Epizody(8)

b.dragonfly

„Dick, did you know I was devastated before I met you?“ Tak tenhle seriál mě opravdu bavil. Komediální drama o poněkud stárnoucí Chris, která se s manželem právě přestěhovala do Marfy, městečka, kde cowboy Dick a jeho charisma je asi to jediné, proč tam zůstávat. Dickova mužnost udeří Chris jako rána z čistého nebe a začne si jej okamžitě projektovat do svých erotických představ. Vzniká tak milostná posedlost, která má pro Chris ne moc příjemné následky... Kevina Bacona jsem nikdy moc nemusela, ale po tomhle ráda změním názor. Poslední díl mě doslova odboural a smála jsem se ještě dlouho. Ženy pochopí a začnou si lépe hlídat svou periodu, pánové si budou přát, aby se nikdy nestalo. Skvělá oddechovka! ()

Maura

V I love Dick ide predovšetkým o to, kto sa pozerá a kto sa stáva objektom túžby. Filmový rodový priadok stojí - až na pár revolučných počinov (Pasoliniho Teoréma) - na striktnom rozdelení oboch polôh, pričom moc má v rukách ten, kto sleduje (muž-sexuálny predátor), nie ten, kto pohľad cudne odvracia (žena-romatický predmet jeho túžby). I love Dick tento model narúša, konfrontuje pritom najrôznejšie podoby sexizmu, robí to presvedčivo a dokonca veľmi vtipne. ()