Strýček Buck

• slovenský

Strýko Buck

Komedie / Drama

USA, 1989, 100 min

Úžasná komedie. Řádně pohodová, s dobře napsanými dialogy a celkově scénářem. Děti sympatické, což se moc často nepovede. John Candy... John Candy je prostě Uncle Buck. Je svůj, uplně jako by hrál sám sebe. Krásně zahrané. Jeho hlášky mě rozesmály hodně často a dokonce i dokola opakovaná rána z výfuku. Při rozhovoru Bucka s Bugem o rituálních vraždách jsem brečel, ten jeho hihihi smích s přizavřenýma očima byl výborný. Stejně tak série otázek od malýho Culkina na Bucka. Skvělé scény. Celý film působí velmi přirozeně, paráda. -"We can talk about burying the hatchet. You know what a hatchet is, don't you, Bug?" -"It's an ax?" -"Sort of, yeah, yeah. I got one in my car if you'd like to see it." -"I'll pass." -"Fair enough. I like to carry it, you never know when your going to need it."(2.5.2009)

Možná jedna z posledních typicky osmdesátkových komedií. Candy je jako obvykle perfektní, tady hraje vlka samotáře, který se musí postarat o dvě děti a jednu dospívající holku. Jeho souboje s onou slečnou, která si chce dělat co chce, nebo jeho boj s domácností je prostě kouzelný - stačí koukat jak pere ponožky v mikrovlnce a suší je na větráku, bojuje s pračkou nebo dělá megapizzu. Nebo jeho kára, která mi připoměla auto z Fallouta 2 :-)) V poslední třetině film trochu ztrácí tempo a vše končí klasickým rodinným happyendem, ale stejně je to moc fajn film. A Culkin tu má taky pár dobrých scének.(9.8.2009)

Komedie, která není vyloženě nářezová, každopádně vtipné momenty zde jsou a příběh díky stylu, jakým je vypravován, příjemně potěší. Počínání strýčka Bucka je neomaleně komické a John Candy zde se zaujetím uplatňuje svůj komediální talent. Nejvíc se mi líbilo, jak si uměl (a vůbec jakým způsobem) všechny pěkně srovnat do latě.(5.3.2016)

Všichni dávno víme, že ještě než zůstal sám doma, Culkin byl fakt frajer. V téhle dost obyčejné umolousané komedii s povinně moralizujícími prvky vztahů dospělí vs. dospívající děti a la (Plný dům, Krok za krokem či Alf) je on tou jedinou zábavou a prostoru má bohužel málo. Předem jasně povinné rozuzlení, solidní dabing s Pragerem.(23.3.2014)

Tahle bláznivá rodinná komedie stojí a padá s hlídacím staromládeneckým strýčkem Johnem Candym, jehož výkon je vskutku excelentní a vlastně díky této roli jsem si ho tak oblíbila, že si nenechám v televizi ujít žádný z jeho filmů. Jeho svérázné a originální výchovné metody, jakkoliv se na první pohled mohou zdát tvrdé, jsou uplatňovány s láskou, životní moudrostí a smyslem pro humor. Jeho přirozené herectví, bohémský přístup k životu a vtipné hlášky strhly k velmi dobrým výkonům i dětské představitele. Už dlouho jsem se tak nepobavila. Takového vynalézavého strýčka na hlídání by v mnohé rodině uvítali a mohl by začít hned v té naší. Škoda, že už je pozdě.(4.8.2011)

• - Buckovo auto [kterému říkal "The Beast" (Bestie)] bylo 1975-78 Mercury Marquis kupé. (c.tucker)

• - Během výslechu strýčka Bucka Milesem měl John Candy vypsaný dialog ze scénáře na papíře, který měl daný na svém čele, aby mohl Macaulay Culkin číst věty rychleji a udžel tak tempo scény. (Poznámky měl pouze, když byl záběr detailu Milese.) (c.tucker)

• - Roli strýčka Bucka původně zvažoval i Danny DeVito. (Rafik)