Noc lišky (TV film)

• francouzský

Complot du renard, Le

Dobrodružný / Thriller / Drama / Válečný

USA / Velká Británie / Francie / Německo, 1990, 200 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Cohenovi a Jarrottovi se podařilo přebít Higginsovo zromantizované pojetí, kdy každý chce pomáhat bojovat proti Němcům, mírnou nadsázkou. Vznikl tak zcela neamerický film, který je zábavný od začátku do konce, napínavý taktéž, najde se v něm i několik vtípků i trocha romantiky. K vychytávkám patří i Cosmova hudba, která mimo jiné celkem vtipně upozorňuje na přechod do Londýna. Musím pochválit výborný výběr herců a v neposlední řadě i překvapivě dobrý český dabing.(24.2.2012)

• Nettrass

Spíš taková ,,Noc bobra,, , než lišky. A hádejte proč...:-). Režijně se film zasekl, tuším tak v letech sedmdesátých. Tomu odpovídá i to, že každý Němec byl buď průša, nebo úchyl, či jinak kombinované hovado, naopak každý Američan, Brit, či Francouzka je kombinací chrabrého charakteru a svatého válečníka. Do toho se tam motá nordický Žid, vášnivě líbající hrdina-důchodce a Rommel, kterého jednak okradli o odpovídající vyznamenání na uniformě a udělali z něj div ne vůdce proti Hitlerova odboje, což je trochu zavádějící. Ale abych jen nekritizoval, film se dá docela v pohodě odkoukat, ale musel jsem ho zdrbnout, neboť mi přijde ,,kapánek,, nadhodnocený. 50%(30.6.2014)

Velmi roztahaný válečný film, který se trochu tváří jako béčková hra na dvojníky, ale díky těm uniformám, hlavně těm SS, to docela funguje. George Peppard je tu jako docela dobrý macho, Michael York je zase jako SS oficír pořádně nepříjemný. Vývoj je celkem zajímavý a neurazí. Není to skvělé, ale není to ani špatné.(23.12.2016)