Krásny biblický príbeh o putovaní troch kráľov a ich sprievodcu - Kráľa včelára - za jasnou hviezdou, ktorá ich má priviesť k Mesiášovi. Práve v deň, keď manželka včelára Alazara zistila, že čaká dieťa, objavila sa na oblohe neobvykle jasná hviezda, svietiaca aj počas dňa. Alazar je včelár, ktorý sa živý predajom medu. Jedného dňa stretne Melichara, kráľa mágov a astronómov, ktorý čaká na znamenie od hviezd, aby sa vybral na ďalekú cestu. Proroctvo, ktorému bezvýhradne verí, sa začne napĺňať. Alazarovi uletia všetky včely a jasná hviezda dostane krásny trblietavý závoj. Proroctvo hovorí, že vlasatá hviezda na oblohe a jeden sprievodca doprevadia troch kráľov k Mesiášovi. A skutočne sa tak začne diať. Alazar stretne aj kráľov Baltazára a Gašpara a všetkých troch začne doprevádzať na ceste k Mesiášovi. Diabol však chce prekaziť ich cestu a začne putujúcich pokúšať. Alazar dbá o to, aby nezlyhali a nepodľahli diabolským pokušeniam... (oficiální text distributora)

bloodcountes

Krásná pohádka, nabízející - jako ostatně všechny opravdu dobré pohádky - možnost poměrně hluboké introspekce. Variací na příběh tří králů je jistě více, ale mě se tenhle o králi Včelaři líbil zatím asi nejvíc. Protože včely, to jsou poslové slunce :))) Výtky, které se tu od jiných nesou, mě nechávají zcela chladnými - vidím něžný, křehký a vrstevnatý příběh, který má moc otevřít ve mě mé skryté tajné komnaty a trochu je provětrat:)) Dík za to, Králi Včelaři. ()

evulienka3

Nevadil mi ani tak námet, ktorý je vlastne legendou vyfabulovanou na legende. Vadilo mi jej prevedenie, ktoré bolo na môj vkus príliš amatérske a lacné i keď peňazí do toho vrazili určite dostatok. Miestami som mala pocit, že autori strávili viac času modlením sa ako pri nakrúcaní filmu. Jednoduchý kvázi "biblický príbeh", ktorý vás zbytočne oberie o čas. ()

Robbie

Štvrtý králľ je moja srdcová záležitosť už od detstva, keď som ho náhodou objavil v telke a patrí u mňa už tradične k Vianociam. Ani po rokoch sa mi neprestal páčiť, aj keď ako dospelý chlap už vnímam jeho pomerne častú nelogickosť a viditeľnú béčkovosť. Myšlienka celého príbehu je pekná a originálna, hlavní hrdinovia sú mi sympatickí a najdôležitejšia zložka filmu – jeho úžasný soundtrack - je jedno nezabudnuteľné a dojímavé majstrovské dielo. Výborná, pozitívna a oddychová rozprávka pre celú rodinu. ()

zdenny

Tento napůl biblický a napůl pohádkový příběh jsem viděl již poměrně dávno. Dlouho jsem toužil vidět jej znovu, ale prostě nebyl nikde k sehnání a i nyní jsem měl možnost jej vidět pouze na slovenské televizi. S radostí jsem jej pustil a povolal celou rodinu. Příběh o včelaři, třech králích a cestě do Betléma je protkán dobrodružstvím a různými nebezpečenstvími. Je nádherný, biblický a mně se hrozně líbí. ()

hygienik

Štvrtý kráľ nie je výborný, ale je aspoň trochu originálny. Je to jeden z mála filmov, kde skutočne ide o Kristovo narodenie, aj keď trochu "ateistickým" štýlom. Práve on sa mi najviac spája s Vianocami, ktoré si bez neho už ani neviem predstaviť, lebo ho dáva STV každé sviatky už aspoň 15 rokov. Koniec ma vždy dojme. ()