Nadmuté město

Scénografie:

Richard Sylbert

Kostýmy:

Dorothy Jeakins

Tohle je jeden z těch filmů, u kterých máte pocit, že naděje sice umírá poslední, ale tady už prostě umřela. Jako kdyby všechno, co postavy dělají, směřovalo jen k tomu, aby se dál brodili v tom, co je ještě možné považovat za život, ale nijak pěkný. Jako kdyby se z toho svého dna, které by pravda ještě mohlo být horší, nemohly už nikdy dostat na povrch. Intenzívní a hlavně dobře zahrané.(25.8.2015)

Hrozne depresívny film. Ani nie tak spracovaním a atmosférou ako skôr po obsahovej stránke a svojim finálnym odkazom. Hrozne škaredá a zlá pointa, pri ktorej si človek uvedomí, že vždy neplatí, že nádej umiera posledná, to nie.... niekedy už proste nie je žiadna nádej a šmitec, finito, koniec všetkému... Kruté, smutné, žiaľ ale až desivo reálne, je to príbeh ako vystrihnutý zo života. Druhá vec, ktorú som si pri sledovaní filmu uvedomil je to, že ako ten čas neúprosne letí. Zoberme si napríklad takého J. Bridgesa. Celkom pohľadný mladíček to bol a aj sa mu dalo rozumieť, a teraz... teraz už je len starček s horúcim zemiakom v ústach. Tento snímok veru nikomu na nálade nepridá. 85/100(30.6.2016)

• Enšpígl

Film jsem videl 3.8. a už 6.8. jsem nevěděl ani název filmu a musel jsem ho v programu hledat asi 20 minut. Samozřejmě moje hodnocení a komentáře na CSFD jsou na týhle planetě důležitý asi jako uschlý psí hovno v parku, ale chtěl jsem si pro sebe poznamenat, že film je sračka, abych se na něj za pár týdnů nedíval znovu, když po třech dnech jsem schopen zapomenout jeho název i děj a jen si říkat "nedávno jsem viděl nějakou sračku, ale vůbec nevím jak se jmenovala a o čem byla".(6.8.2009)

Axte funda Rokyho Brambory, teda pardon, Rockyho Balbou taxa radsej na tento film an ineopozerajte. je to totiz hodne drsna boxerska drama, kde nejde o hviezdne zapasy ani o to, ako prerazit. Naopak, depresivne posobia predmestia kalifornskeho mesta, kde sa casto siaha az na existencne dno, caste su aj existencne, psychicke a financne problemy, ze jo. Dzef Mosty /Big Lebowski/hral ulohu obstojne, John Hurt na urovni, dialogy su perfektne, prakticky k nim nemam co dodat. Box je len doplnkom, hlavna je depresia predmestia a slusny koniec : 77 %(16.5.2017)

Připomnělo mi to Malé životní etudy a podobné filmy o životních ztroskotancích z té doby. Huston opět potvrzuje, že patřil mezi skvělé režiséry, kteří zvládli přejímat moderní trendy a obohacovat jimi svou filmografii. Životem jednotlivých postav proplouvá skrz epizody, které nejsou ohraničené konkrétními daty, ale událostmi. Zásluhu na úspěchu má scénář, který kouká na úlety jednotlivých postav schovívávě bez káravého prstu a pochopitelně herecké výkony (Stacy Keach a Susan Tyrell).(30.8.2015)

• - Candy Clark v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)