Nemáš ani zdání, jak moc tě mám ráda

(festivalový název)
  • Polsko Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham (více)

Matka s dcerou u psychoterapeuta hovoří o svých pocitech a terapeut je požádá, aby našly jiná slova, než jaká právě použily – tentokrát adekvátnější a mírnější. Slova v tomto filmu působí jako dvojsečná zbraň, která zraňuje jak posluchače, tak toho, kdo je vyřkl. Ostatně je to zřejmé již z názvu filmu: vyznání lásky, které současně působí jako citové vydírání s cílem vzbudit v adresátovi pocit viny. Je to věta pronesená matkou, která se svou asi dvacetiletou dcerou nedokáže už celé roky najít společnou řeč. Obě se teď spolu učí znovu mluvit pod dohledem krakovského profesora. (Kino na hranici)

xxmartinxx

Pro mě jako pro velkého fanouška In Treatment je tohle rozhodně vděčná podívaná. Minimalistické nastavení, 95 % stopáže HD detail lidské tváře, která vypráví a vyprávění se jí odráží v obličeji, což je silnější než jakákoliv rekonstrukce. 76 minut je poměrně zápřah, zvlášť když Lozinski dokonce vůbec nemění úhly a rámování - je to absolutní strohost. A to je na tom to fascinující, i když usledovat to doma bylo tak těžké - lepší je asi sedět v kině a buď usnout, nebo ne, ale být stranou od všech ruchů. ()