poster

Teror ve vlaku

 • Česko

  Vlak smrti

 • USA

  Derailed

 • Slovensko

  Teror vo vlaku

Akční / Thriller

USA / Aruba, 2002, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  *

  Tajný agent Jacques Kristoff (Jean-Claude Van Damme) dostává nový úkol - doprovodit zlodějku Galinu Konstantinovou (Laura Harring) z Bratislavy, kde ukradla z tajné laboratoře vzorek viru pravých neštovic až do Mnichova, kde by jej předala do rukou NATO. I když by radši slavil své narozeniny se svoji rodinou, záchrana světa je pro Jacquese přednější, a tak se s Galinou vydává rychlíkem směr Mnichov. Jenže teroristé jsou o jeho krocích přesně informováni, a mají s virem své vlastní plány ... S Van Dammem je to jako na houpačce. Spadnou tak hluboko jako například Stevenovi Seagalovi se mu zatím nepovedlo, ale když se mu náhodou jeden film povede, další dva-tři stojí za prd. Derailed je krásným představitelem té druhé skupiny. Hloupý příběh (který měl asi navozovat atmosféru některé ze starších Bondovek), vizuální efekty na úrovni osmdesátých let (to jsem si také hrával s vláčkama), debilní hlášky (agent je specialista na viry, neboť se v poslední scéně jal poučovat bioložku o tom jak má vyrobit protilátku), a vůbec. Za co vlastně dávám tu hvězdičku? Snad jen za hlavního záporáka - Tomase Arana...(24.1.2011)

 • Deratizer
  **

  Když jsem film viděl poprvé, tak jsem žasnul a nechápal jsem, co to má s tím střihem, zpomalenými záběry a prolínáním obrazu s obrazem znamenat a celkově mi to rozhodilo celý zážitek z filmu. Měl jsem z toho odpadový dojem. Po druhém zkouknutí dávám dvě hvězdičky, pač při druhém shlédnutí už to nebylo tak hrozný. Dokonce bych to zvládl v pohodě zkouknout znova. On film je celkem slušný béčko, u kterýho sice neradno brát vážně scénář, ale klasická akční zábava to je. Jenže to zpracování, to je ten kámen úrazu. Ono do asi čtyřicáté minuty filmu je to vše v pohodě, ale pak se objeví první pokus o obraz v obraze, první zpomalení-zrychlení záběru a je zaděláno na průser. To že Van Damme skáče na motorce z vlaku na vlak, to se dá strávit, vždyť jde o akční podívanou a zábavu. Vždyť nepřiměřené akční scény jsou v každým akčním filmu. Ale ono už i ty triky jsou opravdu trochu směšný. Např takovej vlakovej tunel tak nějak působí opravdu nereálně, prostě už na první pohled působí jako by to opravdu byl umělý tunel z elektronické vlakové dětské soupravy, což on vlastně je, ale bohužel to jde poznat. Na druhou stranu tu máme cennou ukázku, jak se dá udělat filmovej trik, je to zajímavá věc koukat se, jak se toto vše v reálu dělá, s jakými kulisami atd a pak to vidět jako hotovej produkt ve filmu. To člověk často až žasne, v tom je pozitivní bonusový materiál na DVD. Jinak on Van Damme nehraje oproti jiným rolím nijak podprůměrně, v tomto případě je to klasika od Van Damma, ale film má zkrátka nízký rozpočet a špatný střih s kamerou, kde jsou souboje často nepřehledné. Toto tento film hází směrem k odpadu. Při nezaujatým zkouknutí, kdy to tak nějak přehlídnu a beru film jako celek, jsem zjistil, že film se dá v pohodě dodívat a ještě si ho užít a vím, že filmy, kterým jsem dal odpad jsem nedokoukal z nudy či dokoukal z povinnosti, takže tomuto filmu dávám 2 a půl hvězdy, skoro tři. Van Damme jen potřebuje pořádné filmový zázemí a profesionální filmový personál. Pak nebudou jeho filmy vypadat tak amatérsky a lacině....................Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino poměrně kvalitně prostorově zpracován.(13.10.2009)

 • genetique
  *

  Van Dammea mám naozaj rád, ale toto som si od neho nezaslúžil. Nie len sa ale aj mnoho iných. Okrem scenáru vytiahnutého spod ponožky mi zostalo tŕňom v oku to SVK. Keď som videl kulisy, ktoré mali byť údajne Bratislava, staré Lady a Trabanty. S odstupom času mi to príde aj na smiech. Ale tak formu ešte Jean-Claude má. 15%.(14.6.2006)

 • vegetol.mp
  ***

  Režijně občas svěží, občas naopak neuvěřitelně těžkopádné, scenáristicky tupé a klišoidní, herecky průměrné, trikově katastrofální, zábavné velmi. Koukatelná van dammovka, které se sice po právu dostalo kritiky, ale možná kritiky až moc přísné. Já nečekal oskarový kousek a prožil veselých 90 minut. 50%(25.11.2008)

 • jojinecko
  odpad!

  Smiať sa či plakať? Neskutočný sajrajt vo všetkých smeroch... Scenár písalo dáke tupé hovado, ale nie väčšie ako si zasadlo na režisérsku stoličku..Modely vláčikov sú síce vtipné, ako aj karikatúrna postavička Jean- Claude, ktorý skáče po vlakoch na motorke. Katastrofa obludných rozmerov a nehorázna sračka nehodná vzliadnutia..(18.12.2007)

 • - V prvních scénách se má film odehrávat ve Vídni, ale záběr, ve kterém je titulkem uvedeno, že se jedná o Vídeň, je ve skutečnosti z italské Florencie. (rakovnik)

 • - Ve filmu syna Jacquesa Kristofafa (Jean-Claude Van Damm) hraje herec Kristopher Van Varenberg, což je skutečný syn Jean Clauda van Damma. (David.85)

 • - Zkumavky a kazety, které spadnou na zem, mění na zemi svou polohu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace