Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

Akční

USA, 2018, 111 min

• Kudly4

Bylo jasné, že původní film se Stathamem, žádný další jiný díl nepřekoná. Dvojka a trojka se ještě dala, jenže tohle už je absolutně amatérské, závody trapné, dementní postavy, „post-apokalyptické" prostředí mě vůbec nezaujalo, jedná se o normální, levné, východoevropské prostředí pro natáčení. Film jak z roku 80 z VHS. Hvězda za občasnou brutalitu a pěkný ženský.(24.10.2018)

Death Race : Romanian edition...po prvních deseti minutách sem si říkal,že tohle už nedám.Trojka sama o sobě byla spíš céčková a čtvrtý díl svým ultra laciným lookem a východoevropskými lokacemi naznačil hned zkraje že půjde ještě níž.Nakonec se ale stal menší zázrak a čtvrý Death Race docela funguje a možná lépe než díl předchozí.Samozřejmě myšleno v rámci céčkové akční zábavy.Tvůrci na to totiž šli chytře a to co nefunguje,nebo blbě vypadá (některá auta,...) hravě přebijí brutalitou,nahotou a celkem slušnou akcí...50%(19.10.2018)

• Likan7

Všechny předešlé díly Rallye smrti jsou dobrý béčka. Jsou to ideální filmy na odpoledne, kdy přijdete z práce, sednete a vypnete mozek. Hlavním hrdinům přejete, těm sympošům přejete ty nádherný ženský a tušíte, že to celý skončí happy endem. Proto vůbec nechápu koho napadlo udělat čtvrtý díl takhle. Beyond Anarchy mi přijde jako hodně špatný pokus o Mad Maxe, jenže Don Michael Paul nemá herce, nemá kameramany, nemá ani talent, jakým disponoval Šílený Max. Nešetří se tu nahými těly, sexem, pouty, špínou až to celý vypadá jako dvouhodinová reklama na sado maso salón pro ty nejotrlejší. Akce je nudná (a je jí málo). Zach McGowan možná vypadá cool a jeho kukuč nejednu slečnu vzruší, hrát ale neumí a tak se film nemá vlastně vůbec o co opřít. Ve vedlejších rolích hrající Trejo a Glover jsou úplně zbyteční, stejně jako celý tenhle film.(23.1.2019)

Konecne zase nejaky poriadny film pre nas chlapov plny explicitnych nadavok, nahotiniek a poriadnej davky stavnatej brutality. A ze je to tak tupe, ze z toho artovy divak dostane amok? Dobre mu tak. Pidirozpocet je vyuzity vynaliezavo. So zavodom sa setri az na finale, ale cakanie na neho nie je nudne, kedze sa dockame viacerych zabavnych a aj akcnych scen. Nejake tie bitky, sem tam stavnate prestrelky alebo aspon zavodu na motorkach. A ked tvorcom dôjdu napady a prachy, tak tam drbnu vzrusujucu eroticku scenu s nejakymi pornohviezdami. Dej proste tvori len obycajna nit na ktoru na nevesanych mnozstvo drobnych atrakcii, ktore vyvrcholia vo finalnom zavode. Nizsi rozpocet sa pozitivne odrazil v tom, ze namiesto otravneho CGI sa dockame skutocnych karambolov a vybuchov. Vsetka akcia je sice zostrihana dynamicky ale prehladne. Expert na strih cez osu sa nastastie nedostavil na plac. Akcia sice nie je tak vizualne a technicky vymazlena ako v novom bezzubom pseudo R-kovom Mad Maxovi, ale brutalitou ho hravo strka do vrecka. Novy hlavny hrdina Zach McGowan je dostatocne charizmaticky, aby som mu fandil. Vo vedlajsich ulohach potesia vtipne postavicky, ktore sa objavili uz v minulych dieloch. Danny Trejo ma pracu snov. Väcsinu filmu lezi v posteli s holou babou, zerie zradlo a pozera na telku. A este za to dostane tucny sek za ucast v tomto filme. Aj Seagal mu môze zavidiet. Zaporak Frankenstein vzbudzuje respekt a zaroven je prekvapivo celkom ferovy. Zaver ma ocakavanu pointu vdaka ktorej môze tato seria pokracovat donekonecna. Ak bude sa bude drzat aspon na tejto urovni, tak sa tesim na dalsie diely. Bohuzial mi zatial sadli len parne diely, takze ten dalsi bude asi zase sracka. Ale ak by ho reziroval Don Michael Paul, tak verim, ze by sa to mohlo zlomit. Odvtedy co zabil Seagalovi kinokarieru, tak zacal tocit zabavne videobecka. 6/10.(25.3.2018)

Po prvním díle další zdařilé pokračování téhle série. Ačkoliv hodně nápadů už je vystřílených, tak mě to stejně překvapilo a bavilo mě to. Hlavně se mi líbilo „post-apokalyptické" prostředí spolu s Frankensteinovým gangem skoro, jak v Mad Maxovi. Jen ten Frankestein byl docela odbytý chcípaček s dlouhými vlasy, ale záměr byl hned jasný. Chlast, děvky, sex, auta, střílení, masakrování, co víc si přát. Dávám 75%(13.11.2018)