The Elements

Dokumentární

Česko, 2016, 86 min

Pro mě určitě výš než běžné "outdoorové" dokumenty, na které jsme zvyklí. Tohle je opravdový biják - kromě atraktivního tématu a divácky vděčných scenérií mají Elementy navíc emoce, působivou hudbu, dynamický střih i nápaditou kameru. V neposlední řadě mě pak bavil scénář, který neustále jednotlivé živly mísí tak, že dokument ani chvilku neztrácí tempo. V kině to byl zážitek.(14.10.2016)

Propojení živlů funguje perfektně především v hlavní nosné myšlence, kterou je touha po svobodě a pocitu volnosti. Že člověk s takovou touhou musí být magor je v dnešním digisvětě naprostá nutnost, přičemž už jen kvůli sobě samému musím říct, že svobodomyslný magor je mi tisíckrát sympatičtější než digičlověk. Elementy táhne zejména Mára Holeček, který se podle mě nejvíc otevřel a nejlépe vystihl celou podstatu věcí. Dělat co tě baví může být o hubu, ale je lepší risknout to, protože bez vkladu není výhra.(3.12.2016)

Naprosta spicka na poli outdoorovych dokumentu! Jasne nacrtnuta linie a myslenky, zadne odbocky do minulosti a od stezejniho tematu, fantasticka kamera, strih i hudba pomahajici trojici emotivnich pribehu chlapiku kteri si jdou za svym snem ci internimi touhami... Na zaver na divaka prichazi nejedno zamysleni a to i presto ze k nim film okate nevybizi - proste se objevi diky obrazu a pribehum ktere reprodukuji... Za me palec zdvyzeny az ke stropu a jednoznacne doporuceni uzit si film v temnem sale, na velkem platne a s hlasitou reprodukci....(16.2.2018)