Teror ve vlaku

Teror vo vlaku

Akční / Thriller

USA / Aruba, 2002, 89 min

• sedm.1

Jean-Claude a jeho velmi těžké období, a to jak životní, tak to filmové, kdy bral i role v takových filmech, jako je právě Teror ve vlaku. Co bych tu tedy mohl o tomto blábolu vlastně vůbec zmínit? Jedná se o těžko stravitelnou podívanou, s televizním vizuálem, kde mě doslova fascinoval naprosto primitivní a nesmyslný střih, díky němuž děj bezmyšlenkovitě lítal z jedné scény do druhé, kameraman si tu zkoušel hrát na profíka, ale výsledek jeho různých ,,vychytávek" dopadl vážně amatérsky, akce je tu pak sice možná dost, ale je tak moc špatně a nevýrazně zpracovaná, že lze vlastně i pochybovat, zda-li se dá ještě za akci vůbec považovat, efekty jsou doslova směšné a právě v tomto ohledu se projevila ultraslacinost celé této podívané asi nejvíce, herecké výkony nekompromisně naivní a směšné, bez vyjímky, no a zápletka? Jak jsem se zmínil hned na začátku, Jean-Claude prožíval velmi těžké období, takže mu bylo asi jedno, že hraje ve filmu s céčkovým scénářem, hlavně že měl na fet. Zkrátka, van Damme hrál v hodně sračkách, ovšem až tady si asi skutečně sáhl na to úplné dno.(26.4.2013)

• Tsunami_X

Smutná podívaná o přestárlém bojovníkovi, který je nucen vypořádat se se skupinkou teroristů v jedoucím vlaku. Katastrofálně zvládnutá technická stránka budí dojem zoufalého amatérského výkřiku, zatímco mimika a herecké schopnosti hlavního představitele zase evokují botulotoxin spojený s nadměrnou konzumací drog a alkoholu. Často používané miniatury by potěšily před padesáti lety, ne však v novém miléniu. Jeden z těch katastrofálně špatných filmů, u nichž se ani nechce věřit, že jej tvůrci brali jakkoliv vážně. A navíc lidem narozeným v první polovině 80. let spolehlivě ruinuje vzpomínky a zabíjí i poslední nostalgické dozvuky dětských snů.(19.11.2005)

• Flyer

Tak nevím, zda se mám smát, či plakat. Tenhle snímek je totiž tak příšerný, naivní a plný nesmyslů, až je to vtipné, kdybych však měl zahodit škodolibost a posoudit jeho kvalitu samotnou, tak i označení jako "C film" mi připadá dost vysoké. Ještě si neodpustím poznámku k Van Dammovi - tenhle chlapík možná dobře ovládá bojové umění, ale jako herec se mi osobně zdá být absolutně nemožný a necharismatický. Z toho lze vyvodit, že filmy s Van Dammem jsem nikdy neměl příliš v lásce a Teror ve vlaku na tomto faktu nic nemění.(24.6.2006)

• koba

Chcete vidieť slovenských vojakov v ruských maskáčoch a kečupovo-červených baretoch? Chcete vidieť ako ich rozmláti "nenápadná zlodejka" a ukradne im biologickú zbraň? Chcete vidieť, ako ju zachráni expert Jacques Kristoff a rozstrieľa pritom polovicu Bratislavy? A chcete vidieť ako spolu prejdú cez "najstráženejšiu hranicu východného bloku" (slovensko-rakúsku)? Toto je iba úvod tohto jedinečného filmu, ktorý si nesmiete nechať ujsť! Ak by niekto mal pochybnosti, rok výroby je naozaj 2002.(11.12.2006)

• SeanLSD

JCVD v BA, Boha, to je ale udalosť !... - ktorá dokazuje iba to, že na Slovensko niekto známy príde, iba keď je úplne na dne - alebo omyle... Uvidel som konečne tento skvost deň potom, čo som v Bratislave strávil nemenej akčnú noc, keď som zmeškal posledný vlak. Možno by to ale niekomu prišlo zábavnejšie sledovať, pretože TEROR VO VLAKU je taká strašná ochotníčina, že pôsobí dojmom, akoby ju Slováci aj nakrútili. Samotná Bratislava je tu pritom hraná nejakým možno ešte debilnejším bulharským mestom, čo je vskutku vrcholná irónia. Inak je to rozkošnosť, v ktorej napíšu Viedeň, ale ukážu najcharakteristickejšiu fotku Florencie a kde Slovensko 3. tisícročia ovláda polovojenský režim, patrí do "východného bloku" a hraničí s Nemeckom... Bola by to iste zaujímavá téma k diskusií, keby ten film vznikol na začiatku 90. rokov alebo za mečiarizmu, ale takto je to obhájiteľné jedine tým, že autori sú proroci, ktorí vedia, že keď sa Fico stane prezidentom podľa Putinovho vzoru a v Čechách zavládnu komunisti, možno sa nám zíde ešte aj vysmažený Van Damme a jeho cirkusantka.(27.10.2013)

• - Ve filmu padlo 3 007 střihů, to znamená, že každou vteřinu a půl byl střih. (TheSlezy)

• - Zkumavky a kazety, které spadnou na zem, mění na zemi svou polohu. (Terva)

• - Galina Konstantinová (Laura Harring) sa narodila 16. augusta 1970 v Budapešti v Maďarsku. (marciano)