poster

Bůh to vidí, pane Allisone

 • český

  To ví jen Bůh, pane Allisone

 • anglický

  Heaven Knows, Mr. Allison

Drama / Válečný

USA, 1957, 108 min

Režie:

John Huston

Předloha:

Charles Shaw (kniha)

Kamera:

Oswald Morris

Hudba:

Georges Auric
(další profese)
 • Mariin
  *****

  Nemám co vytknout, líbilo se mi ještě víc než Africká královna. Ušlechtilé lidství, "mužství" i "ženství". Vážím si literární předlohy Charlese Herberta Shawa i režiséra Johna Hustona, že dotáhli drama právě do takovéhoto závěru. Dnes by to relativističtí tvůrci nejspíš ukončili přesně opačně (mám na mysli vztah námořníka a řeholnice). Obě hlavní role výborně obsazené, a navíc zdařilý český dabing - to vše přispělo k moc dobrému pocitu po zhlédnutí tohoto majstrštyku...(16.10.2010)

 • drankeryth
  ***

  Nieco na sposob ako je film Peklo v Pacifiku. Je to prakticky to iste, len japonca vymenili za mnisku. Velmi krasna priroda na opustenom ostrove, len skraslilo dobry pocit z filmu, ako mi pomalicky ubiehali minuty az do konca. Necakajte ziadnu akciu aj ked sa tam vylodili japonski vojaci, aby si tam zriadili svoj tabor. Vacsinou sa to motalo okolo toho americkeho vojaka a tej osamelej mnisky na tom ostrove. Pre mna to bola klasicka drama zakotvena v priemere, ktora neni zla a je celkom aj dobra. Velke plus davam obalu na DVD, ktore je fakt vydarene:)(7.3.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Přežít neúspěšné vylodění za války v Pacifiku, dostat se po nekonečném utrpení na rozžhaveném slunci bez vody na opuštěný ostrov uprostřed ničeho a na něm narazit akorát na krásnou řádovou sestrou s tím vůbec nejsmyslnějším hláskem pod sluncem (musím si sehnat více filmů s Deborah!), která vás každým pohledem, každým gestem nepokrytě svádí a přitom si nedá říct; tak tomu říkám být opravdovým smolařem, pane Allisone. Jinak s ohledem na Hustonovy schopnosti je zajímavé téma rozkolu lásky k Bohu/člověku sice poněkud naivně pojaté, ale díky kromobyčejně funkční jiskřivé chemii mezi ústřední dvojicí se tento nedostatek dá až překvapivě lehce odpustit.(2.1.2010)

 • šokin
  ****

  Dobré k pobavení. K ponaučení nevhodné. Za to však může již autor předlohy, který takové téma pojal romanticky naivně. Ostatně nic jiného se od románu neočekává... režie a herci jsou bezva. Ale vyloženě hloupý je popis v oficiálním textu distributora....."jeptiška se musí rozhodnout, zda zvolí lásku nebo slib Bohu"....... hlavně, aby to znělo dost atraktivně... :-(:-((23.8.2016)

 • farmnf
  ****

  Kupodivu velmi milý, vtipný příběh. Mitchun profesionální jako vždy a Deborah Kerr překvapivě září. Vůbec jsem to nečekal, r.v. je 1957. Velmi legrační je, že si stále říkají madam a pane Allisone. Pozor Spoiler: Výborný je konec, nikdy se vlastně nedozvíme, zda jeptiška učinila ten rozhodující druhý krok.(19.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace