Borg/McEnroe

• Švédsko Borg McEnroe (více)

Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí.  Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu. Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu. Nejlepší světoví hráči tenisu jsou uvězněni vlastní kariérou. Oba sportovci jsou neustále tlačeni proti sobě komerčním tenisovým průmyslem: jako protiklady postav „lce Borg“ a „Superbrat“. Rivalové jsou nuceni si přiznat během Wimbledonu 1980, že jediný, kdo chápe čím si prochází, je jejich největší nepřítel. (A-Company CZ)

KatInTheBox

Na tento film som narazila uplnou nahodou a vo finale to bola celkom stastna nahoda. Prijemna oddychovka ktora vtiahne do deja a nijak neurazi. Vidim to tak, ze to bude film na ktory sa rada pozriem pri zehleni kludne i za 10 rokov:D Neustale som ale mala pocit, ze miesto na Gudnasona pozeram chvilami na Toma Hiddlestona - ta podoba bola v urcitych zaberoch sialena, dokonca pri pozerani traileru som si povodne myslela, ze Borga hra on a nakoniec nie. Shia sa velmi snazi, ale nemozem si pomoct - tento herec u mna i po rokoch zostal ako ten typek z transformerov. ()

k.rakonos

Jako rekreacniho tenistu/squashistu me film velmi lakal, nicmene slo spis o komornejsi snimek, sice lehce nadprumerny, ale vic strhujici byli Rivalove, a to presto, ze automobilovy sport prakticky vubec nesleduju..Borg/McEnroe nebyli nepratele na zivot a na smrt, jak nam cpala media, vzdyt sel jeden druhemu posleze za svedka na svatbu :-) ()

JerryPilsen

Úžasný sportovní film.kterému se dá věřit.Tenis je nasnímán opravdu věrohodně a překvapivě i hlavní zápletka není nějak uměle hnaná do extrému. ()

marcoss

Trosku skoda Skandinavskej nie uplne najlepsiej tvorbe v tomto pripade. Film ma obrovsky potencial. Shia zahral tu rolu na tutovku vyborne. Film drzal napatie a celkom rychlo som sa vcitil do postav a fakt ma to bavilo sledovat. Cele je to ale venovane Borgovi, ktory ma praveze az tak nebavil, herec nudny, stale to iste, a pre mna ak nieco filmu fakt ze ubralo, tak to bol Borg. ZA to McEnroe by si zasluzil, ale vo filme bolo trosku viac aj o nom, kedze bol vykresleny ako agresor, nasilnik a nestabilna postava, ale realita je trosku hlbsia a skresluje jeho osobnost. Kazdopadne Shia sa s tym popasoval na vybornu, Vyprava to nepokazila a ta vznikol film ktory sa oplati vidiet . ()

roduch

Film velice věrně popisuje rivalitu obou tenistů. V té době jsem byl v pubertě a taky se pokoušel hrát tenis, takže jsem hltal veškeré informace z novin a časopisů, lepil si plakáty apod. Internet a televizní stanice nebyly rozšířeny jako dnes, za každý přenos tenisového utkání byl každý fanda tenisu neskutečně vděčný. Díky za tento film. Jen je trochu škoda, že byl ukončen rokem 1980 - pro dnešní lidi, kteří o dalším průběhu kariéry obou tenistů asi moc nevědí, by bylo jasnější, kdyby se filmem ukázalo, jak se v dalších letech McEnroe vypracoval a Borgovi se vyrovnal. Toto bylo na konci filmu pouze zmíněno v textovém sdělení. ()

BillyGoat

Na plný počet hvězd by to muselo být o dost rozvinutější, komplexnější a určitě tomu chybí ono pomyslné "něco navíc" - co měli třeba Rivalové nebo jiné moc dobré sportovní drama Prokletý klub. Ale jako příběh zachycující dva zcela odlišné tenisty v určitém období (plus nějaké ty flashbacky do minulosti) to funguje moc dobře. ()

Tonula

Film mne překvapivě strhnul do děje. V průběhu finále jsem měl dojem, jako bych byl přímo u toho. Ledovec versus super-spratek. Nikdo nikdy nevěděl, co Mc Enroe udělá za 5 sekund, byl naprosto neukázněný a explodoval téměř v každém momentu, kdy se cítil nějak ošizen o svůj míček. A že tu nespravedlnost cítil hodně často. Měl to o to těžší, že neexistovalo elektronické „oko“, které vyhodnotí, zda je míček v kurtu nebo mimo. Ale živel jako byl John, by se dokázal pohádat do krve i s dnešními rozhodčími. Naproti tomu byl Bjorn ukázněný, chladný, téměř nikdy nedal najevo nějaké emoce. Vedle Johna bych řekl, že byl nezajímavý. O to překvapivější pro mne byl film, který ho ukázal jako člověka, který svou výbušnost dokázal ovládat a skrýt. Když je dnes vidím na Laver Cupu, ještě to v nich stále je, i když jsou to dnes starší páni, kteří se rádi vídávají. Myslím, že tenis není jednoduché zahrát jako herec, ale tady se oba aktéři předvedli i jako tenisté. Opravdová podívaná. Kdo má rád filmy se sportovní tématikou, určitě si přijde na své. 5* ()

peter.m

"Prídeš do svojho obľúbeného šenku, usadneš za bar, objednáš si jedno solídne pifko a zapáliš si cigaretku. V tom zistíš, že v televízore beží tenis. Prevraciaš očami a čakáš na koniec." /príbeh-/herecké výkony*/pointa-/hudba-/výprava-/ ()

Petaska1

Pro tenisové fandy je to must see movie, ale nejsem si jistá, jak moc ho ocenil netenisti. Jelikož jsem nevěděla, ja zápas ve skutečnosti skončil, tak jsem měla napětí až do konce. Za mě top vykreslení charakterů a profi tenisu. ()

LEFTFLANK

Tenis hrať neviem, pravidlám rozumiem len striedmo, neviem kto bol Borg/McEnroe lebo ma to zatiaľ nemalo pre čo zaujímať, ale toto je sakra výborný športový sujet, ktorý možno ani nebol v skutočnosti tak dramatický ako ho Metz dokázal vykresliť, ale ja som tomu úplne podľahol! A to je pre mňa ako zarytého cestného cyklistu šport na okraji, asi ako šípky. Hodnotenie staviam predovšetkým na skvelej psychológii postáv, o čom teda v tenise ide v prvom rade ak si odmyslíme, že súperi majú rovnakú kondíciu, taktickú schopnosť a pod. a potom v neposlednom rade sú to herci, česť všetkým aj vedľajším postavám, u Tuvy som dlho ani nevedel rozoznať, či to nie je zamaskovaná N. Rapace a Stellan konečne mohol použiť rodný jazyk a ide mu to dobre! :) Shia by sa už nemal púšťať do vecí kde sa hýbu autá alebo nejakých štýlom menia - má rozhodne na viac! Možno je to pre niekoho triviálna záležitosť, no ja som pri tom filme nevnímal čas. A BTW asi v polovici stopáže som si bol isto-iste presvedčený, že hudbu zložil S. Price. Na moje prekvapenie to bola zložená banda ktovie odkiaľ, ale super. ()

gggggg

Tento film sa podľa mňa až tak nepodaril. Mohli napísať scénar chronologicky, najprv Bjorna a jeho cesta k vrcholovému tenisu a potom Johna a jeho cestu a nakoniec to spojiť na Wimbledone v roku 1980. Takto sa venujú hlavne postave Bjorna a o ceste Johna medzi najlepších moc nevieme. ()

supg

Možná jsem neměl číst zdejší komentáře, byl jsem pak příliš v očekávání. Nejvyšší hodnocení by si zasloužila skutečná podoba Bjorga s hereckým ekvivalentem. Tenisové ztvárnění slabé, protagonisté podali výkon ne hodný ATP, ani ochotnického divadla.. ()

Richard768

Bol som zvedavý, ako sa filmári popasujú so zobrazením skutočného tenisového zápasu. No tak trochu to zahrali do autu. Skôr sa sústredili na duševné stavy hráčov, predovšetkým Borga. Ale nechce sa mi veriť, že by mohol byť až v natoľko zúfalom rozpoložení, ako to tu bolo podané. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce