The Barbarian and the Geisha

Eugene Frenke

Stuart Gilmore

Kostýmy:

Charles Le Maire

Ze snímku je patrné, že tvůrci chtěli divákům hlavně předvést krásy exotické země, takže film obsahuje hodně scén japonských tanců, sportů, pochodů atd. Příběh o začátcích kontaktů mezi dvěma národy, z nichž orientální se jakémukoliv navazování vztahů s cizinou urputně bránil a americký zase zuřivě a nesmlouvavě naléhal na spolupráci - mě udivil mírně posmutnělou náladou a jen letmým zobrazením citů mezi americkým konzulem a japonskou dívkou. P. S. Je vtipné vidět Johna Wayne, jak dostává pořádnou nakládačku, navíc od prťavého Japonce. /9. 9. 14./(9.9.2014)

Mám rád Japonsko a jeho kulturu, když pomineme to, jaká byla jejich kultura v případě 20. století a jeho válek. Staré Japonsko v sobě má ale krásu a ve filmech a příbězích obecně prostě vypadá dobře. Byl jsem zvědavý na spojení Johna Wayna a Japonska, navíc se jedná o film romantický, ale on prostě nikdy nezklamal. Krásný příběh.(21.2.2015)

WE WERE SENT OUT HERE TO ESTABLISH DIPLOMATIC RELATIONS WITH JAPAN! SO FAR, WE HAVE LET IN A CHOLERA SHIP, STARTED AN EPIDEMIC.. BURNED DOWN HALF THE TOWN AND BEEN TAKEN INTO CUSTODY! A WONDERFUL RECORD. LET'S DRINK TO IT! Docela neznámí film a ani se nedivím. Námět neurazí, ale ani ničím neohromí. Vlastně jediný důvod proč jsem na film podíval a dá se říct, že si ho i užil je John "diplomatic" Wayne. A co by to bylo za film, kdyby si Johnny do někoho nepraštil. Mno zrovna si vybral to největší japonský hovado z osady a ukázal mu co je to pravej americkej hák. Trošku jsem se bál, že se hodně bude řešit romantická linka, ale ta tu naštěstí měla až druhou kolej. John tu trošku musí šetřit drsnejma hláškama, ale i tak se najdou: HE DENIES ANY TREATY IS IN FORCE WHEREBY YOU HAVE THE RIGHT TO LAND! TELL HIM I AM LANDING!(5.10.2016)

Zdarilá konfrontácia dvoch odlišných kultúr, ktoré chcú i nechcú spolu vychádzať. Páčilo mi, ako bola vykreslená japonská, ešte stále feudálna kultúra, akoby ju točili sami Japonci. Pochvalne možno hovoriť aj o japonských hercoch, ktorí spolu s hudbou dodávali správnu atmosféru. Wayne ako typický frajer sa z westernových filmov nedokádzal odstrihnúť a v postave konzula i milenca bol nevieryhodný.(12.7.2017)

Rozpočet $3,5milióna(19.4.2009)

• - Marlon Brando byl zvažován do role Townsenda Harrise (John Wayne). (Mol)

• - Na tento film vlastnil práva režisér Anthony Mann, ale nepodařilo se mu pro film získat žádnou velkou hvězdu, a tak prodal práva studiu Fox. (Mol)

• - Inspirováno skutečným příběhem amerického diplomata Townsenda Harrise, které pobýval v 50. a 60. letech 19. století v Japonsku. Zamiloval se zde do sedmnáctileté geishy jménem Kichi. Harris zemřel v New Yorku roku 1878 a Kichi spáchala sebevraždu roku 1892 v Shimodě. (Mol)