The Osiris Child: Science Fiction Volume One

The Osiris Child

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Horor / Thriller / Drama

Austrálie, 2016, 95 min

• JohnCZ

Sled vizuálně zajímavých scén a sem tam nějaké to povedené CGI, ale jako celek je ten film maximálně nefunkční. Je to celé tak nějak divně sestříhané, chaotické a dějově přitom banální. Scénářem to má maximálně tak na nějaký kraťas od Blomkampa, ale celý film to ani náhodou neutáhne. Postavy více než nevýrazné.(18.10.2017)

• brasek

Priemerný sci-fi thriller s príbehom kde sa striedajú lepšie momenty so slabšími, miestami vizuálne pekné inokedy amatérske. Celkový dojem by bol lepší ak by autori paralelne rozvíjali jednotlivé sekvencie a neskákali by z jednej na druhú. Posledná tretina snímku je síce slušne akčná, lenže samotný príbeh už nebaví a neteší.(29.8.2017)

Já jsem čekal, že tohle bude něco skutečně špatného, ale jak se ukázalo, vůbec to nebylo tak zlé, jak by si jeden myslel. Jsou zde dobré prvky sci-fi, je zde i nějaké to vztahové drama, v tomto případě mezi otcem a dcerou, které je sice provařené, ale fajn, dá se to kousnout, a pak je zde i triková stránka, která mile překvapí.(3.9.2017)

Taková spíš televizní scifárna, ve které nejde o nic menšího, než o záchranu malé holčičky z planety, kterou okupují žabousauři. Klišé tady ale není tou největší potíží. Tou je styl vyprávění, který motá dohromady různé linky i časové roviny. Je sice hezké, že si to na závěr všechno správně sedne, ale mezitím to člověka dokáže leckdy znechutit. To samé platí i pro cca půlku stopáže. Jinak co se triků týče, tak to celkem ušlo, poslední akční dejme tomu půlhodinka měla něco do sebe a kupodivu mě nijak nevadil ani Lutz v titulní roli. Závěr pobavil. Cekově nijak urážející průměr. 50%(30.8.2017)

Po tom, čo kolóniu Osiris zasiahne správa o tom, že o 24 hodín bude zničená, sa oddaný otec vyberie nájsť svoju jedinú dcéru. Jeho cesta nebude jednoduchá, ale našťastie nájde silného brata v zbroji v mužovi, ktorý utiekol z obrovského väzenia. - V postate takmer identická záležitosť ako režisérov predchádzajúci horor. Dokonca aj väčšina hercov si zahrala v jeho projekte Infini, takže tu boli pre mňa samé známe tváre. Výsledok nie je zlý a technicky je to spracované excelentne, len ako horor to príliš nefunguje, pretože je v popredí ten dramatický vzťah otca a dcéry. Záver ma celkom presvedčil a ak vznikne Volume Two a režisér sa posnaží držať sa aspoň mierne hororu, dám mu opäť šancu. + 8 herci z Infini + herečka z Infini + herečka z See No Evil a See No Evil 2 + herec z The Houses October Built, Tremors 5: Bloodlines a Freaks of Nature + herečka z Wyrmwood(2.9.2017)