poster

Sixteen Candles

 • slovenský

  Šestnásť sviečok

Komedie / Romantický

USA, 1984, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Indiana
  ****

  Po Snídaňovém klubu sem dostal chuť na další Hughesovku a tak sem sáhnul po téhle, která je taky vtipná, plná sympatických herců. Molly Ringwald je celkem hezká, její táta byl dobrej týpek a potěšil mladej John Cusack v malý roli. Trochu mě otravovala postava toho hlavního geeka Anthony Michaela Halla, ale zahrál to dobře. Taková bomba jako breakfast club to neni, ale jako milá komedie, u které máte pozitivní ksicht, to svůj účel splňuje. 7/10(6.10.2013)

 • Jinny
  ***

  Teenagerská komedie, která obsahuje všechny základní ingredience - touha po vztahu a sexu, večírky, šprty a hroznou rodinu. V tomhle případě jsou ty ingredience namíchané dobře a ani ti teenageři se nechovají tak, že byste si přáli, aby je v další scéně pokud možno někdo dekapitoval. Na rozdíl od komedií od puberťácích, které vznikly později, se v tomhle filmu mladé postavy chovají vlastně normálně a přiměřeně svému věku. Romantická část moc nefunguje, což přispělo k hodnocení "jenom" lepších tří hvězd.(18.1.2017)

 • Babous
  ***

  Ach ty sladké naivní osmdesátky! Čas, kdy Americe vládl Reagan a všechny problémy se daly vyřešit hlubokým pohledem do očí a projíždkou v tátově vypůjčeném rollsroyci. Trochu mi to připomínalo American Graffiti v tom, jak se celý film odehrával během 24 hodin a především během jedné noci z pátku na sobotu.(10.3.2014)

 • Maemi
  *

  Není na škodu čas od času vidět nějaký hodně špatný film. O to víc ocením ty dobré. Navzdory zdejšímu poměrně vysokému hodnocení a příznivým komentářům mě dost překvapilo, když se z toho vyklubala ta nejméně vtipná komedie, co jsem v poslední době viděla. Nejodpudivěji na mě působily rasistické vtipy na účet čínského studenta a zesměšňování dívky se zdravotním omezením, obzvlášť když ani jeden z nich v příběhu nehrál žádnou roli. Nevím také, komu má připadat vtipné znásilnění nebo pronásledování a obtěžování vyhlédnutých romantických nebo sexuálních objektů. Pokud je Sixteen Candles opravdu typickou ukázkou komedií z 80. let, alespoň vím, že se jim mám vyhýbat.(6.7.2016)

 • Pecival
  *****

  Na teen romantickou komedii film obsahuje podezřele vysoký počet zábavných wtf scén, které velmi dobře balancují na hranici trapnosti, ale Hughes velmi dobře ví, kde už má přibrzdit a to je vlastnost, které se bohužel dnešním obdobným filmům nedostává. Jinak romantická linka filmu mezi Molly (která se mi poprvé ke konci libila) a velmi nevýrazným Schoefflingem je nulová, ale naštěstí nehraje vůbec prim. Režisér asi věděl jaký poklad má v ultimátním Michaelu Hallovi, který si imho krade celý film pro sebe a je jednoduše boží a tak dostal hodně prostoru. Také ten Číňan je hodně ultimámátní postava, celkově je to absolutně feel good záležitost, hodně jsem se smál a jsem velice spokojený. A na party hraje Patti Smith - tak to má být :)(7.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace