Death Race: Beyond Anarchy

Death Race: Beyond Anarchy

Akční

USA, 2018, 111 min

• beso74

Vyzerá to tak, že Don Michael Paul dostane v blízkej dobe cenu Greenpeace za celoživotnú recykláciu, od roku 2004 už stihol zrecyklovať 7 pokračovaní a ôsme je na obzore - nový Kráľ Škorpion. Je pravda, že v otrepanej schéme - divoké automobilové ilegálne preteky vo vnútri trestaneckej kolónii sa ťažko rodia nové, inovatívne postupy, preto si za cestu, ktorú si zvolil zaslúži môj obdiv. Frankenstein sa stal záporákom, škodnou, ktorú treba odstrániť a oveľa viac priestoru dostal samotný život v kolónii. Akurát škoda, že hlavný hrdina v podaní Zacha McGowana žiari charizmou ako vrece piesku, Danny Trejo sa ukazuje akurát tak ako sediaci a ležiaci mexický narkobarón staviaci na preteky (ale konečne usmievajúci sa vďaka spoločnosti, ktorú mu priradili), akčné sekvencie sú dehonestované brutálne ohyzdnou digi krvou a navyše sa zdá, že prachy z pretekov končia inde akou usporiadateľov, pretože vozový park je na zaplakanie - sajdka, malé autíčka, len aby ich bolo aspoň 10. Škoda, Universal by rád zarobil, ale už začína variť takmer zo samej vody a to čoskoro diváci prekuknú. A tak s ľútosťou musím skonštatovať, že zmes pôvodných Death race 2000, Úteku z NY a Šialeneho Maxa ma príliš nenadchla. Ak si chcete pozrieť niečo na ten štýl, síce bez áut ale s poriadnou trestaneckou kolóniou a hrdlorezmi, odporúčam Útěk z Absolomu.(9.7.2018)

Je to přesně na pokraji mezi jednou hvězdou a pohodovýma třemi. Že to nedává smysl? Ne, stejně jako celý příběh. Ale to nevadí. Měl bych několik otázek. Co se dělo se všemi postavami po událostech posledního dílu? Protože ta výplň mi na začátku dost chyběla. Možná nebýt toho, tak jsem na tom s hodnocením lépe. Jakou má vlastně spojitost tento díl s minulými krom Frankieho? A poslední kolik zde asi tak hrálo pornohereček. To si nestěžuji - naopak. Postupně jsem si zvykl, že vlastně nic nevím. Hlavní hrdina mi chvílemi lezl na nervy s tím furt stejným šklebem, ale zase jsem mu všechno tak nějak dokázal věřit. Holky až na výjimky super, akce taky, takže čistě v béčkových vodách dávám slušných 60 procent. Opakuji se, ale kdyby na mě dýchl duch z předešlých dílů dám i víc.(23.10.2018)

• mzss1

(20%) Uf, to byla ale pořádná srajda. Původní film se Stathamem se mi líbil, prostě pecka na 5*. Prequelové pokračování v podobě druhého a třetího dílu mě ale taktéž nečekaně chytlo, takže ty slabší 4* jsem udělil. Ale tohle? Chápu, nechal jsem se asi tak trochu negativně unést, ale přesto mě to nebavilo, vyjma akčních scén. Takže chválit se tu dá maximálně jen ta akce, která aspoň za něco stojí, s ohledem na současná béčka, která jsou dost podfinancovaná a ne po každé se zadaří. Nicméně akce mě zde bavila především v závodech, ta ostatní je taková doplňková. Děj je naprosto vypatlaný, stejně jako šílené postavy co řežou motorovkou hlavy a zabíjejí pro potěšení. Jako už třetí DR byla tak trochu ptákovina, ale zábavná. Zato zde jsem se při sledování cítil neustále trapně. Nemám co už dodávat, chtěl jsem dát odpad, ale přeci jenom nesmím přehlížet pár dobrých akčních kousků i když nejde o nic vyloženě úžasného.(31.3.2018)

• Likan7

Všechny předešlé díly Rallye smrti jsou dobrý béčka. Jsou to ideální filmy na odpoledne, kdy přijdete z práce, sednete a vypnete mozek. Hlavním hrdinům přejete, těm sympošům přejete ty nádherný ženský a tušíte, že to celý skončí happy endem. Proto vůbec nechápu koho napadlo udělat čtvrtý díl takhle. Beyond Anarchy mi přijde jako hodně špatný pokus o Mad Maxe, jenže Don Michael Paul nemá herce, nemá kameramany, nemá ani talent, jakým disponoval Šílený Max. Nešetří se tu nahými těly, sexem, pouty, špínou až to celý vypadá jako dvouhodinová reklama na sado maso salón pro ty nejotrlejší. Akce je nudná (a je jí málo). Zach McGowan možná vypadá cool a jeho kukuč nejednu slečnu vzruší, hrát ale neumí a tak se film nemá vlastně vůbec o co opřít. Ve vedlejších rolích hrající Trejo a Glover jsou úplně zbyteční, stejně jako celý tenhle film.(23.1.2019)

Od toho průseru z roku 2008 je tohle nejlepší Death Race. Už si to na nic nehraje a vydalo se to cestou zábavnýho béčka alá 80's kde každej vypadá jak kdyby právě dotočil Mad Maxe. Vyvarovalo se to trapnýho CGI takže drtivá většina bouraček a explozí vypadá slušně a né komicky jak v předchozích dílech. Peníze se ovšem šetřily kde se dalo a tak je prostřední část filmu silně vatová, i tak se tam ale najdou akčnější scény a filmy nikdy nepřijde o svižnější tempo. Kamera je taky slušná na nízkorozpočťák. Herci jsou takový nijaký, hlavní hrdina je necharismatický dřevo, Danny Glover už je uplně v prdeli, Danny Trejo je Danny Trejo a nejlepší byl asi Frankenstein kterej se z nevýraznýho nudnýho klaďase stal celkem slušným záporákem. Neni to nic extra ale já se bavil.(29.6.2018)

• Danny Trejo