Strýček Buck

• slovenský

Strýko Buck

Komedie / Drama

USA, 1989, 100 min

Jedna z těch komedií, na které z mládí nikdy nezapomenu a budu je mít na vždycky rád. Dost za to ale může i John Candy, který kde se objevil, tam jsem ho zbožňoval. Například třeba Kokosy na sněhu, jedna z nejlepších komedií vůbec. Tady v tom hodnocení prostě vítězí mládí, a věřím, že i kdybych to viděl dneska tak bych tomu stejnak vrazil pět. Tyhle typy filmy mám totiž hrozně rád. Pravda ale je, že postava podobná Johna Candyho se už nikdy neobjeví a tak to ohledně jiných komedií nedokážu tak tvrdit, jako tady.(20.9.2009)

Podobné typy filmov už síce majú svoj vrchol dávno za sebou, ale ak ku strýkovi Buckovi pristúpime s určitým nadhľadom a toleranciou, nájdeme i niekoľko vtipných a vydarených momentov. No ak by mal strýko Buck v kolonke rok vzniku čislo začinajúce sa dvojkou, s veľkou pravdepodobnosťou by som celý film zvozil pod čiernu zem.(9.6.2005)

Možná jedna z posledních typicky osmdesátkových komedií. Candy je jako obvykle perfektní, tady hraje vlka samotáře, který se musí postarat o dvě děti a jednu dospívající holku. Jeho souboje s onou slečnou, která si chce dělat co chce, nebo jeho boj s domácností je prostě kouzelný - stačí koukat jak pere ponožky v mikrovlnce a suší je na větráku, bojuje s pračkou nebo dělá megapizzu. Nebo jeho kára, která mi připoměla auto z Fallouta 2 :-)) V poslední třetině film trochu ztrácí tempo a vše končí klasickým rodinným happyendem, ale stejně je to moc fajn film. A Culkin tu má taky pár dobrých scének.(9.8.2009)

jedna z nejlepších komedií ze staré doby co znám, z mládí jí mám velmi rád a vždy se u ní zasměju! Macaulay Culkin v 9 letech ukázal že v budoucnu ještě něco ukáže a John Candy to zahrál prostě bravůrně... komediální příběh o strýčkovi Buckovi co hlídá divoké děti je spíše průměr ale výsledek je moc dobrý!!! 90%(16.12.2011)

• VanTom

Odmazání nostalgického oparu odhalí bezzubou výchovnou rodinnou komedii, která dnes nemá co říct. Očekávaný syžet postupného porozumění naštvané, až podlé puberťačky s nezodpovědným, frivolním čtyřicátníkem (který si po týdnu stráveném s třemi dětmi samozřejmě uvědomí, že tohle chce taky) nenabízí žádná překvapení, jen umolousaný hřejivý sentiment a trapné, dopředu zazděné vtípky, které neprodá ani fajnový John Candy.(19.1.2017)

• - Buck Russell (John Candy) nosí hodinky značky Rolex. (dyfur)

• - Honorár Macaulaya Culkina (Miles), vtedy 9-ročného chlapca, bol 40 000 amerických dolárov. (Raccoon.city)

• - Buckovo auto [kterému říkal "The Beast" (Bestie)] bylo 1975-78 Mercury Marquis kupé. (c.tucker)