The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2017, 6 h 57 min

Rachel Brosnahan je nová Lorelai. Jinými slovy Mrs. Maisel má všechno, co měly Gilmorky - rychlopalné dialogy, takové množství vtipů, že to nestačíte chytat, ale zároveň i lidské kvality, které seriál odlišují od sitcomu. Jsou tam i slabší pasáže, které by zasloužily proškrtat, ale celkově jde o podařený scenáristický comeback. Jen jedna věc mi nejde z hlavy: na to, že jde o seriál o stand up komičce, je hlavní postava překvapivě mnohem vtipnější, když není na stagi, ale baví se s vlastními rodiči.(16.6.2018)

70%, takže 3,5 hvězd. Téma mi přijde lehce oportunistické a není divu, že hlavní postava musela narazit zrovna na Lenny Bruce. Marvelovská Midge Maisel hraje velmi dobře. Akorát ten úsměv Rachel se především ve scénách bez dialogu opakoval příliš často. Vtipy jsou vtipné, což je základ. Jen se musím přiznat, že já si více vážím komiků, kteří svůj akt dokáží vystavět i na něčem jiném, než je jejich osobnost. Hodně mi vadilo závěrečné zauzlení. ___ Za pár měsíců by se měla do širší distribuce dostat i Veselá Kráva, což by měl být pohled ze 70. let v UK.(3.2.2018)

Kdyby byl tenhle seriál o jeden díl kratší, možná by pak neměl problémy s tempem. Nedoporučuji tohle sjíždět najednou, pak se vám těch čtyřicet minut natáhne na hodinu. Nechápejte to špatně, jako snad všechny hrdinky od Amy Sherman-Palladino i Midge má nevyčerpatelnou zásobu vtipných odpovědí pro každou příležitost, jenže nedostala skutečně důstojného protihráče. Její manažerka Susie je obětí trapného opakovaného vtipu se zaměňováním jejího genderu (drsnější hlas, kalhoty a košile - musí být chlap, ne?) a na tak důležitou roli se prakticky nedočká žádného pokroku - jen si koupí telefon. Joel Maisel jen jeden z těch ubožáků s malým seběvědomím, se kterými opuštěné (ex-)manželky zametají už víc jak dvacet let (zdravím The First Wives Club). Pokud by ho tvůrci chtěli udělat skutečně sympatií hodným, museli by ho taky nechat dospět. A kdykoli se objeví zajímavá postava (jako Lenny Bruce), nechají ji tvůrci na několik dílů zase zmizet bez jakéhokoli vysvětlení. Zkrátka a dobře, cesta Marvelous Mrs. Maisel za vlastním životem je zábavná, v případě stand-upů i opravdu vtipná, ale taky bohužel zaplácaná hned několika hluchými místy (z dílů 3-6 si upřímně nic moc nepamatuju). Nebýt to retro z padesátých let (a skvěle udělané) a nemít vynikající Rachel Brosnahan v hlavní roli, která Midge uhraje na sympaťačku, bylo by to o poznání horší.(13.1.2018)

Skvělý a originální seriál, jen osobně mám raději komedie s drama prvky a drama s komediálními prvky, přičemž tento seriál je po první sérii dle mého osobního názoru přesně uprostřed. Snad se to s druhou řadu překlene - ať už na jednu, či na druhou stranu, bral bych obojí. Po první sérce za silné 4 hvězdičky.(27.7.2018)

Naprosto dokonalá podívaná. Sympatické, velmi příjemné obsazení, které skvěle funguje jak pořádně promazaný stroj. Interakce mezi postavami jsou zábavné, to duo tvůrců Palladino (především tedy Amy) umí, sledovat Rachel Brosnagan a její pravou ruku Alex Borstein je zábavné. Lepší seriál o začátcích ženského stand-upu by si člověk nemohl ani přát. Rozhodně je v seriálu vidět inspirace Joan Rivers a to je pro mě plusem. Perfektní podívaná za 5 hvězd.(13.1.2018)