The Osiris Child: Science Fiction Volume One

Science Fiction Volume One: The Osiris Child

(festivalový název)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Horor / Thriller / Drama

Austrálie, 2016, 95 min

Takový mix snad všeho možného, že mě to ani nebavilo. Akce na můj vkus hodně málo, krev téměř žádná, vizuálně ucházející. Ok béčko spíš do televize v neděli odpoledne ke kávě a sušenkám. 50%(28.7.2017)

Po tom, čo kolóniu Osiris zasiahne správa o tom, že o 24 hodín bude zničená, sa oddaný otec vyberie nájsť svoju jedinú dcéru. Jeho cesta nebude jednoduchá, ale našťastie nájde silného brata v zbroji v mužovi, ktorý utiekol z obrovského väzenia. - V postate takmer identická záležitosť ako režisérov predchádzajúci horor. Dokonca aj väčšina hercov si zahrala v jeho projekte Infini, takže tu boli pre mňa samé známe tváre. Výsledok nie je zlý a technicky je to spracované excelentne, len ako horor to príliš nefunguje, pretože je v popredí ten dramatický vzťah otca a dcéry. Záver ma celkom presvedčil a ak vznikne Volume Two a režisér sa posnaží držať sa aspoň mierne hororu, dám mu opäť šancu. + 8 herci z Infini + herečka z Infini + herečka z See No Evil a See No Evil 2 + herec z The Houses October Built, Tremors 5: Bloodlines a Freaks of Nature + herečka z Wyrmwood(2.9.2017)

V prvom rade by mal divák vedieť, že tento "nápad" v žiadnom prípade nie je hororom. Toto zaradenie do žánru uvádza len ČSFD (neviem čo tu zas chrápu, kde to nabrali), takže koho samotný snímok láka práve z tohto dôvodu, nech si kľudne zájde na ryby, tam sa dočká väčšieho napätia. "Origin Wars" je malé, lacnejšie prevedené sci-fíčko pre nenáročných, s tuctovým príbehom, ktoré vizuálne občas poteší, občas takmer vyčarí úsmev na tvári. Netreba od toho čakať žiadne zázraky (!), budete sa aj nudiť, pričom akčnejší záver Vás opäť preberie i kadečo vysvetlí, no keby tento film nevidím, 100% neľutujem.(8.9.2017)

Podle mě podařené sci-fi béčko s fajn trikama, ale akce na můj vkus bylo málo. Byl bych docela zvědavej i na pokračování ale to asi nikdy nevznikne.(17.10.2017)

• JohnCZ

Sled vizuálně zajímavých scén a sem tam nějaké to povedené CGI, ale jako celek je ten film maximálně nefunkční. Je to celé tak nějak divně sestříhané, chaotické a dějově přitom banální. Scénářem to má maximálně tak na nějaký kraťas od Blomkampa, ale celý film to ani náhodou neutáhne. Postavy více než nevýrazné.(18.10.2017)

Taková spíš televizní scifárna, ve které nejde o nic menšího, než o záchranu malé holčičky z planety, kterou okupují žabousauři. Klišé tady ale není tou největší potíží. Tou je styl vyprávění, který motá dohromady různé linky i časové roviny. Je sice hezké, že si to na závěr všechno správně sedne, ale mezitím to člověka dokáže leckdy znechutit. To samé platí i pro cca půlku stopáže. Jinak co se triků týče, tak to celkem ušlo, poslední akční dejme tomu půlhodinka měla něco do sebe a kupodivu mě nijak nevadil ani Lutz v titulní roli. Závěr pobavil. Cekově nijak urážející průměr. 50%(30.8.2017)

Já jsem čekal, že tohle bude něco skutečně špatného, ale jak se ukázalo, vůbec to nebylo tak zlé, jak by si jeden myslel. Jsou zde dobré prvky sci-fi, je zde i nějaké to vztahové drama, v tomto případě mezi otcem a dcerou, které je sice provařené, ale fajn, dá se to kousnout, a pak je zde i triková stránka, která mile překvapí.(3.9.2017)

Nemastné, neslané, sterilné béčko, ktoré ťahá všetko odvšadiaľ. Koniec síce zaujímavý, ale samozrejme pokračovanie nikdy nevznikne, takže nič moc.(20.9.2017)

• Marze

Space opera. Násilí na cele bloku, vzdušný boj, dlouhé scény na baru a trauma v nemocnici. Překvapivě bystré a uhlazené. Na béčko překvapivě pěkné vizuální efekty což ukazuje jak i filmy s nízkým rozpočtem se mohou přiblížit úrovni Hvězdných válek.(8.11.2017)

• brasek

Priemerný sci-fi thriller s príbehom kde sa striedajú lepšie momenty so slabšími, miestami vizuálne pekné inokedy amatérske. Celkový dojem by bol lepší ak by autori paralelne rozvíjali jednotlivé sekvencie a neskákali by z jednej na druhú. Posledná tretina snímku je síce slušne akčná, lenže samotný príbeh už nebaví a neteší.(29.8.2017)