Mlha v srpnu

Fog in August

(festivalový název)

Drama / Historický

Německo / Švýcarsko, 2016, 126 min

Byl jsem nedávno v Německu u doktora s bolestí levého chodidla. Doktor se mi na to kouknul, prohlásil, že rentgen prý ne-e, že to je jen lehkej zánět a vypakoval mě s tím, že si prej mám koupit ibuprofen in der Apotheke... světe div se, nezlepšilo se to, tak jsem se vrátil do Vaterlandu a s nohou jsem byl rasově nenadřazenou doktorkou poslán na rentgen a na odběr krve. Byl jsem toho názoru, že ten skopčáckej felčar by zasloužil panzerfaustem mezi oči, ale jak tak vidím, můžu si ještě gratulovat, že mi ten Fachidiot nepředepsal Himbeersaft, wie ich vorausgesetzt habe.(13.4.2018)

Další ze sebevědomých německých pohledů do zpětného zrcátka. Cílené vraždění vlastních obyvatel v rámci pročištění genetických základů. Zrůdnost na druhou vygradovaná závěrečným doslovem.(20.2.2018)

Trochu spoiler: Ta mladá doktorka, která dávala dětem pít "malinovou šťávu" si dle dovětku filmu odseděla 3 roky a pak se vrátila k profesi dětské sestry. Dovede si představit, že by Vám takovýhle člověk legálně ošetřoval Vaše děti!(20.4.2018)

Zrůdná ideologie natočena v odzbrojující parádě.(15.7.2018)

Téma velmi zajímavé, ale nemohu se zbavit dojmu, že to šlo natočit mnohem syrověji, drsněji a s mnohem větší mírou útočící na divákovy emoce. Při sledování se mně vybavil film Chlapec v pruhovaném pyžamu, který mě oslovil o něco víc.(27.8.2018)

1 2 3 4 5 následující >>