The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál)

Komedie / Drama

USA, 2017–2019, 23 h 10 min (Minutáž: 43–76 min)

Rachel Brosnahan, Tony Shalhoub, Michael Zegen, Alex Borstein, Marin Hinkle, Justine Lupe, Eden Malyn, Joey Stromberg, Ned Van Zandt, Barbara Kingsley, Byron Jennings, Jon Wolfe Nelson, Caitlin Mehner, Victor Verhaeghe, Bailey De Young, Luke Kirby, Gilbert Gottfried, Betsy Hogg, Holly Curran, Brian Tarantina, Doris McCarthy, Kevin Pollak, Caroline Aaron, Mary Testa, Jack O'Connell, Kiva Dawson, David Paymer, Max Casella, Joe Grifasi, Robert Myers, Steve Rosen, Andrea Boehlke, Wallace Shawn, Erin Darke, Kara Jackson, Peggy J. Scott, Nate Corddry, Will Brill, Connie Ray, David Aaron Baker, Michael Nathanson, Larry Petersen, Zach Appelman, Jane Lynch, Steven Hauck, Wakeema Hollis, Laura Dreyfuss, Colby Minifie, Leslie Ann Phillips, Fred Applegate, Zachary Levi, Rufus Sewell, Blaise Corrigan, John Cariani, Chris Banks, Caitlin McGee, Jimmy Palumbo, Grayson Berry, Jake Silbermann, Chaz Lamar Shepherd, Andrew Gillespie, Ashley Bryant, Lucy DeVito, Michael Devine, Mark C. Fullhardt, Kevin Isola, Jacob Berger, Oona Roche, Stephanie Hsu, Sydney Farley, Sterling K. Brown, Devon Diffenderfer, Lauren Blumenfeld, Meghan Roberts, Gary Littman

Scénografie:

Bill Groom, Susan Kaufman (set dekoratér)

Kostýmy:

Donna Zakowska

Ani nemám slov. Tohle byla tak neskutečná paráda, že z toho dostávám tik do oka. Možná i proto, že mi do něj definitivně padla úžasná Rachel Brosnahanová, kterou od nynějška stavím na piedestal a nechávám si o ní noc co noc zdát. Bravo, Amy Shermanová-Palladinová, touhle komediální taškařicí jste se mi trefila přímo do středu mého vcelku omezeného vkusu a mé cynické srdéčko radostí plesá. A za to vám patří dík!(1.11.2018)

70%, takže 3,5 hvězd. Téma mi přijde lehce oportunistické a není divu, že hlavní postava musela narazit zrovna na Lenny Bruce. Marvelovská Midge Maisel hraje velmi dobře. Akorát ten úsměv Rachel se především ve scénách bez dialogu opakoval příliš často. Vtipy jsou vtipné, což je základ. Jen se musím přiznat, že já si více vážím komiků, kteří svůj akt dokáží vystavět i na něčem jiném, než je jejich osobnost. Hodně mi vadilo závěrečné zauzlení. ___ Za pár měsíců by se měla do širší distribuce dostat i Veselá Kráva, což by měl být pohled ze 70. let v UK.(3.2.2018)

Já zkrátka můžu seriály se silnými ženskými hrdinkami. It's the bras, right? It's the bras. And the the girdles and the corsets. All designed to cut off the circulation to your brain, so you walk around on the verge of passing out, and you look at your husband, and he tells you things, and you just believe them. Velmi příjemná podívaná, samotné téma o rozpadajícím se životě je nestárnoucí a zde je velmi vtipně podáno. Retro styl s krásnými kostými, s dokonalým soundtrackem a nejdokonalejší Mrs. Maisel. Nemůžu se dočkat další série (poprosíme více Lennyho). TIT'S UP! 2. série byla také fantastická, toto mě zkrátka baví; jsem moc zvědavá, kam se nám posune další série. Midge si zkrátka musí hned každý zamilovat! A především ten soundtrack, to je lahoda, a když tam zaznělo hlavní téma z hry Mafie, tak jsem se musela nad tím vším nostalgicky usmát. Tento seriál šíří tak neskutečně pozitivní náladu, že ho musíte všichni vidět. Hodnotím na maximum. 3.série neztrácí na kvalitě, sjela jsem ji jedním dechem jako série předchozí.(24.10.2018)

Rachel Brosnahan je nová Lorelai. Jinými slovy Mrs. Maisel má všechno, co měly Gilmorky - rychlopalné dialogy, takové množství vtipů, že to nestačíte chytat, ale zároveň i lidské kvality, které seriál odlišují od sitcomu. Jsou tam i slabší pasáže, které by zasloužily proškrtat, ale celkově jde o podařený scenáristický comeback. Jen jedna věc mi nejde z hlavy: na to, že jde o seriál o stand up komičce, je hlavní postava překvapivě mnohem vtipnější, když není na stagi, ale baví se s vlastními rodiči.(16.6.2018)

Rachel Brosnahan jsem si oblíbila už v House of Cards a když jsem se dozvěděla, že si konečně střihne hlavní seriálovou roli, bylo mi jasné, že o její výkon se bát nemusím. Mrs. Maisel byla neskutečně příjemná, roztomilá podívá, ve které se povedlo opravdu všechno; od castingu, po vyrovnanost epizod, kostýmy i příjemný humor bez trapných momentů.(12.1.2018)

• - V scéne vo väzení Abe (Tony Shalhoub) hovorí Lennymu, že sa mýlil, keď sa zmienil o žene v Playboyi ako o Miss September a hovorí, že v skutočnosti bola Miss December. Poukazuje na to, že v ľavom dolnom rohu bolo vidieť veniec. Ide o odkaz na pravdepodobne najznámejšiu rolu tohto herca, Adriana Monka zo seriálu Monk (2002–2009), ktorý vynikal práve takouto pozornosťou a ktorému tiež žiadny detail neušiel. (Astonko)

• - Tato epizoda byla jednou z nejúspěšnějších videí na Amazon Video, dosáhla diváckého hodnocení 4,9 hvezdiček. (mrtynbaca)

• - „Byt“, ve kterém žije Midge (Rachel Brosnahan) a její manžel Joel (Michael Zegen), byl vytvořen na stejném místě jako byt, kde bydlí rodiče Midge, ale s modernějším designem (koncem padesátých let) inspirovaný částečně filmy Doris Day, podle návrháře Billa Grooma. (mrtynbaca)