Parta přátel se rozhodne, že vyrazí na horskou tůru. Jenže zabloudí a musí přespat ve volné přírodě. V noci je "něco" v táboře napadne a ošklivě poraní. Ráno se v tábořišti objeví Bill Talbot (Lew Temple) a nabídne jim pomoc. Alice (Scout Taylor-Compton) souhlasí a s partou se vydávají k jeho srubu. Jenže domnělá pomoc je jen zástěrkou pro tajemství, které na Alici a její přátele číhá v hlubokých lesích. (Rodriguez)

tron

Prekvapivo dobrý lesný kúsok s pomerne silným kastingom pozostávajúcim z dosť veľkého množstva sexi kočiek. Obsahuje to viacero scén, v ktorých potenciálna budúca obeť je v nočnom lese, zrazu počuje šuchot, v diaľke uvidí tieň temnej postavy a tá sa začne nerealisticky rýchlo pohybovať smerom k nej – musím priznať, že tieto momenty ma úprimne znepokojili a vydesili, čo sa mi ozaj nestáva často. ()

*CARNIFEX*

Úplný úvod ako z "áčkového" hororu (3 minúty!), za "jadrom" akoby stál "Mohamed Khashoggi" (Herkules 3D), pričom ani živší záver nepresvedčil o tom, že by sa nejednalo o absolútne podpriemernú záležitosť. Snímok v sebe síce skrýval určitý potenciál (masky), no ako celok, pôsobí neskutočne žalostne. Toto nestojí za pozornosť .. ()

ricci.s

Zase som sa tešil zbytočne. Maskér a kameraman to síce úplne nepotopili, no nedokážem uveriť, že na tomto pracovali až dvaja scenáristi. To si teda veľa námahy nedali. Keby totiž mala aspoň jedna z postáv IQ vyššie ako 85, možno si mohli ušetriť väčšinu problémov. Ešte debilnejšie sa však chovali samotní zombíci, ktorí mali tendenciu zaútočiť len vtedy, keď sa to tvorcom hodilo, a keď si povedali, že už je načase vyškrtnúť ďalšiu postavu. Gore je fakt takmer nulové, herečky sú nepresvedčivé, o predvídateľnosti nehovoriac, celkovo to nemá čím zaujať. ()

Marceloo

Partia medikov sa vyberie na výlet do prírody. Rozhodnú sa, že noc prečkajú v lese, ale netušia, že práve dorazili na teritórium, v ktorom sa z nich stáva lovná zver. - Na Feral som bol zvedavý kvôli Scout Taylor-Compton, ktorú hororoví fanúšikovia kvôli úlohe, ktorá ju vyniesla na výslnie tohto žánru, príliš nemusia, ale ja v nej vidím skrytý ohromný talent a stále čakám na horor, v ktorom ho naplno predstaví. No a keď sa toho uchopilo IFC Midnight, musel som to hodiť na zoznam. Už na začiatku, kedy dej na diváka vyvalí zásnuby postáv, ktoré sa dovtedy objavili v jednej scéne, je jasné, že pôjde o béčkový horor, pre ktorý logika nie je významná. To by mi nevadilo, keby išlo aspoň o poriadne drsný počin, ale scény s útokmi sú dosť nešikovne natočené a režisérovi sa nedarí budovať ani napätie. Masky sú slabé a chabé gore nepôsobí dobre. Velmi tomu nepomáhajú ani preafektované reakcie hercov, ktorí nezahrali ani trochu uveritelne. Potešila ma aspoň pekne skomponovaná hudba a ako vždy uspokojivé lesné prostredie. V Scout ale stále verím, len budem na jej prelomový výkon musieť čakať opäť o niečo dlhšie. + Scout Taylor-Compton + herečka z It Follows + herec z The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, The Devil's Rejects, Halloween a 31 + herečka z Unfriended + herečka z Channel Zero ()

Fiftis

Jeden z najlepších hororov. Ak si čítate tento môj komentár pred tým, že ste snímok videli, tak vám ho odporúčam. Možno horor roku 2017. Začína to síce skupinkou idiotov v lese, ktorí sa bavia o urológií, ale dajte tomu šancu. O pár sekúnd nastúpi pravá akcia. Ešte aj neznámi herci celkom slušní. Hlavne sexi Scout Taylor-Compton, ktorú som nepoznal a po snímke som hľadal, kde inde ešte hrala. Horor je to presne podľa môjho gusta, pretože nevsádza na typické primitívne ľakačky a hlasné tóny, ale bojíte sa toho čo vidíte. Žiadne vyskakovanie z poza rohu. Ale naháňačky a podobne. Brutálne je to tiež dosť, krvou nešetrili, ale zase až tak sa tu nepreháňa s lietajúcimi hlavami a končatinami. Rozhodne odporúčam. ()