanie splniť. Ich odhodlanie prejde ťažkým testom, pretože proces je dlhý, plný depresií a úspešný výsledok nie je zaručený. - Pre mňa osobne je tento horor velkým sklamaním, ale už od prvých minút mi tam niečo nehralo. Extrémne nesympatické postavy zatvorené v jednom dome, z ktorého nemôžu kvôli rituálu vyjsť, by som ešte zniesol, ale to, že sa tam po celý čas takmer nič nedeje, pričom ani argument o budovaní atmosféry sa tu nedá použiť, sa ospravedlniť nijako nedá. Záver už je len nešikovným vyvrcholením toho, čo pôsobí ako absolútne nezáživný režijný debut. Zaujímavá je aspoň tá línia s rituálom, kedy sa počas prípravy postavy dostanú do takmer každej odbornej oblasti, ktorá existuje, a to, že by som v horore niekedy narazil na anglickú morfológiu, by som nikdy nečakal. Rôzne symboly, kresby a drobné rituály boli zaujímavé, ale v závere som mal pocit, že vlastne k ničomu neboli. Za zmienku stojí ešte aj hudba, prostredie a kamera, ale to desaťsekundové intro od IFC Midnight ma bavilo viac, ako celý film. + herec z Dark Touch + herec z The Canal, Altar a The Living and the Dead + herečka z Dark Touch ()

• Film sa odohráva vo Walese, v skutočnosti bol ale natáčaný v hlavnom meste Írska, Dubline. (Marceloo)
  • Režisér Liam Gavin spomenul viacero zvláštnych udalostí, ktoré počas natáčania zažil. Pri písaní scenára vždy počul štekať psa, či už to bolo cez deň, alebo v noci, a preto tento efekt použil aj vo filme. Ďalej spomenul, že aj keď bola vonkajšia teplota uprostred júla vyššia ako 20 °C, v dome bolo chladno a štáb musel mať na sebe kabáty. (Marceloo)
  • Rituál vo filme trvá osem mesiacov a slúži na vyvolanie strážneho anjela. Inšpiráciou pre túto tému bol režisérovi Gavinovi známy okultista Aleister Crowley. (Marceloo)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů