Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Začátek první světové války: německé zeppeliny straší britské civilní obyvatelstvo. Britský důstojník německého původu Geoffrey von Richter-Douglas (Michael York) je vyslán do Německa, aby vypátral podrobnosti ohledně stavby nového typů smrtonosných vzducholodí. Dostane se však na palubu zeppelinu, který letí do Skotské vysočiny, kde má provést nebezpečný úkol... (Pohrobek)

(více)

Recenze (16)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Váhám mezi 3* a 4*. Vydařený snímek z první světové války na téma vzducholodě v německé armádě. Skrytě jsem Angličanům ten výprask přál, jelikož jejich nadutost a namyšlenost ve smyslu: máme všechno pod kontrolou, byla do nebe volající. Hm, mají v Německu špiona, ale téměř nikdo o něm neví, byť se snaží doručit klíčové informace.... A jelikož film točili Angláni, tak předpokládám, že se zobrazili opravdu věrně. York nepatří mezi mé oblíbence, ale zde jsem mu držel palce. Nejnapínavější scény - ty u radiové stanice, fakt na mrtvici... A Elke Sommerová byla vopravdu kóča! ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Hudba hodně připomene o tři roky starší nedostižný Kam orli nelétají. Také v tomto případě budeme svědky kontrašpionáže. Děj není tak napínavý, ale přestože se pohybujeme v roce 1915, budete mít z filmu podobný pocit, jaký zažívá fanoušek filmů z WWII. První světovou válku totiž sledujeme z paluby ZP 36, nejmodernější německé vzducholodi. Nenechte si zážitek zkazit úsporným dabingem, kdy v první půlhodině Bohumil Švarc (jinak také komisař Lassard z PA) svým výrazným hlasem namluvil asi osm různých postav. A přátelé, v obsazení nacistů nechybí Anton Diffring! Info pro dabingforum: V českém znění: Gustav Bubník, Petra Hanžlíková, Petr Pospíchal, Jan Hanžlík, Bohumil Švarc, Karel Chromík, Jiří Zavřel, Hana Talpová. Zvuk: Ivo Novák Produkce: Zdena Sirotková Překlad: Milan Sysel Režie: Jiří Ptáčník Pro Warner home video vyrobilo studio Dabing AB Barrandov ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Jedním slovem: Nevýrazné. Michael York mě tentokrát nepřesvědčil o svém šarmu, s jehož pomocí dobýval krásné ženy ... ani o své duševní rozpolcenosti (umocněné touhou po životě), kterou jsem byla ochotná akceptovat. Daleko víc mě zaujala obří vzducholoď, která představovala vrchol technického mistrovství a jako každá noblesní dáma si byla svých předností moc dobře vědoma - tudíž byla sama na sebe (ne)patřičně hrdá. Nelze opomenout ani závěrečnou leteckou bitvu, ne nepodobnou souboji Davidů s Goliášem. Závěr je v rámci možností vyřešený vcelku uspokojivě, přesto se dostavil neurčitý, značně rozporuplný a ničím nepodložený pocit, že příběh zůstal nedotažený. Jednoznačně pozitivní zjištění tak spočívá pouze v tom, že válka je vůl - a to není nic nového pod sluncem. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Mějte strpení s uzívaným začátkem a nepříliš výrazným Michaelem Yorkem a dostane se vám slušné dobrodružné podívané, která v závěru vyvrcholí velice zručně natočenými akcemi na zemi i ve vzduchu. Vzducholoď hodnotím jako lehce nadprůměrný film, který má s historií společného pramálo, a tuším, že v původním znění a s neořízlým obrazem (který si v televizi svůj štědře široký formát zachoval bohužel pouze při úvodních a závěrečných titulcích) je ještě lepší. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Zajímavý válečný film o nepříliš popularizovaném tématu - německých zeppelinech, podnikajících výpravy do britského vzdušného prostoru. Ústřední zápletkou snímku je špiónský příběh Michaela Yorka - Angloněmce - , který postupně poznává, jak je jeho špionské poslání ošidná záležitost, zvláště když se obrací proti jeho starým známým. Film je zdatně zrežírovaný, zpočátku celkem klidný, závěr je ale velmi slušně akční, možná až trochu uspěchaný. Zaujmou pochopitelně letecké scény, Michael York podal už lepší herecké výkony, ale jeho postava je dost zajímavá, jen nechápu, jak to dělal se ženami - stačilo, aby se na nějakou podíval, a už si zajistil její sympatie a především ochranu. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama