Úlovek z Beverly Hills

Taking of Beverly Hills, The

Akční

USA, 1991, 96 min

• Wacoslav1

Nebavilo mě to. Akce slušná, ale dost stereotypní. Postavy nic moc. Ne všechno z úvodu 90 let je pecka.30%(16.1.2016)

Svižnej akčňák, kterej je dneska už možná trochu zapomenutej stejně, jako kariéra jeho hlavní hvězdy Kena Wahla. A je to škoda, protože Úlovek z Beverly Hills nabízí akčním fanouškům 90 minut solidní explozivní zábavy. Sidney J. Furie není primárně akční režisér a i když je akce solidní, je fakt, že občas by jí prospěla větší dynamika a drajv. Na druhou stranu, zpomalený záběry utíkající hlavní dvojky, za kterou vzduchem letí policejní auto a do toho hrajou Faith No More, jsou k nezaplacení. A mimochodem, písničkovej soundrack tohohle filmu je překvapivě velkorysej a musel stát producenty balík. Celkově taky potěší, že film nemá vizuál lacinýho béčka a po stránce výpravy a velkoleposti akčních scén působí docela draze. Bavila mě i ústřední dvojka. Ken Wahl vypadá jako Edward Burns na steroidech a jako akční hrdina je naprosto kompetentní a jeho vykulenej parťák ho dobře doplňuje. Trochu zamrzí, že Davi tentokrát nehraje nějak extrémního hajzla, ale spíš obchodníka, co se snaží dosáhnout svých cílů trochu výstřední cestou. Jediný zásadní problém Úlovku z Beverly Hills je ten, že film v podstatě působí jako z jiné doby. Ač je rok výroby 1991, celý feeling i kompozice akčních scén spíš odkazují k půlce 80. let. Koneckonců na záčátku 90. let kralovaly kinům akčňáky jako Die Hard 2,. Cliffhanger, Terminátor 2 nebo Nebezpečná rychlost. V porovnání s nimi je jasně patrné, že tahle variace na Die Hard v Beverly Hills patří ve skutečnosti spíš do roku 1984. Ale to není myšleno jako výtka, ale jako kompliment. Tenhle film je prostě takovej příjemnej návrat do dávno zapomenutých časů. 70%(11.1.2016)

Originalny napad na lupez ale v priemernom spracovani. Trochu mi to pripomenulo Furieho zabavny trash Masaker na strednej škole, kde lupici prepadli strednu skolu a pritom jedna trapne zabavna akcna scena striedala druhu. Tentokrat sa akcne sceny odohravaju v uliciach Beverly Hills a su o dost velkolepejsie a kvalitnejsie prevedene. Bohuzial su natocene trochu fadne a prilis nestrhnu. Nenadchlo ma ani herecke obsadenie. Ustredna dvojka je dost nezaujimava a zaporak Roberta Daviho je tentoraz taky chudacik. Najviac ma na celom filme bavil zabijak, ktoreho hra Branscombe Richmond s jeho neunavnou snahou zabit ustrednu dvojku. Takze za napad, dynamicke tempo a slusne akcne sceny si to 3 hviezdicky zasluzi, ale v rukach schopnejsieho rezisera a s lepšou ustrednou dvojicou to mohlo byt ovela lepsie. 5/10.(10.1.2016)

Tak vám poviem, keby sa filmu chopil režisér s väčším zmyslom pre dynamiku akčných scén a ktorý by vedel lepšie narábať s hercami a ich hláškami, bola by to rozhodne akčná pecka 90. rokov. Avšak nestalo sa.(7.1.2012)

Rozpočet $19miliónovTržby USA $939,277Tržby Celosvetovo $-(28.3.2010)