Orange: Mirai

(TV film)
  • Japonsko orange -未来-

Film navazující na seriál Oranžáda převypravuje příběh z pohledu Suwy a navíc nás zavede do budoucnosti, která je přímým pokračováním seriálu a která na rozdíl od dopisů, jež celý příběh původně začaly, není plná lítosti. (cesmine)

Echelon1

Prv som si myslel, že to bude len ukazovať životy našich hrdinov po udalostiach seriálu a z časti pretkané rekapituláciou. Avšak, uvidíme ďaleko viac a hlavne: zatiaľ čo sa seriál zameriaval na Naho a Kakerua, toto je o Suwovi. V druhej polovici ma jeho dialógy a hlavne monológy pohltili viac, než ktorýkoľvek diel seriálu. Suwa ma veľmi baví aj sa mi páči jeho povaha, pretože až teraz vidím, ako je v mnohom podobný mne (a toto hovorím len veľmi vzácne). A mimochodom, dozvieme sa, prečo práve oranžová. ;-) ()

kubka4

Velmi pěkné pokračování povedeného anime, které ukáže vše zase z trochu jiného světla. Jen škoda mírné zmatenosti a nejasnosti konce... ()

GTS_PUNK

Sequel, nadväzujúci na anime Orange, predstavuje akési hodinové uzatvorenie celého seriálu. Na jeho začiatku čaká diváka malá rekapitulácia udalostí, ktoré sa odohrali naprieč trinástimi epizódami. Po nej nasleduje prerozprávanie príbehu z iného pohľadu, konkrétne z pohľadu Hirota Suwu, pričom pred divákom sa tak roztvára úplne nový uhol - možnosť vidieť, ako všetko to, čo sa v skupine stredoškolských priateľov odohrávalo, prežíval práve Hiroto. To je samo osebe zaujímavé, ale čím film dokáže u diváka skutočne zabodovať, je aspoň čiastočné ozrejmenie istých nejasných skutočností, na ktoré seriál neponúka odpovede. Za zmienku takisto stojí aj hypotetická rovina možnej budúcnosti, ktorú snímka zobrazuje takmer v závere. Čo sa týka postáv či animácie, možno vysloviť rovnaké hodnotenie ako v prípade seriálu. Z príbehového hľadiska, respektíve spôsob, akým je príbeh vyrozprávaný, je však v tomto prípade lepší. To je do istej miery paradox, pretože základná príbehová línia zostáva zachovaná, jediné, čo sa mení, je uhol, z akého divák na dianie nazerá, takisto ako aj celková minutáž. A možno práve kvôli tomu pôsobí film o niečo lepšie. Orange: Mirai je kvalitným a pekným uzatvorením príbehu o minulosti, ktorá sa stala, a budúcnosti, ktorá sa v niektorom z paralelných vesmírov stať mohla. Príjemné dielo a takmer povinnosť, ak človek videl aj seriál, ktorý mu predchádza. ()