Poraž ďábla (festivalový název)

Beat the Devil

• Itálie

Il tesoro dell'Africa

Dobrodružný / Komedie / Drama / Krimi

USA / Velká Británie / Itálie, 1953, 100 min

• Martin741

Takze zase na rozdiel od pritomnych mentalov furt odmietam byt namako z Hampryho Bogarta. Film je to nudny, tempo nema. Kulisy su dobre, ale tempo je hrozne nudne a dialogy su nepocuvatelne. Vsimol som si akurat nadhernu Jennyfer Jones /Sklenene peklo/ a Gynu Lollobrygydu. Ale ani tieto dve vyborne herecky uz nedokazali film zachranit. Pre mna jeden z najslabsich filmov rezisera Johna Hustona /Treasure of Sierra Madre, Maltese Falcon, Moby Dick 1956/. 10 %(12.3.2016)

Není to až tak výrazný film v Bogartově kariéře, ale vyniká právě tím, že je tu Humphrey a další skvělí herci. Vidět kdekoli Petera Lorra je prostě radost. Ta jeho tvář je taková přátelská, i když tedy většinou hraje šmejdy. Tohle je prostě parádně obsazený film, kde opravdu tolik nejde o to, co se děje, ale kdo to prožívá.(2.12.2014)

Hvězdně obsazený snímek - Bogart, Lorre, Lollobrigida, Jones - exotické prostředí a docela povedené humory, především díky komediálnímu talentu Jennifer Jonesové, která pro mě byla v celém snímku nejvýraznější. To jsou klady tohoto filmu. Jinak se ale obávám, že Beat The Devil neví, zda chce být komedií, dobrodružným snímkem anebo snad thrillerem. Nuda to není, ale bohužel chybí napětí a chybí jakákoliv akce nebo výraznější záporáci. Někdy je tento film také označován za film noir, ale bohužel mnoho z tohoto žánru v něm není.(25.12.2013)

Obstojný scénář (děj bez větších událostí, ale plno skvělých hlášek a jemného slovního humoru). Rozpadat se (resp. klišovatět) začal až ke konci. Klasicky melancholický, mužný a charismatický Bogart. Čtveřice zloduchů, kteří tak vypadají už na první pohled. "Jakoby (herci) byli placení za to, že se na plátně baví." /// Harry, we must beware of these men. They are desperate characters. - What makes you say that? - Not one of them looked at my legs! /// Time. What is time? Swiss manufacture it. French hoard it. Italians squander it. Americans say it is money. Hindus say it does not exist. Do you know what I say? I say time is a crook. ~~~ 79%(10.8.2013)

Spousta hereckych hvezd v hodne upovidanem filmu...Jennifer Jones a Gina Lollobrigida jsou prekrasne. Bogart i Lorre udrzuji svoji uroven take dostatecne vysoko, takze nakonec hodne odpocinkovy zazitek.(26.7.2008)

• - Jack Clayton, člen Scotland Yardu, kterého hrál Bernard Lee, je pojmenován po kameramanovi filmu Jacku Claytonovi, který se později stal známým režisérem. (Cheeker)

• - Stephen Sondheim začal s prací u filmu jako "klapka " právě v tomto snímku. (Cheeker)

• - Herec Peter Sellers nahrál pro film čtyři hlasy pro zvukovou stopu filmu včetně hlasu Humphreyho Bogarta, který přišel při autonehodě o několik zubů a nemohl namluvit některé ze svých vlastních dialogů. (Pavlínka9)