The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2017, 6 h 57 min

M. David Mullen

Tomuto seriálu som spočiatku veľké šance nedávala. Hovorím si: „Ok, je tu ďalšia dramedy, ktorá zase skončí pri pár priemerných vtipoch a ani ta dráma to vlastne asi ani nebude“. Ale hľa, pani Maisel ma veľmi milo prekvapila. Pripravte sa na nekontrolované výbuchy smiechu, veľmi dobré gagy a vizuálne sú 50. roky proste cool. A tie zafajčené tmavé newyorské bary ma proste dostali. Človek má až pocit, že sa tam ocitol a že šarmantná Rachel Brosnahan sa v tej dobe narodila. Židovské vtípky sú už potom len čerešnička na torte. „For Christmas, a gentile would get a bike as a reminder that their parents love them. For Hanukkah, we would get socks as a reminder that we were persecuted.“(31.3.2018)

70%, takže 3,5 hvězd. Téma mi přijde lehce oportunistické a není divu, že hlavní postava musela narazit zrovna na Lenny Bruce. Marvelovská Midge Maisel hraje velmi dobře. Akorát ten úsměv Rachel se především ve scénách bez dialogu opakoval příliš často. Vtipy jsou vtipné, což je základ. Jen se musím přiznat, že já si více vážím komiků, kteří svůj akt dokáží vystavět i na něčem jiném, než je jejich osobnost. Hodně mi vadilo závěrečné zauzlení. ___ Za pár měsíců by se měla do širší distribuce dostat i Veselá Kráva, což by měl být pohled ze 70. let v UK.(3.2.2018)

Rachel Brosnahan jsem si oblíbila už v House of Cards a když jsem se dozvěděla, že si konečně střihne hlavní seriálovou roli, bylo mi jasné, že o její výkon se bát nemusím. Mrs. Maisel byla neskutečně příjemná, roztomilá podívá, ve které se povedlo opravdu všechno; od castingu, po vyrovnanost epizod, kostýmy i příjemný humor bez trapných momentů.(12.1.2018)

Naprosto dokonalá podívaná. Sympatické, velmi příjemné obsazení, které skvěle funguje jak pořádně promazaný stroj. Interakce mezi postavami jsou zábavné, to duo tvůrců Palladino (především tedy Amy) umí, sledovat Rachel Brosnagan a její pravou ruku Alex Borstein je zábavné. Lepší seriál o začátcích ženského stand-upu by si člověk nemohl ani přát. Rozhodně je v seriálu vidět inspirace Joan Rivers a to je pro mě plusem. Perfektní podívaná za 5 hvězd.(13.1.2018)

Kdyby byl tenhle seriál o jeden díl kratší, možná by pak neměl problémy s tempem. Nedoporučuji tohle sjíždět najednou, pak se vám těch čtyřicet minut natáhne na hodinu. Nechápejte to špatně, jako snad všechny hrdinky od Amy Sherman-Palladino i Midge má nevyčerpatelnou zásobu vtipných odpovědí pro každou příležitost, jenže nedostala skutečně důstojného protihráče. Její manažerka Susie je obětí trapného opakovaného vtipu se zaměňováním jejího genderu (drsnější hlas, kalhoty a košile - musí být chlap, ne?) a na tak důležitou roli se prakticky nedočká žádného pokroku - jen si koupí telefon. Joel Maisel jen jeden z těch ubožáků s malým seběvědomím, se kterými opuštěné (ex-)manželky zametají už víc jak dvacet let (zdravím The First Wives Club). Pokud by ho tvůrci chtěli udělat skutečně sympatií hodným, museli by ho taky nechat dospět. A kdykoli se objeví zajímavá postava (jako Lenny Bruce), nechají ji tvůrci na několik dílů zase zmizet bez jakéhokoli vysvětlení. Zkrátka a dobře, cesta Marvelous Mrs. Maisel za vlastním životem je zábavná, v případě stand-upů i opravdu vtipná, ale taky bohužel zaplácaná hned několika hluchými místy (z dílů 3-6 si upřímně nic moc nepamatuju). Nebýt to retro z padesátých let (a skvěle udělané) a nemít vynikající Rachel Brosnahan v hlavní roli, která Midge uhraje na sympaťačku, bylo by to o poznání horší.(13.1.2018)